Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Keeway Superlight 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ccdora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    GeCe_ te inat cep ile çekip hemen yapıştırdım olcan138. hava kararmıştı. daha iyi görüntüler koyacağım merak etmeyin, şimdilik bir tane daha ok.http://img473.imageshack.us/img473/9...untu4422ff.jpg

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Bu daha iyi olmuş, teşekkür ederim.
    Bahsettiğin FOTO BAHAR'ın büyük çözünürlükte çektiği fotoğrafı da yüklemek istersen http://imageshack.us adresindeki Resize image yazısının yanındaki kutucuğu işaretleyip yandan 640*480'i seçebilirsin
    1-3-8........................................138
    FORUM KURALLARI ve KULLANIMI HAKKINDA

engin139 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150 - 34 ED 17"61"
    olcan abi cc bar resimlerim 106. sayfada (güncelledim - aydınlık fotolarla)istersen bi göz at

TAMER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KEEWAYsuper light150,HYOSUNG GT250
    Vites geçişlerindeki sesten ve kemikli geçişten,frenlerden ve de zincirden gelen sesten şikayet edenler;
    Size basit bir tavsiyem var;
    Motorunuzu bi güzel sabunlu süngerle yıkayın duralayın hatta mümkünse fren,vites petalı ve zinzir bölgelerine tazyikli su sıkın.sonra frenlerde ki suyu kuruytmak için sert frenler yaparak kısa bi turlama yapın,motorunuzun ne kadar rahatladığını,viteslerin yağ gibi geçtiğini,frenlerin sesinin azaldığını görüceksiniz.Motorda biriken toz,kum,çamur bu parçaların çalışmasını olumsuz etkiliyor.Ben motoru ne zaman sabunlayarak yıkasam motor acayip rahatlıyor.Biz bile banyo yapınca nasıl rahatlıyoruz arada bir motorada yaptırmak lazım şöyle güzel bir banyo

sevgili olcan138 microsoft imaje resizer to resize to fileso thatis less than 1024 kilobytes. dediğine göre o resimleri gönderemiyorum çünkü resmin kilobytı 2017 üzgünüm.. ama yarın gün ışığında cepten çekeceklerim işe yarar, görüşmek dileği ile.. BU ARADA FORUM KATILIMCILARINA BİR ÖNERİ: AYIN SL' İNİ SEÇMEYE NE DERSİNİZ? BÖĞLELİKLE İŞE BİRAZ HEYECAN KATMIŞ OLURUZ!!!!

ben chopper a motor demem eğer arkaya yaslanmadan kullanılıyorsa!!!! bu yüzden, deneyin keyife bakın... motor hakkında gerçekten bilgili kitap karıştırmış büyüklerimin dediklerinden çıkarttığım sonuç bu. yoksa motor kendi koltuğu ile şehir içi mesafelerde yorucu değil...http://img125.imageshack.us/img125/4...untu4156ws.jpg

http://img220.imageshack.us/img220/3...untu4433ui.jpg

dünyali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

ya koltuk güzel olmuş ben daha değişik bişe düşünüyorum şu senin ustanın adresi neydi arkadaşım netleştirmeye calıştım ama beceremedik fazla usta değilim pc de usta arkadaşlarımız var fotoşopu benden daha iyi kulanan arkadaşlar düzeltir.

umarım bu resim size olan biteni anlatır GeCe_ dünyalı teşekkürler. benimle kontak kurabilirsiniz koltuk için. iyihttp://img66.imageshack.us/img66/5218/goruntu4494tr.jpg pazarlar..

http://img66.imageshack.us/img66/5218/goruntu4494tr.jpg

Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150

Fotoğraf bu herhalde eline sağlık, ilginç ve güzel olmuş.
    1-3-8........................................138
    FORUM KURALLARI ve KULLANIMI HAKKINDA

http://img135.imageshack.us/img135/1...untu4475ro.jpg

evet olcan138 merci ne kabiliyetsizim şu konuda... bunlarda koltuğun yakın planları...http://img135.imageshack.us/img135/2...untu4507xt.jpg

blueberry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R-26 1954+Keeway SL 150
    ccdora güzel olmuş arkadaşım. güle güle kullan yeni seleni.
    Dünyalı artık başka bir sisteme gitmiştir herhalde
    Küçücük bir MERHABA diyebilmek-işitmek çok güzel

sevgili blueberry! ''modifikasyonlarınızda orjinale sadık kalın... '' diyen sizdiniz. ben de sizi dinledim. dün akşam bu konuyu işledim de nick name inizi hatırlayamadım. beğeninize sevindim, teşekkürler.olcan138 ve dünyalı sizlere de.. görüşelim..

cann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sevgili Arkadaslar...

Bu forumu takip ederek satın alama kararı verdiğim ve 13 NİSAN 2006 tarihinde satın alıp bu güne kadar kullandıgım SL150 ile ilgili olarak size danısmak istediklerim var lutfen tecrubeyle yardımcı olun.

Su anda 827 km. deyim...

İlk 500 km 4000d/dak. yı gecmeden kullandım. Sadece 8-10 defa yokus asagıya giderken 6500d/dak. ya kadar zorladım ve maksimum 85 km/saat hız gordum.

500km. de bakıma gitiigimde yagı değişti, zinciri gerildi, arka freni sıkılaştırıldı. Buji değiştirilmedi.

500 bakımdan sonra artık yavas yavas yine egimli yerlerde biraz devir yaptırmaya basladım fakat 7000d/dak. da kesiklik yapıyor.

5. vites 7000d/dak. da maksimum 90km/saat hıza cıkabiliyorum.(O hızla giderken kesiklik yapınca dengede kalma acısından pek hos olmuyor.)

Arka cantalarım takılı degil ilk gunden beri sokuk geziyorum.

Boy : 1.84m. Kilo : 84kg

Bu verilere gore, bu durum, performans acısından forumlarda konusulanlardan biraz uzak kalıyor.

Sebebi ne veya neler olabilir

Yorumlayabilecek olanlara simdiden tesekkurler.

(NOT: Motosiklet Km. de ~10 Ykrş.(100.000tl) tuketiyor, ~1800d/dak. rolantide çalışıyor. Bahsettiklerm daima cikle kapalıyken ve ortalama yarım depo yakıtla(shell))

hayalbert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway s.light 150

pedallar

arkadaşlar
    dün garajda bir tane tiger vardı onda inceledim, bizim alette fren ve vites pedalları pedlere göre uzakta kalıyor bunu kısaltmayı deneyen var mı ?
    sanki bu kollar biraz daha kısa olsa daha ergonomik olacak hem de koruma demirleri ile çakışmayacak
    mı ?

ayrıca bunu kim yapar mesela şu meşhur aslan usta yapar mı ?

sevgili cann! şu rodajda 4000 deviri geçmemiş olman pek iyi bir fikir değil, şimdi o yapmadığın devirlerin sorunlarını yaşıyorsun. metal aşınması sağlanmamış olduğundan motorun şu an 7000 devirde sorun yaratıyor. tekleme konusunda arkadaşlardan biri yazmıştı; benzin vanasının olduğu yeri sökmüş, sanırım deposundan su çıkmış(sorunlu yakıt) ayrıca burada çok kirlenme olmuş.. arkadaşlar bana tavsiye edileni size de edeyim pls yedek depoya kadar inmeyin! oradaki birikmiş kir karbüratörünüzün sorun yaratmasına neden oluyor. ayrıca size bir anektot: motorunuz uzun yolda yaklaşık 20 km yaptıktan sonra daha atak oluyor, bu yüzden bırakın motor bir süre yola alışsın.120km ile sabit gidebildiğinizi göreceksiniz.. 90' ı aşma dostlarla vedalaşma!!!!!

Gabe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Grand Eagle 250
    cumartesi günü kırılan debriyaj kolunu sormak için ara sokaklarda bir dükkana girdim. Aman allahım ne göreyim, bizim mahallede bir custom'cı var şakası bir yana adam ciddi custom ustası çıktı ve isteğe göre tasarım ve uygulama yapıyormuş.

yanyana dizilmiş 2 düzine sisybar gördüm, özellikle SL 150 için yapıyorlarmış.

yeri küçükyalı'da, ilgilenenler için numaralarını yazıyorum. belki bir faydam dokunur arayan arkadaşlara:

ADRENALİN Motor: Hamdi Sargın
    0216 518 4537 - 0535 567 65 55

hayırlısıyla rodaj fln bitsin ben de Grand için bir ugrayacagım yanına.

TAMER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KEEWAYsuper light150,HYOSUNG GT250
    Alıntı hayalbert adlı üyeden alıntı
    arkadaşlar
    dün garajda bir tane tiger vardı onda inceledim, bizim alette fren ve vites pedalları pedlere göre uzakta kalıyor bunu kısaltmayı deneyen var mı ?
    sanki bu kollar biraz daha kısa olsa daha ergonomik olacak hem de koruma demirleri ile çakışmayacak
    mı ?

ayrıca bunu kim yapar mesela şu meşhur aslan usta yapar mı ?
    evet bencede pedallar kısalsa daha ii olur,özellikle fren pedalı.Ani fren yapabilirim diye ayağım sürekli frenin üzerinde duruyor haliyle ağrıyor bir süre sonra,arada bir dinlendirip tekrar pedala alıyorum çünkü; ani bir fren grektiğinde koruma demirinin arasına ayağımı sokup frene basmak pek paratik değil.Yada koruma demirini biraz öne alabiliriz.

blueberry umarım bu yazdıklarınıza kızmıyordur. arkadaşlar o kadar saçma sapan bir alete biniyormuşsunuz izlenimi uyandırdınız ki bende, ben de aynı motora binmesem inanacağım. bırakınız motorun bazı parçaları da yerinde kalsın. onu kısaltıp bunu uzatacağız derken mekanik problemleriniz ortaya çıkacak ki çıkıyor. arabesk yapın orasına burasına bir şeyler yapıştırın, benim gibi koltuğu ile oynayın, aynalar zaten malum, sisybar da öğle... bu kadar bilgimiz olsa zaten imal eder kendi adlarımızı verdiğimiz motorlarla piyasaya çıkarız, yanılıyormuyum bilmiyorum ama biraz da altınızdakine samimi olun, beğenmeseydik almazdık.benim ilk motorum SL. bana bu işi gerçekten sevdirdi, ileride ona hak ettiği değeri verip önceden de yazdığım gibi salonuma çekeceğim. siz rutin bakımlarınızı yaptırıp keyfinize bakın..

http://img145.imageshack.us/img145/3...untu2746tk.jpg hatta bahsettiğiniz yere ben bir kalkan bile yerleştirdim, yıkarken arkası lastikli olduğu için çıkarabiliyorum...

tüzemen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA GL1800 2003 ve HONDA FORZA NSS300 2015
    Arkadaşlar emsallerinin en iyisi
    ccdora nın dediği gibi binip keyfinize bakın. bu fiata ancak bu kadar çok daha fazla şeyler beklemeyin hayal kırıklığı yaşarsınız.
    Bu arada dökülmelerde başladı yavaş yavaş. Yolda giderken sağ taraftaki yuvarlak kromaj malzeme( ne işe yarıyorsa gosterişten başka birşey değil) 2 kez elime geldi.bağlantı sacı kıvrım yerinden koptu.neyse kaynak yaptırdım.fakat 2 gün sonra da bu sefer diğer kıvrım yerinden koptu. allahtan ayağıma vurdu da düştüğü an farkettim. Daha sonra da sırasıyla kornaların bağlantı sacları koptu.neyse imkanlarım var da kaynakla hallediyorum.Sanırım vibrasyondan kaynaklanıyor.
    Fazla modifikasyon yapıp paranızı boşuna harcamayın.Ama genel mekanik aksam dışında çocukla oynar gibi az masrafla değişiklik yapın.Yoksa ilerde başınıza tamiri mümkün olmayan arızalar gelebilir.
    Onun için fazla birşey beklemeyin.eğer bekleyecekseniz biraz daha paranıza kıyıp kendini ıspatlamış marka alacaksınız.

locco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Sl 150
    [QUOTE=stratejii]
    Alıntı SoD adlı üyeden alıntı
    Stratejii isimli üyeden Alıntı
    stratejii dostum büyük olasılıkla jigleyi yarım açık unuttun geziyorsun... senin söylediğinin mümkünatı sadece o koşulda söz konusu... [/QUOTE

Sod dostum yok ben jikleyi özellikle kontrol ediyorum hatta kenara çekip kontrol ettiğimde oluyor. Ama jikle hep EN ALTTA duruyor. bi gariplik var bu işte ama çözemiyorum bir türlü
    dün 20 ytl benzin aldım (süper koyuyorum hep) 151 km yapmışım ve ancak 20-30 km gider sonrasına benzin almasam yedek depoya geçecek.
    var bişiler var ama ne
    strateji
    hava filtresi kirlimihava yolları tıkalımı?
    egsoz da kaçak varmı
    bunlara bir bak
    sonra ise bujini temizlet basit bir spreyle hallediyorlar elektrikçiler
    eger olmazsa karbüratör ve subap ayarlarını kontrol et.yaz geldi artık devir saati ise 1350-1400 civarında olsun.

Alıntı TAMER adlı üyeden alıntı
    Vites geçişlerindeki sesten ve kemikli geçişten,frenlerden ve de zincirden gelen sesten şikayet edenler;
    Size basit bir tavsiyem var;
    Motorunuzu bi güzel sabunlu süngerle yıkayın duralayın hatta mümkünse fren,vites petalı ve zinzir bölgelerine tazyikli su sıkın.sonra frenlerde ki suyu kuruytmak için sert frenler yaparak kısa bi turlama yapın,motorunuzun ne kadar rahatladığını,viteslerin yağ gibi geçtiğini,frenlerin sesinin azaldığını görüceksiniz.Motorda biriken toz,kum,çamur bu parçaların çalışmasını olumsuz etkiliyor.Ben motoru ne zaman sabunlayarak yıkasam motor acayip rahatlıyor.Biz bile banyo yapınca nasıl rahatlıyoruz arada bir motorada yaptırmak lazım şöyle güzel bir banyo
    arkaadsım ne kadar sacma gelidsye de lafın ve kıyamasamd ao kadar su ve sabunun motoruam değmesine.senin bu yazıyı okumadan once yaptım ben o dediğini.frendeki ses iice azaldı ama gitmedi.sanırım ilk balata değişiminde daha iyi bir markanın buna uyan bir balaatsı barsa onla değiştiricem.bu konuda bilgisi olan paylaşşsın lütfen

aidikurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki intruder C800
    SOD ya benım alet 2000 km oldu bakıma gıdelım bu hafta ok senın dedıgın yere maslaktakı baska gelmek ıstıyen varmı 2000 bakımına varmı 2000 nı devıren baska Ceko35 sende gelıcen dımı?

[QUOTE=stratejii]
    Alıntı SoD adlı üyeden alıntı
    Stratejii isimli üyeden Alıntı
    stratejii dostum büyük olasılıkla jigleyi yarım açık unuttun geziyorsun... senin söylediğinin mümkünatı sadece o koşulda söz konusu... [/QUOTE

Sod dostum yok ben jikleyi özellikle kontrol ediyorum hatta kenara çekip kontrol ettiğimde oluyor. Ama jikle hep EN ALTTA duruyor. bi gariplik var bu işte ama çözemiyorum bir türlü
    dün 20 ytl benzin aldım (süper koyuyorum hep) 151 km yapmışım ve ancak 20-30 km gider sonrasına benzin almasam yedek depoya geçecek.
    var bişiler var ama ne
    baba en kısa zamanda sen gıt bı servıse ben 32 mılyon yanı bı depo benzınle 450-500 km gıdıyorum valla senınkınde kesın bı sorun var

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler