Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Keeway Superlight 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    blueberry - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R-26 1954+Keeway SL 150
    Alıntı GeCe__ adlı üyeden alıntı
    blueberry demekkı 13 az gösterıo ölemı oldu bılıyorum agbı ben 10 km fln az gösterıo evet 120 basıo.. bu arada hangı yolda ve ne kadar ceza aldın???
    Akçay-Çanakkale yolunda 101 ytl. cezamız kesildi.
    Küçücük bir MERHABA diyebilmek-işitmek çok güzel

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GeCe__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K3 GSX R 600 YELLOW/BLACK
    vay serefsızler neyse gecmıs olsun agbı 100 ytl de ii para neyse acelesı yok gercı ödemek ıcın ama,sonucta borc tabı

northern - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks Titanic 150 S
    bazı arkadaşlar hala uzun yola gider mi diye sorular soruyorlar bende son kez açıklıyorum . İzmir-Antalya arası yayla yolundan gidilirse 485 km ben bu yolu yaklaşık 8 saatte 1 kez durarak gittim yani ortalama hızım 90 km oluyor. yaklaşık olarak 1400 rakım a çıktım yani 1400 m rampaya motorda ki hızım ise 70 kadar düştü sadece o kadar ne bir şişme ne bir tıkanma görmedim şuandaki motorun km ise 11.200 km sanırım benden daha fazla yol yapan yoktur bu motorla varsa söylesin . bende memnun isem bu motor alınır arkadaşlar.
    annem beni öldürecek

Blacat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway SL150
    Alıntı locco adlı üyeden alıntı
    Arkaadslar gecen dustugumde koruma demiri ve egsozun ufak bir yeri cizildi.malum bir kaç gündür yağmur yağıyor.ufak ufak paslanmaya başlamış.içinizde nasıld urduracagımı bilen varmı.cok ufak bir yer oldugu için ben su gri renk boylarıyla rütüş yapmayı düşündüm.onerileriniz varsa cok sevinirim

Locco dostum çizik olayına bi şey diyemem ama durup dururken sadece su yedi diye motorun paslanması çok salakça ve saçma .. Garanti belgesinde gördüğüm kadarı ile ıslak zart zurt bırakmayın diye bir şey yazmıyor... Benim makinanın derdini sana anlatmıştım hatırlıyorsundur. bende durup duruken paslanma olayı var.. Bence garantiye giren bir olay.. Ufak tefek küçük parçalar olsa canıma minnet derim ki hadi kıl yün oldu paslandı dandik malzeme eyvallah.. Ama benim motor sağ ve sol krank kapaklarının üstünde krom çatlakları var bööle bi şey de garantiye girmezse ne girecek ki abi.
    ayrıca kabarmalar göstergenin nikelajında ve farın da nikelajında başladı. Ben garantiden servise götürmeyi düşünüyorum derlerse ki siz bunu ıslak tutmuşsunuz...??? Ne yani sudan geçtikten sonra elimizde bi havlu bez ile hemen sağa çekip yeni doğmuş küçük çocuk edası ile aman bi şey olmasın üşümesin hastalanmasın diye paslanmaması için kurulayacak mıyız??? Valla kabullenmezlerse önce motomax'a sonra da aitho'nun dediği gibi tüketici koruma derneğine kadar uzar gider bu konu. zaten adamlar boş boş oturuyolar birisi şikayet etse de tepelerine çöksek diye bekliyorlar.
    [SIZE="2"][B][I][FONT="Verdana"][LEFT]MEEEEAAAAAAAUV
    [/LEFT][/FONT][/I][/B][/SIZE]

kemikliet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150 (Krem)
    @locco ve @aitho teşekkürler.

Biri krem rengi piyasada kalmamış demiş
    Ben motorumu alırken siyah rengine 20 kişi sıradaydı ve gelmesine 13 gün vardı. O yüzden krem aldım. Şimdi de krem rengine mi sıraya girdiler

Gerçi krem rengi daha hoş duruyo. Ayrıca heybeleri kaldırınca arka teker ile arka çamurluk arasındaki o mükemmel birliktelik göze çok hoş gözüküyo. Bunu siyah renkte yakalamak zor olur, malum tekerde siyah.

Ben heybeleri çıkardım motor daha güzel duruyo sizde bi deneyin isterseniz.

Benim motorum 300 km yi geçmedi, halen rodajdada ama devir saati 6000-7000 arası 90km yi geçtim düz yolda.

ilk bakımını 500km de mi yapayım yoksa 300km de mi ? Hangisi daha uygun olur ?

Arkadaşlar bir sorum olacak. Kullanım klavuzunda kask kilidi diye bişeyden bahsetmişler ama klavuzda ki resime bakarak bulamadım yerini. Bana kaskımı nereye bağlayabileceğimi anlatın lütfen. Sırf elimde gezdirmemek için gittiğim yere kasksız gidiyorum.

Motosikleti
    Keeway SL150
    Öncelikle hayırlı olsun kemikliet dostum... Allah kaza bela vermesin.. İlk bakımını 500 de yaptır.. 300de parçalar tam manası ile alışmış sayılmaz. Ayrıca kask kilidi denen zımbırtı yok.. benimkinde de acaba diğer arkadaşlarda var mı ben de bilmiyorum sanırım çok lazım olan bir şey olduğu için motomax bunları bize para ile satmayı düşünüyor olabilir herneyse... kısacası kask kilidi yok.. kaskı yanında taşımak zorunda kalsan da mutlaka takılı gez.. Allah vermesin sadece 30 km hızla bile bir kaza olsa ve başını bir yere çarpsan alacağın yara çok büyük olur.. Aman hocam kask olsun..
    Bu arada rodaj süresinde 6000 deviri geçmemeye çalış. Motoru zorlamayasın. Ayrıca gördüğün hız 90km/h değil 103km/h Göstergelerimiz az gösteriyor hızı.. Gece arkadaşımız bunu keşfetti (10km/h olarak) blueberry abimiz de yediği trafik cezası ile tam olarak kaç km/h az olduğunu tam olarak saptadı (şerefsiz polisler).. Meğer 13km/h az gözüküyormuş..

Motosikleti
    C-a-r-p-e D-i-e-m !!!

şaka bi yana motor sağır kalmasın diye arada sırada bu şekilde çıkışlar yapmamı tavsiye ettiler bende o yüzden yapıyorum. Bu gün biraz daha gezerim ama topu topu 30km daha yaparım Benim rodaj seneye yaza bitmez

Motosikleti
    Keeway SL150
    Yok abijim arada bir yapıcan ani çıkışlar ama uzun olmaması lazım.. bir de sürekli aynı hızda uzun süre gitme... yani motorun devrini de vitesleri de sürekli değişken olarak kullan rodaj boyunca ...

Selamlar arkadaşlar;

Yol yapın biraz, yazın yapmazsanız ne zaman yapacaksınız, tamam forumda takılmak güzel ama bazen varoluş maksadınıda engellemiyor değil hani millet foruma saplanıp kalıp motorla gezmeyi unutuyo

Yeni motorumu cuma akşamı teslim aldım, sağnak yağmur vardı rahatça binemedim diye hayıflanımyodum ki ana!! cumartesi akşam bir baktım 200km olmuş motor

Kask Kilidi Kullanmayın !!!

Nedenmi ? bir kere bu zamana kadar tanıdığım kimse kullanmıyor ve kullanan birkaç kişi de kasklarının kayışlarını kesip çaldıkları için kullanmaktan vazgeçmiş durumdalar. İyisimi nasihattan iyi müsibeti yaşamadan vazgeçin kask kilidinden.

İyi Seyirler...

Motosikleti
    Keeway SL150
    Alıntı aitho adlı üyeden alıntı
    Kask Kilidi Kullanmayın !!!

Nedenmi ? bir kere bu zamana kadar tanıdığım kimse kullanmıyor ve kullanan birkaç kişi de kasklarının kayışlarını kesip çaldıkları için kullanmaktan vazgeçmiş durumdalar. İyisimi nasihattan iyi müsibeti yaşamadan vazgeçin kask kilidinden.

İyi Seyirler...
    Padişahım çok yaşaaa

Alıntı Blacat adlı üyeden alıntı
    Padişahım çok yaşaaa
    hümme haşa huzurda, benimki sadece tavsiye, malum burası İstanbul, adamlar Ölünün g.tünden pamuğu çalıyorlar walla

Motosikleti
    abi o zaman ne kullanıcaz ??? Kullanma demişsin ama alternatif getirmemişsin. Yani kaskımızı oylecene motorun üstüne mi koyalım ??

Ha benim kaskım pahalı bi kask değil ama sonuçta zengin biride değilim. ikide bir kask mı alalım kendimize ??

Motosikleti
    Keeway SL150
    Hocam sen kaskını binerken mutlaka kullan. motoru bir yere bıraktığında kaskını yanına alırsın.. biliyorum gösteriş yapar gibi hoş değil kask taşımak ama hırsız adı altındaki o.ç. ler için şart

Alıntı kemikliet adlı üyeden alıntı
    abi o zaman ne kullanıcaz ??? Kullanma demişsin ama alternatif getirmemişsin. Yani kaskımızı oylecene motorun üstüne mi koyalım ??

Ha benim kaskım pahalı bi kask değil ama sonuçta zengin biride değilim. ikide bir kask mı alalım kendimize ??

Eh be canım kardeşim, ben çalınmasın diye hırsızlıktan dem vuruyorum, sen üstündemi bırakalım diyorsun? Tak koluna yanında taşı en güzeli, hem motorcu olduğun belli olur. Olmasın mı ? neden kötü bişeymiki bizimkisi

OĞUZ KAĞAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKI Er6-N & Yuan 200 Cross
    selam beyler. önceden kendimi tanıtmamıştım... yeni farkettim. tanıtayım dedim. ben konyadan oğuz kağan. 16 yaşındayım.1 aya kadar sl150 alacağım.aslında babam kendine alacak, ben de ondan alacağım.forumu takibe 1 hafta önce başladım. bayağı bilgilendim, herkese teşekkür ederim. herkese kazasız belasız yolculuklar. selamlar
    [B][FONT="Times New Roman"][COLOR="DarkRed"]BABAM SAĞOLSUN :) [/COLOR][/FONT][/B]

locco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Sl 150
    kemikliet

motorunun içinde su an demo yağ var.bu yağ dahaq capaklı ve rodaj domeninde silindirin yatağ alışmasını sağlıyor.rodaj biter bitmez bakıma gotur ve yağı değiştir.bu arada servise bırakma yağ secimini kaliteli bir yağ koydur.zincirlerini de yağlaman gerektiğini unutma.bunun dısında kafana takılan seyleri bu forum içinde aratıp diğer sayfalardan öğrenebilirsin
    iyi sürüşler

ebru_soldier - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    süperlight 150
    slm site halkı size bir sorum olacak bu "Seyhan 150-c"sisy barı nasıl olur motora yada olurmu yaprıran birini tanıyormusunuz fiatı falan nedir çok soru sormadım umarımhttp://www.kanuni.com.tr/

Motosikleti
    Keeway Sl 150
    cok soru sordun ebru.ssiybar keeway forumda gerekli açıklama var.ve sanırım gecenlerde sen bu soruyu yine sormustun bizde acıklamıştık dimi.
    olsun bir daha acıklıyorum
    seyhan 250 cc bar ı bizim motora gayet guzel oluyor ki gece nikli kullanıcının motorunda da aynısından var.fakat o cc bar ın delik yuvaları bizimkine uymadıgı için bir kaç delik falan açmak gerekiyor ki bunu sanayide hallettirebilirsin.hatta benden daha rahat hallettirebilirsin malum hemcinslerimiz olan ustalara bisi yaptırmaya calışmak paranla bile gayet zor oluyor.
    umarım acıklayıcı olmustur.

ebru_soldier - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    süperlight 150
    locco hem cinslerine parayla bile yaptıramıyorsan ve cinsiyet sorunu bana bir avantaj sağlayacağını düşünmen kask kullanmaman dan dolayı rüzgar yemene veriyorum ..ben sorumu sana sormadım madem rahatsız oluyorsun soruladan niye cevaplıyorsun açıklayıcı olmuştur herhalde ..cevap yazıpta ben didişmeye kalkma cvp vermem

Motosikleti
    Keeway Sl 150

yarım kask kullanıyorum ondan olabilir.
    ama yinede birsey sormadan once eski forumlara bakarsanız kucuk hanım topici sisirmemis oluruz.amacım da didismek falan degil.ama bir hafta icersinde bir suru insan aynı soruları sorup duruyor.cevabım da acıklayıcı olmustur.umarım serde ukalalık var.affola.
    iyi surusler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler