Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Keeway Superlight 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Keeway Superlight 150
    Jinlun'lar görüntü olarak hiç iyi değil bence. Benim işyerinin garajında birinde var bayağı bir inceledim. Bence Hafif bir motor bir alımı çalımı yok...

Keeway'i gören herkes kaçlık bu abi 700? 500? diyor... Ayrıca gören herkes bir kere binebilirmiyim diyor.

Bu arada Motorlu Taşıtlar A2 ehliyet sınavını kazanmış bulunmaktayım.
    [b]Nereye gidersen git oradasındır.[/b]

34 FB 7215

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    wysiwyg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    italjet dragster / keeway superlight / yamaha bws 110R
    Evet arkadaşlar, eylül ayından beri yaklaşık 1500 km yapmış biri olarak artık izlenimlerimi yazabilirim... Bu arada daha önce bahsettim mi bilmiyorum ama 10 senelil motor kullanıcısıyım. 50cc den 1100 cc. ye her model marka motor kullandım. Şu aralar motorsuz geçiremeyeceğim için motorum fiyatı dolayısıyla Keeway Superlight... İlk olarak kesinlikle fiyatından daha iyi bir motor. 110 km ye kadar rahatlıkla olmasa da çıkabiliyor. Hızına göre frenleri mükemmel lastikleri çok kötü. Aynalardan hiç bişi görünmüyor. (sinyaller hakkında hiç bişi yazmıyorum!!!!) Islak havalarda lastiklere özellikle dikkat... Benzin tüketimi son hesaplamalarıma göre 2,3 lt/100 km de... Çok komik geldi bana bu yakıt tüketimi... (öteki motorum italjet yaklaşık 7lt/100 km de yakıyor ??!!) Ben 10/40 mobil 1 kullanıyorum herhangi bir eksilme vs problem yaşamadım. Benim tavsiyem içinde gelen yağı 100-200 km kullanıp hemen kaliteli bir yağ ile değiştirmeniz. Servis olarak kesinlikle maslak sanayi 2. kısımda V motor yılmaz ustayı tavsiye ederim. (motomax yetkili servisi). Yağmurda ön çamurluğun tasarımından dolayı yerdeki suyu direk ayaklarınızın üzerine atıyor. (çok kötü özellik) Soracak soruları olanlar varsa cevaplamaktan zewk duyarım.

Herkese iyi sürüşler...

Shamyl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800S
    wysiwyg, bilakis, ben de ön çamurluğun tasarımından çok memnunum, hiçbir motorun korumayacağı kadar çamurdan koruyor, hiç ıslanmıyorum...
    BİR GÜN HERKES [B]ABS[/B]'Lİ OLACAK!!! [B]ABS[/B] SEN BİZİM HERŞEYİMİZSİN:)

purifier - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    aslında şu elektrik şemasını doğru dürüst verseler belki bir güzellik yapılabilir ama pdf ortamındaki şema ile bir halt yapılmaz
    hayalbert dostum bu elektrik şemasını nerde bulabiliriz.sende var mı? buraya atabilirsen iyi olur ben biraz uğraşmayı düşünüyorum da

kamde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway
    sevgili keewayciler s.lightımı 4 gün önce aldım yaklaşık 2 ay kadar araştırma yaptım ve piyasadaki bir çok motordan daha iyi bir motor 200 km deyim rodajı doldurmaya çalışıyorum 3000 ni geçen arkadaşlar varsa herhangi bir problemle karşılaşıp karşılaşmadıklarını söyleyebilirler mi birde buraya resim nasıl ekleniyo bilgisi olanlar yardım ederse sevinirim

sijelli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 150 34 FB 5731
    2000 km de debriyaj telim koptu garanti karşılamıyor aldığım günden beri alarmımı salak motorchu melih yapamıyo yenisinide takmıyor böyle servislik olmaz motomaxe şikayet ettim baya bi servisliğini aldırcam elinden zaten kazıklıyo bide sallamıoyo bi sorun olunca benzin göstergem bozuldu arka stopa sukaçıyodu hepsini kendim hallettim yağımıda artık kendim değiştiriyorum isteyen olursa koşuyolunda itinalı kapalı garajta 2 arkadaş değiştiririz ikimizdee KEEWAY ciyiz
    Big Black SHARK
    :cat:
    34 FB 5731

TAMER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KEEWAYsuper light150,HYOSUNG GT250
    Arkadaşlar benim geçenlerde arka lastiğim patladı e-5 de giderken.Yaklaşık 90 km hız ile gidiyordum,birden motor yavaşlamaya ve yalpalamaya başladı,anladım bir anormallik olduğunu emniyet şeride çektim motoru.Durduğumda arka lastik sonuna kadar inikti baktım çivi girmiş.Minibüse yükledik motoru öyle garaja taşıdık.Birine verdim lastiği yaptırması için veririken de tubeless lastik bu ona göre bir yere götür dedim.Fakat adam lastiği yaptırıp getirdiğnde tubeless değilimiş bu içinde şambiyel var dedi.

Bu motorun tanıtım broşüründe lastikler için tubeless diyor,nasıl oluyo peki şambiyelli lastik çıkıyor.Zaten tubeless olsa patladığında birden bütün havası inmezdi,yavaş yavaş inerdi.Bu konu hakkında bilgisi olan varmı,broşürde yazan bilgi yanlışmı,kandırılıyomuyuz yoksa?

cobalt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL600V 91 Transalp (Gırmızı)
    lastikler tubeless değil olsa lastiğin üstünde yazardı ama istersen tubeless lastikle değiştirebilirsin biraz masraflı olur ama değip değmeyeceğine sen karar ver

SicK_BoY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Caponord ETV 1000
    Arkadaşlar merhaba...

Formun ilk sayfasından son sayfasına kadar okuma fırsatım ve zamanım olmadı sadece birşey sormak istiyorum bu chopper-cruiser'ın 250'liliği Türkiye'ye ne zaman geliceğini biliyormusunuz ve tabiki fiyatı?

Motomax da inceledim de 150'lik Keeway o kadar da pahalı deil 150'likten yola cıkarak 250'liliğinde fiyatının tahminen 3.750-4.500 arası olacağını düşündüm?

Şimdiden çok teşekkür ederim arkadaşlar

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    ya bu 150cc küçük ama uzun yol için niye uygun değil? son sürati yüksek değil diye mi? uzun yolda motoru kaçta kullanıyorsunuz ki? ben otomobilde bile 110'u geçmedim daha.

jameika34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA 600 F 2006 MODEL
    Arkadaşlar bu motorlarda iç lastik kullanılmış fakat isteyen arkadaşlar iç lastiklerini çıkartıp vede siboplarını değiştirdikten sonra tupleks lastiğe çevirebilirler.... bilgilerinize
    Not: Üzerindeki Kullanılan Lastiklerde Oldukça Kalitesiz Bunuda Gözardı Etmeyin..
    Kurtların Olduğu Yerde...Çakallara Asla Yer Yoktur....

cobalt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL600V 91 Transalp (Gırmızı)
    iç lastikleri çıkarıp tubeless yapmaktansa komple değiştirmek daha sağlıklı ama pahalı bir yol ama her halükarda çantada lastik tamir kiti taşımak gerek dünya hali

buluşma konusuna gelince ; ehliyetim olmadığı için motor da almadım kendimi tutamayıp gezeceğimi ve keklik gibi yakalanacağımı biliyorum ( insanın kendini bilmesi güzel sey ) bu yüzden belki haftasonu kursun motorunda calısmak için anadolu yakasına geçebilirim eğer belli bir saat varsa kendimi ona göre ayarlamaya calısırım
    sevgiler

northern - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks Titanic 150 S
    sanırım bu motorla hem uzun yol yapan hemde enfazla yol giden benim yaklaşık 5000 km oldu antalyaya gittim izmirden ve geri geldim hiç bir sorun yaşamadım ama suda bir gerçek hız olarak yokuş aşağı 115 görebildim sadece hız olarak en fazla kaç gördünüzz??
    annem beni öldürecek

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer

Orta ayak problemi

Evet arkadaslar bugun bende 150 superlight timi teslim aldim eski scooter imdan sonra kendimi mercedese binmis gibi hisediyorum gercekten. Motor daha cok yeni ve soyleyebilecegim cok sey yok ama tek sorun orta ayagi acmak nerede ise imkansiz. Hadi ben 70 kg diyeceksiniz zayif kaldin arkadasim benim iki katim kilo olarakta o da yapamadi. Orta ayak acmak icin cok efort sarfediyoruz. Bu isin bir teknigimi mi var yoksa benim orta ayagim da mi bir sorun var. Motora resmen asiliyoruz onu geri cekmek icin.Yardimci olursaniz sevinirim.

Motosikleti
    Keeway Superlight 150

Re: Orta ayak problemi

Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı
    Evet arkadaslar bugun bende 150 superlight timi teslim aldim eski scooter imdan sonra kendimi mercedese binmis gibi hisediyorum gercekten. Motor daha cok yeni ve soyleyebilecegim cok sey yok ama tek sorun orta ayagi acmak nerede ise imkansiz. Hadi ben 70 kg diyeceksiniz zayif kaldin arkadasim benim iki katim kilo olarakta o da yapamadi. Orta ayak acmak icin cok efort sarfediyoruz. Bu isin bir teknigimi mi var yoksa benim orta ayagim da mi bir sorun var. Motora resmen asiliyoruz onu geri cekmek icin.Yardimci olursaniz sevinirim.
    Sehpanın üzerine çıkmalısın bir ayağınla destek verip motoru yukarı kaldırıp geri iteceksin zaten üzerine çıktığında motor kendini sehpanın üzerinde bulacak

Kazasız belasız bol keyifli sürüşler...

Alıntı borty adlı üyeden alıntı
    Bu Borty cafede buluşma heyecanı nedir ben anlayamadım arkadaşlar.

Yanlış anlaşılmasın ama sürekli duyduğum ;

Borty cafede buluşalım borty günü borty saati ...

endişe verici bir niyet yoktur. sadece garip...

demiş,herifinbiri

1-Az ve öz cevap veriyorum,bu motor benim ve tanıştığım arkadaşların ilk motoru olduğu için çok meraklı he hevesliyiz biz kendi aramızda çoktan kaynaştık zaten,motora ilave edebileceğimiz aksesuarları belirleyip kaynaşıyoruz.Hatta sakaryaya gidip oradaki bir keewaycı arkadaşla dahil tanıştım.

Ayrıca sana kimse zorla börty saati börty zamanına uy demiyor,demiyecekte aktif olaydında şimdiye kadar bir buluşma ayarlayaydın

şimdilik bu kadar
    Yanlış anlaşılmasın dedim yinede yanlış anlaşıldı. Amacım seni sorgulamak vs. değil. Kafanı parçalamana gerek yok. Senin için kötü bir lafta söylemedim ayrıca. Sadece neden dedim?

Birşey hakkında soru sordum yani sadece soruydu yargılamak değil.

Uzatmıyorum ben daha fazla sadece biraz düşünüp ve şuÖNYARGI olayını kafandan atıp mantıklı bir şekilde olaya tekrar bak bence.

Bana önyargılı deme sakın ben sadece neden dedim

neden... artık demiyorumda ama. bak dalgana...

Alıntı jameika34 adlı üyeden alıntı
    Alıntı herifinbiri adlı üyeden alıntı
    Bu Borty cafede buluşma heyecanı nedir ben anlayamadım arkadaşlar.

Yanlış anlaşılmasın ama sürekli duyduğum ;

Borty cafede buluşalım borty günü borty saati ... :

endişe verici bir niyet yoktur. sadece garip...
    Arkadaşım Zaten Burada Bir Ard Niyet Yok. Bu kış günü herhalde dışarıda biryerde toplanım konuşacak halimizde yok. Borty Cafe Meselesine gelincede Sağolsun Sahibi (Borty/Atilla) böyle bir teklifte bulundu hatta çayları bile ücretsiz ikram ediyor. Oradaki amaç yazdıklarımızdanda anlaşıldığı gibi Bu motor hakkındaki bilgileri, tecrübeleri, sorunları birbirimize aktarmak ve destek olmaktır. Bunun altında başka birşey aramanın bir manasıda yok.

Birşeyin altında art niyet aradığım yok. dipnot olarak yazdımda zaten...

seninde kafanı duvarlara vurmana gerek yok. ortada duvarlık bir olayda yok zaten.

Sevgiler, Saygılar...
    [b]Nereye gidersen git oradasındır.[/b]

34 FB 7215

jameika34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA 600 F 2006 MODEL
    Keeway 150 sahipleri dün Sirkeci'de Keeway 150 kullanan bir arkadaşla tanıştım ve İkitelli'de özel egzos yaptırmış aynı orijinali gibi (Abart Modeli) süper bir sese sahip bilgi olsun diye yazdım..... (125 ytl)(Nikelajlı Olarak)
    Kurtların Olduğu Yerde...Çakallara Asla Yer Yoktur....

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Arkadasim verdigin bilgi icin tessekurler ama inan olmuyor cok garip.Eski motorum bunda 20 kilo daha azdi onu tek parmagimla kaldiriyordum orta sehpaya.Ayakligin uzerine cikiyorum ve agirligimi o noktaya veriyorum arka koltuktan destek aliyorum banamisin demiyor.Sanki bir kulce. Kilom 69 ajaba diyorum kilodan dolayimi ama zanetmem benim yarim insanlar bundan buyuk motorlari parmagi ile kaldiriyor. Ajaba genel olarak bu modeldemi zor yoksa benim ayaklikgin ayarimi yanlis. Cunku asildigim zaman ayaklik yukari acilacagina surtunup motor geriye kaciyor.Bu yuzdende bir turlu arka tekerligi havalandiramiyorum.

Forumdan Uzaklaştırıldı ginger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf150
    Merhaba Arkadaşlar ;

Öncelikle şunu belirteyim, formların acemisin pek bilgim yok burda boşluk buldum buraya yazıyorum.
    Çarşamba günü saat 17:30 da ani bir kararla motomax yıldız şubesini aradım bir keewey superlite 150 sipariş ettim.Ertesi gün 460 ytl peşinat 150 ytl gibide (net rakkamı hatırlamıyorum) evraklar için para gönderttim.Yarın motorum geliyor öldüm kaç gündür beklemekten.
    Elimdeki aksesuarlar; geçen hafta dışarıda da giyerim diye beni robocop gibi gösteren bir motor montu almıştım (full fonksiyon,4 mevsim %100 su geçirmez) BLACK marka 160 euro 6 ay taksitle ardından Perşembe, günü airoh marka simsiyah bir kask aldım 75 ytl ye, el kemikleri koruyan çıkıntılı (bknz. tamer arkadaşımzın ki) gibi deri bir eldiven 70 ytlye (sonuncusunu ben aldım) çok suya gelmez su alır dedi, burnun altından boyuna inen kar maskesi gibi bir parça aldım kaskın içine giyip boynum rüzgar almasın diye, avrupa çok kalın zincir aldım 1,5 mt motoru zincirlemek için 20 ytlye.
    Yarın öğlen gibi motor depoya iniyormuş, montaj yapıp teslimatı yapacaklarmış.Hayırlısı bakalım.Çeteden bir arkadaşla sanayiye gidip kullanmayı öğrenicem (iyi bisiklet kullanırım ama motorsiklet deneyimim Pegout Speed Fhiter 2 ile 100mt gitmeyi geçmedi)
    Hayırlısı ile 26 sında direksiyon sınavı var.Onuda geçip ehliyeti aldım mı hangi bar hangi cafe nere istiyorsanız gelirim buluşur tanışırız.Bende sınır,mesafe zaman yok.
    Bunları niye mi yazdım ? ufak bir sevinç paylaşımı gibi düşünün.
    Değerli arakdaşlar yukarıda bahsettiğim ürünlerin resmini talep edenleriniz olursa çeker bir şekilde görmenizi sağlarım.Şimdilik size iyi akşamlar diliyor saygılar sunuyorum.Bu gece uzun olacak.

SoNsUz SaYgILaR

leonine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRANSALP
    hayırlı olsun motorun 250 cc nezaman gelecek alsammı beklesem mi bilemiyorum.

beni asıl endişelendiren ben rahat durmam 150cc artçıyla beraber uzak mesafelere gider gelirmi yani tekirdağ izmir vs şehir içinde 110 km falan yaparda uzun yolda motor bayılırmı. merak ediyorum. şekli falan number one ama torku düşük beni bulandıran bu .

şimdi bana yrdmcı olun bakalım motomaxa 5 defa e-mail attım adamlar tenezzul edip cvp yazmadı

ya gelicekte bunun bir prgramı vardır şubat,mart vs ama cvp yok ....

2006 lar mısır patlağı gibi çıkmaya başladı.
    \'NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE\'

İ.E.T.T GERİ DÖNDÜ,YAŞASIN AKBİL

TAMER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KEEWAYsuper light150,HYOSUNG GT250
    ginger,

Hayırlı olsun,umarım keyifli vakitler geçirirsin motorunla.GÜlegüle kullan...

leonine,

Motorun çekişi ilk başlarda banada az geliyodu özellikle 2 kişi iken.Çok da uzun yol olmasada 2 kişi kilyosa gittim,kilyos yolu üzerinde dik ve uuzn yokuşlar sıkça var.Özellikle yokuş yukarı çıkaren,motor tıkanıyordu,keza vites düşürüncede,düşük bir hızda seyretmek sorunda kalıyordum;Fakat ilk 500km den sonra baya bir artış oluyor motorda.Kilyosdan dönüşte bile motor 500km ye geldiğinde bunu farkettim.1000 km ye kadarda bu artış devam ediyor.Rodajdayken motordan pek bir şey beklememek gerekiyor sadece rodajı en ii şekilde motoru zorlamadan açmak lazım.[/b]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler