Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Keeway Superlight 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    alialince - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ozz aynı konu burada da geçmişti bakabilirsin

http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=18317

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Merhaba arkadaşlar biz Keeway'in yetkili servisiyiz. Hertürlü sorunlarınızda yardımcı olmaya çalışırız. Servisimiz zeytinburnu yedikule göğüshastanesi karşısındadır. Oncu Motor Tel 02126799288 www.oncumotor.com

Motosikleti
    Keeway 150
    aliance yardımın için saol...Ancak gerekli uyarının yapılması ve bizlerin yani müşterinin aydınlatılması gerektiğini düşünüyorum. Bu konuyu da pek burada bırakmak niyetinde değilim açıkçası...

500 km

Dostlar bende 1500 km den fazla yol yapmış SL kullanıcısı olarak hiç 500 km nin altına düşmedi motor 1 depo benzin ile arkadaş goğru söylüyo

obkavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    google arama motoru :)
    ya arkadaşlar haklısınız biraz ağır oldu ama düzelttim
    ya bilader bitane adam gibi adam çıkmıyomu abi içlerinde ya tamammen yolunacak kaz gözüyle görüyolar adamı çoğuda işten anlamıyor

oncumotor34 kardeş sözüm size değil tenzi ederim ama hakikaten bezdik artık ya, adam far için benden 15 stop lambası için 10 ytl sigorta için 5 ytl artı işçilik istedi ya buda motomax servisi 3 servise gittim bugüne kadar anadolu yakasında üçüde aynı satanlar sattıktan sonra tanımıyolar bu nası bi iş kardeşim
    LAZKOPAT /'Asla bir Türk'ü kılıcını çekecek noktaya değin kızdırmayın' Napolyon

"Az kaşardan Tost, Çok Kaşardan Dost olmaz"

WINTURA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SL 150
    Alıntı ozz adlı üyeden alıntı
    Arkadaşlar malum vergi zamanı geldi. Bugün arabalarımızın ve motorumuzun vergisini öderken gördikki motorun vergisi ödenmemiş. Normalde 0 araç alanlar bilir motorlu taşıtlar teslim edilirken araçların tüm vergileri temiz olarak müşteriye teslim edilir, vergiler dahil satış fiyatları verilir. Ayrıca bu verginin ödenmediği bilgisi bayi tarafından bize söylenmedi ve ödenmediğini ancak şimdi kendi şartlarımızla öğrendik. Çok cüzi bir oran olsa da gecikme borcu da sözkonusu... Acaba bu sorunu bizden başka yaşayan arkadaşlar var mı?
    Merhaba dostum haklısın aynı durum ile bende karşılaştım.Internetten baktım herhangi borcu veya trafik cezam varmı diye ve gecen seneden olan borca rastladım yanı aldığımda ıkıncısı ödenmesi gerekliyi fakat ödenmemiş.
    Ruhsat cıkarılırken tüm borçlarının yada vergilerinin ödenmesi gerekli ama satiş yapan bayiiler bir türlü bunu ödemeden hallediyor olmalılar bende aynı durum oluştu ne yapalım artık ödeyeceğiz.

selamlar

borty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kee-way 150 s.light
    arkadaşlar bende geçen sene alırken 200 ytl ruhsat parası ödedim sonradan öğrendim asıl masraf ruhsat,sigorta vesaire 81 ytl yani işlem yapmaya 120 ytl alıyorlar ve bende vergiyi cezalı ödedim,uyarmamak onların sormamak bizim hatamız ama onlar art niyetle hatırlatmıyor,biz motor alma sevinci ile iyiniyetle sormak aklımıza gelmiyor.

Bize böyle yapan hata yapan servis ve bayileri lütfen buradan deşifre edelim ve onları kullanmayalım,gitmeyen kalmayınca bakın nasıl dize geliyorlar.

Ayrıca far olsun stoplar olsun biraz kurcalarsanız servisler bizdin bir iki şey fazla biliyor,bazı servisler hiç bilmiyor.

Herkese selamlar
    KIÇI MOTORUN SELESİNE DEĞEN HERKES ARTIK MOTOSİKLET VAZGEÇİLMEZİDİR.

alialince - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eyong
    Moderatör

Anahtar teslim" tabirindeki mantık aracın trafiğe çıkabilmesi için gerekli her işlemin yapılmasıdır. Yani plaka, ruhsat ve sigorta buna dahildir. Motorlu Taşıtlar Vergisi (taşıt pulu) bir vergi borcudur ve araç sahibine aittir. Yani satıcının yaptığı normal bir olay, kazıklanmadın yani

yukarıda verdiğim linke tıklarsanız bu konu hakkında yukarıdaki bilgilere ulaşabilirsiniz

csunlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Arkadaşlar selamlar.. .Bu debriaj sorunu hakkında bir gelişme var mı? Zeda sen soracaktın servise sanırım?? Benim balatalar gelmiş ama henüz değiştirmedik sorun çözülmüştür belki diye.. Boşu boşuna dokundurtmak istemiyorum motora..

Birde eski sayfalarda vardı sanırım ama bulamadım şimdi bu flaşör sorunu.. 10 kere basıyosun anca yanıyor.. yanıyor sönüyor bir daha yanmıyor bazen sorunsuz çalışıyor.. özellikle ilk basışlarda yanmıyor kesinlikle.. sonra düzeliyor.. farlarda sorun yok... sadece flaşörler.. bu konjektörden dolayı olan bir problem miydi..??

Bu arada eşşoleşşeğin biri arka sağ flaşörümü itinayla kesip sarkıtmış.. Ne derdi vardı bilmiyorum ama ahhh bir yakalasam o flaşörü bir tarafına sokmazsam adiyim.. Gittim fiyat aldım 25 ytl anasını satiim.. sağlam flaşörün lastikli bölümünü kesmiş itoğlu.. bantla sardım şimdilik sorun yok ama malum orjinalliği bozulsun istemiyorum motorun.. yakında satıcam.. alan masrafsız alsın.. onu bile bahane olarak kullanıp fazla fiyat düşürmeye çalışanlar var..

Bu arada bizim motorun piyasası ne kadardır yaklaşık sizce?? 2600'e falan gitmez gibime geliyor.. sahibinden.com hikaye bence.. o fiyatlara bu motor gitmez trafik masrafıyla nerdeyse "0" fiyatı.. Ama insanın içi gidiyor yaa miss gibi bakmışım motoruma.. daha 1300km'de ahh ahhh..:(

obkavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    google arama motoru :)
    LAZKOPAT /'Asla bir Türk'ü kılıcını çekecek noktaya değin kızdırmayın' Napolyon

"Az kaşardan Tost, Çok Kaşardan Dost olmaz"

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Csunlu benim debreyajim aslinda iyi cok ciddi bir sorun yasamadigimdan onu ellemiyorum.O yuzden kavrama ile ilgili bir deneyimmim yok su an. Cok ciddi sorun yasamiyorsaniz elletmeyin derim.

Flasorler iki kez ust uste bastigin zaman yaniyor.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    CsunLu sahibinden.com'da 2'ye de keeway var dedigin gibi 2.600 YTL'ye de.. Ben de satmayi cok du$undum ama 2.500 YTL kimsenin vermeyecegini du$undugumden hemen vazgeciriyorum kendimi :)

cann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bugun basıma ilginc bir olay geldi. Sabah kalktım, gayet normal motosikleti calıstırdım, o ısınırken ben kaskı giydim, bindim üzerine, manevra yapmak için motosikleti geri iterken arka kampananın içinden kırrrssttt.......kırrrssttt......kırrrssttt sesi gelmeye başladı periyodik olarak. İndim, sehpaya kaldırdım, boştayken çevirdim arka lastiği geri yönünde, periyodik olarak bu ses geliyor. Öne çevirdim, yine benzer ses. Oarısını burasını kontrol ettim, görünürde birşey yok. Sonra hızlıca dondurmeye başladım ve ses kesildi. Tekrar yavaş yavaş döndürmeye başaladım ses yok. Terse çevirdim yavaş yavaş ses yok. Allah allah neyse dedim bindim üzerine 5 km kadar gittim sorun yok. Akşam çıkışta dönüş yolu için tekrar bindim, geri manevra sırasında yine o ses, neyse dedim yurudum, 6-7 km gittikten sonra cok yavas bir hızda(8 - 9 km/s ) sola donerken kııırrrsssssssttt etti kilitlendi arka tekerlek. Dusmedim ama cok alakasız bir sekilde yolun ortasında kalakaldım. Kilitlendi açılmıyor. Fren pedalını bir iki defa basıp bıraktım, zorladım falan filan it kak derken acıldı. Yine normale dondu. Seste kesildi. Ne oldugunu anlayamadım. Allahtan eve cok yakındım. Eve geldim kapattım motosikleti garaja. Persembe gunu 2000 km bakımına gidicem. Bakalım ne cıkıcak bu işin içinden çok merak ediyorum. Var mı daha önce başına benzer arka tekerlek kilitlenmesi gelen kimse?

lubimaya54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    cann bence balatadandır en ıyısı balatayı degıstırmek..balatalr cok sert...ben kampanayı kıranı bile gördum sanırım balatalar cok adi
    Motosiklet bir tutkudur..vazgecilmez

clint - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı obkavi adlı üyeden alıntı
    Uzun yol taşıma kapasitesi derken neyi kastediyosun anlamadım ki ?

İki kişiyle (yaklaşık 150 - 160kg) uzun yola gidilir mi demiştim. Rahat gidilir cevabı almıştım. Onun için teşekkür ettim.
    160kg yükle 200 küsur km yola rahat gider dendi, merak edenlere de bilgi olsun.
    "Bir adamın makosenleriyle bir kilometre yürümeden onun hakkında karar verme." (Kızılderili Atasözü) - (Clint is Cloud)

durano - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    [QUOTE=cann]Bugun basıma ilginc bir olay geldi. Sabah kalktım, gayet normal motosikleti calıstırdım, o ısınırken ben kaskı giydim, bindim üzerine, manevra yapmak için motosikleti geri iterken arka kampananın içinden kırrrssttt.......kırrrssttt......kırrrssttt sesi gelmeye başladı periyodik olarak. İndim, sehpaya kaldırdım, boştayken çevirdim arka lastiği geri yönünde, periyodik olarak bu ses geliyor. Öne çevirdim, yine benzer ses. Oarısını burasını kontrol ettim, görünürde birşey yok. Sonra hızlıca dondurmeye başladım ve ses kesildi. Tekrar yavaş yavaş döndürmeye başaladım ses yok. Terse çevirdim yavaş yavaş ses yok. Allah allah neyse dedim bindim üzerine 5 km kadar gittim sorun yok. Akşam çıkışta dönüş yolu için tekrar bindim, geri manevra sırasında yine o ses, neyse dedim yurudum, 6-7 km gittikten sonra cok yavas bir hızda(8 - 9 km/s ) sola donerken kııırrrsssssssttt etti kilitlendi arka tekerlek. Dusmedim ama cok alakasız bir sekilde yolun ortasında kalakaldım. Kilitlendi açılmıyor. Fren pedalını bir iki defa basıp bıraktım, zorladım falan filan it kak derken acıldı. Yine normale dondu. Seste kesildi. Ne oldugunu anlayamadım. Allahtan eve cok yakındım. Eve geldim kapattım motosikleti garaja. Persembe gunu 2000 km bakımına gidicem. Bakalım ne cıkıcak bu işin içinden çok merak ediyorum. Var mı daha önce başına benzer arka tekerlek kilitlenmesi gelen kimse?[/QUOTE

kardeşim senin problemin kampanın içerisinde kampanayı tutan iki adet yay var. onlardan biri kırılmış ve kampananın arasına sıkıştığı için lastiğin kilitlenmiş. hic üzülme. servise parada bayılma bence. git bi massey ferguson yedek parcacısına fren pedalinin yayını al aynısı hemde sadece 1ytl.
    debriyaj problemi yaşayan arkadaşlara söyleyeceğim tek sey balatanın yaylarını değiştirin problem değiştirin. içerisindeki orijinal yaylar kavrama esnasında cıııırtt diye bi ses cıkartıyor bu da zamanla balataları yiyor. herkese keyifli sürüşler.

xqpx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    superlıght 150
    Merhaba arkadaşlar benimde defransiyelimden ses geliyo.Zaten ne olduysa son 2 gündür oldu.3000i devirdim motorum patır patır dökülmeye başladı.Defransiyel ile ilgili ne olabilir.Buradaki servisim pek anlamayabilir de.Bide biraz fazla gaz verince motor stopediyor.Yadımcı olursanız sevinirim.Saygılar...

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Alıntı durano adlı üyeden alıntı
    debriyaj problemi yaşayan arkadaşlara söyleyeceğim tek sey balatanın yaylarını değiştirin problem değiştirin. içerisindeki orijinal yaylar kavrama esnasında cıııırtt diye bi ses cıkartıyor bu da zamanla balataları yiyor. herkese keyifli sürüşler.

Dostum bari hangi yay alacagimizi da soyle bir deneme yapalim.Sorun yayi degistirmekte degil dogru yayi bulmakta.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Ah o yaylar ömrümü yedi. motordan soğuttu
    Debriyaj sorunu olan arkadaşlar birleşelim bir motosiklet alalım motomax'ın önünde motoru yakalım bakalım ozaman ne olacak. (nasıl plan ama) bir de bu motomax tan memnun olan arkadaşlara katılmıyorum neden? Şikayetten sonra size hemen geri dönüyorlar ama icraat yok.

escapesus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow VT750C (+Keeway SL150)
    debriyaj yay problemi ile ilgili yapılanlar:

Alıntı escapesus adlı üyeden alıntı
    selamlar arkadaşlar.
    birkaç sayfa önce yaylarla ilgili problemimden bahsetmiştim. servisten umduğumu bulamayınca ben de Motomax'a email attım(salı) , durumu anlattım. ertesi gün (çarşamba) telefon ettiler ve genel merkezdeki servise çağırdılar, (cuma) randevu verdiler. gittiğimde (cuma) ufak bi kontrolden sonra debriyajın işlevini yapamadığını görüp onayladılar, ertesi gün (cumartesi) almak üzere motorumdan ayrıldım.
    ertesi gün (cumartesi) gittim birkaç ufak işin de tamamlanmasıyla motorumu teslim aldım.
    yapılanlar: debrijay yayları daha sağlam olanlarıyla değiştirildi, debriyaj balataları değiştirildi, 2000 km bakımı (özenle ve ilgiyle) yapıldı.
    sonuç: süper! motosikletimden tam performans alabiliyorum artık. haftasonu yaptığım toplam 200 km'de anladığım kadarıyla : olmuş!
    birkaç resim eşliğinde sizlerle paylaşmak istedim (umarım becerebilirim) :

bu alttaki servisin genel görüntüsü. daha önce çok fazla servis görmedim ama temizliği ve düzeniyle gördüklerimin arasından ayrılıyor..

bu alttaki de şu bizim meşhur yaylar, (ilk yay grubunu serviste değiştirmiştik, bu resimdekiler 2. yay grubu, yani tekrar çıkarılanlar. şu anda motorumda motomax genel servisinde takılan 3. yay grubu var, en son yayların resmi yok malesef) :

bu da yayların boyutuyla ilgili kıyas yapılabilecek bi foto, benim gibi ilk defa görenler için ne kadar ufak olduklarını göstermek istedim:

bunlar da debriyaj balatalarımız. bisim SL'lerde 5 tane balata varmış, bu sayı race motorlarda 9-11 adete kadar çıkıyormuş...:

ne bulduysam resmini çektim. bu alttaki de akümüzün resmi:

motor bloğunun açık olduğunu görünce onu da çektim:

ustamız çalışırken:

son olarak da yağını koyduk. Ustamız yaz aylarında daha kalın olan 20-50 gibi bir yağı tercih etmek doğru olur dedi, reklamını da yaptı.

bu arada; 2000 bakımı da yapıldığı için bakım + yağ ücreti olarak 35+15 = 50ytl ödedim. ilk bakımdan sonraki bakımlar ücretliymiş bunu da öğrendim.

Sonuç olarak; yay ve debriyaj problemi benim için çözülmüş görünüyor, umarım tekrarlamaz. darısı bu problemden dertli diğer arkadaşlara. yardımını ve ilgisini esirgemeyen Motomax'tan Uğur Bey'e ve Tugay Usta'ya teşekkürlerimi buradan iletirim. aklıma gelenleri bir çırpıda yazdığım için unuttuğum kısımlar olabilir, soruları cevaplamaktan mutluluk duyarım.
    motosikletimin son halini sorarsanız, debriyaj + yay ile ilgili bir probleminin kalmadığını söyleyebilirim.
    Get your motor running, Head out on the highway
    Looking for adventure, And whatever comes our way...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler