Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Keeway Superlight 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    kamde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway
    demgah kardeş hiç uzun yol yaptın mı yaptıysan nasıl rahat mı sıkıntılı mı? ben 9 kasım da aldım 1500 deyim her gün en az 40 50 km gidiyorum insanın motordan inesi gelmiyo aynalar sakat ama yine de bir miktar gösteriyo bu arada ön camınıza dikkat benim ki çatladı ve ben birşey yapmadım bugün bir yere sordum 50 60 ytl civerında dedi umarım motorun diger parçalarına garanti dışında birşey olmaz allah vermesin bi kazada felan bi motor parası gidermiş gibi geliyo bana

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zipir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6
    yok ya 25ytl ye de var bizim camlardan
    KARTAL GOL GOL GOL

ceash - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    LEDOV 250 CMX-A
    benimkide kırıldı mikalı camdan kendim yaptım 10 ytl canavar gibi oldu

purifier - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kamde adlı üyeden alıntı
    1000 bakımı için benden 50 ytl istediler
    benim hatırladığım 1000 km de bakım yok ama emin değilim bir bakmak lazım

bu motordan bendede war jinlunun 150 liklerini toza katıyor 120 ye kadar çıktım

Motosikleti
    fz6
    [QUOTE=Gomoto]http://img303.imageshack.us/img303/5166/puma2500mt.jpg[/QUO
    AMMA ÇİRKİN BİŞEY BU YA
    KARTAL GOL GOL GOL

baadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway superlight 150 (sonunda:)
    selam, internetinmde bi sorun olduğu için siteye sık sık giremiyorum. şu anda 450 km civarındayım. şu ana kadar maksimum 80km/s i gördüm. motor da 6000devrirden sınra titremeler artıyor. sanırım motor henüz açılmadı. ve bunun nedenide jile ayarının yanlış yapılmış olması. galiba yine bu nedenden dolayı motor bazen durduğu yerde stop ediyor ve çok sinirimi bozuyor. vala arkadaşlar şu ana kadar bi kaç gün hariç hergün kullandım ve hiç te büyük bir yağmurla karşılaşmadım. bu konudad çok şanslı olduğumu düşünüyorum açıkçası. havalar bence dikkatli olduktan sonra motor kullanmaya gayet müsait. şu 500 bakıma bi girsin ondan sonra tekrar bi durum değerlendirmesi yaparım. bu arada arkadaşlar bi hafta sonu toplanalım valla. havalar gayet iyi yani bu havada da kullanmıcaksak nezaman kullanıcaz.

neyse hepiniz kendinize iyi bakın selamlar
    Gitarin.İyisi.com

kamde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway
    ceash mikalı camı nerden alabilirim. benim ilk motor daha yavaş yavaş ögrencez burdaki muhabbetler de baya yarıyo.
    purifier bana 500 de gelme 1000 de gel dedi motoru aldıgım yer ben de sözüne itimat ettim 1000 de gittim. zipir kardeş 25 ytl ye nerde var telefon falan varsa yazar mısın

borty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kee-way 150 s.light
    Hayalbert

sağol arkadaşım bizleri hatırladığın için,ertürk,jameika 34 ve börty (Ben oluyom efem ) biz üçlü tanışıyoruz zaten anadolu yakasında tepe natilusta sp gördüm biraz bekledim sahibi gelmedi,hanginiz yaf,forumları okuyorumda yazacak pek bir şey bulamıyorum,

Hayalbert üşümemek için termal içlikler var,yada kalın kız taytı giyebilirsin ,yada yünlü bir içlik ama asla sentetik olmamalı terletir,anadolu yakasındaki arkadaşlar el kaldırsın en azından bu tarafta buluşalım şimdilik çıtırından küçük çaptada olsa olsun.

Arefe günü buluşabiliriz meselaaaa
    KIÇI MOTORUN SELESİNE DEĞEN HERKES ARTIK MOTOSİKLET VAZGEÇİLMEZİDİR.

Motosikleti
    fz6
    Alıntı kamde adlı üyeden alıntı
    ceash mikalı camı nerden alabilirim. benim ilk motor daha yavaş yavaş ögrencez burdaki muhabbetler de baya yarıyo.
    purifier bana 500 de gelme 1000 de gel dedi motoru aldıgım yer ben de sözüne itimat ettim 1000 de gittim. zipir kardeş 25 ytl ye nerde var telefon falan varsa yazar mısın
    sirkecide yıldız ticaret
    KARTAL GOL GOL GOL

acemimotorcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    selam arkadaşlan sonunda bende aldım keewayimi yıllardan beri motor kullanmamıştım ama biraz zorlanmakla birlikte kullanması çok kalay ve insanı zorlamayan bir motor olduğunu gördüm.Ancak sürükli araba kullandığım içinmi bilmiyorom ama aynalar çok kötü ancak kendi gövdenizi görebiliyorsunuz.bu konuda çözüm bulan arkadaşlardan yardım bekliyorum.Bu arda bu motoru almamda buruda yazan arkadaşlardan çok faydalandım ve kendi şartlarım içinde en iyi motoru aldığıma inanıyorum.

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Arkadaslar walla nerede ise bayrammim resil olacakti , Cumartesi gunu mars dugmesine basmam la tak diye bir ses geldi ve motorun tum elektrik sistem iptal oldu. Hic bir sey calismaz oldu. Zor bela ayak marsi ile motoru calistirdim alisveris torbalari bir yanda sinir icinde aksamin 8 de farsiz , sinyalsiz eve kadar gelebildim. Pazar denedim hic bir sey yok motor banamisin demedi. Bir ara farlar yandi ama sanki mum isigi gibi. Moralim cok bozuldu dedim kesin aku bosaldi.Servide gittim , meger ise aku kutup basi vidasi gevsemis sikmalari ile her sey normale dondu. Asiri cukur ve tumseklerden oluyormus. Basiniza boyle bir sey gelirse hemen sagdaki kapagi acin ve akunun kutup basi vidalarini ii ce bir sikin. Bende tecrubesizligimden dolayi pazar kos kos evde takildim. Hepinize ii bayramlar
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

ceash - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    LEDOV 250 CMX-A
    CAMDE mikalı camı oto camcılarından alabilirsin ölcüyü kenarlardan 10 cm büyük al. cünkü sağını solunu keserek düzeltmen gerekiyor yani elin biraz becerikli olması lazım.
    birebir ölçülerde kestikten sonra hafifce kenarlarını taşlıyacaksın

demgah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 1000 RR
    Merhaba arkadaşlar,

Herkesin bayramını kutluyorum

Ercüment motorun hayırlı olsun kardeşim

Lion 05 öncelikle fiat-kalite karşılaştırması yapmak lazım SL e verdiğin paraya göre çok iyi bir motor şu an benim motor 900 km.de (iki motor olduğu için o kadar fazla yol yapmadım)

motorun artıları fiatı kaliteye göre oldukça makul
    çin malı değil (macar menşeeli bir firma ama motor çinde üretiliyor)
    önemli sayılabilecek bir problem henüz yaşamadım
    diğer rakiplerinden bence oldukça iyi

bence motorun en olumsuz yanı sadece boşta çalışması buna da zamanla alışıyosun
    600-700 km. ye göre vibrason sorunu var fakat km. yaptıkça bu oldukça azalıyor
    benim 900 km. de yaşadığım sorunlar kısa farın arızalanması temassızlık vardı, birkaçkere gaz elciğinin yanındaki nikelajlı parça gevşedi onu da kendim sıktım zaten, bir de koltuğun altında sağ tarafta yuvarlak bir kapak var onun gövdeye tutturulmuş olduğu metal parçası kırıldı onu da servis halletti diyorumya ben büyük bir sorun yaşamadım çok küçük sorunlar yaşadım
    sen daha sonra demişsin yeni modeller gelecek ona göre değerlendirme yapacağım bu yeni modellerin fiatının da ona göre pahalı olacağını düşünmek lazım

Ginger ben de senin gibi düşündüm ve 2. motorumu aldım

Cobalt motor alırken hiçbir zaman bedava verilen kaskı kıstas olarak alma çünkü 20 YTL ye de kask var 1000 Euroyada onun için kask hediyesi hiç önemli değil sen kendine adam gibi bir kask al motorun fiatı her yerde aynı zaten 2.590 YTL+plaka, ruhsat masrafları taksit seçeneklerine bakıver vade farksız 12 taksite verenler var

Esen kalın

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Arkadaşlar motoru aldık hele şükür. Buradan tüm arkadaşlara teşekkür ederim. Tabiki GİNGER'e ayrıca teşekkür ediyorum allah razı olsun hiç üşenmeden gelip motoru eve kadar getirti birde bu yetmezmiş gibi merdivenlerden çıkarıp motoru apartmanın içine kadar yerleştirdi. Tekrar teşekkürler. Ayrıca DEMGAH sanada teşekkür ederim. Düşünüp araman bile yeterli.

Gelelim motorla ilgili izlenimlerime bugün motoru indirdim çalıştırdım sanki kırk yıllık motorcu gibi bastım gittim ayıptır söylemesi 1 Km. yol yaptım 2 viteste hiç sorun yoktu sonra ne oldu anlamadım motor nırt pırt stop etmeye başladı ne oldugunu anlamadım öylece bıraktım. Bayramdan sonra servise göstericez artık ayarmı yapacak ne.

Birde İstanbulda yeni alacak arkadaşlara tavsiyem mutlaka ve mutlaka alacağınız bayiyi seçerken arkadaşların tavsiye ettikleri bayileri seçin.

Tüm arkadaşlara iyi bayramlar.

Motosikleti
    fz6
    Alıntı Ercument adlı üyeden alıntı
    Arkadaşlar motoru aldık hele şükür. Buradan tüm arkadaşlara teşekkür ederim. Tabiki GİNGER'e ayrıca teşekkür ediyorum allah razı olsun hiç üşenmeden gelip motoru eve kadar getirti birde bu yetmezmiş gibi merdivenlerden çıkarıp motoru apartmanın içine kadar yerleştirdi. Tekrar teşekkürler. Ayrıca DEMGAH sanada teşekkür ederim. Düşünüp araman bile yeterli.

Gelelim motorla ilgili izlenimlerime bugün motoru indirdim çalıştırdım sanki kırk yıllık motorcu gibi bastım gittim ayıptır söylemesi 1 Km. yol yaptım 2 viteste hiç sorun yoktu sonra ne oldu anlamadım motor nırt pırt stop etmeye başladı ne oldugunu anlamadım öylece bıraktım. Bayramdan sonra servise göstericez artık ayarmı yapacak ne.

Birde İstanbulda yeni alacak arkadaşlara tavsiyem mutlaka ve mutlaka alacağınız bayiyi seçerken arkadaşların tavsiye ettikleri bayileri seçin.

Tüm arkadaşlara iyi bayramlar.
    jigleyi kontrol et bence ondandır ısınınca aşağıya al bide motor ısınmada farları açma zor çalışır yada stop eder
    KARTAL GOL GOL GOL

lion05 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha XVS650A
    demgah verdiğin bilgiler için cok tesekkurler gercekten bu motor beni yeterince heyecanlandırıyor buda bana yeter vespa tipi mondial ler pıyasaya ciktiği zaman uygun fiyat olmasindan dolayi cok hosuma gitti ben gecen seneye kadar denizciydim yurt dısına devamli cikiyordum bir ara japonyaya gitmistim orda yanlis olmasin ama yamaha dragstarlar 5000 dolar civarındaydı 40 yasındayım ve bu yasıma kadar arabalara karsı hic heyecan duymadım sahıp olmayıda ıstemedım bence motor kısının yasam felsefezıyle alakalı bırsey hıc bır zaman scooter veya surat motorlarına karsı ılgı duymadım benım tarzım chooper japonyadayken gordugum dragstar benım ıddaalım ama dedıgım gıbı fıyatının yuksek olması nedenıyle bu zamana kadar alamadım ama keeway aradıgım ozellıkte bır motor benım nıyetım yenı modellerı beklemek en azından 250 cc olması cazıp tum arkadaslar selamlar artık su vergılerde dusse demekten baska caremıs kalmıyor ama nısanda yollardayım

arkadaşlar bu motorla formdaki arkadaşlar en fazla kac km yol yapmışlarda problemsiz diyorlar merak ettim 5000 10000 15000 kac mesela arkadaşım bisan lifan 100cc makina ile 15000 devirdi bu süre zarfında eksantik ziciri gergisi ateşleme sistemi değişti 1 senede o yüzden soruyorum.

Motosikleti
    fz6
    arkadaşım motor piyasaya çıkalı ne kadar olduki 10000 km den bahsediyosun oda olur allahın izniyle...
    ama şu varki 400-500 km de olan mondiallerde jinlunlarda olan arızalar emin olki bu motorda yok....
    arkadaşta bi jinlun var 250 lik her taraf pas vibrasyon felaket derecede cam kırık jantlar bile paslanmış ve bu motor henüz 5-6 aylık falan ona göre kıyasla sen........
    KARTAL GOL GOL GOL

acemimotorcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selam arkadaşlar herkese iyi bayramlar diliyorum.Bende Keeway Süperligt 150 aldım.Alırken en çok bu forumdaki yorumlar beni yönlendirdi.Yeni bir üye olmamla birlikte bir kaç aydan beri izliyorum.Ancak motorun aynaları çok dar bir alanı gösteriyor.Aynayımı değişmek lazım veya başka bir çözüm bulan varmı? Birde kendi tecrübelerinize dayanarak motor hakkında bilinmesi gereken hususları belirtirseniz sevinirim.Yardımlarınızı bekliyorum.Şimdiden teşekkür ederim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler