Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Keeway Superlight 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Keeway Süperlight 150
    Alıntı slyman_b adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler
    - 1.70 boyundaki biri için nasıldır bu motorun ölçüleri? Kol bacak uzanır mı rahatça?
    - Diğer akranlarına göre kalite olarak nasıldır (kanuni tiger,mondial mct,regal raptor) ?
    - Çok arızası oluyor mu? düzgün kullanımda motoru kaç kilometre rahat kullanılır?
    - Son olarakta yakıt sarfiyatı nasıldır?

kardesım oncelıkle hosgeldın aynen benım boyumda 170 kılom 70 gayet yakısıklı duuryorum motor ustunde :D sıkıntı cıkarmıyor anlayacagın dusurslarda bacak yetıyor surustede sıkıntım yok kollarım yetıyor ben motoru aldım ıstanbuldan eskıshıre geldım ordan kayseırye gıttım sımdı ızıne ayrıldım kayserıye geldım :D motorla burda eskıshrıın ılcesınde otuuyorum nişanlı oldugum ıcın hergun 70 km uzaklıktakı yere gıdıp gelıyorum sıkıntı cıkarmadı sen motora nasıl bakarsan motor o sekılde cevcap verır bakımını aksatma yaguını kontrol et garıp bı ses gelırse dınle hısset baktır bu sekılde uzun muddet kullanrısın sıkıntı cıkarmaz su anda eskıshrıdeyım bayramdan sonra kocaelı kandıraya gıdecegım hatunla sonra tekrar eskıshrıe gelıp kayserıye docenecegım ınsallah :D

---------- Post added at 21:52 ---------- Previous post was at 21:50 ----------

Alıntı kaptan88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyigünler arkadaşlar, baya bir süredir forumu takip ediyorum ve sanırım keeway superlight almaya karar verdim. istanbulda bildiğiniz kredi kartına taksit yapan bir motorcu var mı? sahibinden falan var demeyin ben 2. el motorcu tarzı bir yer arıyorum. ayrıca motora kız arkadaşımla binmeyi düşünüyorum toplam 155 kilo civarı yapyor. bu motor bir sorun çıkarır mı.. limitim 2000 lira... yardım ederseniz sevinirim çünkü keeway ailesine bir kişiyi daha dahil etmiş olacaksınız

hosgeldın kardesım oncelıkle ıyı bı karar vermıssın kutlarım 155 kılo olmaznı sıkıntı cıkarmaz bende o cıvarda yukle uzun yolculuklar yaptım sıkıntı cıkarmadı uzun yolda ve 90 la gıttım hep sıkıntı olmuyor kardesım ınsallah en kısa zaman da alırsın motorunu herkese hayırlı ve kazasız surusler .. . . . .

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

ilgilenen herkese çok teşekkür ederim işte kredi kartına taksit yapan yer arıyorum şu an alınca motoru daha çok başınızı ağrıtırım sorularımla

Motosikleti
    keeway sl150
    arkadaşlar öncelikle merhaba..istanbul şaşkınbakkaldayım ve 10 günlük keeway sl150 kullanıcısıyım hatta 10 günlük motosiklet kullanıcısı da diyebiliriz.. bi arkadaşımdan başlangıç motoru olarak aldım yalnız biraz bakım istiyor.anadolu yakasında güvenilir (yeni başlayan ve işten anlamayan birisi olduğumdan yüksek fiyatlar çekmeyecek) bir servis arıyorum.

önerilerinizi paylaşırsanız sevinirim..(her konuda tavsiyelerinizide almak isterim tabi)

yanlış bilmiyorsam üsküdarda ferhat usta var forumda aratırsan adresini bulabilirsin.

Motosikleti
    keeway sl150
    Alıntı anarche03 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yanlış bilmiyorsam üsküdarda ferhat usta var forumda aratırsan adresini bulabilirsin.
    evet araştırdım herkes kefil olmuş durumda ustaya pazartesi ilk iş uğrayacam ferhat ustaya teşekkürler..

@borracho

ne demek önemli değil. ustayla aranı iyi tut çok işin düşücek

sefaköy motorland ta da mustafa usta diyorum karşıya geçemeyecekler için

echtsasori - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 / Keeway Superlight 150
    Herkese selamlar.

Yoğunluktan bayadır giremiyorum foruma.

Keeway Brat Bike projesine yeniden start verdik. Konu ile ilgili bilgileri paylaşıcam. Ancak bir arkadaşımız bir soru sormuş özelden.

Burdan paylaşmak istedim ki bu tür sorunu olan başka biride faydalanabilsin istedim.

Soru şu ;
    Selamlar
    üstad selamlar. Bıktım şu superlight dan var ya ... geçenlerde hatırlarsın belki konudan debriyaj bloğunu değiştirmiştim komple şanzıman falan. Dün akşamda zincir kırıldı. Daha önce geldimi başına nasıl yapayım tavsiye edeceğin zincir varmı bakıyorum netten araştırıyorum birşey yazmıyor. Selamlar.

Şimdi bu konu gerçekten de benimde bıkmış olduğum bir durum. Yani zincir gevşemesi sürekli gerdirme ve sonunda da zincir kopması ile yolda kalmak.

Bu nedense keewayların kalitesiz zincirinden kaynaklanıyor. Bilindiği gibi bu motorlarda standart zincir mevcut. Tabiki gönül ister kaliteli bir O-ring zincir kullanmak. Ancak o ring zincirlerinde fiyatları malumunuz.

Mu motorlardaki orjinal zincirler agresif kullanıma, ani kalkışve duruşlara çok elverişli değil, olmamasıda gerek. Bu bir gezi ve keyif motoru sonuç olarak. Sürekli zincir kevşemesi ve belli süreler sonra takır tukur arka maşaya sürtmesi, atması ve nihayetinde kopması zincirin uzamasından kaynaklanıyor. O agresif hareketler metalin uzamasına sebep oluyor. Sonunda da gerecek yeriniz kalmıyor ve dişliden atıp araya giriyor ve kopuyor.

Şimdi uzun araştırmalar sonucunda Karaköydeki zincircilerden düşük fiyata o-ring zincir almanın mümkünü olmadığını gördüm. Kalite olarak nedir bilemem ancak baklasına 1 (bir) TL fiyat isteniyor.

Aldığım zincir 428-128 ölçülerinde diye hatırlıyorum. Alacak olan arkadaşlar bir daha araştırırsa iyi olur. Şu an kesin olarak net değilim.
    kalite olarak nasıldır bilemiyorum. Deneyip göreceğiz. Ancak orjinal zincirden daha iyi olacağı kesin. Çünkü O-ringli.

Sonuç olarak. Orjinal zincirlerle agrsif kullanmayın. Ani kalkışlar yapmayın. Ömrü uzun olur sık sık ayar yapmanız gerektirmez.

Gelelim bizim düldüle ,

Son aşama olarak kurudan toplamaya başladım. başladım ki ayaklık, Vites arka fren pedalları ve çamurlukların bağlantı yerlerini ve ekipmanını ayarlayabilim.

Son durum fotoğraflarda görüldüğü gibidir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:15 ----------

Fotoğraflardan bazıları biraz kötü kusura bakmayın.

Alıntı carsvegas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rica ederim nisan ayında kendi motorcum temin etti yanılmıyorsam o da ümraniyede bir yerden alıyor arka lastik 85 tl idi...

Arkadaşlar daha dün sirkecideydim biraz motorcuları dolaşıp lastik fiyatı edinmeye vaktim oldu.Arka lastik için konuşayım.

Metzeler lastiğe 100 euro çekiyorlar yani 250tl civarı.Nakitte %10 indirim karta 6 taksit dedi en son.(ALMAN)
    Irc lastik için aldığım en iyi fiyat 90tl idi.(TÜRK)
    Duro lastik için yanlış hatırlamıyorsam 120 tl dediler.(TAYVAN)
    Bir de Unilli marka lastik için 115tl dediler.(TAYVAN)

Okuduklarımdan yola çıkarak Unilli marka lastiğin bizim motora fiyat performans olarak en uygunu olacağını düşündüm. Tabii gönül isterki Metzeler Pirelli falan olsun ama malum

Motosikleti
    Keeway Süperlight 150
    cuneyt abım 10 numara gozukuyor fotolar ınsallah bıtmıs halınıde en kısa zamanda goruruz ....

Motosikleti
    İnşallah. Startı verdik artık mecbur bitecek. otobüs ve minibüslerde sürünmekten helak oldum. Hele birde İstanbulun en kalabalık tarfik güzergahında oturuyorsanız çok fena.

Ama Vites kolu beni hala düşündürtüyor. Düzgün bir sistem oluşturamadım bir türlü. Yer ve alan çok dar. Nasıl olcak bilmiyorum.

Motosikleti
    keeway sl150 , hyosung gt250r
    arka amortisorsuz olmasının bi yolu varmı ?

Motosikleti
    Tabiki var hocam. Ancak Türkiye'm yollarında çok konforsuz bir sürüş olacağı ve kıç bölgesinin değişik şekillere bürüneceği kesin.

Ben Bobber tavsiye etmiyorum Türkiye'mde.

Kolay gelsin.

Motosikleti
    Koltuk altındaki boşluğada elektronik aksamı yerleştirmeyi düşündüğüm 2.Dünya savaşı Alman askerlerinin gaz maskesi kutusunu kullanmak istiyorum. E-bay dan spariş verildi.

Arkadaşlar Eskişehirde üniversite okumam sebebiyle istanbul'da bulunan motorumu satıyorum ciddi alıcılar bana ulaşabilirler.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...8318289/detay/

Kredi kartına taksit imkanım da vardır.

bY_aLp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX250 ABS
    arkadaşlar tavsiye edermisiniz almayı düşünüyorumda
    bu kawasaki bir başka dostummm

Motosikleti
    Hyosung GV250
    Merhaba SL 150 Kullanıcısıyım...Motoruma Biraz Dış Modifikasyon Yapmak İstiyorum...Ayakları Uzatıp, Benzin Deposunu Biraz Büyütüp, Arka Tekerleği Kalın Kullanmak İstiyorum...Bunlar Mümkün Mü Ve Bu Konuda Avrupa Yakasında Tavsiye Edeceğiniz Bir Servis Varmı ?

Arka tekerlek sanırım 140/80 15 şeklinde olabilir. Ama bazıları tavsiye etmiyor motorun tüm dengesini bozduğunu söylüyorlar.

Neyse Esenler'de Şenay Usta var Keeway yetkili servisi.
    Sefaköyde de Motorland var RegalRaptor yetkili servisi Mustafa Usta var orda da.

Ama bu dediklerini yapabilirler mi bimiyorum iyice araştır sen

Motosikleti
    ibanez_one

Senin düşündüğün şey bence Sl 150 ler için pek uygun değil. Yani şasi zaten küçük. Hem önden uzaklaşıp ayak uzatmak istiyorsun, hem büyük depo istiyorsun (bunu nedn istiyorsun anlamadım) hemde arka tekerleği kalınlaştırmak istiyorsun.

Motorun şasi yapısına aykırı. Mal küçük çünkü.

Ama yaparsan bizde zevkle izleriz.

Motosikleti
    Sl 150
    Arkadaşlar bizim karaoğlan'ın yağını değiştireceğim ilk defa.

Hangi yağı önerirsiniz, ne kullanıyorsunuz?

Önerilerinizi bekliyorum
    Ne mutlu [B]insanım[/B] diyene!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler