Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Keeway Superlight 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    oldwolf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regal raptor dadyw 250
    selam arkadaşlar sizlere bişey sorucam bilgisi olan ve yardımcı olabilecek arkadaşlar cevap yazarsa sevinirim motor ilk zamanlar yeni olduğu için pek zorlamıyordum onun için vibrasyonda hissetmiyodum fakat rodaj dolup biraz xorlamaya başlayınca motorda gerçekten vibrasyonun çok olduunu hissettim özellikle 80 denn sonra baya bi vibrasyon oluyo bu konuya bi çözüm yolu varmı vibrasyonu önlemek için neler yapabilirim tamamen kesilmez bunu biliyorum motor sonuçta ama en azından minimuma indirebilmek için neler yapabilirim yardımlarınız için şimdiden teşekkürler............

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Sağol obkavi. Bugün servise gidiyorum. Ona durumdan bahsedeceğim. Umarım düzeltiriz.

obkavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    google arama motoru :)
    oldwolf kardeş wibrasyonu durduramazsında azaltırsın tüm vidaları elden geçir özellikle motoru şeseye tutturan vidaları bizar azalır
    LAZKOPAT /'Asla bir Türk'ü kılıcını çekecek noktaya değin kızdırmayın' Napolyon

"Az kaşardan Tost, Çok Kaşardan Dost olmaz"

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Konu vibrasyondan açılmışken motor bağlantı somunlarının arasına plastik contadan bahsedilmişti ben araştırdım yedek parçacı nalbur vs. hiç bir yerde bulamadım.

oldwolf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regal raptor dadyw 250
    teşekkürler obkavi vidaları elden geçirdim pek gevşek değillerdi ama genede biraz daha sıktım ama sonuçta yapıcak bişey yok sanırım bu vibrasyon için napalım alışıcaz artık titreyerek binmeye

ressam_01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 FAZER, Honda CBF 150
    arkadaslar ben alalı 2 gun oldu ama emrenin yaşadıgı problem bendede var vıtes 4'te iken bazen alt vitese dusmem sorun oluyor takılıp kalıyor anca sondurup bıraz ileri geri itip tekrsrdan denemem lazımkı bire kadar ineyim (tabii inebilirsem ne yapmamamız lazım bilgisi olan varmı...birde yeni oldugu için 5500 devri gecmiyorum arada sırada 6000 yapıyorum bundan dolayı bır sorun olurmu aceba besinci viteste ise 70 kadar cıkıyor bu devirde de iyimi sizce... bu gidişle daha cok soru soracam bu siteyee kusu bakmazsınız degilmi

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?p=377138

Tabir-i caiz ise arkadan gecirdiLer.. OKuyun gece gec saatLere kadar fikirLerinize gore hareket edicem arkada$Lar..

Alıntı ressam_01 adlı üyeden alıntı
    arkadaslar ben alalı 2 gun oldu ama emrenin yaşadıgı problem bendede var vıtes 4'te iken bazen alt vitese dusmem sorun oluyor takılıp kalıyor anca sondurup bıraz ileri geri itip tekrsrdan denemem lazımkı bire kadar ineyim (tabii inebilirsem ne yapmamamız lazım bilgisi olan varmı...birde yeni oldugu için 5500 devri gecmiyorum arada sırada 6000 yapıyorum bundan dolayı bır sorun olurmu aceba besinci viteste ise 70 kadar cıkıyor bu devirde de iyimi sizce... bu gidişle daha cok soru soracam bu siteyee kusu bakmazsınız degilmi
    Vites geci$Leri iLk 1500 Km'ye kadar bende de probLem yaratiyordu.. $u an 3900'Lerdeyim.. Herhangi bir probLemim yok.. Oneri oLarak yuksek vitesLerLe yoL aLirken yava$Ladiginizda vitesi de yava$Lama hiziniza gore du$urun.. BeLki cok iLginc bi oneri oLdu zaten oyLe yapiyoruz diyeceksiniz ama, kisaca;
    60 Km hiz ve 4. vites iLe yoL aLirken ornegin 50 Mt sonra donu$ yapacak yada duracaksaniz bir yandan frenLerken bir yandan da vites kucuLtun.. Cunku motor yoL aLirken vitesi kucuLtmek probLem yaratmiyo.. Ve ba$ka bir konu vites bo$ta oLmamasina ragmen N bo$ta i$igi yanabiLiyor bazen.. Vitesin bo$ta oLup oLmadigini anLamak icin ise araba kuLLananLar biLirLer soLa saga vitesi saLLadiginizda beLLi oLur bo$ta mi vitestemi oLdugu.. Motorda ise a$agi dogru bir bo$Luk vardir.. Yani 3'ten 2. vitese aLirken vites koLu bir cm a$agi iniyorsa 2'den bo$a aLmak icin 2 cm bo$Luk vardir.. Bu bo$Lugu gozonunde buLundurarak anLayabiLirsiniz.. Kaza sayiLamayacak kadar basitte oLsa ba$ima geLen oLaydan doLayi sinirLiyim, anca bu kadar acikLayabiLdim kusura bakmayin.. 3 biLinmeyenLi bir denkLeme benzedi ama idare edin artik
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Motosikleti
    Afganistan da scooter takılıyor...
    Öncelikle lucas a geçmiş olsun. Arkadaşlar bu forumda yazan tüm arkadaşlara teşekkür ederim. Bende dün keeway sahibi oldum. Forumda yazılanlar beni çok aydınlattı. Herkese kazasız sürüşler...
    Hız tutku olmamalı...

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Alıntı cobalt adlı üyeden alıntı
    zeda bu kaynak yerıne tesisatcıların kullandığı tangit diye bi yapıstırıcı var benzin bunu bozarmı ? kullanılabılırmı depoda? benim şimdilik depoda sorunum yok ama olursa diye .

Tangiti bende denedim olmadi 2 hafta icinde yine cozuldu. En iyi ve en mantikli cozum yine kaynak.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Alıntı dr.i adlı üyeden alıntı
    Öncelikle lucas a geçmiş olsun. Arkadaşlar bu forumda yazan tüm arkadaşlara teşekkür ederim. Bende dün keeway sahibi oldum. Forumda yazılanlar beni çok aydınlattı. Herkese kazasız sürüşler...
    dr.i onceLikLe aramiza ho$geLdin.. Motorun hayirLi oLsun, keyifLi ve kazasiz beLasiz suru$Ler..

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    www.yamaha-motor-europe.com/mt-world/
    Arkadaşlar bu siteye kayıt yapanlara bedava anahtarlık gönderiyorlarmış. Motordelisinde gördüm.

cobalt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL600V 91 Transalp (Gırmızı)
    lucas gecmıs olsun dostum kendınızı trafıktekı bilimum okuzlerden sakının
    Loneliness has followed me.my whole life, everywhere.In bars, in cars...
    ...sidewalks, stores, everywhere.There's no escape.I'm God's lonely man.

kimyacı_23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gv 650
    merhaba arkadaslar superlightcılar olarak bi araya gelsek turlasak güzel yerler görsek, tanışsak,sohbet etsek,muhabbet olsa bu vesileyle de birazda yol yapmıs olsak sizcede iyi olmaz mı?hadi arkadaslar sizlerden yardım bekliyorum bi bulusma ayarlayalım en yakın zamanda

Motosikleti
    Afganistan da scooter takılıyor...
    Bu benim ilk deneyimim. Almak isteyenlere şunu diyebilirim. Hayatında hiç motora binmemiş biri olarak(ama hep heveslenmiş!!) alan arkadaşın anlattığıyla yetinip gazladım. Yarım saatlik bir alışma devresinden sonra doğru eşimin çalışdığı işyerine gittim. Tabii yavaşdan yavaşdan. Hatun beni görünce küçük dilini yuttu. Başlangıç olarak iyi bir tercih yaptığımı düşünüyorum. Vites geçişleri iyi, boşa atmayı her acemi gibi bende biraz zorlandım ama sonra alışdım. Vibrasyon benim için iyi(50-60 km/h 'i geçmiyorum. 3-4 aydır araştırmama değdiğini düşünüyorum. Herkes birşeyler söyledi ama ben forumdaki yazıların kulavuzunda bu motora karar verdim. Şunu samimiyetimle diyebilirimki acemi biri için gayet iyi. Almak ya da fikir sormak için e-postam dr.ibrahim22@hotmail.com. Herkese kazasız bol rüzgarlı sürüşler... Pazartesi görüşürüz. Sevgili Lucas sormak istediğim şeylere cevap yazarsan çok sevinirim...
    Hız tutku olmamalı...

herkese meraba bende mondial var bunu değistirecm 150sl
    almak istyrm acaba nasıl tercıhen guzel dıyorlar ama kafam karştı bu konu hakkında kullanıcılardan haber beklıyorum herkese selamlar

ressam_01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 FAZER, Honda CBF 150
    Alıntı oguzhan86 adlı üyeden alıntı
    herkese meraba bende mondial var bunu değistirecm 150sl
    almak istyrm acaba nasıl tercıhen guzel dıyorlar ama kafam karştı bu konu hakkında kullanıcılardan haber beklıyorum herkese selamlar
    kardes bende yeni aldım sana tavsiyem hiççç düsünmeden al bu fiyata cok güzel bi makına.... senınkıne 100 basar kendine iyi bak

Alıntı lubimaya54 adlı üyeden alıntı
    abi adalar guzeldi..ama özkandı unuttun sanırım
    haklısın dostum diğer arkadaşla isimlerinizi karıştırdım. ihtiyarlık işte

siteye yeni üye olan arkadaşlar hepiniz hoş geldiniz. yeni motor sahibi olan arkadaşlar kazasız belasız inşallah. Bu aralar işlerimin yoğunluğundan toplu olarak cevap yazayım dedim.
    tekrar hoş geldiniz
    [B]Karanlığa Taş Atılmaz [/B]

kimyacı_23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gv 650
    arkadaslar bende resim eklemeyi ögrenmeye calısıyodum herhalde yaptım .benim siyah incinin fotografları:

Alıntı dr.i adlı üyeden alıntı
    Bu benim ilk deneyimim. Almak isteyenlere şunu diyebilirim. Hayatında hiç motora binmemiş biri olarak(ama hep heveslenmiş!!) alan arkadaşın anlattığıyla yetinip gazladım. Yarım saatlik bir alışma devresinden sonra doğru eşimin çalışdığı işyerine gittim. Tabii yavaşdan yavaşdan. Hatun beni görünce küçük dilini yuttu. Başlangıç olarak iyi bir tercih yaptığımı düşünüyorum. Vites geçişleri iyi, boşa atmayı her acemi gibi bende biraz zorlandım ama sonra alışdım. Vibrasyon benim için iyi(50-60 km/h 'i geçmiyorum. 3-4 aydır araştırmama değdiğini düşünüyorum. Herkes birşeyler söyledi ama ben forumdaki yazıların kulavuzunda bu motora karar verdim. Şunu samimiyetimle diyebilirimki acemi biri için gayet iyi. Almak ya da fikir sormak için e-postam dr.ibrahim22@hotmail.com. Herkese kazasız bol rüzgarlı sürüşler... Pazartesi görüşürüz. Sevgili Lucas sormak istediğim şeylere cevap yazarsan çok sevinirim...
    Ne demek dostum.. Ben ve dier tum arkada$Lar birbirimizin sorunLarini cozmek, sevincLere ortak oLmak icin burdayiz.. Benim de maiL adresim lucas@turkcell.com msn'de de ayni maiLi kuLLaniorum.. Yardimci oLabiLirsem ne mutLu bana

burakkemal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SL 150
    Arkadaşlar,Bozcaada'ya yaptığımız gezimizden bu akşam döndük.Feribotla Bandırma'ya gittik.Oradan da Biga-Lapseki-Çanakkale üzerinden (yaklaşık 200Km) Bozcaada'ya vardık.Dönüşte yine aynı güzergah üzerinden İstanbul'a döndük.3 gün süren gezimizde SL'imiz bizi mahçup etmedi.Ancak Bozcaada'nın yollarının çok kötü olması ve yolda bazı yerde esen şiddetli rüzgarlardan dolayı ön camın bağlantı yerlerinde çatlaklar oluştu.Sanırım bir süre daha idare eder ama kısa zamanda değiştirmek gerekecek.Uzun yolda (özellikle düz yollarda) makinanın performansı bize yetti.Ortalama seyir hızımız 70-80 Km. civarında oldu.Yolların boş olması bize büyük kolaylık sağladı.Yokuş yukarı yerlerde biraz bayılsada (artçıyla beraber olmamıza rağmen) genelde yokuşları sıyırdı geçti.Bu fiyata bu performans oldukça iyi...Gayet rahat bir yolculuk oldu.Arkada eşim de gayet rahat geçtiğini söyledi.Bu uzun yol (beni yolda bırakır mı?) gibi sorulara biraz da cevap oldu...Çünkü bu yolculuk bana oldukça güven verdi.Gezi yazıları bölümünde Bozcaada Gezisi başlığı altında bir kaç fotoğraf ve Bozcaada hakkında kısa bilgiler vermeye çalıştım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler