Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Keeway Superlight 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    demgah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 1000 RR
    Merhaba arkadaşlar,

Ben bu motor işini biraz beyaz eşya işine benzeteceğim bence beyaz eşyada şans çok önemlidir misal aynı marka model bir buzdolabını komşunuzla aynı mağazadan aldınız fakat komşunuzunki sık sık arıza çıkarırken sizinki hiç sorun çıkarmıyo veya tam tersi oluyor

Mesala benim SL birkaç sayfa önce yazdığım gibi (900 Km. boyunca) çok küçük sorunlar haricinde sorun yaşatmadı, çalışmamamızlık etmedi bujiler sorun çıkarmadı, yolda bırakmadı ama Ercüment arkadaşımız ilk günden sorunlar yaşamaya başladı ne bileyim şans işi galiba
    Mesala geçen hafta (2.01.2006 akşamı) üç motor gezmeye çıktık biri Suzuki Srad 750 ben, SL i arkadaş aldı, bir de diğer arkadaşın 900 RR Honda Cbr ı vardı gece 01:00 de Harbiye de benim Srad 750 yolda kaldım vurdururak çalıştırdık, CBR 900 stop etti ve bir süre bekledik daha sonra çalıştırabildik ama Keeway hiçbir sorun yaşatmadı o gece (yeni motor her zaman için iyidir)
    başınızı ağrıttım kusura bakmayın

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zipir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6
    ya bana kaliteli buji markası tavsiye edermisiniz deiştiren arkadaşlar haber bekliyorum
    KARTAL GOL GOL GOL

acemimotorcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motomax'ın sitesinde kullanılan bujiye denk olan bujiler marka ve numara olarak belirtilmiş.Zipir kardeşim oradan bakabilirsin.Yanılmıyorsam en iyisi NGK

ceash - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    LEDOV 250 CMX-A
    yanlış hatırlamıyorsam sinyallerın dörtlü şeklinde yandığı hakkında biri yazmıştı ben denedim bulamadım bilgisi olan varsa yazsın lütfen ceash67@hotmail.com adrsesinede gönderebilirsiniz

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    sinyalleri bugün denedim 25 saniye yanıp sönüyor...

-CRiminAL- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İki sinyale aynı anda bas 4 lüler yanar kardeş

Forumdan Uzaklaştırıldı ginger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf150
    Buji

Buji filan alıp takmaya, servise götürüp taktırtmaya çalışmayın.Servisler (en azından benim gittiğim servis) motorun üstündeki bujinin kalitesinin pek iyi olmadığını biliyor elinde epey kaliteliside var (15ytlyi geçmez) götürün adam taksın.Eskisinide alın çantanıza atın (çünkü bujiler ampül gibi bir garantisi yok yolda kaldımı kullanırsınız)

Sl150+ercüment=şans (değil)

Ben motoru aldığım sıralarda çevremde çok destek alacağım insan olduğundan motoru hırpalama şansım olmadı.Bir yerde takıldığımda bir yerde sorun yaşadığımda motoru hiç hırpalamadan hemen biri yetişip bilinçsiz haraketler yapmama engel oluyordu.Gerçi bir ara sinirlenip vites pedalına yukarıdan sertçe bir darbe yaşattım ama aksi yöne yamultarak düzeltildi.
    Ercüment arkadaşımızda motoru ile başbaşa eksiğini gediğini kendi kendine öğreniyor bir şekilde ya motora fazla gaz verdi yada ard arda çalıştırmaya çalıştı bişey yaptı mutlakaki bir şekilde buji pes etti.Önemli bişey değil.
    Daha öncede dediğim gibi.
    -sysy barımız yok (önemsiz gibi gözüksede arkaya binen insana ciddi bel ağrısı yaşatıyor)
    -bujimiz değişse performans artar
    -lastiklere çok güvenmeyiniz...

-CRiminAL- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ginger adlı üyeden alıntı
    Buji

Buji filan alıp takmaya, servise götürüp taktırtmaya çalışmayın.Servisler (en azından benim gittiğim servis) motorun üstündeki bujinin kalitesinin pek iyi olmadığını biliyor elinde epey kaliteliside var (15ytlyi geçmez) götürün adam taksın.Eskisinide alın çantanıza atın (çünkü bujiler ampül gibi bir garantisi yok yolda kaldımı kullanırsınız)

Sl150+ercüment=şans (değil)

Ben motoru aldığım sıralarda çevremde çok destek alacağım insan olduğundan motoru hırpalama şansım olmadı.Bir yerde takıldığımda bir yerde sorun yaşadığımda motoru hiç hırpalamadan hemen biri yetişip bilinçsiz haraketler yapmama engel oluyordu.Gerçi bir ara sinirlenip vites pedalına yukarıdan sertçe bir darbe yaşattım ama aksi yöne yamultarak düzeltildi.
    Ercüment arkadaşımızda motoru ile başbaşa eksiğini gediğini kendi kendine öğreniyor bir şekilde ya motora fazla gaz verdi yada ard arda çalıştırmaya çalıştı bişey yaptı mutlakaki bir şekilde buji pes etti.Önemli bişey değil.
    Daha öncede dediğim gibi.
    -sysy barımız yok (önemsiz gibi gözüksede arkaya binen insana ciddi bel ağrısı yaşatıyor)
    -bujimiz değişse performans artar
    -lastiklere çok güvenmeyiniz...
    Haklısın.Tabi ben buji değişimini servislerin kendi durumunu göz önüne almadan belirttim.Ben kendim ilgilendiğim için bu şekilde yapıyorum.Servislere danışarak da bu işi orada yapabilirsiniz tabiki.

taraa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    daha önce bahsedilmişti biliyorum ama SL150 ile dik bi yokuş 2 kişi ile rahat çıkılırmı? son sürat gitmyeceğim ama motor boğulurmu öğrenmek istiyorum.deneyimli arkadaşların görüşlerini bekliyorum.şimdiden teşekkürler
    motorla yaşa, hayatı yaşa...

Motosikleti
    Honda Cbf150
    95 Kg ben 85 kg civarıda arkadaşım Sarıyer Hacıosmanı normal bir hızda çıkabiliyoruz (onun Honda CBX 250 si ile 150 ile çıkıyorum gerçi )
    bunun haricinde yine ikimiz Kuştepe Çeliktepe Gültepe Sanayi Mahallesi derelerinde normal normal çıkıyoruz abartı dik olanlarda hafif kaptırmak gerek

AFTER_SEA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yaw arkadaslar bu sinyal meselesine cok takmayin derim ben cunku trafik kurallarini bilen bilir saten doneceginiz yere 50 metre kala sinyalinizi yakmaniz lasim ooole 1 dk falan degil 25-30 saniye yaniyor bence iyi bir sure bu , bide bende dortluleri denedim hic bir turlu calistiramadim , bu arada her halde adana civarindan kimse yok cevap gelmedigine gore herkeze saygilar .
    ALPER

Motosikleti
    fz6
    ngk marka buji aldım pazartesi taktırcam sonuçları yazarım
    KARTAL GOL GOL GOL

hayalbert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway s.light 150

test

bu resimdeki gibi bir sisi bar yaptıramaz mıyız acaba ?

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Arkadaslar dun motorun siyah boyali kismina pasta cila yaptim. Gercekten cok hos oldu. Yuzeyde olusan ince cizikleri kapatti. Rengine canlilik verdi.Yuzeyde kaygan bir tabaka olustu artik daha az toz tutuyor ve olan tozu silmek cok olay oldu.Ayda bir kere yapin arkadaslar tavsiye ederim.Cogunlukla herkez siyah rengi aliyor Turkiyede ve bu renk gercekten yaz gunesinde solmaya cok elverisli. 8 ytl pasta cila ya verdim 4.5 ytl de parlatma eldivenine. Dogru kullanirsaniz 1 sene dayanir bu malzeme.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

lion05 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha XVS650A
    arkadaslar bu gun is cikişi kartalda keeway satan bir bayi gordum ve bu motorla yakından tanışmak ıcın ıceri girip motoru yakindan inceleme firsatim oldu fakat acik soyleyım resimlerinden gercekten cok etkilenmiştim fakat yakindan görünce abartmayim ama biraz oyuncak gibi geldi teknik eleman olduğumdan dolayı biraz donanım aksagimlardan anliyorum sankim kısa surede sorunlar cıkaracak izlenimi veriyor ve fırsatım olursa kaliteli modellerle kıyaslamak ıstıyorum suphesızki ucuz oldugundan dolayı fazla birsey beklemek yanliş olabilir ama bukadarda olmamalı yanılıyorsam lutfen ıkaz edin
    1 - cogu parca plastık camurluklar ve krom gorunumlu plastık parcalar
    2- arka sinyal lambaların esnek olması ufak bir darbede kırılacak gibi
    3- tum vidalar cok uyduruk gorunuyor
    4-yan canyatı tutan metal cerceve kaynakları cok kotu daha duzgun olabilirdi
    5 elektrik aparatlar
    6-bu motoru gosteren krom donanımdır ama tum parcaların plastık olması can sıkıcı
    yukarıda tam ıncelemesemde gordugum kotu tarafları dedıgım gıbı cogu parca plastik bukadarda olmamalı bence ama sunu belırtmelıyımkı uzaktan gorunus harıka ama elleyınce felaket gıbı geldı fırsatım olursa dıyer modellerle kıyaslıcam ve yarın gıttıgım galerıde esas gorevlıyı bulamadım yarın onunla tanısıp bu konuları konusmak ıstıyorum sızlerınde bu konularda bana bılgı verırsenız sevınırım dedıgım gıbı bıraz oyuncak gıbı geldı abartmıyorum ama bukadarda plastık kullanılmamalıydı ozellıkle krom parcalarda

cobalt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL600V 91 Transalp (Gırmızı)
    olacak o kadar 2590 a ne beklıyordunuz ki intruder yada dragstar mı?

serhat_fb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr125 olacak
    bu motorlara 10 beygir az değilmi.
    agrasifim,kompleksliyim,sinirliyim,ekşi sözlük yazarıyım...

Motosikleti
    fz6
    evet arkadaşlar bugün motomax bölge müdürü ile beraberdik uzun uzun konuştum şimdi sizlere birazını aktarıyorum..
    1-supershadow 3300 ytl gibi olcak
    2-landcruiser 3900-4000ytl olcak
    3-aksesuarsız modeli gelecek
    4-nisanın ortalarında ancak elinize geçer landcruiser
    5-taksit imkanı olacak yine kredi kartına
    6-şubat ortalarında gelecekmiş gösterme amaçlı showrooma
    umarım bazı sorularınıza cevap verebilmişimdir...
    KARTAL GOL GOL GOL

Motosikleti
    Honda Cbf150
    Sen diğer modelleri gör işte ozaman şok geçireceksin.Bu motorun her yanı plastik bile olsa sınıfının en iyisi.Gerek arıza çıkarma oranı gerekse teknik desteği bakımından.Bu motora kötü diyen tamirci görmedim.1000lik racing ile uğraşan bu motorun yüzüne bakmayacak tamirciler bile sempatik yaklaşıyorlar.
    Bu motorda iş var arkadaşım çok takma kafanı al gitsin.
    İstersen benimkini satayım sana

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    arkadaşlar solvent'in koltuklardaki yazıları çıkarttığını kim söylemişse halt etmiş
    dün yarım saat silmek için uğraştım silmek şöyle dursun yazıyı dahada parlattı bilginize.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler