Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Keeway Superlight 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Alıntı olcan138 adlı üyeden alıntı
    Arkadaşlar burada full depoyla 450-500 km geçildiği yazılıp duruyor.Bu da 500 km dayansa bile 100 km'de 2.8 L yakıt tüketimi anlamına geliyor.Her ne kadar Superlight 150 cc özelliklerinde 2.5 L/100 km yakıt tüketimi yazsa da bu oran biraz fazla geldi bana, özellikle de diğer chopperların 2.1 , 2.2 L/100 km'lik oranlarını görünce.Siz ne dersiniz bu konuda ?
    Yazmıştım ama 27. sayfanın tam sonunda kalmış, kimsenin dikkatini çekmedi herhalde...
    Bir yorum yaparsanız bana da başkalarına da faydalı olacaktır.
    1-3-8........................................138
    FORUM KURALLARI ve KULLANIMI HAKKINDA

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kamde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway
    zipir teşekkür ediyorum. olcan138 arkadaşım kullanım klavuzunda 100 km de 2.0 ile 3.0 arasında yaktıgı yazıyor benim motor da 2.7 civarında tüketiyor. arkadaş da mct var onunkide 3.0 lt yakıyor. uzun yolda 2.5 e kadar düşer zannediyorum.

-CRiminAL- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Selam Keeway'ciler

Arkadaşlar herkese Merhaba.Yaklaşık 3 aydır forumunuzu zevkle olkuyorum.Aklı başında arkadaşların yaptığı işleri okumak çook güzel.
    İş yerimde bir arkadaşımın Keeway Sl150 si var.Motor gerçekten güzel.Hergün biniyorum.
    Sadece tek sorunum boyum 1.86.Motor bende biraz kastı gibi geldi.Sanki uzun yol gitsem baya bi sancı çekecekmişim gibi hissettim.Var mı aranızda benim boylarımda arkadaşlar.Varsa izlenimlerini bilmek isterim.
    EEE kardeşim sen neden keeway almadın derseniz benim gözüm Keeway Supershadow 250 de.Motomax ile görüştüm kısmetse Şubat gibi gelecek Türkiyeye.Fiyatı da 559000 Macar forinti yaklaşık 3250 YTL'ye tekabül ediyor.Siz Keeway kullanıcıları bu markanın artık huyunu suyunu biliyorsunuz.Supershadow modelini düşünen almak isteyen ve bilgisi olan arkadaşlar da benimle paylaşırlarsa çok sevinirim.
    Şimdiden teşekkürler.
    Keyifli sürüşler...

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Olcan138 , dostum ben 450 km yaptim 500 yedek ile yapar ama daha fazlasi biraz zor bence. Unutmaki otomobil dahil tum araclar sehir icinde daha fazla yakar dur kalk yuzunden. Bence 450 km maximum tutmak lazim su anda benzin depon temiz ve az kullanilmis ilerde dopunun dibini gorur isen benzinden olusan tum pislikler ve tortular karburatorune kacar ve tikama yapar. Gereksiz bas agrisi yani :-)

Bir arkadasimiz egzozdan dolayi titreme demisti , onun egzozun acik olmasi ile pek alakasi yok. Dikkat edersen uzun yolda sag elin uyusur ve sol taraf ta bir sey olmaz. Egzoz sag tarafta ve gaz kismi orasi cok titriyor ve uyusma yapiyor. Daha egzoz acik degilken uzun yol yaptim sag elim hep karincalandi.Birde bu sesi sevmek lazim , inanin bizimki hic bir sey 600 cc lik racingler den daha tiz ve kulak yirtan bir ses cikiyor onlar nasil dayaniyor ajaba?

Boya koruma ancak cila ve Vaks ile olur ama catladi ise gidip yaptirman lazim cila ancak durdurur ama catlak yeri tamir etmez.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

purifier - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı olcan138 adlı üyeden alıntı
    Arkadaşlar burada full depoyla 450-500 km geçildiği yazılıp duruyor.Bu da 500 km dayansa bile 100 km'de 2.8 L yakıt tüketimi anlamına geliyor.Her ne kadar Superlight 150 cc özelliklerinde 2.5 L/100 km yakıt tüketimi yazsa da bu oran biraz fazla geldi bana, özellikle de diğer chopperların 2.1 , 2.2 L/100 km'lik oranlarını görünce.Siz ne dersiniz bu konuda ?
    arkadaşım bu yazdıklarına bişey diyemeyiz zira bir yanılgın var gibi geldi bana. gerçekci bir araştırma yapmamışsın herhalde. 2.1,2.2 lt. yakan motorlar hangisiymiş onu bir yazsaydın da bizde yorumumuzu yapabilelim.keeway 150 sl sınıfının en az yakan motorudur.2.68 lt./100 km ben yaptığımı biliyorum.bütün araçlarda fabrika verilerini tutturmak kolay değildir hatta imkansızdır denebilir.yakıt tüketimi forumunu incelersen ayrıntılı bilgi bulabilirsin.

Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Burda vergiden bol ne var , o bence fabrika cikis fiyatidir. Siz birde onu Turkiye gelis fiyatini gorun. Avrupada benzini en pahali satan ulke olarak haydi haydi bunuda pahali satariz. OTV vergileri sag olsun. Avrupa birligine girmek icin can atiyoruz ama OTV vergisi denen utanc verici bir sey den daha kurtulamadik ne yazikki.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

borty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kee-way 150 s.light
    ciriminal

benim boy 1 86 kilo 84 tek başıma iken mesele yok arkama birini aldımmı hali ile kasıyor 150 cc olup kasmayan motor imkansız zaten.

genelllikle bu motoru almak isteyenler tavsiyem başlangıç için ve aksesurla süsleyip motor camiasına adımatmak için süper bir motor.

herkese kazasız sürüşler
    KIÇI MOTORUN SELESİNE DEĞEN HERKES ARTIK MOTOSİKLET VAZGEÇİLMEZİDİR.

Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı
    Burda vergiden bol ne var , o bence fabrika cikis fiyatidir. Siz birde onu Turkiye gelis fiyatini gorun. Avrupada benzini en pahali satan ulke olarak haydi haydi bunuda pahali satariz. OTV vergileri sag olsun. Avrupa birligine girmek icin can atiyoruz ama OTV vergisi denen utanc verici bir sey den daha kurtulamadik ne yazikki.
    O Zaman Superlight 150'nin fiyatı da yüksek olurdu arkadaşım.Sl150 459000 Macar forinti.Zaten 2600 Ytl Ye denk geliyor.Türkiyede bu motoru 2590 a satıyorlar.Fiyatlar ocakta Motomaxin sitesinde açıklanacak.Hep beraber görecez.Ama ucuz olacak bak görürsünüz..

Motosikleti
    keeway
    zeda arkadaşım bilgin için saol cila olarak araba cilası mı kullanılıyo? .
    criminal, shadow un fiyatı için bana yetkili servis 4000 ytl civarında olacağını söyledi ne kadar doğrudur bilmiyorum.
    4000-5000 arası motorda titreme var herkeste oluyo mu bu?
    zipir arkadaşım motorun depo göstergesi çok oynak bir anda azalıp bir anda yükseliyo bence göstergeye kafanı çok takma bi depoyla 450 500 arası gidiyor.
    demgah resim nasıl konuyo tarif edersen sevinirim

demgah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 1000 RR
    Kamde öyle bir yanlış adama sordunki ben pek iyi sayılmam bu konularda

kontrol panelini seçiyosun daha sonra açılan sayfada ekranın solunda yer alan ayarlar-seçeneklerden kullanıcı resmini (avatar) tıklıyosun çıkan sayfada da en altta yer alan bilgisayarımdan ekleyi seçip (tabii resmin bilgisayarda kayıtlı ise) gözatı tıklayıp resmini ekliyosun ve değişiklikleri kaydet diyosun
    arkadaşlar kusura bakmayın bilgisayardan fazla anlamıyorum

Alıntı kamde adlı üyeden alıntı
    zeda arkadaşım bilgin için saol cila olarak araba cilası mı kullanılıyo? .
    criminal, shadow un fiyatı için bana yetkili servis 4000 ytl civarında olacağını söyledi ne kadar doğrudur bilmiyorum.
    4000-5000 arası motorda titreme var herkeste oluyo mu bu?
    zipir arkadaşım motorun depo göstergesi çok oynak bir anda azalıp bir anda yükseliyo bence göstergeye kafanı çok takma bi depoyla 450 500 arası gidiyor.
    demgah resim nasıl konuyo tarif edersen sevinirim
    Abi servis ne bilir.Ben motomax ile görüşüyorum sık sık.Servis değil Distrübitör firma belirler fiyatları.Superlight'daki gibi Kur fiyatlarına Supershadowda da sadık kalınacağı söylendi bana.

Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Araba cilasi olur tahmini piyasa fiyati 15 ytl dir. Tavsiyem Turtke waks.Ayda bir kere yapmak yeterli olur boyayi korur.Nikel kisimlara surmeyin. Teflon bazli olanini uzerinde su da tutmuyor. Bu tip motorlar kesinlikle surekli bir temizlik istiyor. Ne yalan soyleyim her sabah motorun her yerini bezle siliyorum. Camuru uzerinde birakmamaya ozen gosteriyorum. Bu motorun pis hali gercekten yakismiyor.
    Aradaslar bu arada sisy bar icin diger bir oneri baska cin mali motorlarin sisy barlarini servisinden satin alip kendi motorunuza takabilirsiniz , konustugum bir demir ustasi bunun cok basit oldugunu soyledi. Sen sisy bari getir biz gerekligi degisikli yapar monte ederiz. Bu buda bir diger oneri tabiki.

Motosikleti
    keeway
    zeda arkadşım teşekkürler bilgin için. criminal umarım haklısındır bende shadow gelince sl150 yi yükseltebilirim, landcruser ne zaman gelecekmiş bir bilginiz var mı o da çok şık.

Alıntı kamde adlı üyeden alıntı
    zeda arkadşım teşekkürler bilgin için. criminal umarım haklısındır bende shadow gelince sl150 yi yükseltebilirim, landcruser ne zaman gelecekmiş bir bilginiz var mı o da çok şık.

Ben de bu motoru bekliyorum zaten.Sorunun cevabıda belli değil ancak şu anda gerçek olan tek şey yeni yılda Supershadow modelinin geleceği.Land Cruiser bu seneki planlarında yok.Benim tahminim eğer Supershadow satarsa belki yılın 2. yarısında getirebilirler motoru.O da düşük bi ihtimal.Hiç bir firma sonbahar sezonu motor ihrac etmez

zipir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6
    arkadaşlar valla bütün sorunlarımı hallettim zinciri sıktırttım boyayı hallettim egzozu deldirttim debraj ve rolantiyi tekrar ayarlattım süper oldu valla
    KARTAL GOL GOL GOL

Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Arkadaslar Antalyanin yagmurlari meshurdur biliyorsunuz , iste oyle bir gun bu gun ve feci islandim. Tonlarca para verip aldigim Gortex kayak takimini giydim her yerinden su aldi. Balik oldum resmen. Gidip su meshur sari balikci takimindan aldim o sinirle 6.70 ytl pantalon ve ceketi inanin su nedir bilmiyorum. Yagmurda 5 dk icin bile olsa siki giyinin ozzelikle ayakkabilar ii olsun. Birde fren olayina dikkat frenlerde gevseme oluyor ve lastik hafif kayma yapiyor. 40 km/h gecmeyin guvenli bir durus mesafesi icin.

ilhanca_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar boyayı korumak için pasta cila şart. Ben hepsi buradan aldım çok güzel parlatıyor ve cam gibi oluyor.

http://www.hepsiburada.com/productde...uctid=otm91204

http://www.hepsiburada.com/productde...ctid=otm091802

tavsiye ederim, fiyatıda uygun. Siyah boyayı çiziklerden ve çatlaklardan korumak için güzel bir yol.

Gehgeh dostum motor ii parlamış güzel de o egzostlar sarı mı yoksa ışık mı yanıltıyor.Bi de light barlar ön çatal üzerindemi monte edilmiş
    Son olarak da sissy barı nerede ve kaça yaptırdın.Telefon yer tarif edebilir misin.

baadir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway superlight 150 (sonunda:)
    selam arkadaşlar,

bir haftadır takip edemiyordm forumu. 26 dan itibaren okudum hepsini.

şu anda 190 km deyim. genel olarak bir sorunum yok. ancak zincir bollaşmaya başladı sanırım. vites geçişlerinde çok sinir bozucu sesler çıkartıyo. bi de beni en çok sinir eden durum motoru stop ettirdiğim zaman boş vitesi bulamıyorum ve trafiğin ortasında öye kala kalıyorum. hakikaten çok zor bi durum. ayrıca sanırım jikle ayarından kaynaklanıyor jikle aşağıda olduğunda motor sıcak olsa bile çalıştırmakta zorlanıyorm. bu nedenle motoru stop ettirdiğimde jikleyi hemen yukarıya almam gerekiyo.

motor 6000 civarı ve yukarısında titremeye başlıyor. ama sanırım bu rodajdan kaynaklanan bi durum. frenler fena değil ama lastikler o kadar iyi değil. bi kaç defa ufak tehlike atlattım. bu tehlikelerin ıslak zeminlerinde olanlarında zorlanırken kuru zeminde olanlarında çok rahattım.

abiler bazılarınız boyadan bahsediyor. sanrım sadece depo kısmından bahsediyosunuz. dier yerler plastik zaten. yoksa plastiğin boyasından mı bahsediyosunuz?

ercüment abi beni sormuşsun. plakayı halettim. 34 UH 8958. zeytinburundayım. bu civarlarda arkadaşlar varsa görüşelim. yada başka civarlarda.

valla şu ana kadar çok büyük yağmura yakalanmadım. aman dikkat diyorum. motorun tehlikesini anlamış durumdayım. tehlike şu ki hızlı gittiğinizde sağlıklı durmak o kadar zor oluyoki. ama gözünüzü seviyim akşam haberlerinde parçalanmış bi sl150 görürsem yüreğime iner birinize bi şey mi oldu diye. neyse abiler şimdilik bu kadar. aklıma gelirse devam ederim.

hepiniz kendinize iyi bakın...

basbali ye ---------->>>>>> orta parmak
    Gitarin.İyisi.com

demgah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 1000 RR
    Selam Arkadaşlar,

Baadır bende çok stop ettirdim ve vites boşunu bulmakta bayağı sıkıntı çektim ve trafikte zor dakikalar yaşadım açıkcası jikleyle bir ilgisi yok sadece debriyajı iyi kullanmak gerekiyor (bu bence keewayin en kötü yanı bence ve bizim motorlara has bir durum sadece boşta çalışması)

ben bir keresinde boşu bulamadım baktım arkadan korna sesleri olacak gibi değil motordan indim debriyaja basıp motoru sağa çektim ondan sonrada açıkcası hiç uğraşmadım hemen stop ettiğimde inerek sağa çekip orda çalıştırıyordum şimdi motora alıştığım için sorun olmuyor ha şunuda belirtmekte fayda görüyorum sadece boşta çalışan bizim motor diğer tüm motorlarda boş bulma derdin yok vitesteyken dahi bas marşa çalışşsın ben suzuki Srad da aldım o stop ettiğinde hiçbir sıkıntı çekmiyorum basıyorum debriyaja ve marşa devam ediyorum

benim keeway 900 km. de motor km. yaptıkça kendine geliyor ve bir çok şikayetinin zamanla kaybolduğunu göreceksin

arkadaşlar frenlere güvenmeyelim bence temkinli gidelim

esen kalın

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler