Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Keeway Superlight 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Keeway Süperlight 150
    ben kayserıde yasıyorum buradan adres vermem uygun deil :D devamlı gıttıgım servısten aldım :D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Çağatay_14 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SuperShadow 250
    slm arkadaşlar,slm cosby26 abim nasılsın iyisindır ıns uzun suredır gorusemıyoruz. bızım ss topiği pek aktıf degıl o yuzden kardeş slcılere bi sorum olacak
    1 hafta kadar oldu çıkarttım bende motoru uzun süredir çalışmıyordu aku bıtmış doğal olarak dedim vurdurayım bakalım garip çalıştı 20 kmyı gecmedı falan sankı egzozu tıkalı gibi sonra durdu çalışmadı...neyse tamirciye götürdüm aküyü şarj eti falan motor çalıştı sıkıntı yok şuanda şükür çalışmasında ama çalıştırana kadar sıkıntı yapıyor ilk olarak motor boşta deilde viteste ise marşta tık yok basmıyor marş ama motor boşta ise alıyor marşı ve çalışıyor sıkıntı olmuyor bunun sebebini bulamıyorum beyin falan yandı desem motor hiç çalışmaz ama viteste ise motorda marşta tık yok farlar, korna basıyor yanı akuden elektırık gelıyor ama marş basmıyor. marş motoru bozuldu desem boşta canavar gibi çalışırken viteste neden basmıyor valla şaştım kaldım sebebini bilen bana yardımcı olabılecek arkadaşların cevaplarını bekliyorum...
    herkese kazasız keyifli sürüşler dilerim...

Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Superlight'ların gayet bilinen bir özelliğidir bu olay, Supershadow'da da aynı demek ki... (bilgim yok bu konu hakkında, sadece fikir yürütüyorum) Motosiklet vitesteyken kick start'la çalıştırabilirsiniz, fakat aksi için vitesin boşta olması gerekir.
    1-3-8........................................138
    FORUM KURALLARI ve KULLANIMI HAKKINDA

Motosikleti
    Keeway Süperlight 150
    valla çağatay kardeşim o konuda bırkac arkadas daha önce sıkıntısını yazmıştı ama sebebini hiç bilmiyorum ama sadece bire tavsiye vereyim motor eğer uzun süre yattıysa 3-4 ay kadar çalıştırmadan önce yağını değiştirmeni tavsiye ederim eğer akü sarjı bitmişşede hiç vurdurayım çalıştırayım falan deme sarj ete öyle bin 1 günden olursun sadece:D çünkü sonuçta ucuz mal ne olacağı belli olmaz:D

Motosikleti
    Keeway Super Light 150
    Arkadaşlar Selamün Aleyküm.

Motor lastik havaları ön 22 Arka 35 mi olacak tı.

Birde moturun orjinalinde bulunan alarm var. Onun hassasiyet ayarını ayarlayabiliyormuyuz.

Teşekkürler.

Motosikleti
    Keeway Süperlight 150
    bir sayfa oncesıne bakarsan lastık havalarıyla ılgılı bılgı verdım hocammm

Çağatay_14 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SuperShadow 250
    Alıntı cosby26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla çağatay kardeşim o konuda bırkac arkadas daha önce sıkıntısını yazmıştı ama sebebini hiç bilmiyorum ama sadece bire tavsiye vereyim motor eğer uzun süre yattıysa 3-4 ay kadar çalıştırmadan önce yağını değiştirmeni tavsiye ederim eğer akü sarjı bitmişşede hiç vurdurayım çalıştırayım falan deme sarj ete öyle bin 1 günden olursun sadece:D çünkü sonuçta ucuz mal ne olacağı belli olmaz:D
    saolun cosby26 ve ve olcan138 ben vıtesteyken debrıyaja basıp çalıştırıyordum daha önce şuanda çalıştıramıyorum öle onu demek istemiştim tam anlatamadım galıba hata bende cosby26 ettırdım akuyu şarj şimdi bir sıkıntım yok 1 haftadır bınıyorum motora yağını kışa gırerken degıstırmıstım hıc bınmedım km yapmadım daha onu değiştirmedim şuanda. hangi yağ kullanıyorsun cosby 10 40lık castrol mü?.
    geçen günde 12 yıllık emektar bws'mı sattım 12 yaşinda olmasına rağmen 1600 e werdim ufak tefek eksiklerim var şimdi ss de sinyalleri komple değiştiricem akü kapağı grenajı yok benim motorda onu bulamıyorum bulmaya çalışıcam bide heybe almayı düşünüyorum motora biraz kaslı durması daha hoş olcak

Motosikleti
    Keeway Super Light 150
    cosby 26 - çözmek zor oldu da onu pratiken söylemiştim sana kardeşim. yani kısacası ön 22 arka 35 mi olacak die. o kadar profesyonelce uğraşamadım da.

Birde şu alarm ile ilgili bi aydınlatsan kardeş yaaa. Bi ayar yeri varmı ? Motoru götürseler anca çalar belki çalışıyor ama hassas değil. Bilmem anlata biliyor muyum ?

Emeğine sağlık. sağlıcak la kalasın ?

arkadaşlar; daha öncede arka lastiğin kitlendiğini söylemştm şimdi ise motorla geri geri çıkarken yani arka lastik geri döndüğünde sanki frenleme sesi gibi ses geliyor (uğultu)balatadan olduğunu yada kampana yayından yaptığını söylediler ; bir de ön freni sıkınca fren sesi çok arttı; hidrolik yağı bitmiş olabilirmi bitmişse kaç numara ve ne kadar koyalım

hayırlı günler....

eregun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    pazartesi kısmetse bende alıyorum sl150 mi ağustosta da ehliyetimi alınca yollardayım hayırlısıyla.

Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    sonunda motorumu aldım 2 ay sonra falan da ehliyetimi alıyorum. benim de benzer bi sorum olucak. vitesli motor kullanmayı bilmememe rağmen araba mantığıyla binip 1. vites te kalktım sonra 2. vitese geçtim yavaşlayıncada istop ettirdim sonra marşa başıoyorum çalışmıyor debriyajı sıkmama rağmen tık yok sonra bi şekilde boşa attım öyle çalıştı. bu normal bi özellik midir? saçma geldi biraz bana. ayrıca bu vites boşta lambası da ışıkta pek gözükmüyor bi değilşiklik yapanınız oldumu acaba ?

Motosikleti
    Keeway Süperlight 150
    genelde o sıkıntı cıkıyor keewaylerde ama bende oyle bı sıkıntı yok dogru dıyorsun cok fazla gozukmuyor ısıkdda normal bı duurm sen trafıge cok cıkma tenha yerlerde ogren sonra trafıge cık hocam allah gostermesın motoru cok dıkkate almıyor turk halkı kaza bela olmasın dıkkatlı sur kazasız belasız ....
    eregun bunu beğendi.

madcenter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600F
    Alıntı eregun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sonunda motorumu aldım 2 ay sonra falan da ehliyetimi alıyorum. benim de benzer bi sorum olucak. vitesli motor kullanmayı bilmememe rağmen araba mantığıyla binip 1. vites te kalktım sonra 2. vitese geçtim yavaşlayıncada istop ettirdim sonra marşa başıoyorum çalışmıyor debriyajı sıkmama rağmen tık yok sonra bi şekilde boşa attım öyle çalıştı. bu normal bi özellik midir? saçma geldi biraz bana. ayrıca bu vites boşta lambası da ışıkta pek gözükmüyor bi değilşiklik yapanınız oldumu acaba ?
    Malesef öyle belki debriyaj manetine müşür falan eklenirse sorun ortadan kalkar

---------- Post added at 05:15 ---------- Previous post was at 05:06 ----------

Alıntı goko789 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar; daha öncede arka lastiğin kitlendiğini söylemştm şimdi ise motorla geri geri çıkarken yani arka lastik geri döndüğünde sanki frenleme sesi gibi ses geliyor (uğultu)balatadan olduğunu yada kampana yayından yaptığını söylediler ; bir de ön freni sıkınca fren sesi çok arttı; hidrolik yağı bitmiş olabilirmi bitmişse kaç numara ve ne kadar koyalım

hayırlı günler....
    Dot 4 yağı fakat haznede gösterge olacak ordan seviyesi eksilmişse ilave edin düz konumda iken anlayabilirsiniz
    Arka tekeri sökün kampanyı sökün 2 tane yay var balataları tutan eğer o yay yerinden kurtulmuşsa siz yolda giderken araya sıkışıp tekeri kitleyebilir sonuç pek iyi olmaz daha önce kitlediyse içinde kırılıp parçaları kalmış olabilir yine kilitler sökün yapın yok onu sökmekte birşey halledebilirsiniz sehpa da olsun ama ön teker için balatalardan ses geliyorsa balata temizleyici alıp sıkın fakat uzun süre yatan bir motorsa kaliperin içindeki pistonlar sıkışmış olabilir söküp temizlemek gerek muhtemelen onun için ustaya götürmeniz gerekecek

---------- Post added at 05:17 ---------- Previous post was at 05:15 ----------

Alıntı recepsahin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar Selamün Aleyküm.

Motor lastik havaları ön 22 Arka 35 mi olacak tı.

Birde moturun orjinalinde bulunan alarm var. Onun hassasiyet ayarını ayarlayabiliyormuyuz.

Teşekkürler.
    Alarmın hassasiyet ayarı yok belki baglantı vidası gevsemiştir kasaya iyi baglı oldugundan emin olun sıkı olsun
    Honda CBF 250, Keeway Superlight 150, Stadion M48 1975

Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    yardımınıza teşekkürler. motorum 2. el ama çok az kullanılmış. sanırım şimdilik böyle boşa alıp çalıştırıcam. öğrenene kadar sanayide boş sokaklarda turluyorum. söyle bişey yaşadım vitesi bir kere aşağı basıp 1 e takıyorum sonra bir kere yukarı basınca 2 ye geçiyor öyle devam ediyorum. burda sorun yok. ama boşa atamıyorum durucaım zaman (daha 3. e geçemedim) 3 te yada 2 de direkt boşa atmanın yöntemi nedir atamıyormuyuz yada şu vitesleri tek tek gösteren bişey yokmudur taktırtsam. parçalayıp bikaç sensörle display koyasım geldi motora resmen.

ek olarak ilk turda hep ön frenli kullanıyodum sağ elde sonra bi ayak fenini deniyeyim dedim korkunç bi ses geldi korkup ayağımı çektim hemen. bu ayak freni ne zamanlarda kullanılıyor acaba? yoksa epeydir kullanılmadığından mı çıktı bu ses

sorular şimdilik komik geliyo olabilir ama motoru yeni öğrendiğim için kusuruma bakmazsınız sanıım iyi sürüşler

captaincenk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XMAX 250
    MERHABA ARKADAŞLAR

SL 150 MOTORUMUN BAZI PARCALARINI SATIYORUM İLGİLENEN VARSA SAHİBİNDEN.COM DAN İLAN NUMARASI 87900500 ILE ARATARAK SATIN ALABILIRSINIZ.

Motosikleti
    YAMAHA XMAX 250
    Alıntı captaincenk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MERHABA ARKADAŞLAR

SL 150 MOTORUMUN BAZI PARCALARINI SATIYORUM İLGİLENEN VARSA SAHİBİNDEN.COM DAN İLAN NUMARASI 87900500 ILE ARATARAK SATIN ALABILIRSINIZ.

echtsasori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 / Keeway Superlight 150
    Herkese selamlar arkadaşlar.

Daha önce bu başlık altında paylaştığım motorumun cafe/brat modifikasyonu ile ilgili uzun zamandır rahatsızlık yüzünden yapamadığım çalışmama, Pazartesi'nden itibaren devam edeceğim.

Ancak şu an yazdığım başlığın genel bir konu başlığı olmasından dolayı, çalışmamı yeni bir başlıkta açmayı uygun gördüm. Bundan sonra paylaşımlarımı o başlık altında yapıcam. İlgilenen arkadaşlara duyrulur.

http://www.motosiklet.net/forum/mt-k...m-projesi.html

Keyifli kazasız sürüşler.

Motosikleti
    YAMAHA XMAX 250
    MERHABA ARKADASLAR,

MOTORUMU GİDERKEN 3. VİTESE ATTIGIMDA MOTORDAN YADA SANZIMANDAN HIRILTI YADA SURTME GİBİ GARIP BİR SES GELIYOR.DIGER VITESLERDE YAPMIYOR.NEDEN OLABILIR?

Motosikleti
    KZGN
    Sayın SL 150 kullanıcıları,

Konu açmadan once sizlerin fikrini almak istedim. Keeway SL 200 modelinin TRde satışa sunlup sunulmadığını sizlerden öğrene - bilirmiyim, sorma nedenim ise youtube da birkaç video buldum ardından araştırdım ama keewaymoto.com da gariptirki göremedim bu modeli sonra tekay dıs ticaret `e bu model hakkında soru sormadan once tecrubeli kullanıcılar olarak fikrinizi almanın daha doğru oldugunu düşündüm.

Not:Limited edition ile aynı kasada mat siyah..

Ilginize Teşekkürler
    скиталец

Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Alıntı kahve adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sayın SL 150 kullanıcıları,

Konu açmadan once sizlerin fikrini almak istedim. Keeway SL 200 modelinin TRde satışa sunlup sunulmadığını sizlerden öğrene - bilirmiyim, sorma nedenim ise youtube da birkaç video buldum ardından araştırdım ama keewaymoto.com da gariptirki göremedim bu modeli sonra tekay dıs ticaret `e bu model hakkında soru sormadan once tecrubeli kullanıcılar olarak fikrinizi almanın daha doğru oldugunu düşündüm.

Not:Limited edition ile aynı kasada mat siyah..

Ilginize Teşekkürler
    kardeş hepsi 150. bildiğim kadarıyla 125 i bile yok. zaten türkiyede kuba ve keeway olarak bulabilirsin. tamamen aynı ikiside sadece 150cc olarak piyasaya girmiş durumda. http://www.kubamotor.com/new3/#/modellerimiz gidip çin malı 250cc almak yerine bu model daha mantıklı diyebilirim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler