Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Keeway Superlight 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Yeni alan arkadaşlara hayırlı olsun. Kazasız belasız kullansınlar.

Yedek parça için, benim sl150'nin yan plastik kapaklarının vida yerleri kırıldı. Ptesi gittim servise. Motomaxla görüşmemiz lazım dediler. Çarşamba tekrar konuştuğumda siparişi verdik 1 haftaya kadar gelecek parçalar dediler. Bakalım ne olacak 1 hafta sonra sonuçları aktarırım.

Ben yeni öğreniyorum. Akşamları evin arka taraflarında ortaköy mezarlığı taraflarında 10-15 km kullanıyorum. Bende çok stop ettiriyodum ilk günler motoru ve biraz biraz trafiğe çıkınca boş vitesi bulmak problem oluyor. Burda önerim stop ettirince boşa geçmiyorsa debriyaja basıp yol kenarına çekin. Biraz uğraşın gene olmuyorsa biraz ileri geri hareket ettirin hemen geçecektir. Burda şunu söyleyeyim olurda kırmızı ışıkta falan kaldıramazsanız şoförleri iplemeyin, onlar zaten biri geç hareket etsede kornaya abansam derdinde. Çok kornaya basarlarsa dönün elinizle 1 dakika işareti yapın biraz halden anlayacaklardır. Ama ne olursa olsun sakin olun. Ben bir ara çok panikledim o zaman töbe hareket ettiremiyorsun...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cobalt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL600V 91 Transalp (Gırmızı)
    can sayısal sonucuna dun aksam bakabıldım bu hafta da yattı cbr600 f
    ben sl i ikinci el aldım 1800 e 1200 km deydı aldıgımda(ıkıcı el almak ısteyen arkadas ıcın soyluyorum 2400 e bıraz sallamıs arkadasınız ) sımdı 1800km deyım .. sımdıye kadar servıste 1 kez yag degısımı ve zıncır ayarı yapıldı bunun dısında hıcbırsey yaptırmadım aldıgım gıbı duruyor bırtek sıkayetım sol sınyalde basılı tutmazsan yanmıyor lastıkler konusunda haklısınız cok sakat ama kocamustafapasa dan fındıklıya gelene kadar ne kadar viraj varsa yatarak gırebılıyorum ( yol kuruysa) ıslakta denemedım denemek te ıstemıyorum ozellıkle ıslak zemınde extra sakat ( jameika34 ten haber beklıyoruz lastık konusunda ) sısfarları ıcın cakar tertıbatı koyulabılırse neden olmasın ? ilk cevirmede soktururler herhalde
    stop ettirme problemıni genelde herkes yasıyor motor ve surucuden bırı acemıyse bu dogal zamanla elınız ayagınız motorunuz alısıyor . ( bende ısıklardan cıkınca yolun ortasında kalakalmıstım 3-5 sn sonra kornalar eslıgınde devam ettım )
    cok uzattım farkındayım bı de su ehlıyet olayı var ,galıba polısler ehlıyetsızlerı bı sekılde ayırdedebılıyo kac kere onlerınden gectım cevırme yaparlarken hıc oralı olmadılar hatta korna calıp selam verdım ellerını sallayıp cevap ta verdıler . yoksa durdurmayamı calısıyorlardı
    Loneliness has followed me.my whole life, everywhere.In bars, in cars...
    ...sidewalks, stores, everywhere.There's no escape.I'm God's lonely man.

rebet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway superlight
    ceko;arkadasim cok guzel bi teklif...Yapalim bir organizasyon..SL'cilere hem teknik hem kaynasma acisindan cok faydali olacagina eminim..Yanliz su ehliyet sorunu var..Ben henuz bir cevirmeye rastlamadim cok sukur.Bu konu burada da hic konusulmadi,yakalaninca cezasi nedir?Motoru bagliyolar mi? Yoksa para cezasi mi sadece?Para cezasi olsa riske alinir ama baglarlarsa fena tabi..Yani bikac ay daha sikintimiz olacak ehliyetsiz dostlar...
    Arkadaslar bir de su bahsettiginiz WD-40 temizleme sprayi nerede satilir?Bilgilendirin lutfen..

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Dostlar walla lastik isine bende uzuldum simdi. Ben sis lambalarinin ampullerini arka stop ampulleri ile degistiriyorum cunku akuyu yiyip bitiriyor.Motor nasil olacal bende bilmiyoum walla ama mailyeti 40 - 50 ytl yi gecmez bu islerin. Pistonu buyultmek bile 50 ytl bugun. Servisteki cocuk bana gecici olarak kawasaki cross verdi su sogutmali 6 vitesli bununla gez dedi motorsuz kalma . Buda cok zevkliymis yaa cocuklar gibi ordan oraya zipliyip duruyorum motorla.Daha 2 vitese takmadan onu kalkiyor.Arada bir degistirin motorunuzu birileri ile cok komik oluyor.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Captain Future - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SuperLight 150
    Alıntı rebet adlı üyeden alıntı
    Arkadaslar bir de su bahsettiginiz WD-40 temizleme sprayi nerede satilir?Bilgilendirin lutfen..
    Ben Tekzen Yapi marketten aldim. bi buyuk boyu, bide kucuk boyu vardi..kucuge 6,5YTL verdim.tam hatirlamiyorum ama, 150-200 mLitre civariydi.

ebru_soldier - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    süperlight 150
    Alıntı obkavi adlı üyeden alıntı
    selam, jikle 1. konumda yani en yukarıdayken motoru çalıştırıp 10-15 sn gaz vermen gerekli , daha sonra 2. konuma getirp 30 sn civarında motoru ısıt sonra 3. konuma getirip zaten motorun sesi değişir gidebilirsin, boşa alma hikayesi şöyle bazan direk geçmiyo boşta iken debriyajı bırakıp tekrar sıkarsan vites değiştirebilirsin 1. vitese geçebilirsin, 2,3. viteste iken durman gerekebilir ozaman tekrar kalkmak için boşa getir bebriyajı bırak tekrar bas 1. vitese geçer yoksa geçmiyo meret ilk zamanlar baya korna küfür yemiştim kırmızı ışıklarda beklerken arkamda konvoy oluşunca, kick start yaparken dikkat et ayağına zarar verebilir birde yandaki plastik bölümü çarpıp kırıyo buda bi sıkıntı. rüzgarın bol olsun
    saol tşk yav o bir gecede 600 sayfa kitap okurum böle şeleri siyah beyaz çirkin bir şekilde anlatıyorlar hiç okuyasım yok..siz motoru ilk alınca servise götürdünüzmü yada gerekirmi die sorcam..ya bide bu arka ayağa atmak amma zor ve yine bide alarm kurulu yaparsam akü çokmu çabuk biter acaba

ama ne olursa olsun motoşuma güzel demiyen daha birine rastlamadım annem bile beğendi daha ne diyim

Motosikleti
    keeway superlight
    [QUOTE=ebru_soldier]saol tşk yav o bir gecede 600 sayfa kitap okurum böle şeleri siyah beyaz çirkin bir şekilde anlatıyorlar hiç okuyasım yok..siz motoru ilk alınca servise götürdünüzmü yada gerekirmi die sorcam..ya bide bu arka ayağa atmak amma zor ve yine bide alarm kurulu yaparsam akü çokmu çabuk biter acaba

Motoru ilk bakima 500 km. dolunca gotureceksin..Alarm kurulu motoru hic calistirmadan 20 gun civari gider aku diye biliyorum ama arada calistiracagin icin aku kendini sarj eder ve sorun olmaz..Ayaklik icin de soyle dene istersen;butun kuvvetinle motoru yukariya cekecegine,ayni anda sol ayaginla daha cok bir kuvvet ver basma demirine ,motorun kendiliginden kalktigini goreceksin..Ama unutma sol ayak...Ve koltugun ustundeki tutma bandindan da motoru yukari cekmek icin kuvvet alman lazim.Korkma o band bayaa dayanikli

Can. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 F6
    Tüh be cobalt. Neyse sen denemelere devam et.
    Polisler senin karakaçanı tanıyorlardır ve ondan çevirmiyorlardır.

Motosikleti
    yılmak yok can bı gun mutlaka ebru_soldier ilk denemelerde ben de (80 kiloyum ) beceremıyodum ıkı kısı zor bela sehpa ya aldık motoru 10 dk sonra yanımıza gelen 50 kg lık bayan 200 kusur kıloluk f650 yı tek harekette sehpaya alınca kalakalmıstım olay kuvvetle degıl teknıkle ılgılıymıs

tüzemen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA GL1800 2003 ve HONDA FORZA NSS300 2015
    Arkadaşlar SL150 ye extra sislambası takmak hiç doğru değil.Çünkü eğer gördüyseniz dünyanın sayılı kaliteli akülerinden YUASA marka akü var üzerinde ama buna rağmen extradan takılan bir lamba aküyü hemen bitiriyor. Extra Role üzerinden enerji almama rağmen durum değişmedi. Ancak şunu yaptım bu roleyi benim kısa hüzme far girişine taktım. daha güçlü aydınlatmaya başladı.aküye de zararı yok.Sis farları da süs olarak duruyor nikelejlı.

obkavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    google arama motoru :)
    Ya Buna İkİncİ Bİr AkÜ Takilmiyomu ?

obkavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    google arama motoru :)
    Ya Buna İkİncİ Bİr AkÜ Takilmiyomu ?

Motosikleti
    sısfarı alına, ıcındekı ampuller cıkarılıp otomobıllerde kullanılan sınyal ledlerınden bır tarafa kırmızı bır tarafa da mavı takıla, bunlarda bır cakar mekanızmasına baglana, butun millet size polıs zannedıp yol vere, gercegı anlayınca arkadan kornaya abanıp terbıyesıs konusacak ama duymamazlıktan gelıne acılan serıtte rahat rahat gıdıle .polis abıler tarafından cevırılıp te bune lan dıye soruldugunda ehem abııı kem kum edıle
    saka bır yana ben sısfarını sadece bunun ıcın ıstıyorum kırmızı sı mavısı olmasın beyaz olsun benım olsun

tüzemen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA GL1800 2003 ve HONDA FORZA NSS300 2015
    Cobalt dostum
    Motorlarımız ağır görünüşlü oturaklı bir motor boyle yanar döner çakar lambalar takarsak basitleştirmiş olmaz mıyız motorumuzu ve bizi. Ben belki yaş icabı boyle düşünüyorum ama kanı kaynayan sizlersiniz sanırım etraftaki herkesin size bakmasını istiyorsunuz. Ben motor almadan önce boyle ışıklandırma takanları görmüştümde motoru olduğundan daha çok basitleştirmişti. Bu benim görüşüm tabi dışardan bakış açısı.
    yine de karar sizin.

GeCe__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K3 GSX R 600 YELLOW/BLACK
    arkadaslar duyduguma ve aldıgım habere göre bızım motorlar 10 km az gözterıomus o zaman cok ii vala ben gecen köpruden sonra fatıge dogru yardırırken zorluya zorluya 110 gormusdum yanı duz yoldu demekkı 120 görmusum he he yokus assagada devamlı goruyorum 110 fln dmek hep 115-120 fln göruomusum tabı arklar yanlız hemen öle 110 a fln cıkmıoı haberınız olsun bı muddet sonra cıkıo tamam yanı zorlamamız lazım bujım tabı ngk platın bu arada benım sınyal kutum kırılmıs bende dıyodum neden bı yanıo bı yanmıo dıye neyse artık bakıcaz acaba garantıye gırermı bılgınız varmı?? ampulden bahsetmısınız ben aynı zamanda beyaz ampul alıcam benım motora daha guzel olur...saygılar, göztepeli...

aidikurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki intruder C800
    Alıntı tüzemen adlı üyeden alıntı
    Arkadaşlar SL150 ye extra sislambası takmak hiç doğru değil.Çünkü eğer gördüyseniz dünyanın sayılı kaliteli akülerinden YUASA marka akü var üzerinde ama buna rağmen extradan takılan bir lamba aküyü hemen bitiriyor. Extra Role üzerinden enerji almama rağmen durum değişmedi. Ancak şunu yaptım bu roleyi benim kısa hüzme far girişine taktım. daha güçlü aydınlatmaya başladı.aküye de zararı yok.Sis farları da süs olarak duruyor nikelejlı.
    Yani sen diyorsunki sl150 uzerınde YUASA marka aku var akude gayet kalıtelı bı aku dıyorsun ben bunu daha yenı ogrendım

Motosikleti
    keeway superlight
    Ehliyetsiz arkadaslar;
    Burada birkac kez sordum,ehliyetsiz yakalanmanin cezasi ne diye ,kimseden ses yok.Kimse cevrilmedi mi daha?Yok hal boyleyse bosuna ugrasmayalim ehliyet icin Bir de B sinifi ehliyet hafifletici sebep sayiliyor mu bu arada

Can. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 F6
    Rebet sitede bununla ilgili çok yazışma oldu ve bu konuda çokda detay var.
    Ama ben sana özetleyim.
    - Motorunu bağlıyorlar ve mahkemeye çıkıyorsun,
    - Hapis cezası alıyorsun ama paraya çevriliyor,
    - Ehliyetsiz motor kullanmadan ceza yiyorsun,
    - Çekici ve otopark paralarını ödüyorsun,
    - Sonra yanında A2 ehliyetli biri ile gidip motorunu alıyorsun,
    - Toplam maliyet 800 YTL ve üzerine de çıkabiliyor.

Bu bilgiler yetmez dersen forumda ilgili başlıklarda komtan'ın yazmış olduğu güzel bir bilgilendirme mesajı var.

ebru_soldier - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    süperlight 150
    arkdaşlar bu rüzgarlar olamsada izmite gitsek tabi ben otobüsle gitcem orda motoruma nazar değer

Shamyl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800S
    Ne işin var İzmit'te, hazır motorun varken İstanbul'un tadını çıkar
    BİR GÜN HERKES [B]ABS[/B]'Lİ OLACAK!!! [B]ABS[/B] SEN BİZİM HERŞEYİMİZSİN:)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler