Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Keeway Superlight 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    keeway Super Light 150
    Arkadaslar ankarada sp 150 arıyorum yardımcı olabıleck var mı ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cussto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha yzf125r
    Alıntı efbe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar ankarada sp 150 arıyorum yardımcı olabıleck var mı ?
    Ankarada bulman zor bence diğer yakın illere bakmalısın...
    ''Şüphesiz En Son Varış RABBİNE'dir.!" Necm/42. AYET

Motosikleti
    keeway Super Light 150
    dogru dıyosun ama dıger ıllerdede guvenılır motor ustası bulup gostermek sıkıntı

kuba nın sp150 si nasıl olcak acaba. görüntü olarak çok güzel ama teknik aksam bakımından ne kadar kaliteli olur

Alıntı takarimasu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kuba nın sp150 si nasıl olcak acaba. görüntü olarak çok güzel ama teknik aksam bakımından ne kadar kaliteli olur
    KUBA sadece dağıtımcı değil mi?Yani hala aynı adamlar tarafından aynı şekilde üretilmiyor mu?
    Think Green!

bende cuma günü aldım arkadaşlar,motor güzel hiç bi sorunu yok 13000 de; bakımlı,yanlız sürekli yarı jiklede onu giderken kapatayı mı yoksa hep kalsa sorun olurmu?birde uzun lamba yanmıyor o ne kadar dır?

arkadaşlar bir de fazla tecrübem yok trafikte korkuyorum biraz bu nu nasıl yenebilirim;kaza yapmaktan korkuyorum bazen

Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Alıntı goko789 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende cuma günü aldım arkadaşlar,motor güzel hiç bi sorunu yok 13000 de; bakımlı,yanlız sürekli yarı jiklede onu giderken kapatayı mı yoksa hep kalsa sorun olurmu?birde uzun lamba yanmıyor o ne kadar dır?
    Alıntı goko789 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bir de fazla tecrübem yok trafikte korkuyorum biraz bu nu nasıl yenebilirim;kaza yapmaktan korkuyorum bazen
    Jikleyi sürüş anında kapatmanız daha doğru olacaktır. Hatta jiklesiz çalışyorsa hiç açmasanız bile yeri var...

Tecrübesizlik konusundaysa, profesyonel bir kurumdan eğitim önereceğim ama, çoğu zaman umursanmayan bir öneri olduğundan, en azından trafiğe kapalı veya trafiği nispeten az olan yerlerde güveniniz, ve tabii ki motoru kontrolünüz yerine gelene kadar çalışın, deneyin.
    1-3-8........................................138
    FORUM KURALLARI ve KULLANIMI HAKKINDA

Motosikleti
    keeway Super Light 150
    slmlar sanırım bı motor buldum ankarada ama eksozu abartmıs gurultuden harıc sıkıntı cıkarırmı bana ? bırde ankarada keewayden ıyı anlayan bı usta bulmak zor gıbı nasıl yapacagım bılmıyorum motoru keeway servısıne goturup kontrol ettırmeyı dusunuyorum ama aldıkdan sonrakı bakımlar ıcın ıyı bı usta onerecek olan varmıdır ?? ıı yollar..

Arkadaşlar öncelikle hepinize merhabalar,

Ben İstanbuldan Cihan, motosiklet.net forumunda keeway superlight sayfasını 2-3 gündür takip ediyorum ama sanırım 200 sayfasını okudum. Başından kalkamıyorum, buradaki yardımlaşma ve bilgi paylaşımı gerçekten çok güzel! Normalde takip ettiğim forumlarda çoğu zaman tartışmalar ve yanlış bilgilendirmelerle karşılaşırken burada tam bir dostluk havası ve yardımlaşma gördüm. Sanırım motorcu ruhu bu olsa gerek! Fakat dostlarım ben bu motocu ruhunu tam olarak yaşayamıyorum maalesef. Çünkü bir Super Light'ım yok henüz :( Yıllardır bu motosikleti takip ediyorum, arkadaşlarımdan birinde de vardı, o da oldukça memnundu, yıllardır para biriktirip almaya çalışıyorum fakat son dakikada bişeyler çıkıp planlarımı alt üst ediyordu. Bu sefer çok yaklaştım, artık yaşım da geçmek üzere ve kötü sürprizler çıkmasın istiyorum. Bu motosiklete kavuşmak için çok uzun süre bekledim. Fakat 5 yıldır motosiklet ehliyetim olmasına rağmen hiç motosikletim olmadı. en son 4 sene önce kuzenimin xingfu-125 modeli eski bir vitesli motosikleti vardı, onu kullandım. Yıllardır İstanbul'da yaşıyorum fakat bir motosiklet aldığımda bunu nasıl muhafaza edeceğimi, nerede nasıl kullancağımı da bilmiyorum. Bunun gibi bir çok bilinmeyenim var. Biliyorum ufak tefek problemler ve aşılabilir fakat az önce de söylediğim gibi benim bir Super Light'ım yok!!

Forumu dikkatlice okuyorum, henüz adını yeni öğrendiğim bazı parçaların bile nasıl tamir edileceğini öğrendim neredeyse. Örneğin Jikle'de bi problem oluyor ve sürüş esnasında buna müdahale etmek gerekiyor. Ya da Dudullu Altay Moto'dan uzak durmamız gerekiyo çünkü kazıkçı

Hepinizi tekrar selamlıyorum, bundan sonra forumun müdavimi olucam inşallah.

Not: Buraya ilk gelen, motosiklet arayan tüm arkadaşlar gibi ben de halihazırda arızası olmayan, az km yapmış(15000 km'ye kadar olabilir) ve fiyatı uygun bi SL almak istiyorum. Aslında burada motoruna gözü gibi bakan, bakımlarını aksatmayan ve tertemiz kullanan bir sürü kullanıcı var. Şayet satmayı düşünürlerse onların motosikletleri önceliğim olacaktır.

Saygılar

carsvegas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yenisi bekleniyor
    Alıntı samcro adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar öncelikle hepinize merhabalar,

Ben İstanbuldan Cihan, motosiklet.net forumunda keeway superlight sayfasını 2-3 gündür takip ediyorum ama sanırım 200 sayfasını okudum. Başından kalkamıyorum, buradaki yardımlaşma ve bilgi paylaşımı gerçekten çok güzel! Normalde takip ettiğim forumlarda çoğu zaman tartışmalar ve yanlış bilgilendirmelerle karşılaşırken burada tam bir dostluk havası ve yardımlaşma gördüm. Sanırım motorcu ruhu bu olsa gerek! Fakat dostlarım ben bu motocu ruhunu tam olarak yaşayamıyorum maalesef. Çünkü bir Super Light'ım yok henüz :( Yıllardır bu motosikleti takip ediyorum, arkadaşlarımdan birinde de vardı, o da oldukça memnundu, yıllardır para biriktirip almaya çalışıyorum fakat son dakikada bişeyler çıkıp planlarımı alt üst ediyordu. Bu sefer çok yaklaştım, artık yaşım da geçmek üzere ve kötü sürprizler çıkmasın istiyorum. Bu motosiklete kavuşmak için çok uzun süre bekledim. Fakat 5 yıldır motosiklet ehliyetim olmasına rağmen hiç motosikletim olmadı. en son 4 sene önce kuzenimin xingfu-125 modeli eski bir vitesli motosikleti vardı, onu kullandım. Yıllardır İstanbul'da yaşıyorum fakat bir motosiklet aldığımda bunu nasıl muhafaza edeceğimi, nerede nasıl kullancağımı da bilmiyorum. Bunun gibi bir çok bilinmeyenim var. Biliyorum ufak tefek problemler ve aşılabilir fakat az önce de söylediğim gibi benim bir Super Light'ım yok!!

Forumu dikkatlice okuyorum, henüz adını yeni öğrendiğim bazı parçaların bile nasıl tamir edileceğini öğrendim neredeyse. Örneğin Jikle'de bi problem oluyor ve sürüş esnasında buna müdahale etmek gerekiyor. Ya da Dudullu Altay Moto'dan uzak durmamız gerekiyo çünkü kazıkçı

Hepinizi tekrar selamlıyorum, bundan sonra forumun müdavimi olucam inşallah.

Not: Buraya ilk gelen, motosiklet arayan tüm arkadaşlar gibi ben de halihazırda arızası olmayan, az km yapmış(15000 km'ye kadar olabilir) ve fiyatı uygun bi SL almak istiyorum. Aslında burada motoruna gözü gibi bakan, bakımlarını aksatmayan ve tertemiz kullanan bir sürü kullanıcı var. Şayet satmayı düşünürlerse onların motosikletleri önceliğim olacaktır.

Saygılar

foruma hoşgeldin diyelim önce yazını büyük heyecan ile yazdığın çok belli sana birkaç önerim olacak birincisi bu motorun çok iyi bir motor olduğu gerçekten doğru fakat yenisi birkaç yıldır gelmiyordu sanırım küba motor üretmeye başlamış fakat nasıl olduğunu görmek için biraz beklemek lazım açıkçası ben bu yeni süreçten hiç umutlu değilim ama inşallah başarılı olurlar da bu motor efsane olmaya dewam eder...

ikincisi bu motorun temizini bulmak artık iyşce zorlaştı neden diyeceksin piyasaya yenisi az girdi tabi eldekiler sürekli döndü piyasada benim motor 2006 model ve ben 3. sahibiyim bir diger konu ise 150cc olduğundan millet bunu kullanır pek dikkate almıyor hor kullanıyor sen yine de temiz bişey bulursan düşiünme al çünkü bu sınıfta şun piyasada rakipsiz

üçüncüsü ise bir uyarı kısmen de imzamda saklı şundan emin ol ki bir motoru bozan ustadır biz neden kendi motorlarımızı kendim,z tamir etmeyiz çünkü sökebiliriz ama toparlayamayız ve malesef çoğu ustanın adı usta sadece onun için bir arızaya karşı usta seçimini iyi yapmalısın

söyleyeceklerim bu kadar inşallah iyi bir sl bulursun ....
    Yaratan rabbinin ismi ile oku!

Merhaba arkadaşlar bende 2 ay önce Süperlight aldım şu an çok memnunum. ama benim motorum 6 ay olduğu gibi otoparkta yatmıştır. ve ben onu aldğımda sadece yağını değiştirdim. şu an 100 km hıza kadar çıkıyorum rahatça ama ondan sonra tıkanıyor gitmiyor. siz en son kaç km hız yaptınız bu motorla ??

acaba hava filtresini vb şeyleri serviste değiştirsem bu motorla 120 km hıza kadar çıkma şansım olurmu ?

motorum redline giriyor bide bu sizde oluyormu ?

İyi akşamlar herkese.

Kuba markası altında çıkan keeway 150 ye sahibim. Mat siyah olanlara. Acil ve önemli bir problemim var. Bildiğiniz gibi motor boş viteste değilken marşmmotoru çalışmıyor. Buda bugün dik bir yokuşta ana çok zor anlar yaşattı trafik de olduüu için kazanın eşiğinden döndürdü.. Bu sistemi nasıl iptal edebilirim acaba ?

Motosikleti
    Keeway Süperlight 150
    S.a cümleten uzun zamandır aranızda değildim arkadaşlar görev nedeniyle ırak a gittim ve aranıza yeniden dönmek güzel geldiğim ilk gün eve bile girmeden 4 aydır ayrı kaldığım motoruma baktım :D aküsü yarı şarjdaydı ve teklemeden 4 ay sonra ilk marşta çalıştı ( aküyü gitmeden önce yeni almıştım ama :D ) bakıyorum forum bıraz hareketlenmıs yaza girerken buda benı cok sevındırdı bı cok arkadas yardım ıstıyor sımdılık bı herkese merhaba demek ıstedım bundan sonra gecmıstekı arkadaslara ve yenı soru sormak ısteyen tum arkadaslara yardım edecegım
    kazasız surusler herkese
    cuneyt abı bıtırememıssın hala motoru :D

Arkadaşlar problemin nasıl çözülebileceği veya çözülüp çözülemeyeceğ konusunda bilgisi oln yok mu acaba?

Motosikleti
    Keeway Süperlight 150
    Alıntı Estargeus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar problemin nasıl çözülebileceği veya çözülüp çözülemeyeceğ konusunda bilgisi oln yok mu acaba?
    normal şartlarda vites boşta yada viteste elin debriyaja basmıs sekılde marşa bastıgında çalısması gerekir elektrik donanımında sıkıntı olabilir diye dusunuyorum cok fazla bılgım yok ve ılk defa bole bırsey duyuyorum ....

aynı sorun bende de mevcut Keeway SL 150 var ve vitesteyken marş almıyor. illa ki boşa atmak gerekiyor.

Çok ama çok saçma bir sorun. Sanırım debriyajda müşür yok. Parçadan kaçıldığı için bu şekilde bir problem oluyor.. Geçen gün arkamda artçı varken yağmurlu bir yokuşta önümdeki aramanın ani freni yüzünden istop etti motor ve sonrasında vitesi boşa atmak için önce sağ ayağımı indirmem gerekti sonra tekrar solu indirip motoru çalıştırdım sonra tekrar sağı indirip vitese taktım derken arka freni bıraktığım o iki zaman diliminde motorun arkası kayıyordu. Çok fazla gerçekleşecek bir durum olmadığını biliyorum ancak yine de düzeltilmesi gereken bir durum olduğunu düşünüyorum. Aynı şekilde yan ayak açıldığı anda motor istop ediyordu onu bir kablo çıkarıp halledebildik ama bunu hala halledemedik.. Umarım halledebilmek için sürekli yanan bir boş lambam olması gerekmez...

Hocam bugün motoru komple elden geçirdik bir abiyle.
    Motor güzel oldu ancak arka frene asıldığımda kaydırıyor hiç hoş bir durum değil bu lastiklerin
    değişmesi gerekir yada hava ayarlarıyla oynayacağım okuduğum kadarıyla, lastik değiştirmek öğrenciye fazla gelir
    Bu arada viteste iken marş almaması elektrikçinin işi olabilirmiş ona baktıracağım eğer elektriksel bir sıkıntıysa yazarım

herkese kazasız sürüşler diliyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:26 ----------

iki saattir konuda geziniyorum şu an evin önünde duran motorumu özledim yok böyle birşey

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...82473254/detay

Böyle bir ilan var adam yeni boyattım,şanzıman da yeni diye yazmış.Ama yeni boyattığı motoru satıyorsa muhtemelen hor kullanmıştır satılsın diye de boyamıştır gibi bir şeyler geldi aklıma.Bir de 200 cc demiş orayı da pek anlayamadım.Siz ne dersiniz?Diğer taraftan boya ve şeritler çok şık durmuş bence.Bir tane alıp kendimiz böyle boyatsak,gidonu değiştirsek nasıl olur?
    Think Green!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler