Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Keeway Superlight 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ressam_01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 FAZER, Honda CBF 150
    Alıntı kimyacı_23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaslar gidon gercekten güzel öncelikle oturuşun geğişiyo motor biraz daha büyümüş geliyo aynaların görüş açısı cok değişiyo boylelikle aynalardan tam randıman alabiliyorum. ayrıca virajlarda daha rahat girebiliyorum.kltukda ufak bi oynama yaptım biraz daha geri oturulabiliyo bu sayede scooter havasında azda olsa kurtuldum.

truva 2500cc curiserın gidonunu taktım.bizimkinden biraz küçük uydurmak için bağlantı yerlerine biraz deri sarmak zorunda kaldım.bide gidona 2 delik açmak zorunda kaldım kablolar için.gidon 35 ytl.ben tavsiye ederim.başka sorusu olan varsa gidon hakkında yardımcı olurum.
    kardeş teşekkür ederim.peki kabloları onları uzatmak zorunda kalmadın degilmi sağa sola donüste kısa gelmediğinden emin misin,yoksa bişeyler uyduruldumu kablolara...
    birde ön amrtsrlerin uzama şansı yokmu.ya mesela daha ileride ve daha yukarıda olması için bir ara bunu düşündüm fakat yapacak adam bulamadım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SoD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Alıntı kruppmak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    değerli arkadaşlar hyosung gv250 kullanıcısıyım gidonu değiştirmek istiyorum.keeway superlight gidonuna nasıl sahip olabileceğim konusunda yardımlarınıza ihtiyacım var.simdiden teşekkürler.
    www.motomax.com.tr ye gir servis ve bayiiler bölümüne gir ve sana en yakın servisi yada bayii bul ve sipariş ver

kimyacı_23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gv 650
    amrtsrlerin uzamasını bende istemiştim ama burdaki ustalar verimli olmaz dediler.oncelikle çatala biraz eğim kazandırmak lazım buda motorun ayrodinamik yapısını bozar sürüşü zorlaştırır dediler.

kablolara gelince uzatmama gerek kalmadı kendi uzunluğu yeterli oldu.
    (eski nickim engineer23)

vıceroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650 - RKS 150-kuba xf139
    Arkadaşlar motor gayet rahat ve yakışıklı bence. sürüşüde öyle.
    fazlaca kasa ile oynamak yerine ekonomi ve performans açısından küçük
    çapta operasyonlar yeterli olur diye düşünüyorum.selamlar.

Motosikleti
    Bandit 650 S

Selamlar

Arkadaşlar biraz önce üye olup aranıza katıldım. Motor olayına baya merak sardım ancak işim dolayısıyla haftada 1 gün anca kullanabileceğim. Yazılarınızın çoğunu okudum SL için genelde olumlu yorumlarınız. BU aralar almak istiyorum bende, epeydir kullanan arkadaşlar var aranızda son yorumlarınız nelerdir. Manisada oturuyorum 2. el bulabilirsem ilk deneyimlerimi bu makinayla yaşamak istiyorum.

Motosikleti
    Dondurmania, haftada 1 gün kullanman geç eskiteceğin anlamına geliyor.
    sıfırı elinde olan bayii varsa 3 milyara pazarlıkla alırsın, eldeki stok bitince teminat vergisiyle hakikaten sl 150 4 milyar olacak. Tavsiye ederim. Bu paraya bu kalite gayet normal diyorum.

GeCe__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K3 GSX R 600 YELLOW/BLACK
    al al hayrını gör

Motosikleti
    Hayrola GeCe kardeşim senin sl arızamı yaptı nedir ince bi ima var gibi

oldwolf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regal raptor dadyw 250
    ya milleeeet bu sinyal flaşörü garantiye giriyomu girmiyomu bi söyleyin
    .................::hakem1::.....

Motosikleti
    regal raptor dadyw 250

Motosikleti
    190. Sayfada avukat kardeşim yazmıştı. ben hatırlatayım dedim garanti şartlarını..
    07-11-2006, 23:59 PM
    1-2 sayfa önce yazdım eternity,sakın garanti dışı sözüne inanmayın diye.. Size garanti belgesinin arkasındaki yazıyı aktarıyorum; "MALIN BÜTÜN PARÇALARI DAHİL OLMAK ÜZERE TAMAMI FİRMAMIZ GARANTİSİ ALTINDADIR". Garanti dışı kalan hallere ise şunları not düşmüşler;
    - buji
    - lastik
    - filtre
    - yağ
    - fren balataları
    - debriyaj balatası
    - keçeler
    - kayışlar
    - kumanda telleri
    - zincir
    - ve kullanımdan dolayı aşınan parçalar.

Şimdi gelelim işin hukuki boyutuna (ilk mesajımda kendimi tanıtırken sölemiştim avukatım diye..), firma kendisi de belirttiği gibi malın tamamını garanti kapsamında tutmak zorundadır.. Burada dikkat edilmesi gereken husus,yukarıda garanti dışı bırakılan parçaların kullanımla birlikte eskime özelliğine sahip olmasıdır,ancak bunlarda dahi,kullanımdan değil de üretimden veya montajdan kaynaklanan bir hata varsa (misal fren balataları başka modele ait ve yanlışlıkla takılmışsa ve bu sebeple hızla bitmişse) garanti dışı diye belirtmesine rağmen firma değiştirmek zorundadır.. Zira burada kullanımdan kaynaklanan bir husus söz konusu değildir.

Sizin durumunuza gelince yok flaşördü yok alarmdı yok depoydu,yok plastik aksamdı.. Geçin arkadaşlar bunları.. Yukarıda yazılan parçalar dışında hiçbir parça garanti dışı bırakılamaz.. Yeter ki sizin kullanımınızdan kaynaklanan bi hasar oluşmasın.. Misal flaşörü kurcalıyıp kısa devre yaptırmak gibi.. Yukarıda sayılan parçaların da hangi durumlarda yine garanti kapsamında olduğunu hatırlatıyım;malzeme kalitesizliği,işçilik ve montaj hataları..

Eğer bayiniz "yok kardeşim bu garanti dışı" diyorsa,muhabbeti orada kesin derim ben.. Çünkü bazı kalın kafalalıların kafası çoktan dolmuş,yeni bilgi almıyo Hemen Motomax e mail çekin,fax çekin veya arayın.. Durumu bildirin.. Bu parçam garanti dışı olmadığı halde şu bayi bana garanti dışı dedi diyin.. Motomax eminim gereğini yapacaktır.. Hatta Tüketici Kanunundaki haklarınızı bilin.. Ama lütfen bunları bildiğinizi kaba bir şekilde Motomax e veya herhangi bir firmaya belirtmeyin,burda tehditle değil hukuki haklarımızı kullanarak hakkımızı alacağımızı unutmayın.. Eğer motomax de gereğini yapmazsa o zaman Tüketici Hakları Derneği'ne başvurun.. Aslında kendi başınıza halledebileceğiniz yollar var ancak dernek sizin adınıza birçok işlemi yapıyor ve sizi çok iyi bir şekilde yönlendiriyor(üstelik tamamen ücretsiz).

Unutmadan belirteyim bu yollar biraz uzun sürebilir,sizden bi sürü belge dilekçe isteyebilirler,işinize gelmeyebilir. Ancak eğer uğraşmazsanız bu yollar geçerliliğini etkinliğini yitirir,sen başvurmazsan ben başvurmazsam kim takar bunları? Bu yüzden vazgeçmeyin. Yine şunu da ekleyeyim,firmalar için şikayet edilmek çok olumsuz bir olaydır. Bu nedenledir ki derneğe bildirilen olaylarda bile firmalar daha önceden verdikleri kararın aksine davranarak kabul ederler hatalarını.. Aksi takdirde sizin 20 dolarlık flaşörünüzü ödemek yerine avukata 2000 dolar ödemek zorunda kalır (2000 dolar misaldir, o kadar çok kazanmıyoruz )

Çok çok uzun yazdım ama bi kere yazayım tam yazayım dedim,lütfen şu parça garanti dışıymış demeyin artık.. Motorunuzu tepe tepe kullanın; MALIN BÜTÜN PARÇALARI DAHİL OLMAK ÜZERE TAMAMI FİRMA GARANTİSİ ALTINDADIR!

GeCe__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K3 GSX R 600 YELLOW/BLACK
    vıceroy yok baba bı ımah yok yanı cok sukur arızada yok. ufak tefek seyler ayrı konu ben hanı alda sende bızım aramıza katıl manasında
    oldwolf bence bı tel ac sor daha iyi olmazmı bence gırer ama km cok fazlaysa bılemem

prd ya sende varmı sben donrumanıa ıcın demıstım

Motosikleti
    Arkadaşlar benim motor 550 km oldu bu gün işe gelirken titreşimin iyice azldığını farkettim, diğer motorumda 7000 km de kendini bulmuştu bunda rodaj dahamı çabuk oluyor acaba?

ebru_soldier - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    süperlight 150
    Alıntı oldwolf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    flaşör garantiye giriyor..benim değiştiler..

Motosikleti
    regal raptor dadyw 250
    teşekkür ler ebru_soldier

evet arkadaşlar sizde nasıl bilmiyorum ama km yaptıkca titrreşim azalıyo gibi özellikle 2. ve 3. bakımlardan sonra baya değişiyo motor yada biz alışıyoruz artık

Motosikleti
    süperlight 150
    benim motorun sağ kapakları ve plaka çerçevesi kırıldı yenisini almak istiyorum 1,5 aydır plakasız hatta sinyalsiz geziyorum mlsf..bu motoru satan kişi bunun yedek parçasınıda karşılamak zorunda değilmi...yani elektronikten anlarım 30 gün içinde yapamazzsa servis yenisi veriliyor ..peki yada motor?

soru 119:eksoz açtırmak ne gibi bir zararı olur..çünkü başka sl150 ler sesi sanki daha tok geliyor...pır pır gibi ben tok bir ses çıkmasını isityorum motorumdan ne yapmmam gerekir...kardeşim motorun anasını ağlattıda biraz olaya el atmam gerek ..

Motosikleti
    benim plaka kare şeklinde olunca üzerindeki orjinal çerçeve zaten uymadı dolayısıyla serviste bıraktım.gereksiz gibi. Eksoz sesine gelince tek silindirli 150 cc motordan daha nasıl bir ses çıkabilir bilemiyorum.

northern - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks Titanic 150 S
    eksoz konusunda yardımcı olayım arkadaşlar 2500 km olmadan eksozu açtırmayın zararlı olur ama 2500 km geçtiyseniz bir eksozcuya gidin eksozu açtırın ses ilk başta çok gelecek ama sonra alışırsınız süper

plakası çatlayıp plakasız dolaşan arkadaşlar bu da kolay ben ispiral( canavar taş) ile o vidalarınbağlandığı çatlak yer düzleştirilir ve kendi içindeki demirle tuturulur hafif eğimli oldu ve gayet güzel
    annem beni öldürecek

cobalt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL600V 91 Transalp (Gırmızı)
    viceroy hocam 8mm lik matkap ucunu tak ıkışer delik ac bakalım 150 cclik motorun sesin daha başka nasıl geliyor tavsiye ederim
    Loneliness has followed me.my whole life, everywhere.In bars, in cars...
    ...sidewalks, stores, everywhere.There's no escape.I'm God's lonely man.

Motosikleti
    süperlight 150
    Alıntı vıceroy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim plaka kare şeklinde olunca üzerindeki orjinal çerçeve zaten uymadı dolayısıyla serviste bıraktım.gereksiz gibi. Eksoz sesine gelince tek silindirli 150 cc motordan daha nasıl bir ses çıkabilir bilemiyorum.
    tok bir ses çıkmalı yani diğer akranlarım öyle..yani bende böyle titrek gibi sesi geliyor

Alıntı cobalt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    viceroy hocam 8mm lik matkap ucunu tak ıkışer delik ac bakalım 150 cclik motorun sesin daha başka nasıl geliyor tavsiye ederim
    peki bu soruyaparmı mesela fazla benzin yermi olumsuz bir etkisi varmı..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler