Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Keeway Superlight 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    taraa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    merhaba arkadaşlar..bende 330 km deyim..havalar yüzünden çok kullanamıyorum ve bu beni deli ediyor..gezip tozup,maceralar yaşayan arkadaşları okuyunca gaza geliyorum yarın gidicem motorla işe diye ama yağmurlu olacak diyor meteoroloji...sonra da yağmıyor..sinirim tepeme çıkıyo..
    ben motorun performansından oldukça memnunum..km ler ilerledikçe daha da artıyor sanki..yada ben daha ii kullanmaya başlıyorum.60 km yi geçmedim rodaj yüzünden ama..yokuşlarda daha ii çekişi var artık..
    hepinize kazasız keyifli sürüşler dilerim..
    motorla yaşa, hayatı yaşa...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Rüzgarınoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ceko selam ben alalı 7 ay oldu kışın binemedim doğru düzgün 3400 km yapmışım henüz.Şu olaya değineyim.Servisten yana şanslı değildim bu motor türk piyasasına girdikten hemen sonra aldığaım için servis verdikleri kıyıda köşede kalmış ufak esnaf elektrikçilerine yönlendirdiler.adamlarla birlikte motoru öğrendik baya çektim.Ancak yeni bir servis buldum cmt günü gideceğim sanada uygunsa gidelim bir bakmak için girdim 10 dakikada kontrol edip amortisör ayarından lastik basıncına kadar bakıp gönderdiler.
    Motorumu aldığımdan beri akü ve flaşör değişti.
    Berkut arkadaşım sinyal problemi var bendede ama flaşörden değil elektrik tesisatından.bu hafta baktıracağım dediğim gibi çoğu servis adı altında bayilerin tenıdığı e dost akraba lara servis verilmiş işi bilen çok fazla usta yok dikkat etmek lazım altımızdaki iki teker.
    Bahsettiğim servis libadiyede E-5 göztepe köprüsünden yukarı takriben 5 km kadar çıkıyorsunuz ve sağda benzin istasyonu göreceksiniz yanılmıyorsam türk petrol hemen yanı.
    Zaten bayi kendileri suzuki mondial ve keeway satış ve servisini veriyorlar.
    uyarsa size anadolu tarafında buluşup gidebiliriz.
    Bu arada piknik organizasyonunda keewaylarin olması güzel.
    [I][B][COLOR="Blue"][SIZE="2"]Rüzgarınoğlu...[/SIZE][/COLOR][/B][/I]

Shamyl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800S
    berkut, ben 1500 kmdir kullanıyorum, benden henüz birşey düşmedi Servise götür bence, ama korkma yolda problem çıkmaz, superlight bence gayet güvenilir Sinyal olayın için birşey diyemeyeceğim, benim başıma böyle birşey de gelmedi İlerde başka sorun olursa yanıtlamaya çalışırım...

guclu, ben geliyorum...

ceko, servise 600-700 km olmadan gitme bence...ben kadıköy'de motorcu melih'e gittim, ocak ayında 25 ytl verdim, ama pek memnun kalmadım...
    BİR GÜN HERKES [B]ABS[/B]'Lİ OLACAK!!! [B]ABS[/B] SEN BİZİM HERŞEYİMİZSİN:)

dünyali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar sinyalin haricinde 4 lüsü yanan varmı ben henüz trafikte gördüklerime bakıyorum soruyorum bayide 10 tane sfır motora baktım hic birinin 4 lüsü yanmıyor yanan arkadaş varmı kesin elektrik tesisatından olmasa motomaksa bildirelim care bulsunlar.

rebet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway superlight
    Selam arkadaşlar
    Berkut kardeş.bu sabah bahsettigin vidanın aynısından benden de düştü.Yanlız ben yerde bulmadım,düştüğümu duydum Arandım ama nereden düştüğümü bulamadım ben de..Bugün 100 km'idevirdim.Sorunlarımı sıralıyayım belki aynı dertten muzdarip olanlar wardır...
    1)Bu sabahtan itibaren anahtarla çalıştıramıyorum makineyi.Yani anahtar dönmüyor.Takılmış sanırım bir yere.Anahtarı zorlayıp kırmamak için uzaktan kumanda ile çalıştırıp stop edebiliyorum..
    2)Jigle kapalıyken makine ne kadar ısınmış olursa olsun motor stop ediyor,o yüzden jigle hep yarım açık..
    3)Henüz rodajdayım fakat 5000-6000 devire çıktığım zaman,gaz kesiklik yapıyor..Jiglenin yarım açık olmasından kaynaklanabilir mi?
    4)Benzin göstergesi motor çalışırken değil,farları yaktığım zaman çalışıyor,sanmıyorum ama bu normal midir?
    Daha 100 km yapmış bir motor olarak sorunlar bunlar Bu gibi şikayetleri olup da çözmüş arkadaşlar,lütfen paylaşalım Hepinize sevgiler

canerthereal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar ben 400 km de aldım motoru şu an 500 deyim yarın servise götürücem bakımı için allaha şükür tık yok tek marş alıyor hiç çalışma problemi yapmadı yalnız bugün bi sorun farkettim bazen vites takılıyor mesela ışıklarda durmaya yakın vitesi küçültüyorum ama 1 e gelmeden biyewrde takılıp kalıyor yada 1 e geçiyor ama farklı... bende öyle kaldırmayı deniyorum tak ediyor birkaç denemeden sonra zor bela geçirebiliyorum 1 e. bugün 3 sefer oldu bu olay yarın servise sorucam
    -Servis tavsiyesi isteyen arkadaş hasanpaşada evl. dairesinin karşısında garanti bankasının hemen arkadsında yetkili servis var menderes abi. ben yarın oraya götüreceğim çok ilgililer tavsiye ederim

ayrıca haırlı olsun diyen arkadaşlara teşekkür ediyorum
    saygılar

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Dunyali o dortluyu yakacagina eline iki cakmak alip yakip sondur daha az eneri harcarsin inan bana. Bir kez denedim sinirlerim zipladi .Motordan sogumamak icin yokmus gibi davraniyorum. Aklim almadi o olayi ellerini birakmadan 4 lu nasil yakilir ise?

Rebet
    1- Anahtari ve girdigi deligi WD-40 ile yagla gecer yagmur yemisse pas yapar yada sisme.Sorun degil zorlama birde anahtai cevirir iken gidonu oynat.
    2-Sanirim sen tam acikken kapali diyorsun yani en yukarda ise kulakcik acik oluyor ve stop etmesi dogal. Jikle en yukarda iken motora hava girmeden direkt benzin akiyor ve siz gazi kestinizmi motor hava olmadigindan stop ediyor. (Pazar gunu karburatoru soktumde nasil yaptiklarini gormek icin)
    3-Kesinkle , jikle yari acikken basma zaten motorun titrer ve devir gormez.Zorlamaya devam edersen motorun bogulur ve yazik olur , cunku yolda kalirisin. Kapali tut onu.
    4-Elektrik sisteminde kisa devre var demektir. Servise ugra deponun altinda biri buyuk biri kucuk iki fis var bir kontrol etsinler.

Kilit ac dugmesine ikikez basarsan motorun calisir. Yanliz orta sehpada ve bosta olduguna emin ol. Yoksa dugmeye basmanla motorun ucmasi bir olur.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

RedStar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL
    rebet
    1- Uzaktan kumunda ile çalıştırmaya alıştırma motoru uzun vadede beyne zarar veriyor.
    2- Motorun rolantisi düşük olabilir ortalam 1300 devir rolanti iyidir , Jiklen hep orta seviyede yani ikinci aşamada duruyor sa bu Bujini değiştirmen gerektiğini açıklar zaten Öteki sorununda Cevabı burda
    3-Bujin yanmıştır büyük ihtimalle zengin karşımın oranı yüksek geliyor NGK Buji taktır
    4- Böyle bir sorunu ilk defa sende duyuyorum bana biraz sacma geldi Benzin gsötergesiyle farların ne alakası var olsa olsa kontak açıkken benzin göstergesinin çalışması lazım

canerthereal
    İşte o yıldırım şekline benziyen tuşa basıyorsun sinyaller ortalama 2 saniye yanıyor o sinyaller yanık ken tekrar bastığın zaman çalışıyor yani sinyaller yanıkken tekrar basman lazım... Ayrıca Vites sorunun bendede oldu ama servisteki adam olağan şeyler bunlar dedi 2-1 arasında birde boş vites var orda olabiliyormuş aynı şekilde 1 den ikiye atarkende boşu geciyorsun biraz daha sert gecirmen lazım 1 den 2 ye Ben bir kaç kez şunu yaşadım Motoru 1 den 2 vitese geciriyorum ama bir süre sonra hazlı giderken vitse 2 den boşa düşüyor yani dişliler tam oturmuyor Yani olağan şeyler bunlar ses çıkmasıda normal bende ilk başlarda çok korkmuştum ama şu anda 2040 km deyim maşallah tık demedi ve ilk baştaki sorunların büyük bir kısmı kayboldu

canerthereal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yarın gidip sorucam servise o olayı ama benim bahsettiğim boşa atması değil vitesi küçültürken bi yerde takılıyo daha aşağı inmiyo yukarısı da boş değil takıldığı yerin ama 1 de gibi kalkıyo motor sonra hemen ardından birkaç kez zorlayıp basınca 1 e alıyo vitesi anlamadım nası iş...
    motorumdan çoook memnunum bence çok güzel diğerlerine oranla bariz bi kalite farkı var bu arada ben ön camı çıkarttım daha güzel durdu hem titreme yapıyodu ön cam

madmagic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gv250

vites

selam arkadaslar motorunuza bindiniz kontagı actınız lakin bosa gecmio deprajı sıkın ileri ittrin deprajı bırakın olmadı bi da zaten bi ses gelir sonra rahatca alırsınız bosa her vitesli motorda olabilio kasmayın vites pedalını da zorlamayın anahtar zorlandıgı zamanda bi damla hidrolik yagı ve ya silah yağı varsa damlatın hallolur onu da aman diyim zorlamayın

aidikurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki intruder C800
    Arkadaşlar bende 500 bakımı ıcın bu hafta servise gıdıcem banada yardımcı olun anadolu yakasındakı en iyi servis kımdır kızıltoprakta motomaxın yerı varmıs orayı bılen varmı gıdıp bıde kazık yemeyelım

Motosikleti
    Suzuki intruder C800
    forumda 2000 3000 5000 km olanlar var servıs konusunda destek olurlarsa sevınırım?

Motosikleti
    Suzuki intruder C800
    Alıntı canerthereal adlı üyeden alıntı
    yarın gidip sorucam servise o olayı ama benim bahsettiğim boşa atması değil vitesi küçültürken bi yerde takılıyo daha aşağı inmiyo yukarısı da boş değil takıldığı yerin ama 1 de gibi kalkıyo motor sonra hemen ardından birkaç kez zorlayıp basınca 1 e alıyo vitesi anlamadım nası iş...
    motorumdan çoook memnunum bence çok güzel diğerlerine oranla bariz bi kalite farkı var bu arada ben ön camı çıkarttım daha güzel durdu hem titreme yapıyodu ön cam
    Kardeşim sakın zorlama debrıyaja bas hafıfce 10 20 cm one ıt sonra dene hemen gecıyor bazen oyle kıtlenıyor ama alısınca olmuyor bıde km yaptıkca yerınemı oturuyordur nedır yapmıyor artık

ceko35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X-EVO & Ducati Monster
    Arkadaşlar bu hafta içinde ilk 500 bakımı için canerthereal in tarif ettigi yere gidebilirim.. ama daha detaylı yerini tarif etmesi gerekli bana... ben derimki su anda 3 kişiyiz aidikurt da ilk 500 bakımını yaptırıcak, aidikurt-canerthereal ve ben buluşalım uygun bi yerde ve servise beraber gidelim.. serviste yapılan işlemleri fotograflayıp detaylı anlatmak istiyorum ben burdaki arkadaşlarla.. hem yapılan işlemler hem neyin nerde oldugu konuları yeni motoru alıcak yada almış arkadaşlarımıza yardımcı olacaktır cok, klavuz gibi bişey olur...

iletişim bilgilerimi buradan veriyorum dostlar... ben cekinmeden arayabilirsiniz... buluşalım oyle gidelim musait olan bu hafta içinde bi zamanda..

cenk dinç
    cep:542-541 13 93
    iş: 216-585 55 93
    KSK FOREVER ... 35½

SoD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Birde çin malı lastiklerinden şikayetci arkadaşlar icin araştırdım:

SL 150 icin Metzeller 4 mevsim ön arka takımı 150€ ya Prelli de ise 160€ ya alabiliyoruz ... Toplanıp hep beraber lastik değiştirmeye kalkarsak bayiiler üstüne epey bir indirim yaptırma şansımız olur nedersiniz?

Motosikleti
    Aidikurt ile anlaştık yarın 5-6 civarlarında hasanpaşadaki servise birlikte gidicez , hafta sonu piknik organizasyonunda SL150 ler olarak birleşelim guzel muhabbet dondurelim diyorum ben yaa.. şimdiye kadar SOD, ruzgarınoglu, aidikurt, ben pazar gunku pinknige gidiyoruz.. başka gelen yokmu dostlar SL150 ciler nerde

SOD dostum lastikler evet kötü ama idare eder.. zaten cok fazla süratte yapmıyoruz, önümüzde yaz yani bi sezon gecirir diye dusunuyorum.. kısa dogru lastik degiştirmeyi dusunuyorum ben...

dostlar buluşalım, fikir alışverişlerinde bulunalım, tecrubeli bi cok arkadasımız var ve istanbulda birbirimize cok yakınız.. niye boyle sanal ortamda sadece konusuyoruzki...
    KSK FOREVER ... 35½

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    rebet 4 lu flashor var ama mantigi yok bir ayni anda iki sinyal dugmersine ayni anda basman lazim ve surekli basili kalmasi lazim. Motorun ariza yapsa uzerinde oyle takilip kalacakmiyiz yani. Acikcasi ben pek ilgilenmedim ama belki yaparim bir ara 5 ytl ye dugme ve flashor rolesi alin takin bir yere motorun yaktinizmi guselce yanip soner. Kontaktan ayri hemde. Bizdeki sistem pek matah bir bulus degil ne yazikki.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

SoD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Motorların çoğunda yaşanan temel sorunlar genelde bayiilerin motorun montajını kendileri yapıyor olmaları ve bu montaj sırasında onlar icinde yeni olan motorlarda unutulan tam yapılmayan işlerden kaynaklanıyor... tam sıkılmayan vidalar yanlış yada eksik yapılan elektrik bağlantıları vs vs ... Ama onlarda yavaş yavaş öğrenmeye başladılar sezon sonuna doğru iyice pişerler bizlerden sonrakiler sıfır motorlarında bu garip sorunları yaşamazlar... Dileklerimle...

Aidikurt ceko ile sana tek hatırlatmam motorların ilk bakımında işcilik almıyoruz dedi bana motomax yetkili servisi... sadece yağın parasını aldılar... sizde buna dikkat edin... Pazar günü 11 de ikea da mı? orada olacağımdır....

Ayrıca tavsiyem bujilerinizi önceki mesajda modelini verdiğim bujilerle değiştirin.

Yağ olarakta castrol GPS icin daha araba yağı kıvamında olduğu söyleniyor, haliyle yüksek devirde daha dayanıklı olan Mototek Motul gibi performanslı yağları tavsiye ediyorlar... bu konuda daha önce araştırma yapmış olan var mı?

Motosikleti
    SOD saol bilgiler için... valla ben gayet uzun bi liste hazırladım. baya kontrol edilecek nokta var ve bunları teker teker fotograflıycam neler yapıldı diye.. bizden sonraki motoru alan arkadaslara klavuz olsun bi nevi...
    motor yagı cok onemli..castrol magnatec almayı dusunuyorum aslında ama tamamen motoryagları uzerine branşlaşmış yağ markalarından da tercih edebilirim. sonucta cok yuksek devirler cevirmiycez.. 90-100 lerde tın tın gidicez gezicez işte yaa.. nolucak yani buyutulucek bisey yok... bujilerde kesinlikle degişicek, kaliteli NGK olanlarla degiştiricez.. ayrıca aynalarada bi cozum bulmayı umuyorum ama bi aparat yaptırtmak gerekli.. oda sorun. neyse hallederiz..

evet arkadaslar.. tüm SL cileri pazar gunku piknige bekliyoruz...

gorusmek uzere şimdilik bye...
    KSK FOREVER ... 35½

Motosikleti
    Suzuki intruder C800

Ya şu güzelliğe bakarmısınız cidden güzel yav şu sl150 biraz önce çektim işyerimden tepeden)Bakmaya fotoğrafını çekmeye doyamıyorum )

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler