Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Keeway Superlight 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    axoyum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya / As 200 Gy-2 yok artık
    ankarada motor yok ikinci el satan belki bir iki yer var
    BİLGİ SAHİBİ OLMADAN FİKİR SAHİBİ OLMA

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    nahzuvay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nc750 X DCT - Vespa Gts 250ie
    ahanda aldım arkadaslar motoru mu aldım ancak noter biraz kazıkladı bni haberiniz olsun notere pazarlık ediliomus bn 210 dan 180 e indirdim ama aynı motoru eskişehirde alan arkadas noteri kafalamıs 100 lira vermiş zaten noterin verdiig makbuzda kagıt parası falan yazıo (45 lira ohaa dedim ya) neyse gelişmelerden haberdar ederim arkadaslar görüşmek üzere

Alıntı nahzuvay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ahanda aldım arkadaslar motoru mu aldım ancak noter biraz kazıkladı bni haberiniz olsun notere pazarlık ediliomus bn 210 dan 180 e indirdim ama aynı motoru eskişehirde alan arkadas noteri kafalamıs 100 lira vermiş zaten noterin verdiig makbuzda kagıt parası falan yazıo (45 lira ohaa dedim ya) neyse gelişmelerden haberdar ederim arkadaslar görüşmek üzere
    hayırlı olsun güle güle kullan...

noterde bu kadar pazarlık payı varmıymıs vaybe peki ruhsatı cıkardıysan ona ne kadar verdin...

Motosikleti
    heee ankarada motor yok dien arkadaslar gelin istanbuldan alın motoru bi depodan biraz daha fazlasıyla gidersiniz ankaraya ;) olmazsa bile tren bildigim kadarıyla 38 liraya götürüyo...

eyvallah coronay ruhsata yarın gidecem artık kardes bugun param yetmedi noter yüzünden ) bnde bilmiodum notere dedim naptın abi dedim bn öğrenciyim dedim 30 lira kırdı bnden ama istese daha fazla kırabiliomus. yarın gelişmelerden haberdar ederim bn sizi arkadaslar

ok haberleşelim eskişehir de motor alan arkadasındasın keewaye noter için 100 ytl mi ödemiş yoksa baska motor mu aldı...

kolay gelsin...

Motosikleti
    ok kardes keewaye 100 lira yatırmıs, noter kagıt masrafını, hizmet tutarını bide onay ücretini '0' yapmıs... işte böle noterlerimizde var

ben satısı almamıstım bu aralar onu halledecektim o zaman arastırmak lazım...gidip pazarlık yapacaz yani

Gültekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650FB
    Alıntı nahzuvay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ok kardes keewaye 100 lira yatırmıs, noter kagıt masrafını, hizmet tutarını bide onay ücretini '0' yapmıs... işte böle noterlerimizde var
    çok saçma ama, noterler arası fiyat değişebiliyor.
    206 lira tuttu 1995 bmw f650
    202 lira zongshen
    (Ankara 60. noteri. şaşmaz sanayi sitesi)
    Ülkemde hiçbir iyilik cezasız kalmaz.

Motosikleti
    gültekin abi valla bnde sacma dedim ama bnm ev arkadasım hukuk son sınıf oda onayladı istese devlete vergi olarak gösterdigi hariç hepsini düşebilirmiş. ancak bu para tabii ki kendi cebine girecek paradan düşüyomuş malum noterler devletten maaş almıyo . bnm pazarlık ettigim noterde istanbul 20. noteri fındıkzade

bujiyi degiştirmek istiyorum huylandım calısmasından ne marka hangi model almamı tavsiye edersiniz...

flying hellfish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL 150 / Aprilla Pegaso 650
    Alıntı ILoveBass adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkür ederim. bu arada sevindirici bir haber aldım ailemden de destek geldi. benim biriktiriceğim paranın üzerini tamamlayıp keeway sl in 0 ını alıcam. ailem sıfır bir motor almamı istiyo 2. el e güvenmiyolar. o bakımdan yani 3 e başka motor alınır ama sıfır olması zorunlu olduğu için en iyisi keeway sanırım. artık temmuz gibi yanınızda olabilirm sl 150 limle.

tavsiyesi olan varmı bunu al şunu al dicek olan..
    Bende sifir aldim, bosu bosuna iki misli para vermis oldum, bence sifir SL150 alacagina ikinci el dusuk km li, iyi bakilmis bir 250cc lik motor al derim.

Motosikleti
    Keeway SL 150

Acemi'ye Yardım...

Merhaba arkadaşlar;
    Yaklaşık on gündür forumu takip ediyorum ve sonuçta 78 km'de bir sl 150 aldım. Alalı henüz 2 gün oldu ve hayatımda ilk kez motora bindim. Acemiliğimden kaynaklanıyor olsa gerek, kalkışlarda ve vites değiştirmelerde zincirden bayağı bir ses geliyor. Anlayan bir arkadaş baktı ve zincir gerginliğinin normal olduğunu söyledi. Acaba bu motorlara zincir yerine kayış takılabilir mi ve takılması durumunda sesi keser mi? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim. Bol güneşli, hafif rüzgarlı, hiç kazasız günler...

flying hellfish - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL 150 / Aprilla Pegaso 650
    Alıntı hizmetkar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar;
    Yaklaşık on gündür forumu takip ediyorum ve sonuçta 78 km'de bir sl 150 aldım. Alalı henüz 2 gün oldu ve hayatımda ilk kez motora bindim. Acemiliğimden kaynaklanıyor olsa gerek, kalkışlarda ve vites değiştirmelerde zincirden bayağı bir ses geliyor. Anlayan bir arkadaş baktı ve zincir gerginliğinin normal olduğunu söyledi. Acaba bu motorlara zincir yerine kayış takılabilir mi ve takılması durumunda sesi keser mi? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim. Bol güneşli, hafif rüzgarlı, hiç kazasız günler...
    SL 150 lerin zincirleri mutemadiyen gevsiyor. En az ayda bir kere germek gerekiyor, zincir bollastiginda ses cikariyor tabii ki ama sen bir arkadasin zaten kontrol etti diyorsun. Aslinda sende kontrol edebilirsin, zinciri elinle asagi yada yukari ittirdiginde 2-3 cm den daha fazla oynuyorsa bollasmis demektir. Zincirin bollasmasi yanlizca ses bakimindan degil ayni zamanda performans bakimindan da motoru cok etkiler. Mesela bol bir zincir ile cok daha agir kalkarsin gibi.

Bu motora kayis takman icin herhalde tum zincir aksanini degistirmen gerekecek ki boyle bir oneriyi ilk defa duyuyorum acikcasi, cunku zincir bu motorun problem yaratan en son parcalarindan biri

Motosikleti
    Keeway SL 150
    Yardım isteğimi umursadığın ve faydalı bilgilerinle beni aydınlattığın için çok teşekkür ederim flying hellfish. Tekerine taş değmesin

cobalt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL600V 91 Transalp (Gırmızı)
    kayıs aktarmalı bır motosiklet istiyosanız elinizdekinin 250 landcruiser modeline bakabilirsiniz gayet güzel makina
    Loneliness has followed me.my whole life, everywhere.In bars, in cars...
    ...sidewalks, stores, everywhere.There's no escape.I'm God's lonely man.

bu tür motorlardan anlayan biri lazm bana cok acil yardıma ihtiyacım var ekleyn lütfen andacgfb_3133@hotmail.com

Boğaçhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 162 MC
    Arkadaşlar merhaba, hayli zaman oldu uğramayalı, geriye doğru şöyle bi gittim; Motosikleti değiştirmiş olsalar da herkes burada, çok güzel. Kısaca SL Kardeşliği.

Bi sorunuza da cevap yazayım; SL'e kayış uydurulabilir, yapılması gereken; ön ve arka dişlilerin takıldığı yere uygun iki kasnağın( Ön ve arka dişli çaplarını da dikkate alın) tornacı da imal ettirilmesi, araba parçası satan yerlerden de uygun kayışı aldınız mı, bu iş olur. Hem de süper olur.
    [B][COLOR="Purple"]Ne kadar bilirsen bil, söylediklerin, karşındakinin anlayabildiği kadardır. [/COLOR][/B]

Motosikleti
    Keeway SL 150
    Çok teşekkürler Boğaçhan. Kullandıkça alışıyorum galiba. Debriyajı biraz daha geriye aldırdım. Böylece zinciri vurdurmadan kalkmaya başladım. Acemiliği atıp da yüksek cc'li bir motor alana kadar idare edebilirim sanırım.

cobalt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL600V 91 Transalp (Gırmızı)
    hizmetkar idare etmek değil alıştıktan sonra onsuz zor durursun
    Loneliness has followed me.my whole life, everywhere.In bars, in cars...
    ...sidewalks, stores, everywhere.There's no escape.I'm God's lonely man.

aynaları bi kaç arkadas degiştirmişti bi kaç yeni aynaya baktım vida yerleri genelde kısa geliyor ve daha geniş ...nasıl bi sey yapabilirim...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler