Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Keeway Superlight 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    thepope - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --
    ben 18 yaptığımda 110 oluyordu son hızı motorun gösterge yüksek devirde vibrasyon yaptığı için şaşırabiliyor.En iyi sonuç bir gps ile ölçmek.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

olabilir! hea birde bogulma oluyor anı gaz vermelerde benım iyi bir usta bulmam lazım mersinde:d hava ayrındanmı dislidenmi bilmiyorum ama bir gariplik var die dusunuyorum cozcem ıns:D

Mr_Q - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 150 MR Vulture - Keeway Superlight 150
    Alıntı thepope adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben 18 yaptığımda 110 oluyordu son hızı motorun gösterge yüksek devirde vibrasyon yaptığı için şaşırabiliyor.En iyi sonuç bir gps ile ölçmek.
    Selamlar, üstadım ben 120 yi daha önce görmüştüm. Daha önceki yazılarımı okursan, motorda değişmeyen kalmadı. Benim dişli değiştirilmiş. Motor rampaları çıkarken epey bir güçten düşüyor ama düze geldiğinde de 120 ye kadar çıkıyor. Benim hız göstergemde arıza olduğu için beraber gittiğim ve motoru toplayan usta ile yan yana gittik, hızı o şekilde ölçtük.

Cumartesi sabah 10 dan, bu saate kadar 400 Km. civarında yol yaptım. Motorumda sıkıntı yok. Bazı yerlerde rüzgara karşı epey sıkıştırdım. Şimdilik sorunsuz çalışıyor ve umarım bu şekilde gider. Rodajını tamamladık, hafta içi ayarlar yapılacak ve yağ değişiminden sonra tekrar yollardayım.

Motorda vibrasyonu kesmek için, belirli bağlantı noktalarını söküp, arasına lastik koyarak sıkma yoluna gidicez. Bu şekilde motorun vibrasyonunu şaseye aktarmadan kesmiş olabilir diye düşünüyoruz. Bakalım bunun sonuçları ne olacak, onu da sizlerle paylaşıcam.

Ek olarak, Edremit-Ayvalık kavşağında cumartesi günü kaza vardı, neyse ki motorda ki iki kişide de bişey yoktu. Motor Ducati, kıyafetler olmasa epey yaralanırlar gibi duruyor. Motorda 8-10 bin TL masraf vardır sanıyorum. Aman diyim, dikkatli olmak lazım.

Hayırlı yolculuklar.

Mr_Q - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 150 MR Vulture - Keeway Superlight 150
    Tavsiyedir; Rampa aşağı gazı kapatmayın... Cuma gecesi yine yolda kaldım. Titizlendikçe pislik çıkartıyo. Sibop kesti, sibop yatağını kırdı. Gece 12 ye kadar Aksihar da Hakan usta motor topladı. Saolsun. İnatla devam ...

carsvegas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yenisi bekleniyor
    Alıntı volkantuna adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    karslı sen ne zaman alıcan sıfırını ?
    Kısmet bakalım büyütmenin vakti geldi de geçiyor
    Yaratan rabbinin ismi ile oku!

Motosikleti
    superlight 150
    Alıntı Mr_Q adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...
    Motorda vibrasyonu kesmek için, belirli bağlantı noktalarını söküp, arasına lastik koyarak sıkma yoluna gidicez. Bu şekilde motorun vibrasyonunu şaseye aktarmadan kesmiş olabilir diye düşünüyoruz. Bakalım bunun sonuçları ne olacak, onu da sizlerle paylaşıcam. ...
    onu yapan arkadaşlar çok iyi sonuçlar almışlardı, sonucu merakla bekliyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:37 ----------

Alıntı tebow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sa arkadaşlar!
    bir sl de ben aldım henıuz 1 aylı kullanıcıyım! bir sorum olcaktı!
    daha iyi performans almak için neler yapmam lazım! duyduklarım kadarıyla hava filtresi dişlilerin felan degişmesi gerekiyormuş kaçlık dişli takmalıyım (ön ve arkaya)?
    yapabildiğim en yuksek hız 90 bu artıralabılırmı:d
    ideal kullanım hızı 70-80km/sa civarı, üzeri zorlama oluyor, benim 150cc deneyimim bu yonde 200cc ler de 80-90km/sa ideal kullanım suratı sunar tahminimce.
    disli modifiyesi yokusta zorlanma sorununu ortaya cıkartıyor, o durum dusunulup yapılmalı

volkantuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kuba sl 150 2012
    arkadaşlar ben 2013 modeli ile son zamdan önce 65 liraya 97 oktan ile depoyu doldurdum şehir içi 510 km de bitirdim benzini yani km de 12 kuruş yakmış oluyorum sizce nasıl çokmu-azmı görüşleriniz nedir?
    son zamdan sonra 75 liraya 95 oktan ile doldurdum depoyu bakalım bu sefer kaç km şehir içi yol yapabileceğim.

Motosikleti
    --
    yakıtınız düzelmiş bence gayet normal benimki hep 3 lt yakıyor 15 krş hiç depoyu fullemedim ama 12 litre almıştım 400 km gitti

oknglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya Nostalji 125 , Pulsar 200NS
    Arkadaşlar şuan 2006 model civarı keeway alınırmı . Almayı düşünüyorum nelere dikkat etmeliyim, kaç km civarı makbuldür bulunduğum şehirde servisi falan yok sıkıntı çekermiyim ?

SuperLigter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SuperLight 150
    Arkadaşlar merhaba aranıza yeni katıldım yarın bi sl150 ye bakmaya gidicem ama yanımda motordan anlayan birinin olmasını istiyorum .
    İstanbul beşiktaşa yakın yardımsever arkadaşlar varsa buraya yazabilirmi tek gitmek istemiyorum ilk motorum olucak

Motosikleti
    --
    yeni gelen arkadaşlar hoşgeldiniz yeni alanlar benzin deposunu kontrol pas varmı diye sonra sızıntı falan varmı bunları unutmayın.Süperlighter ben istanbuldayım ama anadolu yakasındayım oralarda olsam yardımcı olurdum.ama motorla ilgili sorun varsa yardımcı olabilirim

Motosikleti
    Keeway SuperLight 150
    yeni gelen arkadaşlar hoşgeldiniz yeni alanlar benzin deposunu kontrol pas varmı diye sonra sızıntı falan varmı bunları unutmayın.Süperlighter ben istanbuldayım ama anadolu yakasındayım oralarda olsam yardımcı olurdum.ama motorla ilgili sorun varsa yardımcı olabilirim
    Hocam aslında bende üsküdardayım ama motor kağıthanede oraya gidicemm bakmaya çözümüde buldum galiba maslak tarafında cüneyt abi var bu motor konusunda efsane bi projesi vardı onun tamirhanesine götürücem zaten motor masraflı gelicek bana adam bikaç bişi söyledi ama bulusmadada söyler bugun .Cüneyt abi bakmadan almam satışı zaten
    Bu arada 3 saat uyuyabildim hayallerımdekı motor olan harley e cok benzıyo goruntu ve sesı. Bu sesi her sabah dinlemek için 3 aydır gunesın altında brosur dagıtıyorum :=)
    inşallah bi sorun çıkmaz bayram hediyesi gibi gelir bana :D

Motosikleti
    --
    Alıntı SuperLigter adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Hocam aslında bende üsküdardayım ama motor kağıthanede oraya gidicemm bakmaya çözümüde buldum galiba maslak tarafında cüneyt abi var bu motor konusunda efsane bi projesi vardı onun tamirhanesine götürücem zaten motor masraflı gelicek bana adam bikaç bişi söyledi ama bulusmadada söyler bugun .Cüneyt abi bakmadan almam satışı zaten
    Bu arada 3 saat uyuyabildim hayallerımdekı motor olan harley e cok benzıyo goruntu ve sesı. Bu sesi her sabah dinlemek için 3 aydır gunesın altında brosur dagıtıyorum :=)
    inşallah bi sorun çıkmaz bayram hediyesi gibi gelir bana :D
    İnşallah sorun çıkmadan alırsın motoru kardeş.

Motosikleti
    Keeway SuperLight 150
    İnşallah sorun çıkmadan alırsın motoru kardeş.
    sorun çıktı gibi yaa motor bayaa dağılmış ama çok ucuz olduğundan öyle bi servise baktırcam onay verirse alıcam bugün .
    Eğer onay vermezse sizce napsam 1500 e kadar çıkabılıyorum yaz sonuna doğru yenı motor dusermı ?

Motosikleti
    --
    genelde 2000 in altında temizi pek bulunmuyor.Kışın genelde daha ucuzluyor fiyatlar ama tabiki satan kişiye bağlı.

Motosikleti
    Keeway SuperLight 150
    genelde 2000 in altında temizi pek bulunmuyor.Kışın genelde daha ucuzluyor fiyatlar ama tabiki satan kişiye bağlı.
    Servis bunu alıcağına paranı boğazdan aşağı salla dedi :(

tamam hocam beklıyım o zaman zaten eylul 15 e kadar kullanmıcam adam akıllı okul baskayana kadar bulurum bı tane. Aslında bi tane sl buldum 1500 e çok temız ama adama ulaşamıyorum mesaj bırakıyorum gerı donmuyo tel de yazmamıs .

Jinlun JL-150 buldum 17 bınde 1200 e onerırmısınız ?

bu arada satmak isteyen arkadaşlar varsa istanbuldayım 1500 e kadar çıkabılıyorum.

volkantuna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kuba sl 150 2012
    Alıntı volkantuna adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ben 2013 modeli ile son zamdan önce 65 liraya 97 oktan ile depoyu doldurdum şehir içi 510 km de bitirdim benzini yani km de 12 kuruş yakmış oluyorum sizce nasıl çokmu-azmı görüşleriniz nedir?
    son zamdan sonra 75 liraya 95 oktan ile doldurdum depoyu bakalım bu sefer kaç km şehir içi yol yapabileceğim.
    arkadaşlar 575 te bitirdim şehir içi 13 kuruş yakıyor.

Arkadaşlar meraba, ben eylülde öğretmen olarak atanacağım, hemen ehliyet alıp bi tane cruiser tarzı motorsiklet almayı düşünüyorum. Keewayin bu krem renk motorları çok hoşuma gitti, fiyatı da uygun. Bunun ikinci elini başlangıç motoru olarak kullansam, 1-2 yıl sonra hyosung gv650 alsam, bi sıkıntı yaşar mıyım? bu motorla vitesli motor kullanmayı öğrenebilir miyim sizce? Çok sorun çıkaran bi motor mu bu, pek fazla bilgim yok keeway motorları hakkında, yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

merhaba arkadaşlar adım Alican , İzmirden yazıyorum size sayfanın %70 lik kısmını yaklaşık 3 haftadır falan takip ediyorum yazılanları sorunları çözümleri hepsini tek tek okumaya ve görmeye çalışıyorum yaşım 21, boyum 1.70 ve kilom 60 bu tür konuşmalar öncedende olmuş sayfada superlight 150 sanırım tam abna göre bir motor, yalnız diğer sayfalardada araştırıyorum burdada araştırıyorum , regal raptoru daha çok tavsiye eden var daya dayanıklı diyorlar nedenini bilmiyorum, şuan izmirde bir fuar açıldı regal raptor denen aleti orda da görme binme fırsatım oldu gittim denedim bindim okadar abartılcak bir yanı yok bence o motorun sadece superlight a göre biraz daha hafif bir motor ve performans konusunda hafiflikten dolayı çekiş olarak sl 150 den daha iyi gibi görünüyor okadar , bir seçim yapmak zorundayım yakında 2013 model sl150 alıcam ama aklımda regal raptor 150 e2 modeli de var biraz yardımcı olabilirmisiniz? regal raptorda fark ettiğim bir eksik ise motor devir göstergesi yok çok büyük bir kayıp değil ama yeni başlayan biri için alışana göre sıkıntı olabilir , bu arada ilk motorum olacak,araştırmaktan bıktım usandım artık en sonunda scooter alıcam yemin ediyorum yardım lütfen

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:06 ----------

arkadaşlar bu arada regal raptor 150 e2 bana biraz küçük gibi geldi fotoğrafa bakarmısınız ?

tyln3434 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende 2006 model siyah sl var bence tek sıkıntısı yan kapakları bulamıyorum. onun dışında gayet memnun kalacağınız bi motor depo delinebiliyor diyorlardı (-ki delindi) sunfix macun ile işi çözdüm. tamirciler ortalama 100 tl ister ama eliniz yatkınsa 7.5 tl ye iş tamamdır. =) tam bir sevgili gibi. mutlu ederseniz mutlu olursunuz. mutsuz ederseniz de oda sizi eder :D ama şu bi gerçek; gercekten biyerde park ettiğinizde gözler onda oluyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:34 ----------

he bu arada bilmiyorum normal mi ama benim motor 4 vites.. 100 110 a çıkıyor aldığımdan beride böle konuya hakim olan arkadaş varsa bi aydınlatabilir mi acaba?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler