Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Keeway Superlight 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Ertan arka disli ve on disliyi degistirebilirsin bu pahali bir sey degil sadece daha genis capli bir motorun dislisini adepte ediyorlar . Iscilik dahil 50 ytl gecmez bence. Ama 3000 den evel degistirme motorun alisma suresinde bu silindir basini yer ve motorun cok cekis kaybeder. En iyi 3000 km arka disli sonra da on disliyi degistirmektir. Simdi diyeceksinki ee degistirdim ne olacak. Basit motorun ayni hizda kalacak ama gaza asildiginda hizlanmasi cok daha cabuk olacak. Acik hava filtresi benim tahminimce 100 Euro diyorum. Buda motorun emisyon orani ni yukseltecek ve yuksek hizalarda bile motorun hic kesilmeden performance verecektir. Siz bana deli diyin ama seneye arka lastigi genisletip bu motora NOS taktirmayi bile dusunuyorum. Her gun yabanci sitelere bakiyorum adamlar scooterlara NOS takiyorlar ve harika gidiyorlar. Tek tup NOS fiyati yaklasik 250 Euro gibi bir sey.

Bu arada su benim egzoza yardici olabilecek varmi yaa resmen kap canak sesi geliyor icinden deli olacam gaza basamiyorum sesten dolayi. Ne bu yaa zangiiir zangiirr.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hayalbert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway s.light 150

boya yok orjinal :P

Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı
    hayalbert sen motoru beyazami boyattin yoksa resimden mi acik duruyor bilmiyorum ama bu motor beyaz olsaymis korkunc gusel duruyormus.
    yok hocam daha kaç km bindik ki bir de renk değişimi yaptıracaz, ben fotoğrafı cep telefonu ile güneşli bir günde çekmiştim ondan öyle görünüyordur.

Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Bu arada benim egzozun icindeki filtreler dagilmis , hepsini temizleyecez. Sisybar in yaklasik maliyeti 70 ytl dendi haftaya taktiracam bakalim.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

LesPaul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -Ducati Monster 696
    zeda taktır bakalım biz de görelim.
    ya bu motorların arkasına her zaman değil da uzun yola giderken falan takmak için plastik bagajlardan takılabilir mi? bana takma yeri yok gibi geldi. bazı sissy barlarda sepet yeri de oluyo ama genelde sonradan taktırılanlarda böyle birşey göremedim ben..
    cause suicide is painless / It brings on many changes / And I can take or leave it if I please, /
    and you can do the same thing if you please

zipir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6

bugün çektim kardan nefret ediyorum
    KARTAL GOL GOL GOL

Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Arkdaslar su yandaki damla seklindeki krom kapaklar var ya onlara cok guvenmeyin. cumartesi aksami motorum yan yatiyordu oldugu yerde durdurmak icin dizimi destek koydum oraya caat diye bir ses ve o kapak icine coktu. Gidip slikonla yaptistirdim ama artik cok guvenmiyorum o kisma. Dikkatli olun bosa keyfiniz kacmasin. Bu arada ne oldu biliyorum egzozdaki ses kesildi sanirim o parca bir yere takildi heheheeh yasasin param bir ay daha cebimde kaldi.

Forumdan Uzaklaştırıldı ginger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf150
    Evey arkadaşlar Zipir a katılıyorum !!!
    bende acemiyim bende alırken araştırdım ama kimseyede burdan alınırmı diye sormadım !
    formun hepsini print ettim 3-4 kere otobüste minibüste yolda evde okudum inceledim baktım insanların tepkilerine diğer formlarada baktım diğer modellerede baktım ve karar verdim aldım.
    Adam direkt hızlı mesaj yaz diyor NASIL ALINIRMI BLA BLA savuruyor lafları araştırmadan amma yoksunuz ya sinir oldum.
    Arkadaşlar şüphesi olanlar hemen sol üstten geri yapsın ve diğer motorsiklet modellerinin yorumlarından sadece 2 tanesini okusunlar (bu kadar üşengeçler madem)

ceash - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    LEDOV 250 CMX-A
    celik motorun getirdiği 150 lik choper i gördünüzmü onun İstanbul daki bauisini bulup sisybar, ayna ve siper camını alıp süperlıght a takmak lazım. Resimlerden uyar gibi görünüyor

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    arkadaşlar sisy bar olayını çözmüş bulunmaktayım zeytinburnu demirciler sitesinde bir yer var oraya gidiyorsunuz istediğiniz siss barın resmini götürün hemen fiyatlandırıp 1-1.5 saat için alıyorsunuz döşeme hariç ben 45 ytlye yaptırdım kafamdan bir sisy bar uydurdum. döşeminin tahtasını 4 ytlye kestirdim deriyide bedavaya getirdim kendim kapladım bence hoş oldu yani 49 YTL.ye hallettim.

ADRES: REFORM DEKORASYON
    Demirciler Sitesi 6. yol No. 48 Zeytinburnu

Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Fotomoto cevap yazdim git bak kendi topic inde.

Arkadaslar Acik Hava filtresini siparis ettim haftaya geliyor fiyati 30 ytl. Tek yapilmasi gereken motordaki cikis ile bendeki filtre arasina uyacak bir boru eki almak ve sorun cozuluyor. Yaptirir yaptirmaz resmini koyacam. Aldigim hava filtresi otomobil icin olanin en kucuk modeli boylece onu motora takabiliyoruz.Daha evel Runner da denemis ve ii sonuc vermis. NOS olayini da cozdum nasil yapildigini anlattilar. Hava filtresinin icine direk boru ile takiyorsun. Motor hava ile oradan emiyor. Motorlarda benzin ve hava filtresi mesafesi kisa oldugu icin bu sorun olmuyor. Basit bir elektrik li aksam ile de vana sistemini cozuyorsun. Allah sonumu hayir etsin daha motoru alali 3 ay oldu yaptigim seylere bak. Sisybar buldum birde hazir geliyor yastik fiyati 15 ytl demiride tahmini 20 ytl hazir yaptiriliyormus sanayide buldum. Oda olacak kismet ise. Bu ay bu motor super olacak.
    Bu arada yeni bir patent cikarmis bizim Alman muhendisleri. Araclarina turbo taktirmak isteyip te gerekli aksami yada parayi bulamiyan insanlar icin bu asagida cizmis oldugum sitemi takiyorlar. Acik hava filtresinden giren havaya bir fan ile hizla basinc uyguluyor subaplara giren hizli hava arabada turbo etkisi yaratiyor 1.4 bir aracta 10 beygir fark ettriyor bu sistem. Acikcasi iyi bir elektrikci ile bu olay cok daha ucuza yaptirilabilir ve motorlara da uygulanabilir.

Sanirim ben bu motoru bitirdigim zaman dragstarlar benim arka plakaya bakamak ile yetinecek,

Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Luxor basin sag olsun dostum

Dusuk hizda cok azda olsa yakit tasaruffu saglar. Ama hizlandikca yakit tasaruffu artar.Cunku iceri giren hava orani artar bunun ile beraber benzinde gelir dogal olarak. Ama asiri bir artisa sebep olmaz. Silindir basi gibi yerler ile oynamadiginiz surece bu tip modifiyeler %10 fazla yakit tuketimine sebep olmaz. Acikcasi Turboyu kendim imal edebilirim. Biraz vakit lazim o kadar.Gidip silindir blogunu , veya supaplari degistirmek icin harcayacagim masrafi NOS a harcarim. Cunku NOS 15 sn lik bir performans veriyor ve sonra motor yine eski devrinde normal calismaya devam ediyor. Yani surekli giden bir performans artisi degil.

moonchild - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jar Jar Binks! 34 EF 1622
    Yaw bu Superlight beni de fena çarptı. Okuduğum kadarıyla herhangi ciddi bir sorunla da karşılaşılmamış. Bu sabah işe gitmeden önce Feneryolu'ndaki Motomax bayiine gideyim de şu aleti yakından göreyim dedim (eminim aranızda mutlaka bu duyguyu yaşayanlar vardır...gözlerinizi açarsınız ve o alet hakkında biraz daha bilgi toplamadan günü rahat geçiremeyeceğinizi farkedersiniz) Fakat tabi motosiklet satıcıları da azbuçuk ekâbir tayfasından..Daha açmamışlardı!! Eh ben de kedi gibi vitrindeki bej Superlight'a bir miktar bakıp işin yolunu tuttum. Ya bu arada benim uzayda kapladığım hacim biraz fazla...Şöle söliyim: 95 kg, 175 cm...Bu alet beni çeker di mi? Şaka bi yana bu soru hakkaten kafam kurcalıyo!
    [FONT="Comic Sans MS"]And you run and you run to catch up with the sun, but it’s sinking...[/FONT]

Luxor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    Alıntı olcan138 adlı üyeden alıntı
    Bence o da bej görünüyor da gerçekten farklı renkler deneyen (boyayan, boyatan) var mı Superlight'ta.Bir de ben de tereddütsüz siyah düşünürken Motovizyon ziyaretinden sonra ciddi ciddi bej olanlara bakmaya başladım.Bu kararsızlık nereye kadar gider böyle ?..Marka, model ne olacak, renk ne olacak......
    hayır arkadaşlar, bu gördüğünüz standart bej olan renk.bence bu motora beyaz sırıtır.ayrıca ilk bende siyah düşünüyordum ama sonradan bej çok daha şık gözükmeye başladı gözüme.hem siyah daha çok kir tutar ve gece gözükmez.ama ben de motoru aldıktan sonra bir parça air brush eklemesi düşünüyorum.bi alalım da motoru hayırlısıyla gerisi kolay.
    Seni çok seviyorum Babacığım.Sen her zaman benim kalbimde yaşayacaksın...

Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Alıntı tolgacantc adlı üyeden alıntı
    olcan bence de eksıklerı tamamlamaya dogru yerden baslamıssın dusunsene takmıssın kaskı gıymıssın eldıvenı montu ne yapacan gıdecen alacan artık motoru
    bu subat sonu olayı nedır? zam fln mı gelecek bende almayı dusunuyorum da

Tc
    Bu aksesuarların arasında babamın motorunu satana kadar kullandıkları falan da var ama mesela montu yeni alarak yavaş yavaş başladım gerekenleri tamamlamaya.
    Bir de mart başında modellere zam geliyor.Bu yüzden çok merak ettiğim Supershadow'u bile göremeden alacağım Superlight'ı herhalde.
    1-3-8........................................138
    FORUM KURALLARI ve KULLANIMI HAKKINDA

-CRiminAL- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Evet arkadaşlar buralar da hareketlenmiş bakıyorum.Bu arada önceki sayfadaki bi arkadaş resmime bakıp demiş ki o kadar iri değil gibi bişey.Yahu göz var nizam var be
    Bu arada arada bi farklı motor resmi koymuşlar soranlar cevabını alamamış.O gördüğünüz Keeway Knight 100 modelidir.Türkiyede satılmıyor arkadaşlar.100 cc teksilindirli başlangıç motorudur.Soranlar için söyledim.
    Mb 2908 beraber gidecez bayiye merak etme.Bu arada moonchild sen de sağol

jameika34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA 600 F 2006 MODEL
    Sirkeci'den Çok uygun Fiyata 1 tk. ayna aldım. Motor'daki Aynaları Söktüm. Deliklerine Diş Çektirdim ve İstediğim Şekildeki Aldığım Aynaladı vidaladım Süper Oldu Şimdi Arkadan Gelen Araçları Çooook Rahat Görebiliyorum,.
    Kurtların Olduğu Yerde...Çakallara Asla Yer Yoktur....

choppersile - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman AN400
    Arkadaşlar,

Motorun büyüklüğü ve sizin büyüklüğünüzü kıyaslamak için alın size resim...

Boyum 1.83 m kilom 121 kg (yuh dediğinizi duyar gibi oldum ) )

Gerçi şuan Mondial 250 mct ye biniyorum.

ŞAMPİYON FENERBAHÇE...MONDİAL 150 ZAT...

kocaday - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Buyurun fikir olsun,1.95cm-110kg...Tek kusuru omuzlardan arkam gözükmüyor,ayrıca yandan dışarıdan bakan bir gözlemci biraz ufak duruyor diyor.Ama rahat motor...

moonchild - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Jar Jar Binks! 34 EF 1622
    Alıntı -CRiminAL- adlı üyeden alıntı
    Evet arkadaşlar buralar da hareketlenmiş bakıyorum.Bu arada önceki sayfadaki bi arkadaş resmime bakıp demiş ki o kadar iri değil gibi bişey.Yahu göz var nizam var be
    O arkadaş bendim!! Ama işte fotoğraftan insan tam anlayamıyor! Ya bu zam işini bi netleştirebilsek çok baba olacak yahu! Eğer zam falan yoksa fuarda s.shadow'u görmeden s.light almak istemiyorum. Bir de bu havaların ne numara çekeceği hiç belli olmuyo! Baksanıza duruyo duruyo kar yağıyo! Şimdi motoru alıp garaja hapsetmek istemiyorum. Hiç diilse mart sonuna doğru alırdık be!!

Kocaday sende boy var be abi! Ben halk arasında g.tten bacak tabir edilen insan modeli olduğumdan sele yüksekliği de düşündürmüyor değil.
    [FONT="Comic Sans MS"]And you run and you run to catch up with the sun, but it’s sinking...[/FONT]

jameika34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA 600 F 2006 MODEL
    Aklıma Gelmişken Söyleyeyim Keeway 150 motorlarını yükseltmek imkanınızda var. Aklınızda Olsun. Bencede Biraz Küçük ama Onunda Çözümünü buldum.Arka Helezon Yayları Açtırabiliyorsunuz ve Bayağı Yükseliyor Motor. Ama Ben Yükseltmedim Çünki Oğlumda biniyor. Yükselten Bir Arkadaşım Var Ve Çoook Güzel Olmuş, ve Motor'a değişik Bir Hava Katmış. (Bilgi için yazdım haberiniz olsun)
    Kurtların Olduğu Yerde...Çakallara Asla Yer Yoktur....

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler