Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Keeway Superlight 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    borty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kee-way 150 s.light
    Arkadaşlar daha öncede söylemiştim,sisybar konusunda isteyenlere yardımcı olabilirim,hazirana kadar sonra 2 ay yokum,elimde hazır yüksek sissybar var,ilgilenenler özelden bana ulaşsın.
    KIÇI MOTORUN SELESİNE DEĞEN HERKES ARTIK MOTOSİKLET VAZGEÇİLMEZİDİR.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    jarmen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway-Superlight
    snrtrt kardeşim jiklem tamamiyle kapalı konumda yani aşağıya bakıyor. rebet 'in dediği gibi 1500 devire getireyim bakalım n'olacak. Bu arada benzin sarfiyatıyla ilgili olarak ne düşünüyorsunuz 32 ytl'lik benzinle ancak 280 km. gidebildim yaaa :(((((

Bir de hava sıcak dahi olsa benimki ilk marşı ve sonrakileride jiklesiz almıyor. Kesinlikle ve kesinlikle jiklesiz çalıştıramıyorum.

resssan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway superlight 150
    Bugün motosikletimi kullandım, klasik yorumlardan vazgeçtim

bu arada A2 kursundan sonra ilk defa motora biniyorum ve bu kafa ile bu
    havada bahçelievler - rami arasını (ağırlıklı E5 kullanarak) geldim

tamı tamına 15 km yol yaptım
    tabii ki giyim-kuşam tam, bunu belirteyim ayrıca
    Keeway Superlight 150 :cherry:
    34 ED 0798 (namı-diğer "vın vın")

kamde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway
    stop etme ve bazen de tekleme yapıyo benim motorda ve jikleye bağlı olmadan sinyallerde aynı şekilde problemli

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Vites geçişlerindeki gelen ses ile ilgili sorun yaşayan arkadaşların dikkatine.
    ilk 500 km. boyunca ses geliyordu 500 km. bakımında motorun zicirini serviste iyice germişler artık ses kalmadı. Sorun halledildi sanırken şimdide motordan anlayan arkadaşlar zincirin aşırı gergin olmasının motora zararı olacağını söylüyorlar. Yani ses gitti ama arkasından ne getirir belli değil. Fikri ve bilgisi olanların yorumu nedir?

kamde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway
    çok mu gerildi eger aşırı gerilmediyse bişey olmaz zaten 300 400 km sonra tekrzr gevşer vites ilgili noktaları yaglayıncada o ses geçiyo

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    1 mm bile boşluk yok ayrıca vitesle ilgili noktaları açıklarsan sevinirim.

RedStar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL
    Yaw bunlar nasıl usta zincire çok yüklenirsen Şanzumana zarar verirsin
    Tam alaşeyir tımarı yapıyorlar bugun bu sorun'u halledelimde ilerde ne sorun cıkarsa cıksın arkadaşlar zincirde 1,5 cm bolluk olması lazım yoksa şanzuman a yazık olur

aidikurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki intruder C800
    Alıntı jarmen adlı üyeden alıntı
    Acele cevap lütfen:
    Sevgili arkadaşlar benim motor ısındıktan ve jikleyi kapaattıktan sonra bile çoğu zaman gazı kesince stop ediyor bu neden olur bilen ve/veya başına gelen var mı?
    İkincisi ise ben 32 ytl'ye depoyu doldurdum ve ancak 280 km (şehir içi) yol gidebildim. Bu doğal değil anladığım kadarıyla. ciklemde süzrekli kapalıydı.
    Bilgisi olan varsa ve beni bilgilendirise çok sevinirim.

Ayrıca gerçekten bizim makineleri kimseye tavsiye etmeyin; millete iyilik yapıyoruz bizim huzurumuz kaçıyor. Sanki motomax bize yüzde veriyor da biz de insanların aklını çeliyormuşuz muammelesine maruz kalmayalım ve herkes almaya başladı zati gıcık oluyorum kızılay motosikleti gibi olacak yakında; en acilinden modifiyeye başlamak lazım.
    Sevgi ve saygılarımla.
    rolantı ayarını yaptır gecer

GURAY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KEEWAY SÜPERLİGHT 150
    slm arkadaşlar ben ist/zeytinburnundan güray bende öncü motordan aldım nerdeyse 3-4 gün felan oldu zincirden biraz ses geliyordu servisten bana izah ettiler vede kendim yaptım çokta iyi oldu ve arkadaşın dediği gibi şanzumana zarar verir çok hafif gevşek kalmalı bence

Motosikleti
    Keeway-Superlight
    Saol aidikurt

arkadaşlar ben pek anlamam ama yaz tatillerınde şehırler arası yolculukta ıkı kışıyı rahat taşırmı kafama takılıyor kullanan arkadaşlar yazarsa sevınırım

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    cem özer

150 cc motor markası ne olursa olsun 2 kişi ile özellikle uzun yolda zorlanacaktır ...Ha gitmezmi ??? bal gibide gider ama 150 cc motor genelde şehiriçi kullanıma elverişli bir motordur amacın şehirlerarası ise en az 400 cc civarı motorların 2. eline bakmanı tavsiye ederim
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 250
    arkadaşlar herkese slm...bu motoru takip etmekteyim..bu motoru istanbul avrupa yakasında nereden albilirim..bu arada aidikurt slmlar...bugün motogp de görüştük seninle

engin139 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150 - 34 ED 17"61"
    merhaba arkadaşlar uzun süren bir araştırmadan (fuarlar, internet, tanıdıklar vs.) sonra ben de sl150 ciler arasına yeni katıldım yarın motorumu teslim alıyorum motovizyondan ve sormak istediğim bazı şeyler var
    1- rölanti ayarı hayati bir önem taşır mı ve normali ne olmalıdır ?
    2- motoru teslim alırken servise tembih etmem gereken önemli şeyler ("buji değişecek, civatalar kontrol edilecek" den başka) nelerdir?
    3- motoru yaz boyunca kullanmayı ve aşağı yukarı 2000 km falan yapmayı düşünüyorum, döndüğümde gerekecek olan servis talimatları ne olmalıdır?
    4- benzin süper mi kurşunsuz 98 oktan mı iyidir orası biraz muallakta kalmış ne konulmalı?
    5- sissy bara servis 200 ytl diyo ancak yedek parça + işçilikle 20-30 ytl gibi acayip ucuz bir fiyata yapılabiliyomuş bu konuda bilgisi olanlar, ne şekilde yapılmalı söylerlerse memnun olurum.
    6- zincir ayarının (vites geçişlerindeki ses ile ilgili) motoru alırken mi yapılması yoksa 2000 km bakımında mı yapılması uygundur?
    7- jikle olayını çözdüm galiba bütün forumu okuyarak çünkü o da bahyağı bi ikilemde kalmış ama çözdüm o yüzden onu sormayacam

biraz uzun oldu ancak lütfen siz büyüklerim (benim 18 yeni bitti) bi yardımcı olursanız çok makbule geçer
    ilk motorum olacağından bayağı bi tereddüt ettim alırken ancak içim rahat daha (en azından henüz) herhangi bir hayati sorunla karşılaşan yok
    yaz boyunca bakımını kendim yapmam gerekecek çünkü adada kullanacam = motor servisi yok iki tane bisikletçi var hiçbişeyden anlamazlar ) o yüzden takım taklavat ne alınması gerekir (öğrenmek istiyorum herşeyini en ince ayrıntısına kadar)

umarım bu mesaj iyi bi şekilde cevaplanır çünkü genelde yeni alacak olan acemi motorcular tarafından sorulan bütün soruları toparlar nitelikte bir mesaj olduğunu düşünüyorum ve güme gitmesini istemem.

şimdiden herkese çok teşekkür ederim
    ha bu arada b.evler de oturuyorum ve yakında (en azından avrupa yakasında) oturan sl150 cilerle tanışmak ve bilgi danışmak isterim (sanıyorsam stratejii abimiz de buralarda oturuyor)

abiler kardeşler allah hepinizi korusun kaza bela vermesin keyifli yolculuklar versin inşallah

Alıntı Ercument adlı üyeden alıntı
    Vites geçişlerindeki gelen ses ile ilgili sorun yaşayan arkadaşların dikkatine.
    ilk 500 km. boyunca ses geliyordu 500 km. bakımında motorun zicirini serviste iyice germişler artık ses kalmadı. Sorun halledildi sanırken şimdide motordan anlayan arkadaşlar zincirin aşırı gergin olmasının motora zararı olacağını söylüyorlar. Yani ses gitti ama arkasından ne getirir belli değil. Fikri ve bilgisi olanların yorumu nedir?
    Selamlar Ercüment,

Bahsettiğin kavrama problemi, yani debriyajın tam son noktasında gelen şakırtılı ses debriyajdan değil, şanzımandaki rulman ve mil boşluğundan. Eh haliyle motorun zincirini dediğin gibi gerince boşluk azalıyor ve ses çıkmıyor. Ama aslında boşluk azalmıyor da zincirin gerginleştirilmesiyle sıkıştırılıyor ve bu da her girdiğin çukurda tümsekte arka amortisör hareketleriyle beraber şanzımanı yemen demek. Motosikletlerde şanzıman ve motor beraber olduğu için de şu an senin yaptığın motoru bitirmeye çalışmak demek.

Sen ve bu konudan muzdarip diğer arkadaşlar; biraz sabredin işin peşindeyim çözer çözmez sizlere sorun ve çözümü hakkında detaylı olarak bilgi vereceğim, sanırım bir hafta on güne kadar hallolur.

Herkese İyi Seyirler...

Motosikleti
    Keeway-Superlight
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı
    cem özer

150 cc motor markası ne olursa olsun 2 kişi ile özellikle uzun yolda zorlanacaktır ...Ha gitmezmi ??? bal gibide gider ama 150 cc motor genelde şehiriçi kullanıma elverişli bir motordur amacın şehirlerarası ise en az 400 cc civarı motorların 2. eline bakmanı tavsiye ederim
    Hocam bu konuda biraz daha bilgilendirir misin bizi, çünkü bende yakın zamanda 500 km'lik bir yolculuğa çıkmayı tasarlıyordum (artçı ile birlikte). Ne gibi olumsuzluklarla karşılaşabilirim açıklarsanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Alıntı engin139 adlı üyeden alıntı
    ha bu arada b.evler de oturuyorum ve yakında (en azından avrupa yakasında) oturan sl150 cilerle tanışmak ve bilgi danışmak isterim (sanıyorsam stratejii abimiz de buralarda oturuyor)
    abiler kardeşler allah hepinizi korusun kaza bela vermesin keyifli yolculuklar versin inşallah
    haklısın kardeşim bahçeli evlerde oturuyorum. görüşelim bir ara
    msn: stratejii@hotmail.com
    [B]Karanlığa Taş Atılmaz [/B]

aidikurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki intruder C800
    Alıntı sparco55 adlı üyeden alıntı
    arkadaşlar herkese slm...bu motoru takip etmekteyim..bu motoru istanbul avrupa yakasında nereden albilirim..bu arada aidikurt slmlar...bugün motogp de görüştük seninle
    hocam hosgeldın aramıza avrupa yakasında motovizyon var ordan soner beyı bul motosıklet net ten geldıgını soyle zaten cok yardımcı ve ılgılı bırısıymıs cogu kısı ordan almıs ordan alabılırsın

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Dostlar selam gecen hafta ispanyadaydim is icin deli oldum ne motorlar ne modeller bir tane koseye atilmis Hyosung gordum chooper 250 cc o kadar.Bizim motordan eser yok markasini bilen bile yok.Triumph Rocket yanimda durunca anladim artik aradaki farki.Ne ise

Pazar gunu arbanin biri bir gusel ayna ise gecirdi bana ve devrildik 30 km/h hizla.O hizla bile ben ve kiz arkadasim iii kaydik asfalt uzerinde.Motorun koruma demiri yamulda sadece bir cekmem ile geri duzeldi ve kirilan bir sey yok.Motor saglamis acikcasi walla sevindim o anda bile.Ama sizden ricam kapali kask mutlaka takin benim kafam o hizda bile 3 kez yere vurup sekti.Dizlik takmadigimdan dizim yaralandi.Bugun dersimi aldim 160 ytl ye komple sirt koruma dizlik benim ve kiz arkadasim icin aldim.Ehliyete zaten yazilmistim.O kadar tecrube yinde boss adam bana bakmadigi surece ben ne yapiyim.O yuzden koruyucu ekipmanlara biraz onem.Herkeze kazasiz belasiz surusler.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler