Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Keeway Superlight 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    obkavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    google arama motoru :)
    siner kardeş yayları değiştirtmişmiydin
    değiştirdiysen eski yaylarını mutlaka al onları tekrar takacaklar yeni yaylar çok esnek olduğundan debriyaj balatasını yiyolarmış ben pazartersi değiştirtip eski yayları taktıracağım sizede bilgi veririm

locco libadiye caddesinden veya göztepe köprüsünden nasıl gidebilirim oraya yardımcı olursan sevinirim
    LAZKOPAT /'Asla bir Türk'ü kılıcını çekecek noktaya değin kızdırmayın' Napolyon

"Az kaşardan Tost, Çok Kaşardan Dost olmaz"

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Hammer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 250
    Alıntı obkavi adlı üyeden alıntı
    değiştirdiysen eski yaylarını mutlaka al onları tekrar takacaklar yeni yaylar çok esnek olduğundan debriyaj balatasını yiyolarmış ben pazartersi değiştirtip eski yayları taktıracağım sizede bilgi veririm

Ya bu Motomax ı bazen anlamak çok zor oluyor.

Milletin motorunu yap-boz tahtasına çevirdiler.
    Sen bu yayları takmadan kendin neden bir kaç ay test yapmıyorsun.
    Ben de taktırmak istiyordum.Vazgeceyim bari.
    "Efendiler, muhterem milletime tavsiye ederim ki; sinesinden yetiştirerek başının üstüne kadar çıkaracağı adamların kanlarında ve vicdanlarındaki asil cevheri tahlil etmek dikkatinden bir an bile feragat etmesinler.”Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK

csunlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    arkadaşlar bence eski yaylkar kalmalı.. balatayı değiştirip eski yaylara pul mu ne koyuluyormuş sanırım onu denemek lazım.. yeni yaylar hikaye..

Arkadaşlar benzin zam derken dün akşam yakıtımın baya azaldığını fark ettim ve depoyu bi fulleyeyim dedim. Full depo 36 ytl yaklaşık 30km lik benzinim vardı buda benim kullanımıma göre yaklaşık 2.727ytl lik yakıt demek. yani bu yeni zamla birlikte sl lerimizin depoları 38 ila 40 ytl arasında fulleniyor ( yedek depo dahil) buda demek oluyor ki totalde zamla birlikte depolarımızda yaklaşık olarak 2 ytl fark ediyor
    diğer topiklerin birinde bi arkadaş " protesto edelim" gibi bişi demişti ama öyle protesto edecek kadar bi fark değil bence zaten konuları o noktaya getirirsek işi gücü bırakıp her haltı protesto etmemiz gerek
    [B]Karanlığa Taş Atılmaz [/B]

obkavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    google arama motoru :)
    ya arkadaşlar sazanlık bende oldu böyle bişey başlar başlamaz hemen gidip değiştirtmeyecektim, ya yayların arasına pul koyacaklarmış düzelecekmiş abi bu iş çişle b..k temizlemeye benzer (afedersiniz anadoluda bu tabir kullanılır) abi bu böyle giderse satarım motoru valla sıkılıyorum yavaş yavaş bu işten gidip adamgibi bişey mi alsam diye düşündüm durdum sabaha kadar ya
    LAZKOPAT /'Asla bir Türk'ü kılıcını çekecek noktaya değin kızdırmayın' Napolyon

"Az kaşardan Tost, Çok Kaşardan Dost olmaz"

bud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL150 34 EH 2231 Kara Ejderha
    tam

"tamam motomax'da servisler listesi var, ama ali usta hangi serviste çalışıyor?"

gibi bir mesaj atacaktım ki, o sırada locco'nun mesajını bir kez daha okuyunca,

"arkadaslar uzman group adlı servisten yeni geldim."

kısmını farkettim. locco'yo da olcan138'e de teşekkürler.

yalnız, hayırdır, son üç-beş gündür, millet bu debriyaj muhabbeti yüzünden superlight'larından soğumaya başladı galba? topic'te kasvetli havalar esiyor. "atacam, satacam" nidaları yükseliyor :'(

Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    ya yarmışım sesi.. olay "çıkırt" sesinde bitse lanet olsun derim yaptırmam ama bu şekilde devam ederse balatalar bilmemneler herbişeyler gidiyormuş.. Düzeltilemeyecek sorunlar çıkarmış sonrasından o yüzden kasıyorum yoksa peh... mis gibi gidiyor motor valla.. vites değişimleri süper, şekli süper, gidişi 150 ccye göre iyi bence(yetmiyor tabiki ama işte...)

Bu arada yarın sınav var Hiç çalışmadım..:( Şu internette ki 50 soru muhabbeti yeterli olur mu acaba..

bud,
    dostum şu yayları halledeyim biraz daha bineyim 2000km de satarım herhalde hbrin olsun.. Artık terfi etmek lazım..

Aceofspades - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD Softail
    Arkadaşlar Motomaxın debriyaj sorununa kalıcı bir çözüm bulması gerekiyor, yeni yayları muhtemelen burada birilerine ucuza yaptırdılar sonuç ortada balataları yiyor. Eski yayların üzerine pul koyma işi servislerin bulduğu, çözüm bulunana kadar idare edecek bir yöntem ama yeni yayların yediği balatalar değişmedikçe o da hikaye. Şu anda eski yaylar üzerinde pul ve bozuk balatalar ile kullanıyorum başta sorun bir süreliğine düzelmiş gibiydi ama bir süre sonra, motor ısındıktan sonra aynı sıkıntılar tekrar başladı. Bunun çözümü belli Motomax adam gibi işi bilen birilerine danışarak, belki biraz masraf yaparak adam gibi bir yay yaptıracak, dandik yaylardan dolayı bozulan baskı balatalar ile yayları bir an önce değiştirecek.

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Az sabredin pazartesi motor bakima giriyor birde ben deneyecem bir cozum,

Obkavi hemen oyle pes etmek yok dostum.Cabuk unuttunuz yok jikle nerde ayaklik kendi kendine kapaniyor nasil cozecez , cantalari nasil toparlariz , sisys bar varmi ucuza

Dostlar bunlar olur makina bu sorunda cikar ucar gider de yolda.Hepsinin cozumu olacak kendini sikmayin bu kadar.Bence motomax harici baska servilerdeki iyi ustalarida deneyin derim.Bazi sorunlar tecrube ile cozuluyor.

Yarin benim de sinavim var walla internetiki olay fena degil. Turkiye ye doneli bir sene oldu geldikten 1 hafta sonra motor aldim ama iste gorun ki ehliyet olayini daha yeni cozdum. Herkeze basarilar
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

bud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL150 34 EH 2231 Kara Ejderha
    hehe bu arada o sıraladığın şeylerin hepsini (sissy bar, yan ayak, vs) çok yakın zamanda ben tekrar sormaya başlayabilrim!!

"git eski sayfalardan bak!" çekmeyeceksiniz bana di mi??
    [url=http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?p=334281#post334281]Melabaa![/url]

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı stratejii adlı üyeden alıntı
    Arkadaşlar benzin zam derken dün akşam yakıtımın baya azaldığını fark ettim ve depoyu bi fulleyeyim dedim. Full depo 36 ytl yaklaşık 30km lik benzinim vardı buda benim kullanımıma göre yaklaşık 2.727ytl lik yakıt demek. yani bu yeni zamla birlikte sl lerimizin depoları 38 ila 40 ytl arasında fulleniyor ( yedek depo dahil) buda demek oluyor ki totalde zamla birlikte depolarımızda yaklaşık olarak 2 ytl fark ediyor
    diğer topiklerin birinde bi arkadaş " protesto edelim" gibi bişi demişti ama öyle protesto edecek kadar bi fark değil bence zaten konuları o noktaya getirirsek işi gücü bırakıp her haltı protesto etmemiz gerek
    stratejii, ben protesto iLe iLgiLi bi$iLer yazdim.. Goru$une saygi duyuyorum fakat, insanLarin 3 doLara 4000 cc'Lik bir cip'in deposunu doLdurabiLdigini, ya da üLkemizde topLanan vergiLerin 4/1'inin benzinden aLinan vergiyLe sagLandigini, dunyanin en pahaLi benzinini kuLLandigimizi biLdigini saniyorum.. Tekrar goru$une saygi duyarak, konuLari o noktaLara getirip, evet her haLti protesto etmemiz gerek, bugune kadar ediLseydi boyLe oLmazdik di mi

Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Hava filterisini surekli temiz tutun , bujiniz duzenli kontrol edin zinciriniz yagli olsun, yaginizi her 1000 km de bir degistirin.Bu saydiklarim benzin tassarufunda % 30 varan geri donus saglar sizlere.

Bu arada kucuk bir dip not: En pahali benzin Ingilterede satilmaktadir.Ama kontak kapama kampanyasi olursa bende varim.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

siner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250
    forum gene kaynıyo yukki!...

obikavi dostum ben yaylarımı değiştirme fırsatı bulamadım maalesef ama şu söölediklerinizden sonra da değiştirmeye de gönlüm varmıyor. Zeda kardeşimin motorunun bakımdan çıkmasını ve değerli yorumlarını dört gözle bekliyorum. Bu arada şimdilk ütopik bi şey ama yakında belki Antalya ma kısa bi ziyaret yapabilirim (hayatım çalkalanıyo, işim yok gücüm yok, bi ton ihtimal var) neysee

kontak kapatma konusuna gelince her türlü protestoya varım. benim kontak zaten sürekli kapalı. 3-4 günde bir binebiliyorum motora. benzin diyince aklım yerinden oynuyo. yakın zamanda artık bankalar değil, benzin istasyonlarına soygun düzenlenecek.
    değişmeyen tek şey değişimin kendisidir..

frezeci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM gts 250İ evo
    merhaba arkadaşlar uzun süredir forumu takip edip teknik bilgiler alıyorum sizden bursa dan kimse olmadığı için yazmadım hiç.düne kadar motorda bi sorun yoktu bugün biraz gezdim atrka frenlerde çok kötü cııyklama sesi gelmeye başladı acaba sebeb sizce nedir ne yapmam lazım..
    motorum 1650 m de..
    bugün zinciri gerdim gevşeyen civataları sıktım aynaları yenisiyle daha güzel gösteren bi modelle değiştirdim ama arka fren moralimi bozdu çok ses yapıyor fikriniz nedir ne yapmalıyım

Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Frezeci : Fren balatalarin pislik tozdan ve yagmurdan olusan pas ve toz ile tam performans vermemektedir. Balatalarin yenisi ile degistermeni tavsiye ediyorum yeni balatalar 20 ytl tahminen bir 10 ytl de iscilik tutar.Serviste yaparsan iscilik alinmaz.Ama balatayi pahaliya alma ihtimalin de var.

Siner eger Antalya gelipte bana ugramazsan bozusuruz.Hazir gelmis iken motorunu da almayi ihmal etme.Antalya ya tum dostlarimi bekliyorum su anda tam sezondayiz.

Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    ulen bugün sınava gittim.. okul otoparkında 50ye yakın motor vardı ne milletiz ya))) adamlar geniş motor ehliyeti sınavına motorla geliyor)))))

Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Bende motorla gittim sinava , sen onu birak adamlar motor ehliyet sinavindan cikip motora biniyorlar tekar ama kafada kask yok

locco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Sl 150
    Alıntı obkavi adlı üyeden alıntı

locco libadiye caddesinden veya göztepe köprüsünden nasıl gidebilirim oraya yardımcı olursan sevinirim
    libadiyeden dümdüz asagı indiğin zaman sağ tarafta migros sonrada soyak sitesi var.dumduz ilerliyorsununz e5 in üstünden gecen bir köprüye cıkıyorsunuz sağ tarafta harem sapağı var sonra da ankara sapağı bunlara girmiyorsunuz.sonra da ankara sapağından az ilerde sanayi sitesi diye bir sapak var.merdivenköy sanayi sitesi bu sapaktan girdiğiniz zaman zaten sitenin içine girmiş oıluyorsunuz.soldaki ilk sokak egsozcuların sokağı soldan ikinciye giriyorsunuz.girdikten sonra dümdüz devam ediyorsunuz yukarı doğru ta ki sağ tarafta uzman grup diye tabelasını görene kadar.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı
    Hava filterisini surekli temiz tutun , bujiniz duzenli kontrol edin zinciriniz yagli olsun, yaginizi her 1000 km de bir degistirin.Bu saydiklarim benzin tassarufunda % 30 varan geri donus saglar sizlere.

Bu arada kucuk bir dip not: En pahali benzin Ingilterede satilmaktadir.Ama kontak kapama kampanyasi olursa bende varim.
    Ya cok ozur diLeyerekten, topicLe aLakasiz konuLar di$ina cikmak istemiom ama, Zeda, karde$im, dostum orda da asgari ucret 380 YTL degiL ve orda da nufusun buyuk cogunLugu asgari ucretLe caLi$miyo degiL mi..

Blacat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL150
    Yaw topicten manyak kopmuşum... topic almış başını gitmiş. Neyse monitorumu tamire verdim pazartesi alıcam. Bakalım bana kaça patlicak... Yoksa motomax' mı götürseydim
    [SIZE="2"][B][I][FONT="Verdana"][LEFT]MEEEEAAAAAAAUV
    [/LEFT][/FONT][/I][/B][/SIZE]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler