Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Keeway Superlight 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    oldwolf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    regal raptor dadyw 250
    herkese selamlar saygılar sanırım forumun en yeni sl 150 kullanıcısı benim....... haliyle siz deneyimli arkadaşları baya sık rahatsız edicem ama herşeyden önce şunu söylemek istiyorum sl 150 ciler kadar forumda biribirine yardımcı olan yok galiba bu çok güzel. arkadaşlar motora gittikce alışıyorum oda bana 200 km yi anca doldurdum hiç zorlamadım 5 bin deviri hiç geçmiyorum fakat dün bi sollama esnasında 5. viteste 6bin civarına çıktımgazı bırakınca stop etti bunun nedeni ne olabilir bide rodaj olayı 500km demi yoksa 1000 kmdemi doluyor acaba herkese teşekkürler grşmek dileğiyle

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    obkavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    google arama motoru :)
    Alıntı oldwolf adlı üyeden alıntı
    herkese selamlar saygılar sanırım forumun en yeni sl 150 kullanıcısı benim....... haliyle siz deneyimli arkadaşları baya sık rahatsız edicem ama herşeyden önce şunu söylemek istiyorum sl 150 ciler kadar forumda biribirine yardımcı olan yok galiba bu çok güzel. arkadaşlar motora gittikce alışıyorum oda bana 200 km yi anca doldurdum hiç zorlamadım 5 bin deviri hiç geçmiyorum fakat dün bi sollama esnasında 5. viteste 6bin civarına çıktımgazı bırakınca stop etti bunun nedeni ne olabilir bide rodaj olayı 500km demi yoksa 1000 kmdemi doluyor acaba herkese teşekkürler grşmek dileğiyle
    hayırlı olsun güle güle kullan jikleni kontrol et en altta olduğunu oda olmazsa rölanti ayarına bi baktır
    LAZKOPAT /'Asla bir Türk'ü kılıcını çekecek noktaya değin kızdırmayın' Napolyon

"Az kaşardan Tost, Çok Kaşardan Dost olmaz"

Motosikleti
    Er6f abs
    Arkadaşlar şu arka frenden ses gelme olayı bende de var ve çok sinir bozucu bir ses , benim evde wd 40 vardı biraz sıktım ama geçmedi , bilen varsa ricam olsum anlatsın herhalde yanlış biryerine sıkıyorum....

cobalt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL600V 91 Transalp (Gırmızı)
    zeda3000 benim kırılan camın yerine orijinalini motomax'tan alıyorum bayıı ye sıparısı verdım 56 ytl (37 usd) ama sanayıde yada baska motorlardan cam uyarmı bılmıyorum adamların elınde hazır yoktu olculerıne bakamadım
    zaten camı hemen takmıycam bı sure camsız dursun satarken yanında verırım alan ısterse taksın .

Metali kardes 'e motoru calıstırıp yola koyulduktan sonra sag ayagınla arka frene kısa bır sure cok hafıf dokun senı yavaslatacak kadar degıl sadece pabuclar kampanaya degıp ısınacak kadar ısındıktan sonra ses falan kalmaz
    Loneliness has followed me.my whole life, everywhere.In bars, in cars...
    ...sidewalks, stores, everywhere.There's no escape.I'm God's lonely man.

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Cobalt anladim dostum su anda 7 cm uzunlugunda bir catlak var cam komple dussun oyle alirim.Aceleye gerek yok.Fiyati iyimis zaten.

Metali : Wd40 koyma fikri nerden geldi Zeytinyagi koy bari motorun kalorisi duser.Saka bir yana WD-40 yag ve pas cozucudur.O yuzden balatalrin yaglanirsa bir daha tutmaz.Ses surekli var ise ve Cobalt in dedigi gibi kesilmiyor ise .Balatalari degistirmen tavsiye olunur.Bu motorlarin balatalari ucuz o yuzden temizlemek ile ugracaginiza gidin yenisi takin.Zaten arka tekeri acip sokecekler bari saglam fren olsun.Fren isi can isidir o yuzden masrafindan kacinmayin uydurma yontemler ile gecici cozumlere gitmeyin dostlarim.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

csunlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    off be demek sadece bende değilmiş bu sorun.. Keşke baştan okusaydım da içim rahatlasaydı..

Her motoru kaldırışımda dişli sesi gibi bir ses geliyordu, özellikle motor ısındıktan sonra.. Servise gittim dedim böyle böyle.. Abim sağolsun motora bindi şöyle bir tur attı.. Dedi arkadaşın ruhsatı alalım hemen bir yay isteyelim bu motor gitmiyor öylesine gidiyor dedi.. Neyse sipariş verildi 1 hft sonra geldi abicim yay.. Dedim abi bu motor gittikçe gitmemeye başladı ve şu debriajı her bırakışımda ne kadar yavaş ve dikkatli bıraksamda o çakır çukur sesi duyuyorum ve motor daha bir zor hareketleniyor.. Servis de dedi ki bu yeni gelen yaylar senin orjinal yaydan daha kötü 2 günde geberir hiçbir işe yaramaz boşuna takmayalım dedi yazık olur dedi.. E napıcaz abi dedim.. Valla bu şekilde kullanacaksın dedi.. Sana bir debriaj balatası sipariş edelim onu değiştirelim dedi.. Yay nolcak abi dediğimde ise işte onu ayarlamaya çalışıcaz dedi.. yeni yayı takıp üzerine bi takım atraksyonlar yapıcam falan dedi.. fazla gaza asılmadan kullanıp idare ediceksin dedi..

Bu ne abi yaa gitmeyen ve sesler çıkaran bir motora mı sahibim artık.. Bu işin bir çözümü yok mu yaw.. Motomax'e saldırıp bu işi çözümlememiz lazım arkadaşlar..

onurcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125
    kardeş bitmez bizim çilemiz. benimde göstergeler nanayy :(
    kısa sürede çok sorun çıkması insanın hevesini kırıyo. uzun yol gerçekten bu motorla tehlikeli sakaryaya geldim istanbuldan 2 saatte iyi bi masaj oldu benim için sağlam titredim. neyse sıkmayalım canımızı zaten öğrenmek için aldık. gülü seven dikenine katlanır artık...
    onurcan - AB+

Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Yaa benim yaylar iyimis o zaman , bende binde bir sorun oluyor vites te oda cok isininca.Yayin kalitesi dusuk ve kavramayi ve ayrimi iyi yapmiyor.Sanirim en iyi cozum Honda yada yamaha yayi takmak.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

along - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    keeway superlight kullanan arkadaşlar sizleride bekleriz
    DARÜLACEZE ziyaretimize şöyle 40-50 keeway yanyana fena durmaz herhalde

http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=16928

Motosikleti
    Alıntı onurcan adlı üyeden alıntı
    kardeş bitmez bizim çilemiz. benimde göstergeler nanayy :(
    kısa sürede çok sorun çıkması insanın hevesini kırıyo. uzun yol gerçekten bu motorla tehlikeli sakaryaya geldim istanbuldan 2 saatte iyi bi masaj oldu benim için sağlam titredim. neyse sıkmayalım canımızı zaten öğrenmek için aldık. gülü seven dikenine katlanır artık...
    kardeş biraz detay verirmisin kaç km yi kaç saatte aldın ortalama hızın neydi, kaç km de mola verdin, ve uzun yollda titreşim kaç kmden sonra başladı

csunlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Honda, Yamaha yayı uyacak mı buna?

Motosikleti
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı
    Yaa benim yaylar iyimis o zaman , bende binde bir sorun oluyor vites te oda cok isininca.Yayin kalitesi dusuk ve kavramayi ve ayrimi iyi yapmiyor.Sanirim en iyi cozum Honda yada yamaha yayi takmak.
    hatırlamıyorum geçmiş sayfalarda kaldı sanırım birisi dragstrar yayı takmış problem hallolmuştu tanesi 10 ytl x 4 = 40 ytl imiş

birde arkadaşlar şu çağlayandaki 35 ytl ye sisibar takan yerin telefonu kaçtı ve yeri neredeydi bulamadım topicde

Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    obkavi, Çağlayan'daki yer Kanuni Servisiydi, Kanuni'nin internet sitesinden bulabilirsin.

Ben baktım:
    MURAT OTO.LTD.ŞTİ.
    Gürsel Mah. Belediye Çıkmazı No:7 Çağlayan/İSTANBUL - Çağlayan
    0 212 220 66 00

Ama daha yakın bir Kanuni bayisine de sorabilirsin varsa Çağlayan'a kadar gitmene gerek yok.
    1-3-8........................................138
    FORUM KURALLARI ve KULLANIMI HAKKINDA

Motosikleti
    olcan kardeş abi nerelerdesin ya görünmez oldun topic de gerçi başka konu başlıklarında görüyorum seni ama... O arada teşekkür ederim sağolasın

Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Abi hep buralardayım, yeri geliyor yazıyor, yeri geliyor okuyorum.Sürekli takipteyim ama...

Bir de Kanuni'nin şöyle bir sitesi var
    Seyhan 250C başlışı altında Sele ve sonra Arka Dayanak'ı seçince 20.19 YTL fiyat ve 3.63 YTL KDV olarak veriliyor.

Taktırmayı düşünürsen montaj işini yapıyorlar mı diye de bir sorar mısın?
    Bir ara vakit ayırırsam ben de alıp en kötü ihtimalle kendim yapacağım montajını.(Gerçi o en kötü ihtimalle yapılan montaj daha sağlam olabilir)

Motosikleti
    olcan sordum abi 34 ytl dediler montaj hariç sanırım montaj yapmıyorlarmış veya telefonda öyle söylediler çok rica ettim eğer yoğun olmazsa montajıda yaparız dediler ücreti gelince konuşuruz dediler

Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Yayalri haftaya buyuk bakima sokturdugumda baktiracam.Eger tutarsa soylerim.Yanliz motorumuz cok ii 2000 km dir ayni yaglayim ve yagim altin gibi parlak su anda 5500 km oldu ve bakima sokuyorum hic yag yakmadi.

Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    obkavi, montaj meselesini sormamın sebebi Kadıköy'deki bayide konuşurken biz siparişi verir satarız, montaj yapamayız, onu kendi yetkili servisine yaptırman gerekir demeleriydi.
    Ama çok da zor bir işlem değil zaten.

Gelişmelei bekliyoruz.

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Alıntı csunlu adlı üyeden alıntı
    Honda, Yamaha yayı uyacak mı buna?
    Arkadaşlar ben yayları değiştirdim sonra balatalar değişti motorda hiç bir değişiklik olmadı. Yamaha drag star yayı uyuyor dediler Zeytinburnunda yamaha bayisine gittim durumu anlattım kardeş senin anlattığın sorunla yayların hiç bir alakası yok paranı boşa harcama yine çok istiyorsan getirtelim şeklinde bir cevap verdi. Bu aralar bir çok servise uğradım adamlar daha yayları takmadan bir işe yaramayacağını biliyorlar.

borty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kee-way 150 s.light
    Zeda kardeş

şu akü için servise gittim sıktık falan tık yok,sanki akü ölü gibi şarj etmiyor,ancak kick startla çalıştırıp,yola devam ediyorum,tabi sinyallerde çalışmıyor,korna zorla ötüyor,bişey olmaz dedim nazar değdi valla,cuma günü test edilecek,olmazsa yeni akü alıcam

bizim motora max kaçlık akü takılabilir
    KIÇI MOTORUN SELESİNE DEĞEN HERKES ARTIK MOTOSİKLET VAZGEÇİLMEZİDİR.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler