Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Keeway Superlight 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    keeway superlight 150
    Alıntı SaLu_JaCBo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tanzimo kötü olmuş aslında hava sabah iyidi ama heralde akşamdan yağmuru gören yarın için erkenden karar verip buluşmayı iptal etti Sen gidip eğlendiysen sorun yoktur ama hepberaber geze geze gitmenin tadıda ayrı olacaktı.Motorla ilgilenen insanlar olrak gitmedik ama dediğin gibi ilgisi olmayan insalar ordaydı.ama onların ilgilendiği motorlar değil üstündekiler onuda bilelim.( yanlış anlaşılmasın haberlerde izledim adamlar bayanlar için geldik dedi ordan alıntıdır )
    Ne eğlendim ne eğlendim sorma

.................................................. .................................................. ................
    Not: Sayın Jameika34, şu fotoları ne zaman alayım. O motoru da almam bilesin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bonzai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA SHADOW VT 750 C4
    valla arkadaşlar ben saat 6 da ancak gidebildim ama belkide iyi yapmışım valla neredeyse hiç kalabalık yoktu.

motohobinin standına uğradım internette resmini koydukları benim beğendiğim ss250 için olan sisibarı onlar üretmiyorlarmış galiba bana sadece sl150 için olan sisibarı (internette resmi var) gösterdiler adamlar "sisibar olarak bu modelimiz var bunlardada fuar dolayısıyla indirim yaptık küçüğünü 150 büyüğünü 200 ytl'ye satıyoruz" dediler, bende adamın yüzüne karşı az kalsın "yuh indirimi böyleyse normalini görmek lazım" diyecektimde demeden devam ettim, başka yerdede sisibar satışına rastlayamadım, yani anlayacağınız sisibar olayını hala çözemedim

benim motorumu götürdüğüm motomax etiler servisi motopar stand açmış benim sevgili ustam Volkanda standdaydı, ona sis farı taktırmayı düşünüyorum dedim oda istersen takalım ama bağlamayalım dedi bu akü sisfarını kaldırmıyor daha güçlü akü koyarsakta bu sefer onu bu motor şarj edemiyor dedi, zaten bi ara uğrayıp 2000 bakımını yaptırmam gerekiyor daha ayrıntılı konuşacağım
    34 EID 02

kabuto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway sl150cc SONUNDA
    arkadaslar cok fena kaza yaptim motosikletimin on aksaami tamamen kirildi drensiyonun oldugu kisin benzin deposu iceri yamuldu acaba bunlari nerede kaca ayptirabilirim . cok fena oldu ya:(
    imzam yok parmak bassam olurmu

GeCe__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K3 GSX R 600 YELLOW/BLACK
    kabuto korktugum basıma geldı vala cıkcık. gecmıs olsun ah ah nasıl oldu acaba sende bısey yoksa harbı sevınırım ama. motorun yedek parcaları servısten baska bı yerde bulamazsınkı. o yuzden gıt servıse baksınlar etsınler sıparıs versınler. nasıl oldu ama?

Motosikleti
    superlight 150
    Alıntı kabuto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar cok fena kaza yaptim motosikletimin on aksaami tamamen kirildi drensiyonun oldugu kisin benzin deposu iceri yamuldu acaba bunlari nerede kaca ayptirabilirim . cok fena oldu ya:(
    Geçmiş olsun, ciddi bir yaralanman yoktur inşallah, parçaları servislere sorabilirsin. tekrar geçmiş olsun Allah beterinden korusun.

arkadaşlar meraba.. uzun süredir forumu takip ediyorum.. çoğu kişi gibi ben de sizin yorumlarınız sayesinde sl 150 almaya karar verdim...

mesajların çoğunu okudum sayılır ama aklıma şu takıldı.

motoru hangi bayiden satın alacağımız farkeder mi acaba? yani motor parçaları burda birleştirildiğine göre satın alınacak bayi de önemli sanırım... ben feyizoğlundan almayı düşünüyorum. acaba sizin bi tavsiyeniz varmı bu konuda.. daha uygun fiyata bulabileceğim bi yer gibi.. feyizoğlunda peşin 3.300 YTL

Motosikleti
    keeway sl150cc SONUNDA
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...ler-burda.html

konu burda abi kaza bu bu arada motor ters duruyo carpan arkadas motoru oldugu yerde 180 derece ters cevirdi

bide bu motoru en ucuz nerde yaptirabilirim . benzin deposunda iceri gocukluk war . on direksiyonun oldugu aksaam tamamen degisicek

Motosikleti
    superlight 150
    Alıntı ygoksun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar meraba.. uzun süredir forumu takip ediyorum.. çoğu kişi gibi ben de sizin yorumlarınız sayesinde sl 150 almaya karar verdim...

motoru hangi bayiden satın alacağımız farkeder mi acaba? yani motor parçaları burda birleştirildiğine göre satın alınacak bayi de önemli sanırım... ben feyizoğlundan almayı düşünüyorum. acaba sizin bi tavsiyeniz varmı bu konuda.. daha uygun fiyata bulabileceğim bi yer gibi.. feyizoğlunda peşin 3.300 YTL
    daha uygun fiyatta bulman zor, ama alırken iyi kontrol edin makinayı, montajı doğru yapıldı mı diye.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    keeway superlight 150
    kabuto kardeşim çok geçmiş olsun. çok üzüldüm gerçekten. Sende hiç bir şey yoktur inşallah. Öyle temenni ediyorum. tekrar tekrar geçmiş olsun

Motosikleti
    Keeway SuperLight 150 CC
    kabuto kardeş ok geçmiş olsun inşallah sende bişi yoktur arkadaşlar dun fuar rezaletti buluşamadık ama fuar alanında ortak hareket etmekte gerçekten olanaksızdı yani işin aslı umduğum yada düşündüğüm hiçbişeyi bulamadım iki kez turladım ama nafile...

jameika34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA 600 F 2006 MODEL
    Bu kaza olayına çook üzüldüm umarım bu son olur. Lütfen daha dikkatli olalım.

Boğaçhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 162 MC

Geçmiş olsun. Acılar Paylaşılanca azalır.

Geçmiş, olsun kabuto, daha bu sevdanın başındaydın, başından geçeni artık bir tecrübe olarak kabul et. bir müddet dinlen, sakinleş, kafan yerine geldiğinde kararını tekrar gözden geçir.
    Tamir işi için acele etme.
    Sana bir şey olamamış ya, en güzeli bu. Cana gelecek mala gelsin.
    [B][COLOR="Purple"]Ne kadar bilirsen bil, söylediklerin, karşındakinin anlayabildiği kadardır. [/COLOR][/B]

SaLu_JaCBo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TNT 250

Geçmiş olsun tekrarı olmaz ihşallah.Daha dikattli olmak lazım.
    Hayattan umduklarım Hep Arkamda, Önüm Uçurum Arkam Boşluk, Ne Kaybım Var Ne Zararım.Amaçlar İçinde Yaşam, Amaçsızlar İçin KAVGAM!

Motosikleti
    keeway superlight 150

ygoksun

Alıntı ygoksun adlı üyeden alıntı Mesajı göster

kabuto çok geçmiş olsun, AlLah daha kötüsünden korusun.

ygoksun bende yaklaşık iki ay önce feyizoğlundan aldım 1000 km civarındayım memnunm. Coşkundan Adem ve Mehmet'e selam söylersin. yardımcı olurlar..

---Gelelim Fuar mevzuuna ben Pazar günü sabah 10'da belirlenen yere gittim ve beklemeye başladım yaklaşık 20 dk civarı bekledim kimse gelmeyince bir arkimi arayıp onunla gittim. Beklerken Mondialin 250'lik chopperıydı sanırım 4 kişi buluşmuş geçtiler imrendim..neyse mühim deil ben hava iyi olunca şansımı denedim. En yakın zamanda bir pazar organizasyonu bekliyorum forum'un duayenlerinden. onlar kendini bilir. Havalar yavaştan iyice güzelleşiyor. Herkese keyifli ve dikkatli sürüşler diliyorum.

Bu arada fuar çok kalabalıktı, çoğunlukta boş bir kalabalık pek keyif alamadım zaten çok kalmadım sisy bar olayını bende daha çözemedim ama daha önceden yazılmış alternatiflere bakıcam..

---Birde zincir yağlama konusunu sormak istiyorum ne sıklıklta yağlamak gerekiyor, yağmurda sürüşten sonra ekstra yağlama gerekir mi vs..Bakım ile igili tavsiyelerinizi istiyorum, temizlik, cilalama, motor yağı yani servise gitme dışında bize kalan kısım ile ilgili çok teşekkürler..

cobalt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL600V 91 Transalp (Gırmızı)
    kabuto gecmıs olsun sana bırsey olmamıs olması tek sevındırıcı yanı ,daha dıkkatlı olmak lazım
    fuar a motosiklet le giden arkadaşlara! sitem sitem üzerine geliyor herkez biryerlere taş atıyor , ama cumartesi günü geç saatte bile kontrol ettiğimde kimseden bir netlik yok sayfalarda telefon numaraları uçuşuyor ama kimse kimseyi aramıyor haber vermiyor gerçekten sitem etmekte haklımıyız ? kendimize sormamız gerek . ben bu durumu yağıştan dolayı kimsenin keyfi yoktu ya bağlayıp geçiyorum umarım birdahakine biraz daha deneyimli olarak bu sorunları aşmış oluruz
    sevgiler saygılar
    Loneliness has followed me.my whole life, everywhere.In bars, in cars...
    ...sidewalks, stores, everywhere.There's no escape.I'm God's lonely man.

kimyacı_23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gv 650
    cokkk geçmiş olsun. allah beterinden esirgesin sende bi şey yoksa gerisi hallolur.ama motorcu adam mucadelecidir hemen pes etme bence biraz daha dikkat gerek. tekrar geçmiş olsun
    (eski nickim engineer23)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    keeway superlight 150
    Alıntı ctarkocin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ---Birde zincir yağlama konusunu sormak istiyorum ne sıklıklta yağlamak gerekiyor, yağmurda sürüşten sonra ekstra yağlama gerekir mi vs..Bakım ile igili tavsiyelerinizi istiyorum, temizlik, cilalama, motor yağı yani servise gitme dışında bize kalan kısım ile ilgili çok teşekkürler..
    Slm, tabiki hava şartlarına, kullandığımız zemine ve motorun durduğu yere göre değişiyor biliyorsununz. Bu konu çok farklı görüşler içeren bir konu. Şartlar normal olarak kabul edilirse 250-350 km de bir hafifçe yaglaman yeterli olacaktır. her 3 yaglamada bir de zincir temizliği (diş fırçası, mazot, gaz yağı, temizleyici spreyler vb..) ile birlikte yapılırsa yeterli olur. Yoksa eski yağın üzerindeki pisliklere bir yağ da biz sıkmış oluyoruz.
    Yağmurda aslında yağa pek bir şey olmuyor. Ama zincir atıklarla pisleniyor ve zincirinin dişlilerle olan rahatlığını bozuyor. Zira yağlama yaptıktan sonra elinize bulaşmış yağ varsa uzun süre soğuk su tutsanız rahat çıkmadığını göreceksiniz.

Tavsiyeler:
    - Yağlar merkezkaç kuvvetine karşı tutunmayı sağlayacak şekilde üretilirler. Fakat tutunmaları için de yağlamadan hemen sonra motorun hareket ettirilmemesi daha uygundur. Yoksa tam tutunma olmadan istenilen koruma sağlanamamış olacaktır. Ayrıca jantlarınızın yağ içinde kalması ve daha sonra temizlenme zahmetinin de can sıkıcı olması cabası. bu nedenle en güzeli motorsiklet uzun süre hareket ettirilmeyecekse (mesela akşam parkettik diyelim) Bu bekleme süresi de kendiliğinden hallolmuş olacaktır.
    - mazot fırça ile temizlerseniz kurumasını da beklemeniz lazım. 1-2 saat beklemek gerekebilir. Neden? çünkü mazotun kuruması (gaz yağı da böyledir) hemen olmayacağından, zincir yağını üzerine hemen sıkarsanız iyi bir yağlama olmaz. Spreylerde bu durum avantajlıdır. sprey çabuk kurur.
    -Zaman varsa gaz yağı (kerosen diye de geçiyor)ve fırça ile temizlik mekanik açıdan daha iyi bir temizleme olur. Mazottan da daha iyi ve sağlıklı bir temizleme sunar. Sadece spreyle zincir üstündeki pislikler tamamen gitmiyor çünkü. Tercih sizin.

Motosikleti
    superlight 150
    genel anlamda motorumuzun en önemli ihtiyacı yağ, yağlamayı dogru ve düzenli yapmak çok önemli, eyong' un çok faydalı yazılarında nasıl yapılacağını anlatıyordu forumda aratarak bulabilirsin

oldwolf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regal raptor dadyw 250
    kabuto çok geçmiş olsun kardeş çok üzüldüm aman sende bişey olmasında motor hallolur takma kafana

fuara pazar günü geldik bizde kütahyadan 4 arkadaş ama motorla gelemedik tabi sizlerle görüşmeyi çok istiyodum ama olmadı hatta fuarda yanımızdaki arkadaşları bile kaybettik çok kalabalıktı yaa sizdede sıkıntı olmuş buluşmada sanırım neyse sağlık olsun gece cobalt sizlerede teşekkür ederim ilginizden dolayı sağolun
    .................::hakem1::.....

Motosikleti
    keeway sl150cc SONUNDA
    ben bu motoru nerde yaptirican en uygun ner3esi yapar bilen warmi ya daha 195km de motor cok uzuluyorum ya:(

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler