Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Keeway Superlight 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Boğaçhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 162 MC
    [/IMG]

KİMYACI KARDEŞİMİZE SORULAR:(Motosikletinizin resmini izinsiz koyduğum için kusura bakmayın)

1. Sissy bar'ınız hakikaten bizim karaoğlana yakışmış, nerden aldın demiyeceğim çünkü cevabını daha önce vermişsiniz. yapabileceğiniz iyilik; temin ettiğiniz yerin tam adres ve telefon numarası, ellerinde mevcudu varmı, İstanbul dışına gönderebilyorlarmı?
    2. 2 numarasıyla işaretlediğim yer, zannımca; orta sehpaya alırken kullanmak için yapılmiş. Malum bizim makinaları orta sehpaya alırken tutacak bir yer bulamıyoruz. Bu tutma yeri de tahminimce sissy bar'a entegre bir tasarım, ve de çok akıllıca düşünülmüş. ayrıca sissy barınızın arkasında ekstra yük/çanta takmak için olan yerde güzel bir düşünce. Velhasıl... aradığım sisy bar tarzı, tam olarak sizin motosikletde takılı olan
    3. Gidon'unuz da gayet güzel olmuş. Bu konuyla ilgili de sorularım olacak.
    *Kablolar ve hidrolik hortumunda değişiklik/ek yapma zarureti hasıl oldumu? malum! gidon yükselince, komutayla ilgili ıvır zıvır da daha yüksek bir konuma çıkacak, İşte bu aşamada NE YAPILDI? veya yapılmasına gerek kalmayıp mevcut tesisatın boyu yeterli oldumu?
    Şimdiden Teşekkürler. Sağlıcakla kalın.
    [B][COLOR="Purple"]Ne kadar bilirsen bil, söylediklerin, karşındakinin anlayabildiği kadardır. [/COLOR][/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ergeser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway SL 150
    zatoichi dostum ben bursa dayım ankara da bulabilirmisin bilmem ama bulamassan ben burdan kargo ile yollıya bilirim istersen benim aldıgım fiyat 15 ytl elimden gelen yardımı yaparım.

kimyacı_23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gv 650
    Boğaçhan kardeşim umarım yardımcı olurum:
    1- sissybarı sirkecide doğubank yanında motomax bayinden aldım. telefonu bilmiyorum ama internetten kolayca bulabilirsiniz.(yanlız aldığım sissybarı bi başkası kendine yaptırırken bi kaç tane fazla yaptırmış bana oyle denk geldi. ama nasıl ve nerde yapıldığını biliyolardır yardımcı olurlar umarım.
    ayrıca elazığda motorcumuz ali ustada bizimkine benzer sissbar getirdi fakat orta sehbaya almak için tutma yeri yok.benim aldığım 80 ytl den de biraz pahalı. yine de isteyen olursa yardımcı olabilirim.
    2- gidon konusuna gelince kablolar sorun çıkarmadı yeterince uzun geldi ama sorun çıkaran bizim gidonun diğerlerine göre biraz daha kalın olması bunun içinde aldığımız gidonun bağlantı yerlerine deri sardık ve sorunu çözmüş olduk.
    (eski nickim engineer23)

kabuto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway sl150cc SONUNDA
    kimyaci sisi bari kaca aldin abi sorsam ayip olurmu sana
    imzam yok parmak bassam olurmu

snrtrt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway sl 150 / hyosung gv 650
    gece hocam yarın tükkandamısın.. saat 8 e kadar ordaydın sanırsam ..

gelicem yarın CUMA balatımı alıyım.. tabii sabah yağmur yağmazsa..

okey mi ..

bu arada hayırlı bi iş için bana yer kalmamış ben dışarda kaldım .. fuara gelebilirim ama davetiyem yok kadiköyde saat kaçta nerede buluşuyorsunuz..

gerçi o gun maçımda varya .... :(( yav :( şimdi aklıma geldiii :( üzüldüm valla

ama siz yinede kaçta buluştuğunuzu yazın %1 de olsa ümitleniyim
    koluna taktığın kask kafanı korumaz

GeCe__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K3 GSX R 600 YELLOW/BLACK
    snrtrt %2 ümitlensen olmazmı. dükkandayım gel gel 9 a kadar hemde

truva choper 250 cc nın gıdon fıyatı 30 ytl beyler ama teldekı bayan fabrıka kapalı oldugu ıcın ben burdakı lısteden baktım yanı fıyat belkı degısmıste olabılır dedı bılgınıze sunulur...bence bısey 30 ytl vala ben dusunuyorum almayı,baka dusunende varsa toptan alıp ındırım yapabılırz yanı ben ugrasırım her turlu

bısey degıl dıgcektım anlayın..

Arkadaslar Hakan Abi Kendi Cc Barini Satiyor Cizik Mizik Yok 150 Ytl Olanin Aynisi Hemde Alev Kaplamali 75 Ytl Veriyor Lazim Olan Arklar Bence Kacirmasin Derim Benden SÖlemesi

kabuto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway sl150cc SONUNDA
    kimyaci senin sisi bari satan yeri internetten aradim buldum ellerinde mevcutmus su anda sisi bar 85 ytl e satiyolar onumusdeki hafta ici gidip alicam ilk isim bu olucak
    imzam yok parmak bassam olurmu

Motosikleti
    sl 150 siyah
    gece saol sadece muayenenin son rakamının üstüne 9 rakamını basmışlar içim rahat etmemişti ama sende ok. diyorsan problem yok demektir

balayyusuf geçenlerde beni kovalayan köpeği bağlayalım senin motorun yanına kedi falan kalmaz

balayyusuf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD Superlow 883 xl ve Kymco xciting 250 ri
    Alıntı sioux adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gece saol sadece muayenenin son rakamının üstüne 9 rakamını basmışlar içim rahat etmemişti ama sende ok. diyorsan problem yok demektir

balayyusuf geçenlerde beni kovalayan köpeği bağlayalım senin motorun yanına kedi falan kalmaz
    Valla sağol şu kedi meselesine bir çözüm bulmam lazım kıl olmaya başladım hayvanlara iyice son günlerde kötü bakıyoruz birbirimize bu arada kimyanın cc barının aynısı bendede var eski sahibi taktırmış ben bişr iki yerde aynısını gördüm var yani piyasada o orta sehpaya alma yeride zaten cc barın bir parçası .
    AMACIMIZ IMKANSIZI MUMKUN, MUMKUNU KOLAY KILMAK, KOLAYINDA ZARIF VE ZEVKLI YOLLARINI BULMAKTIR.

Boğaçhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 162 MC
    Kimyacı kardeşim, ilgin iç,in teşekürler.

kimyaci senin sisi bari satan yeri internetten aradim buldum ellerinde mevcutmus su anda sisi bar 85 ytl e satiyolar
    Kabuto kardeş, adresi özelden gönderebilirsen memnun olurum.
    [B][COLOR="Purple"]Ne kadar bilirsen bil, söylediklerin, karşındakinin anlayabildiği kadardır. [/COLOR][/B]

giotine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT660R/PD
    Arkadaşalr çok özür diliyorum arama motoru çalışmadığı için sormak zorunda kalıyorum ...

SL150'nin arka fren teli koptu ve kampana kapağı ile birlikte balata da yerinden fırladı. Neyse bu parçaların hepsini temin ettik fakat ; arka fren telinin fabrikadan yollanan tel ile ilgisi yok !!!

Fabrikanın Motomax'a yolladığı tel eskisine nazaran UZUN ve telin en ucunda fren pedalına monte edilen kısmı ise diğerine nazaran daha DAR.

Bununla ilgili sorun yaşayan ve nasıl bir çözüm ürettiğini açıklayabilecek arkadaşlar var mı?

Ayrıca lastik olarak ne aldınız fiyatları nedir ? memnunmusunuz ? ne almak gerekir ?

Motosikleti
    keeway superlight 150
    Alıntı balayyusuf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar benim motora kediler dadandı brandanın altına girip yatıyorlar şu ana kadar bir zararları yoktu ses çıkarmıyordum ama birisi bu gün işemiş adi kedi yok bişey değil bu gidişle her an SATANİST olacağım diye korkuyorum ilk kedi kesme işimi bir kaç gün içinde yapabilirim.
    şaka bir yana bu konudan dertli olanlar varmı bir zamanlar böcek ilacının kedileri kaçırdığını duymuştum deneyen varsa bilgi verirseniz mennun olurum
    aynı problemi bende yaşamaya bailadım.yakında ava çıkmak zorunda kalacam. brandayı iyice sarmalıyorum galiba işe yarıyor son bir iki gündür tüy vs. izine rastlamadım. bu akşamda pencereden bakarken gördüm uğraiışıyor bir kedi üstüne çıktı altına girdi olmadı gitti. alarm flnda ötmedi. inşalla uğraştırmazlar.

millet kusura bakmayin sizlerden uzak kaldim 1NİSAN benim doğum günüm nerden estise babam senin motoru değiştirelim dedi keeway ss250 weya bal rengi kanuni tiger 2 seçeneğim war fikrinizi sorim dedim

ömersun eğer sis lambasi almayi düşünüosan googleden motorsiklet sis lambasi yaz benimkinin aynisi çikar bn www.deppo.com dan almiştim yanliz sakin uzunalra bağlatma bnde ayri bi düğme yaptirdim montajım ayni kimyacının ki gibi

kimyaci senin motorda gerçekden güzel olmuş özellikle gidon sis barin kanuni tigerin ki mi yoksa ona benzer mi bn geçen yaz 70 ytl ye alicaktim montaj dahil bi şekilde uydurcaklardi nasil olsa war die ikinci bi masraf yapmadim ama

gece gidonu bnde istiyorum yani gerçekden almayi düşünüosan para gönderim banda al kargola gönderirsinn yanliz gerçekten tam uyuyor mu kablolara ek gerekio mu

salu_jacbo bn sizi unutmadim ama sen bni unutun sanirim bana resim felan koyucaktin senlede bağlanti içindeydik msn adresin warsa eklermisn bni çantalar konusunda hala fikrimi değiştirmedim
    [COLOR="Black"][B][I][U]C.C STYLE[/U][/I][/B][/COLOR]

bonzai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA SHADOW VT 750 C4
    C.C STYLE benim doğum günümde 2 nisan ama bize bi sisibar bile yok
    34 EID 02

bonzai bn öğrenci olmama rağmen geçen sene bu motoru biriktirdim paralarla bizimkilerden habersiz almişdim babam haber werseydin dha büyük bişi alirdik dedi oda busene esmiş kafasi bakalim nolucak motorumuz çok güzel ama bi 250 cc nin yerini turmaz ama bu motrum satilmicaği için gene esksiklerini karşilicam ;) kardeş bi sisi bar okadar pahali bişi değil yaptirdana en gerekli aksesuar bence
    [COLOR="Black"][B][I][U]C.C STYLE[/U][/I][/B][/COLOR]

bonzai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA SHADOW VT 750 C4
    kesin katılıyorum sisibarın en gerekli aksesuar olduğuna, bi boş zaman bulabilsem ilk işim onu halletmekde bi türlü bişey beğenemiyorum, motohobi.com da SS250 için bi tane gördüm o bizimkine uydurabilirse onu ya alacağım yada yaptıracağım.

koltuklarıda değiştireceğim ama önce sisibarı halletmek istiyorum.
    senin sis lambası Projektör Motorsiklet Sis Lambasımı yoksa Sis Lambası
    Beyaz Cam diye yazdıklarındanmı veya şöyle sorayım makbulü hangisidir.
    34 EID 02

oldwolf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regal raptor dadyw 250
    evet beyler dişli olayı için hiç aramayın bence direk ergesere müracat dişli 24 saat içinde elinizde montajıda zor bişey değil ben kendim taktım uğraşmasıda çok zevkli oluyo motorla

bu gün bende mct nin gidonu aldım baya bi uğraştım bizim gidonların kalınlığı 26mm mct-truva vesaire onlar 22 mm arada 4mm fark var olmuyo haliyle aradaki farkı kapatmak için gidonun motora bağlantısını yaptığımız yere hani şu 4 vidanın olduğu yere flaster sardım bildiğimiz tıbbi flaster sonra kütüklerin takılacağı yerlerede flaster sardım hidrolik teller gaz teli falan problem yaptı ama çözümünü buldum bizim gidona bağlarken teller kablolar vesaire hep ön kısımdan yani göstergelerin olduğu tarftan geçirilmiş hidrolik hortumu sorun yaratmıyo yeterince uzun ama gaz ve debriyaj tellerini göstergelerin olduğu yerden alıp direk çatalın arkasından geçirdim sorun kalmadı ama aklmıa başka bişey geldi yarın onu yapıcam flasterlerin yerine 4mm teflon kestiricem teflon oldukca yumuşak bir yapıya sahip gidonun gerekli yerlerine yani kütüklerin altına bağlantı yerinin altına teflon sarıcam daha sağlam ve kesin bir çözüm olacak gibi geliyo sonucu yarın gece yazarım artık
    ama şu bi gerçek gidonu değiştirince motorun görünüşüde çok güzel oluyo kullanımıda çok rahat oluyo bizim gidonda uzun yolda omuzlarım ağrıyodu bu tip gidonla böyle bi sorun olucağını zannetmiyorum

bu arada pazar gününü iple çekiyorum keeway ci dostlarla görüşecek olmak heycanlandırıyo beni
    .................::hakem1::.....

MAD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herkese merhaba benimde keeway superlight 150 cc motorsikletim var bu motor hakkında bende biraz yorum yapacagım bence bu motorsiklet fiyatına gore oldukca kaliteli bir motosiklet tabi eksikleri var ama bundan 10 sene önce olsaydı buna vereceginiz paranın karsılıgı size bir moped olurdu bilindik ismi ile soyliyim mobilette tabiki keske daha iyi olsaydı bizim keewayler ama buna da sükür sizlere bu motor ile olan sikayetlerimi anlatıyım benim motorsikletim 4000 km re civarı bu sene fazla binemedim birincisi arka freni kullandıgımda bi ses cıkıyorki sormayın ama motor sogukken oluyor bu öle bir ses ki milleti özellikle kadınları ayy diye bagırtıyor ben bile alısık olmama ragmen korkuyorum arka freni kullanmaya hatta bikeresinde onun yuzunden dustum bi otomobil soforu arkadas kendisine kırmızı yanarken önüme cıktı asfaltta nemli idi ben uyku sersemi guzel bir dusus yasadım arka freni kullanabilseydim bu olmıyacaktı dusmek bana evlat acısı gibi gelmişti motorun eksozunun çizildigini düşünmüştüm ama yanlardaki o sacma sapan ayaklıklar motoru kurtardı yani tek çizilen yeri yan ayak dayama nın kenarları oldu ikinci sorunum motorsikletimin rodajını yaparken cok dikkat ettim belki ondan olacak 120 km gibi bir surate cıkabiliyordum tabi bu surate cıktıgımda 9000 9500 devirde oluyordu fakat sonraları egzosundan sesler gelmeye basladı içinde bişeyler oynuyor garantiden degişecek bakalım bununla beraber birde kilometre gostergem bozulmaya basladı yani artık 110 kilometreye cıktıktan sonra ibre 90 km hıza iniyor ama motor hızlanmaya devam ediyor ilginç bir arıza her neyse bundan sonraki şikayetim baskı debriyaj ile ilgili kacırıyor yayları dandikmiş onları yenilemek gerekiyor fakat orjinali ile degil orjinali gine aynı oluyormus
    diger sorunu yagmurlu havalarda lastikleri tam bi felaket lastiklerin testini 20 km hızla giderken arka tekeri kilitleyerek denedim hemen hemen 6 metre kaydı motorum sanki sabun misali son olarak aslında var baya begenmedigim nokta aynaları berbat omuzlarımdan baska bişey goremiyorum ne yapıcagımı sasırdım kocaman aynalarda takmak istemiyorum direksiyonun yukseltmek istemiyorum bulacagım bakalım bi caresini bişy daha var ampul dayandıramıyorum habire far ampulu patlıyor ama hep kısaları uzunlara bişey olmuyor orjinal ampulu philips ama oldukca az yakan bir motorsiklet ben benzin aldıgımı unutuyorum tek basısta calısıyor çekişi gercekten guzel yani goturur sizi keyifli bir motor tavsiye ederim almak isteyen arkadaslara ben basıma gelen herseyi yazdım sadece birtek seyi yazmadım ama onuda yazıyım bir keresinde motorsikletim calısmıyordu bujiyi soktum atesleme yapıyormu diye yapmıyordu bende dedim heralde endiksiyon bobini bozuldu sorum fiyatını 25 ytl dediler garantiye girmiyormus her neyse duzelttim sorun motoru yıkarken endiksiyon bobinin sase yapması için motora baglandıgı nokta oksit yapmıs temizledim bir daha bişey olmadı bişey daha soliyim bazı arkadaslar sehpaya alamıyormus motoru sehpaya alırken direksiyondan cekmeye calısmayın arkada cantaların takıldıgı yerin altında tutmalık gibi yerler var sag elinizle motorsikleti ordan kavrayın ve sehpaya artık hangi ayagınızı daha kuvvetli buluyorsanız sehpayı motorun altına dogru itin ve motoru o cantaların oldugu yerden yukarayı dogru cekin bu sekilde tek elinizle rahat bişekilde kaldıracaksınız kolay gelsin hepinize keyifli kazasız surusler

MAD arkadaşım yaşamış olduğun sorunlar galiba birazda şans ile alakalı olsa gerek. Hani sana ürünün birazda sorunlusu denk gelmiş heralde . Ancak o sorunların parçaların daha kaliteli olanları ile değişmesi ile düzeleceğini düşünüyorum bilmem sizin fikirleriniz nelerdir.

Ben motoru kullanan arkadaşlara, motorun çekiş gücünün nasıl olduğunu sormak istiyorum. Özellikle rampada, arkadaki yolcu ile kalkış yapılmak istense şişip kalma ihtimalimiz varmıdır. Bide bu motorun motor gücü nedir kaç beygir yani. Güç ve çekiş özelliklerinden bahsederse tecrübeli arkadaşlar minnettar olurum.

Motosikleti
    superlight 150
    MAD hoşgeldin, sl 150 nin sorunları iyi bir şekilde tespit etmişsin, indüksüyon bobini hariç dediklerin, inanıyorum ki bir çok sl 150 kullanıcısının ortak problemi,

dün akşam zincir koruma aparatının vidalandığı 2 ayaktan birinin koptuğunu gördüm, garantiye girer mi bugün sorucam, biraz endişelendim, şase giderse bu şekilde diye, motorum 2500 km de dün akşam biraz dolaştım, motoru park ettiğimde çok fazla hararet oldugunu fark ettim bu neden olabilir, bir hava basamadım hiç bir benzincide, arka tekere uyumsuz kompresor agızları benzincilerdeki.

Alıntı emr550m adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MAD arkadaşım yaşamış olduğun sorunlar galiba birazda şans ile alakalı olsa gerek. Hani sana ürünün birazda sorunlusu denk gelmiş heralde . Ancak o sorunların parçaların daha kaliteli olanları ile değişmesi ile düzeleceğini düşünüyorum bilmem sizin fikirleriniz nelerdir.

Ben motoru kullanan arkadaşlara, motorun çekiş gücünün nasıl olduğunu sormak istiyorum. Özellikle rampada, arkadaki yolcu ile kalkış yapılmak istense şişip kalma ihtimalimiz varmıdır. Bide bu motorun motor gücü nedir kaç beygir yani. Güç ve çekiş özelliklerinden bahsederse tecrübeli arkadaşlar minnettar olurum.
    motorun çekiş gücü iyi, iki kişi rampada kalkış açısından bir sorun yaşamadım, bayılmada yok ama hız düşüyor haliyle, 13 beygir diye kalmış aklımda emin değilim

bazı motorların servis manuelleri ortalıkta geziyor, bizim motorun böyle bir manuel var mıdır bir bilginiz var mı?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler