Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Keeway Superlight 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Alıntı erkankarakas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben mesela temiz bir ikinci el aldığımda ne sıklıkta servise gitmeliyim
    Servise gitme sıklığınız 1000-3000-5000 km dışında, bir tuhaflık sezdiğinizde olacak ilk başlarda. Zamanla, verdiğiniz paralar gereği kendiniz halledeceksiniz çoğu sorunu. Ne olursa olsun bakım sırasında servisteki işlemleri anlamaya çalışın. Para karşılığı yaptırıyorsunuz. Her ayrıntıyı öğrenmek ve yeri geldiğinde kolayca uygulamak için para harcıyoruz. (Misal ben, bir kaç işte yanında değildim, uyduruk müdahalelere tekrar para ödedim. Oysa bir anahtar, pense ve zincir yağı işi halledebiloyrmuş )

Neden SL 150 : Öncelikle fiyat ve özelliklere bakıldığında fiyatı uygun 1750 - 2250 arasında iyi durumda 2. eller bulunabilir gibi duruyor. Motoru evin önünde bırakıcam kilitleyip bırakıcam üstüne de branda örterim umarım çalınmaz yada darbelenmez en büyük korkum uygun fiyatlı birini seçmemdeki bir diğer enden bu.
    Kapı önüne bırakacaksanız, duvarda delik açıp inşaat demirini bulun. Arkasına kadar boşaltıp kancalı bir halka yaptırın bi demirciye. Sonra o inşaat demirine kanca kısmını geçirip güzelce harçla sabitleyin. Motosikleti sürekli oraya bağlayabileceğiniz bir yerde olsun.

Bu arada 2. el motor alırken dikkat etmem gereken püf noktaları biliyorsanız yazarsanız sevinirim.
    Motosiklet ile ilgili önceden bilginiz varsa deneme sürüşü yapın. Yoksa artçı (bilen bir tanıdığınız kullansın siz arkaya binin) olarak sürüş yapın. Vites geçişlerine, aldığı hıza göre titreşimine ve farklı hızlarda makinadaki doğal olmayan sesler olup olmadığına bakın. Koruma demiri, gidon tutacağı ve egzoz bölgesinde ezilmeye dayalı çizikler varsa motosiklet düşmüştür. Ama çok da önemli düşüşler olmayabilir. Bu yüzden, ayaklık, egzoz gibi bölgelerde yeni kaynak izi olup olmadığına bakmak da işe yarıyor. Arka teker bağlantı yeri merkezden fazla arkaya geçmişse, zincir salmış ve toparlanmaya çalışılmış ihtimalle. Lastik diş derinliğini yeni bir motosikletinkiyle kıyaslamaya çalışın (zaten ya değiştireceksiniz, ya da onun diline göre kullanmayı öğreneceksiniz ).
    Buradaki nice, makinanın kurdu olmuş arkadaşın hoşgörüsüne dayanarak 3-4 aylık gözlemlerimi ilettim sadece

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Ekip herkese merhaba!
    2 gündür bakamıyordum siteye, ama baktım ki, şustop etme olayında fırçayı yemişiz!
    Viceroy, ya gidecem de Mezitli'de ki ustaya, bir türlü fırsat olmadı ama ilk fırsatta gidip değiştirecem! Ya üstad bi msnini yazsan da eklesem seni, biara motorunu görsem! Senin motordan esinlenerek, bende değişiklik yapabilirim.
    Herkese tekrar iyi geceler, kazasız sürüşler!

balayyusuf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD Superlow 883 xl ve Kymco xciting 250 ri
    Alıntı babasultan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    balay hocam nerdesin görüşemiyoruz yusuf msne eklemem,iişsin beni fuara gideceksin heralde. azkaldı hocam az havalar bi düzelsin.........

hocam sınavdan sonra bı goruselım mutlaka...

babasultan görüşecez tabi merak etme buralardayım bir ara okula gel sevinirim.
    AMACIMIZ IMKANSIZI MUMKUN, MUMKUNU KOLAY KILMAK, KOLAYINDA ZARIF VE ZEVKLI YOLLARINI BULMAKTIR.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    keeway superlight 150

Fuar

fotoğraf makinam arkadaşın çantada kalmış. 1-2 güne kadar fotoları koyarım buraya.

GeCe__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K3 GSX R 600 YELLOW/BLACK
    arkadaslar sabah serıflerınız hayırlı olsun nasılsınız

ya vala kusura bakmayın ama dişliyi taktık bı fark göremedım bılemıcem belkıde benım motor zaten hem ataklı hemde hızlı gıden bı motor belkıde ondandır sadece tıtresımde bıraz azaldıgını hıssettım dıyebılırım onun dısında ben bısey göremedım ama genede ilgilenen arklara coook tesekkur ederım gercekten.

yaw bu sabah motorumu assagada par ederken motoru hafif sola kırdım salak gıbı ayagım kaydı ondekı dırege carptım cam kırıldı bıde km saatı yamuldu hey allah oldum ıcımden cıkcık napalım cana gelen mala gelsın nazar degdı sanırım.

ergeser 120 gormusun cok sevındım iyi iyi

SaLu_JaCBo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TNT 250
    Arkadaşlar ikinci el bir SL 150 almak istiyorum bakalım, bişi sorucam ben mesela temiz bir ikinci el aldığımda ne sıklıkta servise gitmeliyim yani ben alayım benzin koyayım kullanayım düşüncesindeyim motoru silip temiz tutmak kolay ama tamir gibi şeylerden anlamam.

Birde alış işlemlerinin masrafı ne kadar olabilir fikri olan var mı?

not : Eylülden beri motorları inceliyorum. bir çok motor modelini inceledim.

Regal Raptor V motor su soğutmalı bayağı ilgimi çekti çok kişi de memnun du ilk seçimim oldu

Hysoung 250 cc lik choper ı baya güzeldi hatta süperdi ancak fiyatıda ona göreydi.

Keaway 250 lik choper lar onlar ilglimi çekmeye başladı önceleri içerisinde Light geçtiği için fazla SL150 ye takılmadım. 190 boyunda 95 kilo biri için light uymaz dedim umarım bei taşır çünkü SL 150 yi seçtim

Öncelikle sl seçimin fiyat olarak ve güvence olarak doğru seçim boyun ve kilon için sorun olcağını sanmıyorum forumda geçmiş sayfalara bakarsan boy ve kilo örneklerine uyan sl kullanıcıları görürsün.2 el alırken ödenecek masraflar;

1.Noter masrafı motorun kasko fiyatına göre hesaplıyorlar ortalama 130-150 ytl arası bir ödeme yapıyorsun.
    2.trafik sigortası.23 ytl.
    3.trafik şubeye ruhsat işlemleri için 26 ytl ödeniyor.

Ödemen gereken masraflar bunlar.

tamir konusunu kafana takma zaten senin yapabilceğin bir tamir kısmı yok.Belli kilometreyi doldurduktan sonra servise gidiyorsun İstanbul da oturuyorsan ( menderes ustaya gidiyorsun -) herhangi bir sorun yaşamıyorsun.Tek yapman gereken Motoru almadan servise götürüp baktırmak.Kazasız sürüşler ...
    Hayattan umduklarım Hep Arkamda, Önüm Uçurum Arkam Boşluk, Ne Kaybım Var Ne Zararım.Amaçlar İçinde Yaşam, Amaçsızlar İçin KAVGAM!

Motosikleti
    ARKADASLAR BENI SIMDI DIKKATLI DINLEYIN KOLTUK VE AMORTİSÖR SORUNUNA SON NOKTAYI KOYDUK !

1. GERCEK DERIYE YAKIN COOOK KALITELI VE COOOK YUMUSAK KOLTUK 2 PARCA SIYAH 100 YTL TAKIMI

2. AMORTİSÖR INCE HELEZON TAİWAN MALI 50 YTL

bırazdan soför koltugunun resmını atıcam bakarsınız.

amortisör bızımkının aynısı ama ınce olanı gayet kalıtelı bılgınıze..

Motosikleti
    Gece dostum çok geçmiş olsun üzüldüm sen iyiysen sorun yok olur bu tip kazalar camın zaten çatlaktı yenisini alırız boşver.
    Bu arada koltuk güzel görünüyor kim yapmış yandanda bir görüntüsü varmı.
    Birde noter masrafı 175 ytl tutuyor yeni yaptırdım bilginize sunarım sigorta muamele derken 325 ytl masraf var.
    AMACIMIZ IMKANSIZI MUMKUN, MUMKUNU KOLAY KILMAK, KOLAYINDA ZARIF VE ZEVKLI YOLLARINI BULMAKTIR.

baris - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Transalp XL650
    Koltuk gayet güzel duruyor.

2 parça olması şık bir görüntü sağlar diye düşünüyorum.

Benim bir sorunum var aslında. Bir kaç arkadaşta gördüm Siyah ön cam. Bunu nereden bulabilirim fikri olan varmı. Teşekkür ederim yardımlarınız için şimdiden.

Gece dostum sanada teşekkür ederim uğraşların için.
    Herşey bir gün gelecek ve geçecek. Zamanın kıymetini bilmek lazım...

Motosikleti

Arksadaslar AmortİsÖr Cifti 50 Ytl Yanlis Anlamayin Sakin

Koltuklar Bir Harikaaa

ıstıyen olursa anadoludan benden temın edılebılır avrupa ıcın jameka yanı hakan babamızdan alabılırsınız.

BUNLARIN HEPSİ JAMEIKA YANI HAKAN BABAMIZIN SAYESINDE OLAN SEYLERDIR TABI BENDE ONUN YARDIMCISI VE KARDESI OLDUGUM ICIN SUNMAKTAYIM YANI İLK TESEKKUR KENDISINEDIR SAYGILAR HERKESE

motomaxsın genel mudurlerı catlasın ahhahahahah

Motosikleti
    superlight 150
    Merhaba SL 150 dostları, uzun süredir binemediğim motoruma tekrar binmeye başladım, özlemişim doğrusu, bir dönem araştırdığım ama tam anlamıyla çözemediğim belki önemli olmayan ya da çözümü olmayan bazı sorularım var,
    bu başlık içinde cevaplanmışta olabilir ama başlık çok genişledi bu ve ilave bilgi & ipuçları bir yerde toplanırsa kimbilir hatta geri dönüş olarak motomax'a oradan keewaye iletilse yeni sl 150 ler bu geri dönüşlerle üretilse (fiyat artar demeyelim ) ne güzel olur...

aynalar: aynaların daha geniş açılı olanlar ile değiştirilebileceğini düşünüyorum ama uygun ayna araştıramadım, bir çözüm uygulayan var mı? yoksa ben bu ayna mevzusunu abartıyor muyum?

far: farın iyileştirilebileceğini düşünüyorum, uğraşan oldu mu acaba?

tarrttt sesi: diye bazı devirlerde gelen ses, kaynağının arka çamurluk (rezonans yapıp titreşiyor) olduğunu düşündüğüm bu ses engellenebilir mi?

koltuk: kendi koltuğu yeterli kalitede olsa da vibrasyonu etkilerini azaltabilecek başka bir koltuk deneyen oldu mu?

çantalar: çantalar kırılıyor, amortisorlere sürtüyor zedeleniyor. garantiden değişi mi mümkün mü?

ön cam: montaj yerlerinden çatladı, kırılma tehlikesi var mı? garanti değişimi mümkün mü?

sinyal: otomatik yanıp sönme avantajdan çok dezavantaj, manuele çevrilebilir mi?

sissy bar: çözümleri nelerdir fabrika çıkışı kadar güvenilir ve sağlam olabiliyor mu?

vibrasyon: azaltılması mümkün mü?

Allah herkese kazasız belasız sürüşler nasip etsin.

Motosikleti
    Gece bu koltuk tek parça arkaya birisini bindiremeyecekmiyiz o nasıl olacak

Motosikleti
    Arka Koltugu Daha Takilmadi Onuda Takip En Kisa Zamanda Resmini Koyucaz

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    keeway superlight 150
    Gece_ geçmiş olsun. Sende birşey yoksa tamam, yola devam.
    Gece_ artçılıdır.. Demek ki artçı kısmının montajlı halinin de resmi yakında geliyor demek.

denmiş. Fuarda parkeden bir SL in ön farı değişikti. Daha büyük ve şekilli bir şey takmış. İri far çok da iyi durmuyor gibi. Ama bu zevktir.

Motosikleti
    ah be balayyusuf soruya bak arka koltugu takılmadı daha yakında takılıp onunda resmını yollıcam alem adamsın arkasız olurmu hıc he bıde senın lastık zırhını aldım aksam gelıyorum vereyım sana ok

ZATOICHI ıstekjlerın yuzde 90 nı mevcuttur kardes ıstersen benımle ıletısım kur

yenı cam yanı koltuk sıs lambaları aynalar baska seylerde belkı yardımcı oluruz

saol tanzımo sormayaa gıttı cam

cobalt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL600V 91 Transalp (Gırmızı)
    gece_ kardesim gelirsen ıslık çal numaramı biliyosun
    Loneliness has followed me.my whole life, everywhere.In bars, in cars...
    ...sidewalks, stores, everywhere.There's no escape.I'm God's lonely man.

Motosikleti
    tm calarım ıslık

Motosikleti
    superlight 150
    Alıntı tanzimo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gece_ geçmiş olsun. Sende birşey yoksa tamam, yola devam.
    Gece_ artçılıdır.. Demek ki artçı kısmının montajlı halinin de resmi yakında geliyor demek.

denmiş. Fuarda parkeden bir SL in ön farı değişikti. Daha büyük ve şekilli bir şey takmış. İri far çok da iyi durmuyor gibi. Ama bu zevktir.
    belirtmeyi unutmuşum aydınlatma iyileştirmesi yapılabilir mi onu öğrenmek istiyordum

ergeser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway SL 150
    gece öncelikle geçmiş olsun. dişliyi takmışın ama birşey farketmedim diyiyorsun.vites mesafeleri artmadımı.zaten senin motorun hızlı oldugunu söylü yorlardı. ben 120 yi gördüm düz yolda daha önce 110 egilimyoldaydı.vede titreşim feleketti. şimdi titreşim daha az.benim km az açaba oyüzdenmi cok farklı geldi 1100km deyimde.

ressam_01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 FAZER, Honda CBF 150
    gece dostum gecmiş olsun üzüldüm senin acından.sende bişe yokya canın sagolsun...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler