Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Keeway Superlight 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    demgah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 1000 RR
    Akira aparatlarını filan bilmiyorum ama orjinal camın fiatı 55 YTL bayilerde bulunmuyo fakat bayi motomaxa (distribütör) sipariş veriyor ve ertesi güne geliyor bayiye
    www.motomax.com.tr

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    taraa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    merhaba arkadaşlar...ilk defa motosikletime bindim...böyle bi zevk olamazmış yaaa..bu kadar sene boşa yaşamışım ben.. ilk defa kullanmama rağmen hiç zorlanmadım..bu benim kullanmamdan mı yoksa motor süper ondanmı daha karar veremedim
    bazen 1. vitesi ve boşu bulmakta zorlandım ama sorun olmadı..kullandıkça alışıldığı yazıyor zaten forumda..tek sorun neydi biliyormusunuz motoru görenlerin soruları harley mi? fiyatı?..... herkesin yorumu ''çok güzel motor'' oldu..kullanıpta burda güzel yorum yapan arkadaşların ne demek istediğini artık daha iyi anlıyorum..herkese keyifli kazasız sürüşler..ankaralı dostlarla yolarda karşılaşmak dileğiyle
    motorla yaşa, hayatı yaşa...

cemo_brs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xxx
    2 saat önce bursa majestik motorda inceledim superlight 150 yi
    satan şahıs kendiside kullanıyo 5 ayda 6000 km yapmış ve tık dememiş.çok samimi bir şekilde 1 saat konuştu.ama o nun anlattıklarını ben duymadım motora bakmaktan gerçekten.fiyatına göre çok süper işçiliği olan bi motor ve inanılmaz tatlı bi görüntüsü var ister istemez ilgi onun üstünde

75 ykr yaktığını söledi bi ara benzin göstergesinin bozulduğunu sanmış neden azalmıyo diye buda yaşanmış bir olay 27ytl ye ful depo doluyomuş

ayaklıkları son derece ergonomik ve rahat sissy bar şart gibi geliyo ilk başta ama motora kıyamayıp artçı almazsanın gerek yok

sele çok rahat ve geniş.kullanım klavuzunda korna düğmesinin tanımı aynen şöyle:bastığınızda korna çalar

siyahı göz yanılmasıyla beraber daha iri duruyo.bence motosiklet net olarak yapılan gezilerde çok sempatik görüntü olusturacağını sandığım bir makine

420 ytl peşin---440x12=2640
    ---240x12=2870
    ---172x18=3112

plaka dahil bu fiyatlara kredi kartıdır yazdıklarım kredi ile satın alınanlarda ruhsatta satılamaz ibaresi var bu yüzden kredi kartını tercih edicem ben(sonradan uğraşmamamk için)

bu arada nisan sonunda elimde inşallaaaaaaaaaahhhhhhhh
    gözünüzden gelen yaşlar ömür boyu rüzgar kaynaklı olsun inşallah

lubimaya54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    slm arkadaslar 2 aydır motora hiç binmedim.calıstırmadım bile..dün calıstırayım akü bosalmıstır dedim.haliyle ayak marsını kullandım motorum dilinden anladıgım için 3-4 denemde ayak marsıyla calıstırdım.yaklasık 1 saat calıstı.ama yinede aküde tık yok..sanırım akü sarj olmuyor..içinizde akü değiştiren war mı???yada akü garantiye girer mi?yada bu aküyü sarj mı etttireyim??????yalnız motorumu cok özlemısım bir tur atayım dedim..100 km yi görup bıraktım ve rahatladım..
    Motosiklet bir tutkudur..vazgecilmez

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    motorumu değiştirme konusunda kararsızlardan biri olarak araştırıyorum modelleri. keeway superlight ın son hızı hakkında bilgisi olan var mı? düz yolda yapabileceği hız?? motor ağır sanki biraz. yetersiz gelirse 250cc modellerini bekleyecem
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Dunyali sanirim sen anlaymadin benim nedemek istedigimi. Ben soyledigim tabiki anlat ama o kadar cok kelimeler tekrarlandiki yazinin icinde ben okumaktan vazgectim sonunda ve yarida biraktim. Bi sorun olsa ortada walla gorup yanitlamazdim. Bu kadar alingan olmamalisin ben gorusumu soyledim sana git degistir demedim.

Zipir dostum buyuk lastik takabilirsin her jantin max ve minimum tekerlek seviyesi vardir. Bunu en iyi bilenler ise lastik firmalaridir.Ama buyuk ihtimalle evet olur cunku aradaki fark cok degil bende yapacam bi ara.

Lubimaya: Aku baslarini kontrol et her seyden evel toksitlenme varmi diye? Aku sarj ettiginde %80 lik bir kapasite ile dolar. Bence git ve garanti kapsamini bi dene. Doldurdugunda yine ayni randimani alamazsin

Arkadaslar bu arada superlight i 250 cc lik yapmak isteyenler icin. Kanuni Tiger bildiginiz uzere tek silindirli motordur. Bizim motorla Tigerin ki ayni silindir baglantisina sahip. Yani Piston Krank ve Krank kolunu degistirerek motoru 250 cc cevirme imkani var ve ben bunu yaza yapmak istiyorum. Bence 1400 ytl LC farki verecegime ceyrek parasi ile motorumu 250 cc yapmak daha mantikli.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

alialince - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    cemo_brs hesabı ben anlayamadım biraz açıklarmısın

hepsi için mi 420 peşinat gerekiyor yani şu mudur?

440x6=2640+420=3060 (bu 6 ay heralde yanlış yazmışsın)
    240x12=2870+420=3290
    172x18=3112+420=3532

alialince;
    dün sordum Tüm Motomax bayii'leri WORD ve BONUS kart'a 420 pesin kalanini vade farki olmadan 6ya bölüyolar... yani..
    2590 - 420 = 2.170
    2170 / 6 = 360 YTL 6 taksit... vade farksiz..

cobalt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL600V 91 Transalp (Gırmızı)
    Alıntı Shamyl adlı üyeden alıntı
    Geçmiş olsun kobalt, bu vesileyle çamurluk kaç para öğrenmiş oluruz
    1998 model tipo slx ie on tampon 270 ytl iskonto lu fıyat, serviste 310 ytl ,cıkma falan ararsanız 100 ytl cıvarında bulabılırsınız ama cok dolaşmanız gerek benim sanayideki usta halletti ama sağlam paraya bi boyanması kaldı
    bu arada tofaş sahin in on tamponu 17 ytl ( yazıyla on yedi )
    Loneliness has followed me.my whole life, everywhere.In bars, in cars...
    ...sidewalks, stores, everywhere.There's no escape.I'm God's lonely man.

Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    zipir nesini aciyim dostum bu deneme olayi teknik olarak imkan var. Benim Silindir yerinden cikacak Tiger in silindir gelecek olculecek sonra montaj ve teste girecek. Ok ise al sana 250 cc motor. Silindir blogu haric hic bir sey ile oynamaya gerek yok. Yaza dogru yapacam bakalim olursa tam herseyi aciklarim size. Ama bence deger binersin benim gibi bir sene 150 cc motora baktin kesmiyor az bi masrafla hemen cevirirsin 250 cc oh ne gusel. Acikcasi ben superlight in kasasina hastayim ve onu 250 cc cevirmek gidip land cruiser alm almaktan daha mantikli geliyor. Hem sevdigim motora bonecem hemde 250 cc.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

insane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660R
    Alıntı demgah adlı üyeden alıntı
    Akira aparatlarını filan bilmiyorum ama orjinal camın fiatı 55 YTL bayilerde bulunmuyo fakat bayi motomaxa (distribütör) sipariş veriyor ve ertesi güne geliyor bayiye
    www.motomax.com.tr
    Demgah şu camın fiyatı hakkında bilgi vermişsin çok teşekkür ederim zira ben bu camı YBR'me düşünüyorum
    Arkadaşlar bana camın gidona bağlantı yerlerinin fotoğrafını çekebilicek birsi var mı aranızda? Benim motora bağlantıyı nasıl yaparım ya da olur mu onu düşünüyorum da...
    eğer resim çekip yollayacak varsa
    iminsane@gmail.com e-mail adresim... şimdiden teşekkür ederim ;)

Motosikleti
    xxx
    abiler bişe sorucam kredi kartına peşin fiyatına taksitle olayı var .
    kredi kartının limiti illaki 2500 falan mı olması gerekiyor yoksa benimkinin limiti 700 ytl ama şuan boş bu şekilde bi kart kullanabilirmiyim

gdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    06 YBR idi .2014 cbr250r simsiyah
    Alıntı cobalt adlı üyeden alıntı
    off allam yaa arkadaslarım bı kısmı eskı motorculardan bılınmeyen markalardan alma elınde kalıverır satmak ıstesen satamassın parca lazım olsa bulamassın dıye dıye sotugmaya calısıyolar keeway dedım yapma etme demeye basladılar accaıp canım sıkkın sl150 yı kursta kullandım harbıden hos rahat bı alet ama kafam soru ısaretı dolu arkadaslar en fazla kac km yapan oldu.. bu motorların ıstanbulda kac servısı var ? yedek parca tedarık durumu nasıldır gıbı bılgıler kımsede var mı ? daha once arastıran oldu mu ?

arkadaslar bende bu soruya cevap ariyorummm en son kac km oldu sizin ve yorumlariniz nelerdir ?

ilk motorum ogrenciyiz iste aldikmi kullanaacaz gibi duruyor alip satma icin calisiyor olmamiz lazim nedersiniz?

dünyali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben yeni aldım sinyalde bir arıza vardı bayi feyizoğlu hemen söyledim akşam söyledim sabah elimde oldu parasına göre ii mala bakarsan malda sana bakar bide ilkönce kendimize soralım ne kadar motorcuyuz arkadaşlar unutmayalım aldığımız motor 0 150 km yaptığımda dişli zincir biraz birbirine alıştı buda gevşeme demek cektim yolun kenarına 5 daka boşluğunu aldım evet japon alınca bu sorun olmaz cünkü 0 diye aldığınız motor kalite kontrolü daha iyidir neden derseniz bu alıştırmalar fabrikada yapılır yani motor kilometre yapmış olur her şey yerine alışır sonra bize ulaşır tabi fiyatı da bize ulaşır ucuz istiyorsak bu gibi ufak tefek şeyleri kendimiz haledelim arkadaşlar.

dünyali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    benzin 32 milyonluk koymuştum gösterge yarım depoya indi 248 km de motor şimdiki hesap .

Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    baadir ben gelemiyorum fuara ne yaziki malum ben antalyadayim bildigin gibi. Ama bana resim atin sanal ortamda gormus olayim.Acikcasi ben su anda motorla bayagi ilgilenmeye kaptirdim kendimi. Liste yapiyorum para ayarliyorum. Ilgilenen arkadaslar icin soyleyim

Sisybar : Kanuni Seyhan 250 cc sisybari bizim motorlara uygun kucuk ve hos. Tahmini satis fiyati 40 ytl - 50 ytl
    Buji: NGK Platinium alin piyasadaki en iyi buji ateslemeyi guclendiriyor.Fiyata dikkat 35 ytl ye kadar cikan fiyatlar var , gercek satis fiyati 10 ytl. Yeni bir buji oldugu icin haksiz kazanc saglamak isteyenlerde oluyor.
    Motora 250 cc lik piston takmak cok masrafli yaklasik 500 ytl gibi gozukuyor ve risk var. Motor cabuk yipranabilir.Ikinci secenek rektifiye yani tornada buyutme.Bunun masrafi ise 50 ytl buda onumuzdeki aylarda olacak bakalim.
    Sis lambalari :Nikelajli ve kucuk olan bir marka var baktim herkez ondan satiyor burda tahmini satis fiyati 35-25 ytl bir kelepce ile koruma barlarina taktirabilirsiniz. Acma kapama digmesi yaparsiniz boylece akuye cok yuklenmez.
    Simdilik bu kadar herkeze mutlu surusler

cobalt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL600V 91 Transalp (Gırmızı)
    Alıntı ginger adlı üyeden alıntı
    Cobalt, baba anlat gruba neler oldu bugün
    neler olcak af buyrun donumuza kadar ıslandık ama sagolsun gınger otopark a kadar getırdı motoru malum acemıyız bıde yagmur olunca go(z)um kesmedı kullanmayı yagmur dınene kadar garajda kalıcak sımdılık bugun oglen gıdıp sılıp cılalamayı denıyecegım vaktım olursa
    gınger bundan sonra senı motorsıkletın kesecegını sanmıyorum neden kanatlı bısıı bakmıyosun

ek: ıkıncı el alıp ruhsat işlerini kendim hallederim diyenlere
    noterden satış ı aldıktan sonra
    1 -)ek 1 isimli bir dökümanın doldurulmuş olması gerekiyor
    2 -) alıcı adına zorunlu trafik sigortası yapılmış olması gerekiyor
    3 -) alıcının nufus cuzdanı fotokopısı
    bunlar olmadan trafik tescilde işlem yapmıyorlar
    bunları herhangi bir müşavirlik firmasına 33 ytl ye yaptırabilirsiniz bundan sonra trafik tescilde uğraşacaksınız mümkün olduğunca erken hallederseniz aynı gün içinde ruhsatınızı almanız mümkün bu arada şube nin yogunlugunu da goz onunde bulundurun kolay gelsin
    Loneliness has followed me.my whole life, everywhere.In bars, in cars...
    ...sidewalks, stores, everywhere.There's no escape.I'm God's lonely man.

Motosikleti
    xxx
    GDM kardeşim ben daha motoru almadım motoru burdaki memnuniyetlere göre araştırdım gittim ve gördüm
    bursada satış yapan kişi bu makineyi kullanıyomuş.5 ayda 6000 km yapmış ve hiç bir sorunum çıkmadı diyo

motoru gördüysen eğer fiyatına göre on numara bir makine pırıl pırıl işçilik süper,ayrıntılarda pürüz yok

ha diyebilirimki bu motorla mahallede parmakla gösterilebilirsin ben nisan 25 gibi bi sorun çıkmazsa alıcam motorumu doğumuna giricem(montaja)

şuan kafamda hiç bir sorun yok
    foruma üye olduğumdan kelli hep model araştırdım soruşturdum motorum çalındığından beri desem daha doğru olur

inan ben bu motorda karar kıldım 2600+100 plaka ruhsat 2700 = mahallenin kralı anlamına geliyo bide yapılan gezilere katıldınmı keyif senin keyfin

inan yazı iple çekiyorum bu geziler için motorumu görücüye çıkarmak için sabırsızlanıyorum

bence hiç düşünme

insane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XT660R
    "Arkadaşlar bana camın gidona bağlantı yerlerinin fotoğrafını çekebilicek birsi var mı aranızda? Benim motora bağlantıyı nasıl yaparım ya da olur mu onu düşünüyorum da...
    eğer resim çekip yollayacak varsa
    iminsane@gmail.com e-mail adresim... şimdiden teşekkür ederim ;)"
    Demiştim bir 2 sayfa önce, bir tek Aydın KOCA Bey mesaj atmış onun dışında mesaj atan olmadı. Sevgili SuperLight'çılar yolda birinizi yakalayıp çeviricem fena başını şişiricem cam konusunda eğer şu istediğim fotoyu yollamazsanız :D Bakın son defa uyarıyorum :D (anladığım kadarı ile gidon ile amortisörün arasında kalan kısma bağlantı yapılıyor ama nasıllll... offff)

gdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    06 YBR idi .2014 cbr250r simsiyah
    cemo brs kardesim cok sagol tesekkur ederim ben ybr de karar kilmistim babamda tmm demisti hazir simdi cok istedigm cruiser tarzi aklima yatabilecek cebime uygun bir motor buldum iyice arastiriyorum

ybr kafanda pek sorun olmaz b ii makina kac km gidersen gidersin yani boyle ozlenim edindim

simdide s.light iyi benzer fiyat ama nereye kadar yani ben oyle zirt pirt alip satamam birkac yil en az gider bnmle bu...

???

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler