Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Keeway Superlight 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    GURAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KEEWAY SÜPERLİGHT 150
    herkese iyi akşamlar arkadaşlar nasıl gidoyor motorlu hayatlar can, jarmen sizler nasılsınız zeda sen nasıl oldun bu arada arkadaşlar o dediğim sisfarlarımın ampulleri 35w canavar gibi hiçte akü bitirmiyor hemde sürekli olarak direk fara bağlı uzun kısalı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Roland - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XL 1000 Varadero
    Arkadaşlar merhaba,
    Bugün SL150 min, ki ben ona dingo ismini taktım. 500 bakımını yaptırdım. 500 bakımından sonra gidişi değişti. İçerenköydeki serviste yaptırdım. Serviste bulunan usta (adı bülent) gerçekten çok iyi bir iş çıkardı. Ne kadar gevşemiş somun vida varsa sıktı ve kontrol etti. Kontrol sırasında arka lastiğin göbek vidası elle çevrilecek kadar gevşemişti. Her an çıkması içten bile değil. Hepinize tavsiyem 500 bakımını beklemeden bir servise gidip kontrol ettirmeniz. Anladığım kadarı ile Motorların montajında bir standart yok. Eğer vida çıkmış olsa sonunu tahmin bile edemiyorum. Reklam olsun diye söylemiyorum ancak yol gösterici olabilir. Serviste neler yapıldı paylaşmak istiyorum. Aynalarımı geniş açılı aynalarla değiştirdim( artık arkayı görmek sorun değil) Buji NGK ile değişti. Yağ değişimi tam sentetik yağ ile yapıldı. Rölanti ayarı yapıldı. Fren ayarları yapıldı . Arka frene bastığımda 200 m mesafeden duyulacak garrrç diye bir ses vardı ortadan kalktı. tüm civatalar ve somunlar kontrol edildi. Gaz ve depriyaj elciklerinin ayarı yapıldı. Hareketli parçalar yağlandı. Zincir boşluk ayarı yapıldı. Yan sehpanın kapanma problemi düzeltildi. Artık açtığınızda kendinden durabiliyor. Bütün bu yapılanların toplam maliyeti 75 YTL ye maloldu. Ancak servis sonrası başka bir motora biniyormuşum gibi oldu. Hepinize güvenliğiniz için tekrar öneriyorum ki 3,5 kuruşa bakmayın 500 km yi beklemeden bir servise gidip genel kontollerinizi yaptırın. Özellikle gevşek civataları kontrol ettirin. Aynı zamanda lastik havalarını kontrol etmeyide unutmayın. Hepinize güvenli ve mutlu sürüşler diliyorum.
    [COLOR="Blue"]En iyi motorcu, gideceği yere varan motorcudur. Önemli olan varmak değil, yolda olabilmektir.[/COLOR]

SoD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Aramızda her nevi dişli vs benden sorulur en kralını yaparım diyen kral bir arkadaşımız vardı, hala buralarda ise bir ses verebilir mi?

jarmen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway-Superlight
    Saol guray senden n'aber kardeş. Roland çok para vermişsin yaaaa... 500 bakımında sadece yağın parasını alabilir senden. onun dışında tüm söylediklerini yapmakla yükümlü zaten yetkili servis :(
    [B][COLOR="DarkOrchid"]One Shot One Kill[/COLOR][/B]

dünyali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar dişliyle oynamak kolay fakat tek diş bişe etki etmez en az 2 diş onicaksınız % 5farkeder 2 dişte hızı artırmak icin daha fazla oynamak lazım yanız silindir pistonla da oynamak lazım .
    bide ben de motorla oynamayı düşünüyorum fakat daha hic bir arıza cıkarmadı debriyaj şanzıman sorun cıkarırsa eğer sizde acık bilginiz varsa dişli silindir piston + şanzımanın dişlilerinin de hasapları var onlarla da oynamak lazım eyer anlamıyorsanız tafsiye etmem cok paranızı alırlar benden demesi prof lazım bu hesaplarla oynansın drak yarışı hazırlanır gibi . yani :-)

Roland - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XL 1000 Varadero
    Jarmen çok doğru söylüyorsun ancak kısa bir hesap dökümü yapayım
    500 bakımında standart bedel 20 ytl,
    Yeni aynalar 35 ytl
    NGK buji 5 ytl
    toplam 60 ytl ediyor 15 ytl de yağ falan diğer işler.

standart 20 ytl bakıma bende bir anlam veremedirm.
    [COLOR="Blue"]En iyi motorcu, gideceği yere varan motorcudur. Önemli olan varmak değil, yolda olabilmektir.[/COLOR]

Motosikleti
    Keeway-Superlight
    Roland aynalar,ngk mevzuları tamam ama servis için herhangi bir bedel ödemen gerekmiyor sadece ve sadece yağ bedelini ödeyeceksin 15 ytl. Onun dışında hiçbir şey ödemek yok. İşçilik vs. vermeyin yani, zaten yetkili servis olarak bunun için para alıyor. Özel iş yaptırırsanız o ayrı. Rolant şu aynaların bi'fotolarını gönder bakalım nasıl olmuş.

berkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KEEWAY SUPERLIGHT 150
    Alıntı GeCe__ adlı üyeden alıntı
    ARKADASLAR bugun yenı sıssy barımı taktım kanunı sayhan 250 sıssy barı guzel oldu gercekten en yakın zamanda resmını yuklerım
    GeCe__ , Sisiybarı nereden aldın. Birkaç sayfa önce www.kuralkankatalog.com adresini link gösteren bir arkadaş online alınabiliyor demişti ama sanıyorum bayilere sadece online satıyorlar. Ben izmirdeyim izmirde bulabilirmiyim ?

TEASER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mayıs '06
    Alıntı Roland adlı üyeden alıntı
    Arkadaşlar merhaba,
    Bugün SL150 min, ki ben ona dingo ismini taktım. 500 bakımını yaptırdım. 500 bakımından sonra gidişi değişti. İçerenköydeki serviste yaptırdım. Serviste bulunan usta (adı bülent) gerçekten çok iyi bir iş çıkardı. Ne kadar gevşemiş somun vida varsa sıktı ve kontrol etti. Kontrol sırasında arka lastiğin göbek vidası elle çevrilecek kadar gevşemişti. Her an çıkması içten bile değil. Hepinize tavsiyem 500 bakımını beklemeden bir servise gidip kontrol ettirmeniz. Anladığım kadarı ile Motorların montajında bir standart yok. Eğer vida çıkmış olsa sonunu tahmin bile edemiyorum. Reklam olsun diye söylemiyorum ancak yol gösterici olabilir. Serviste neler yapıldı paylaşmak istiyorum. Aynalarımı geniş açılı aynalarla değiştirdim( artık arkayı görmek sorun değil) Buji NGK ile değişti. Yağ değişimi tam sentetik yağ ile yapıldı. Rölanti ayarı yapıldı. Fren ayarları yapıldı . Arka frene bastığımda 200 m mesafeden duyulacak garrrç diye bir ses vardı ortadan kalktı. tüm civatalar ve somunlar kontrol edildi. Gaz ve depriyaj elciklerinin ayarı yapıldı. Hareketli parçalar yağlandı. Zincir boşluk ayarı yapıldı. Yan sehpanın kapanma problemi düzeltildi. Artık açtığınızda kendinden durabiliyor. Bütün bu yapılanların toplam maliyeti 75 YTL ye maloldu. Ancak servis sonrası başka bir motora biniyormuşum gibi oldu. Hepinize güvenliğiniz için tekrar öneriyorum ki 3,5 kuruşa bakmayın 500 km yi beklemeden bir servise gidip genel kontollerinizi yaptırın. Özellikle gevşek civataları kontrol ettirin. Aynı zamanda lastik havalarını kontrol etmeyide unutmayın. Hepinize güvenli ve mutlu sürüşler diliyorum.
    Roland verdiğin bilgiler için tşk ederiz... bu içerenköydeki servis tam olarak nerede acaba? biraz tarif edebilirmisin lütfen...? mesela bostancı köprüsünden falan? bu değişen ayna serviste sanırım hazırda var değilmi?
    [FONT="Trebuchet MS"][B][SIZE="2"][COLOR="Red"]hocusfocus[/COLOR][/SIZE][/B][/FONT]

Motosikleti
    Keeway-Superlight
    GeCe__ Aparatlarınlarınla falan kaça aldın sisy barı ?

ceko35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X-EVO & Ducati Monster
    bugun dedim pazar, madem ehliyet yok dolaşamıyorum ehh dedim motorumu bi yıkıyayım.. ilk defa yıkıcam ama alet edevat yok, sadece kovam vardı

ehehe.. neyse atladım motora en yakın benzinciye..
    dedim bi büyük sunger, bi sampuan, bide pastacila ver bana.. daha onceden arabamdan kalan torpido spreyi vardı bendede.. herşey hazııırrrrr.. bıcı bıcı başlıyoo

cektiim motoru kıyıya, kovayı doldurdukk ve şampuanı doktuk. bi guzel her tarafını köpürttük kara panterinn valla neresi varsa köpükledim.. motor kaporta koltuk her bi taraff.. acayip ıslattım, birazda korktum hani buji motor veya zincirler noldu falan derkenn hiçbişii de olmadı

neyse.. şimdi durulamaya geldi sıraa.. bi kovayı hemencicik boca ettik her tarafına, sonra ikinci kovayıda tekrar bocaladık ve köpükler arınddıııı..
    bi güzelde silelimm.. kurulansın.. ohhh.. kenarda bi iki dakka dinleneyim
    eee şimdi geldi sıra cila olayınaa.. ön camurluktan baslayıp benzin deposu, arka camurluk sonra yan paneller ve sonrada göztergeler derken her tarafı teker teker sırayla cilaladım... çok zorladı gercekten ama herseye degdi.. komsular teker teker cıkıp yanıma geliyolar aman cenk yeter gözlerimiz kamaşıyo parlatma çokk falan derken işim bittiii.. saat 12 den 4 e kadar ugrastım çooooookkkk zevkli bi olay.. iki haftada bi bıcı bıcı yaptırıcam kara panterime
    daha sonrada son rütuslar olarak koltuk, elcikler ve plastik aksamada torpido spreyi sıktım.. amanın inanılmaz parlıyo ve koruyucu bi tabaka olusuyo...

offff deli oldu alet yaaaa.. sonrasındada kalktım pendik sahiline bi uzandım ve sahilde keyif cattım 1 saat.. ve evime dondum

bi pazar gunumu bu sekilde gecirdim... resimleride sizlerle paylasayım dedim...
    gunes gozlugu takmayı unutmayınnn

ve ik ikardeş oylece duruyorlar.. biraz sonra kara panterime atlayıp gaz acıcamm ;)

arkadaslar sayfa duzenini mahvettigim icin kusura bakmayın.. ilk iki resimden sonra yanlış linkleri almışım ve bu sekilde olmuş... kusura bakmayın tekrardan... :(
    resimlerin ustune tıklayınca orjinal size larında acılacak...
    hasanrs bunu beğendi.
    KSK FOREVER ... 35½

Motosikleti
    Keeway-Superlight
    ceko kardeşim tamamen soymuşsun aleti, valla değme istanbul gaspçıları eline su dökemez :p )))))
    Ama hakkını yemeyeyim cillop gibi parlamış. Kazasız belasız mutlu sürüşler.

lubimaya54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    gercekten cok guzel parlıyor..arkadslar benım sorum olacak...2000 km bakımında neler yapılıyor???ve ücret olarak ne tutuyor????paylasırmısınınz
    Motosiklet bir tutkudur..vazgecilmez

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Dunyali : Bizim orjinal on dislimiz 17 dir ve ben bunu ilk 15 dusurdum motorun kalkisi cok fark etti ama 5 viteste 90 giderken devir bitiyor 9500 dayaniyor motor 6.vites istiyor. Son bakimda 16 lik taktim biraz normale dondu ne hantal ne atak. Silindir isine bende girecem ama diyorum bari biraz dursun moto boyle biraz eskisin parcalari. 50 ytl piston basini buyultebilirsin arti olarakta piston kolunu kisaltir isen yaklasik 200 cc bir guce sahip olman mantikli.Ama subaplari ona gore ayarlat. Ben ilk once yuksek avansli su beyini takacam her denememde yaklasik bir 500 km gidiyorum her turlu kosulu denedikten sonra kalsin yada ciksin karari veriyorum.Su anda motorun gidisi gayet iyi acikcasi.Benim icin son hiz cok onemli degil tek istegim bir araci sollarken oyle yirtina yirtina sollamiyim.Yanliz soyle diyim silindir ile oynayacaksiniz mutlaka zinciri O-ring ile degistirin bu zincir bence pek dayanmaz oyle bir guce.

Bu arada benim hal ve hatirimi soran herkeze cok tessekurler.Bir haftada iylestik yine yollardayiz.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Can. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 F6
    Alıntı GURAY adlı üyeden alıntı
    herkese iyi akşamlar arkadaşlar nasıl gidoyor motorlu hayatlar can, jarmen sizler nasılsınız zeda sen nasıl oldun bu arada arkadaşlar o dediğim sisfarlarımın ampulleri 35w canavar gibi hiçte akü bitirmiyor hemde sürekli olarak direk fara bağlı uzun kısalı
    iyidir Güray sağol. haftasonu İstanbul dışında olduğum için ancak cevap yazabildim. Bu hafta sınav sonuçları açıklanacak ve muhtemelen direksiyon sınavına gireceğimiz yerlerde belli olur. Ehliyet için son dönemece girdik artık.
    Gelsin şu ehliyette gönül rahatlığı ile motora binebilelim etkinliklere katılabilelim diye beklemekle geçiyor zaman.

jameika34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA 600 F 2006 MODEL
    Arkadaşlar, Keeway 150'lerde Kullanabileceğimiz METZELER Marka (Alman Malı) Dubleks Lastiklerin Fiyatları,
    110x90x16 (ön dubleks lastik) Metzeler 59S TL ........ 60 EUR
    130X90X15(arka dubleks lastik) Metzeler 66S TL ........ 65 EUR
    NOT: Ayrıca Uzakdoğu Malı (Çin,Tayvan gibi.) Lastik Fiyatları Gelecektir. Tahmini Fiyatlar en az %50 gibi daha ucuz düşünebilirsiniz. (kalite olarak tabiki Metzeler'le kıyaslanamaz.) Tüm arkadaşların Bilgilerine......

DURO (Taiwan Malı) Dubleks Lastik Fiyatları

110x90x16 (ön dubleks lastik) Duro 904 mod.......................70 ytl
    130x90x15 (arka dubleks lastik) Duro 290 mod.....................75 ytl
    130x90x15 (arka dubleks lastik) Duro 296 mod.....................75 ytl

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Fiyatlar super dostum cok saol yardimlarin icin. Sana en yakin zamanda haber ulastiracam gerekirse havele ile yapar bana kargo yaparsin lastikler gercekten dandik degistirilmesi sart.Hele yazin Antlaya gibi cok isinan bir sehirde tam bir tehlike.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

GeCe__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K3 GSX R 600 YELLOW/BLACK
    berkut dostum ızmerde mutlaka vardır kanunı servis yada bayi git agbı oraya sor ondan almak ıstegını söle ve al yada olmuyosa öle ara bu verdgım num. 0212 220 66 00 kanunı seyhanın sıssy barı ıstoyorum de fıyat 35 ytl ben aynen böle yaptım vaktım olmadıgı ıcın hesab num. aldım 35 ytl yatırdım kargoya verdıler 1 gun sonra aldım sneınkınıde kargoya verırler ok.. ve arkadaslar bence cokta guzel oldu kucuk sırın bısı dun mesela kız arkımla gezerken iyiki taktırmısın dedı hem rahat hemde sankı orjınal gibi duruyo dedı ruzgarınız bol olsun

leventkozcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x9 500
    buda benım motorum arkadaslar butun yazıları soktum elcıklerı susledım ve sısy bar yaptırdım ınsallah resım gozukuyordur ılk defa resım eklemeye calıstım beceremedıysem en kotu sartla adresı asagıda ordan da gorebılırsınız
    http://usera.imagecave.com/leventkozcu/DSCF0023.JPG

anlasılan resım eklemeyı becerememısım ama alt tarafa verdıgım adreste gozukuyor sormak ıstedıgınız soru olursa cevap verebılırım ılk sorunun sısy bar olacagına emınım 100ytl ye ızmırde yaptırdım gayet guzel ve kullanıslı
    Dünyanın her yerinden herkesin yenileceği bir yer vardır. Kimilerini yenilgi yıkar , kimileriyse zaferle küçülür, bayağılaşırlar. Büyüklük, hem yenilgiyi, hem de zaferi kabullenebilen kişilerde yaşar.
    Asiller idare eder. Acizler şikayet eder. Basitler ise iftira eder...

locco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Sl 150
    arkadaşlar bana gidonu değiştirme konusunda önerileri olan varmı acep.ya da içinize değiştirmiş olan varmı.duz bir gidon istiyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler