Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Keeway Superlight 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    obkavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    google arama motoru :)
    arkadaşlar bu 500 km bakımında yağ ne marka koyalım, şu an 90 ı geçemiyorum 8-8,500 devşrri bulduğum zaman bujiyi nkg dpr-8ea takasam bişey değişirmi ve bu buji doğru bujimi
    hızla zorum yok tek sıkıntım en azından 110 falan yapsın sollarken falan ihtiyaç oluyor o kadar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GeCe__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K3 GSX R 600 YELLOW/BLACK
    stratejı dostum gercekten uzuldum bak sana gecmıs olsun, tabı nıye öle onun ıcın yorum yapmak ıstemıyorum yanlıs olabılır, senın yapıcagın gec bıle kalmısın ama neyse, dogru servıse götur arkadasım anlat skkıntını,kötü bı olay tabı benım basıma gelse ben hemen ustanın yolunu tutarım.. benım kendı sahsı gorusum bu yanı dostum veya arkadaslar.. obkavi dostum ngk dpr-8evx alıcagın bu aynı zamanda benım motora takılı tabı dun 117 yedı gordum be 117 tabı marıfet olmadıgını bılıyorum kımse yanlıs anlamasın.. bı sorum olucak bıde arkadaslar ya benım motor rölanti 2000 devırde calısıo normalmıdır?? sızınkıler kaçta calısıo?? saygıalr.. göztepeli..

Can. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 F6
    Gece benimkide 1800-2000 aralığında çalışıyor.

Hammer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 250
    Biraz fazla diil mi rölanti devriniz?

Benim 1400d/d ve sorun yok.

Motosikleti
    hey sod sen ne kurnaz adamsın öle sevdım senı

Can. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 F6
    Alıntı Hammer adlı üyeden alıntı
    Biraz fazla diil mi rölanti devriniz?

Benim 1400d/d ve sorun yok.
    benimkide sorunsuz çalışıyor ama devri biraz yüksek. Çokda önemli değil.Belki biraz fazla yakar. Henüz 131 km.de olduğu için sarfiyat hakkında bilgim olamadı.

Motosikleti
    [QUOTE=GeCe__]hey sod sen ne kurnaz adamsın öle sevdım senı cnm benımkınde de calısırken bı sorun fln yok sadece merak ettım ama demın bıa rkıma sordum daha fazla yakar dedı dusunmek lazım bu konuyu cunkı benım egzos ta acık yanı bu sefer dusurursek motor calısırken az ses cıkıcak) hammer sana hemen sorum gelıo agbı ne kadar yakıo senınkı hesabladınmı hıc bı sölersen sevınırım aramamızda fark var cunkı senınkı 1400 benımkı 2000 malum ögrenmem lazım

Captain Future - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SuperLight 150

Ayna icin alternatif cozum

Alıntı METALİ adlı üyeden alıntı
    Beyler şu ayna konusunu tekrar sormak istiyorum , 40 ytl verip kolumu uzatalım yoksa o fiyata yada daha ucuza komple yeni ayna mı takalım ... yorumlar rica olunur.
    Ben dun orjinal aynanin kolunu uzattim. 40 lira yerine 1 lira verdim
    Ucuz maliyetle bu işi halletmek için bi civatacıya gitmeniz yeter.izmitte bu işin piri olan Civatacı Şevket e hürmetlerimi sunuyorum
    malzeme listesi şöyle:
    2 adet uzatma somunu:2x0,25YKR=0,5YKR
    2 adet 7cm Civata :2x0,25YKR=0,5YKR toplam 1YTL
    uzatma somunu denen şey, normal somunun 3-4 katı eni olan ve iki civatayı birleştirmeye yarayan somun.
    Orjinal aynaları söktüm, Civataları gidonun altından deliklere taktım.üstten uzatma somununu taktım.Uzatma somununun üstüne de aynaları taktım. Cillop gibi oldu.Aynalar arkayı net olarak gösteriyor. Estetik ve görünüm 40 YTL lik uzatma kolu gibi olmasa da idare eder, hem önemli olan işlev Bir iki güne kadar resim çekip gonderirim..olay daha net anlasilir...

obkavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    google arama motoru :)
    CAPTAIN FEATURE abi bi resmini atsana şunun

cobalt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL600V 91 Transalp (Gırmızı)
    captain bu kadar cok baglantı noktası tıtresımle acılma yapabılır dıkkat et umarım kılıtlı somun yada pul kullanmıssındır
    Loneliness has followed me.my whole life, everywhere.In bars, in cars...
    ...sidewalks, stores, everywhere.There's no escape.I'm God's lonely man.

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Alıntı obkavi adlı üyeden alıntı
    zeda üstad bu beyin denen şey nedir biraz açıklarmısın birde nası performans deneyebildinmi tam olarak bende etkilendim alayım diye düşünüyorum nereden bulabiilirim, birde senin bir ara hava filitresi değişimi işin vardı onun da bilgilerini tekrar verebilirmisin baya ilgimi çekti benim motor dediğim gibi 90 ı geçmiyor
    Dostum beyin motorun yanma ve devir sistemini duzenliyen elektronik bir parcadir.onsuz motor zaten calismaz.Akuyu actiginda tam onunde siyah kibrit kutusu buyuklugunde bir parca goreceksin soketler ile bagli iste onu degistirdim.Kesinlikle fark var 12000 devire cikan bir motorda guc kaybi azaliyor sabah calismasi cok daha ii son surati deniyemedim cunku yollar saglam degil 110 yaptim ama devir saatim o anda 8000 deydi , anla yani aradaki farki.Bu tip degisiklikler motorunuz garanti kapsaminda birakir.Hava filtresini degistirdim motordaki hava girisi duzeldi acikcasi yanliz benimki orjinal performans filtresi ve biraz buyuk kaliyor sanayide 10 ytl kucuk boylari satiliyor mavi renkte bir sorun derim.Tavsiye ederim hava girisi daha ii hem su yolda giderken pat pat sesleri olmuyor.Bizim beyin MZ motorlarinki ile ayni ve akuden beslemeli benim taktigim beyin cift silindire uyumlu 200 cc lik piston taktigimda onu kontrol edebilsin diye 350 cc lik beyin aldim.Masraf 75 ytl.Yanliz bilene yaptir yoksa hem kontak hemde alarm ve uzaktan calistirma devre disi kalir.

Ben obur ay 200 luk piston takacam kesin kararimi verdim.Yani motoru 200 cc yapacam (Zaten bundan baska yapacak modifiye kalmadiki ) maliyeti 75 ytl yi gecmiyor.

Soyle diyim benim son hiz merakim yok bak kac gun oldu hic merak etmiyorum kac yapar diye ama simdi sollarken motorum bayilmiyor.Cekisinde toparlanma oldu.Bugun motoshow fuarina gittim Motomax yetkilileri motorumu gordu bir kac gun vitrine koyalim dediler seninkini millet ses duysun.

Yaz sonunda lastikleri degisterecem bu lastikler ile 80 km gecilmez kesinlikle cok tehlikeli.Bu motor zaten yuksek hizda vibrasyon yapip duruyor 80 kmh ile pasa pasa gideceksiniz.Ben 80 ile giderken motorum 6000 devirde seyir ediyor.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Gençler yazık paranıza pulunuza

bu motorun kendi gibi birde beyni zaten var dahafazlası diğer parçalarla uyumsuzluk gösterecek ve başka bir arızayı muhakkak çıkaracak bu motora yapılacak iki şey dışında yapacağınız her masraf satıcıları tamircileri zengin etmekten başka bir işe yaramıyor aynalar ve cc bar dışında ki extralar luxe kaçıyor. Daha bu motorlar yeni 1 yıl 2 yıl sonra masraf çıkarmya başlayacak paranızı o günlere saklayın zaten motor yeterince havalı performansı da ne kadar uğraşsanız %20 nin üzerine çıkartamazsınız ki bu %20 lik artışı güzel bir rodaj dönemi ile yakalayabilirsiniz ( düşük vitesde devirden düşene kadar gaza basın sonra vites atın tabi kısa aralıklarla + her şart altında zorlayın metal alışması sağlansın-- yok bilmem kaç devri geçmedim yok bilmem kaç hızı geçmedim geçmezsen ne 8000 devirden yukarısını görürsün nede 80 km den fazlasını ne de ataklığı ) onun dışında

paracıklarınıza yazık be

benimkini sormayın 1 aydır hala 300 kmyi deviremedim havalar düzelsin bol bol bineceğim ilk bindiğimde çarpıldım iyileşemedim hala

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    max hız ne kadar bu motorda? konforlu titremeden gidilen hız ne kadar ?
    250 cc ile karşılaştırarak cevaplayabilirmisiniz lütfen...
    250cc ile dağlar kadar fark var mı? ben sabit 90-100 km/h ile gitsem bu motor beni yorar mı ?

Captain Future - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SuperLight 150
    Alıntı cobalt adlı üyeden alıntı
    captain bu kadar cok baglantı noktası tıtresımle acılma yapabılır dıkkat et umarım kılıtlı somun yada pul kullanmıssındır
    Paraya kıydım, 10 adet krom-paslanmaz yaylı pul aldım. 0,5YTL verdim..maliyet artti haliyle..1,5 YTL ye cikti

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Argat dostum bak olayi soyle gor 150 ytl masraf yapip 200 cc motor sahibi olma sansim var ben zaten motoru taksitle aldim 2 sene cerez gibi oduyorum.O yuzden satmak gibi bir dusuncem yok hem bu yaptiklarim hepsi bilgi ve tecrube cercevesinde oldugundan motora ne zarar verir ne vermez bende biliyorum.Motorumu guclendirip 2 sene beni tasiyacak forma getirecem.Her yaptigin degisiklik masraf cikarir diye bir sart yok.Bilincsiz yaparsan haklisin her sey dagilir.Bu motorun zaten bazi parcalari 2. sinif bende onlari olmasi gereken kaliteye cikariyorum.Motorum dagilsaydi sorunsuz 5000 km goremezdim hem
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Wallace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway superlight, ybr125, kawasaki er5
    slm dostlar, izmirden kimse yok mu? hoş ben izmirde trafikte baya SL ciyle tanıştım. sevgilerle

cobalt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL600V 91 Transalp (Gırmızı)
    Alıntı Captain Future adlı üyeden alıntı
    Paraya kıydım, 10 adet krom-paslanmaz yaylı pul aldım. 0,5YTL verdim..maliyet artti haliyle..1,5 YTL ye cikti
    artık bırde resmını eklersın
    Loneliness has followed me.my whole life, everywhere.In bars, in cars...
    ...sidewalks, stores, everywhere.There's no escape.I'm God's lonely man.

leventkozcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x9 500
    slm dostlar, izmirden kimse yok mu? hoş ben izmirde trafikte baya SL ciyle tanıştım. sevgilerle

selam topragım benı unutma ya olmaz mı kımse ben yeterım butun ızmıre bu arada ayna manyak olmus arkadasım tebrık ederım helal olsun harbıden yalnız bıraz goruntuyu bozmus kabul etmek lazım herkes saglıcakla kalsın
    Dünyanın her yerinden herkesin yenileceği bir yer vardır. Kimilerini yenilgi yıkar , kimileriyse zaferle küçülür, bayağılaşırlar. Büyüklük, hem yenilgiyi, hem de zaferi kabullenebilen kişilerde yaşar.
    Asiller idare eder. Acizler şikayet eder. Basitler ise iftira eder...

Motosikleti
    Er6f abs
    Captain future , açık söyleyim aynalar hiç güzel olmamış ben halen 40 ytl vermeyi düşünüyorum. seninkiler sanki uzaylı admaların parmakları gibi ....

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler