Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Keeway Superlight 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    siner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250
    merhaba tekrar arkadaşlar.
    Motomax saolsun aslında bize gönderdiği cevap maillerinde "yaylarınız bilmemne bayine gönderilecektir" derkene, bayiyi de durumdan haberdar ediyor. az önce petsa ile görüştüm. Ellerinde motomaxten aldıkları motor sayısı kadar yay varmış. "gelin ücretsiz değişiminizi yapalım" diyor yetkili. burada merak konusu acaba balatalarımız ne kadar yıpranmıştır? değişmek gerçekten gerekli midir? onu da motomax karşılar mı? bi de o anda serviste balata var mıdır?balata yok diye motor aynen orda kalmasın yani. hazır açmışken değiştirmek isteyenlere. bütün bunları petsa ile konuşup yazacaktım ama, ilgili ustam ile konuşamadım (idareten telefona bakan biri ile konuştum) bu konuşarla da ilgili bilgi edinir edinmez sizinle paylaşacam.

bir de uzun boylu arkadaşlara sööleyeceğim şudur. geçen gün bi arkadaşımın massai marka (yazılışından emin değilim ama motor güzel ve suziki yan sanayi diyolar ) motoruna bindim. laf aramızda arkadaş motoru hem 250cc olduğu hemde sl150 nin kendine yakışmadığı, motorun altında kaybolduğu için almıştı. fekat bindiğim anda ilk farkettiğim şey, selesinin bizim sl150 ye göre çok daha aşşağıda oluşuydu. inanılmaz alçak.arkadaşım da 1.85-1.90 civarı boy var. ve inanın bizim motorla yanyana durduklarında bizimki daha heybetli duruyor ki bunu kendisi de sööledi. benim arkadaş 1.90 boyla kendi selesi alçak motorunu paşalar gibi sürüyosa (ki ben sl150 den inip ona binince biraz rahatsız oldum) herkes bizim motorlarımızda çok rahat bi şekilde yolculuk yapabilir
    değişmeyen tek şey değişimin kendisidir..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    senolesen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı northern adlı üyeden alıntı
    ne oldu izmirdeki servislere
    ????

su an kahramanlardaki servisligi fes etti ve su an ben de haber bekliyorum 2000 bakımı geldi ama servis yok piyasada bakalim nolacak

izmirliler simdi haber geldi bizim motorlara artik kahramanlardaki honda servisi bakicakmis keewayin yeni servisi artik burasi

dünyali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    zeda3000 arkadaşım ben motoru aldığımda bujiyi hemen orda değiştirdim lastiklerim dubleks 2500km deyim henüz ne sigorta ne ampyl patlatmadı ama evet haklısın yüksek devirlere cıktığında ceyranı yüksek üretiyor hisedebiliyorsun yanız ben devamlı farları acık turarım yüksek ceyranda en azından cekişi dağıtır far ampulüm de 55wat fazla ceyranı cekiyor yağa gelince bende alışkanlıktır bir ara koşmuştum motorla her 1000km de yağı değiştiririm.sizede tafsiye ederim .beni düşüğünden bilgi verdiğin icin tşk motorcu dostu böyle olur işte hepimiz bir ayleyiz.
    rüzgasız kalmıyalım.

kemikliet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150 (Krem)
    Herkese slm.
    bende de sl150 var ve benim vites geçişlerinde tak diye bir ses geliyor. bir arkadaşım zincirden kaynaklanır dedi. motorum daha 300 km bile olmadı. çalıştığımdan dolayı gezemiyorum. Bi yay olayından bahsetmişsiniz ama olayı anlayamadım. epey sayfa var hangi sayfada belli değil. arayada bir sürü konu girmiş bulamadım yani.

bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

locco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Sl 150
    Alıntı kemikliet adlı üyeden alıntı
    Herkese slm.
    bende de sl150 var ve benim vites geçişlerinde tak diye bir ses geliyor. bir arkadaşım zincirden kaynaklanır dedi. motorum daha 300 km bile olmadı. çalıştığımdan dolayı gezemiyorum. Bi yay olayından bahsetmişsiniz ama olayı anlayamadım. epey sayfa var hangi sayfada belli değil. arayada bir sürü konu girmiş bulamadım yani.

kısaca baskı balatanın içindeki 4 adet yay bazı seri sl 150 lerde hatalı.garanti kapsamında değiştiriliyor.bunun için motomaxa mail atman ya da telefonla arayıp bilgilerini vermen sonrada yayların gonderildiği servise gidip garanti kapsamına giren bu olaya işcilik ücretide vermeden yaptırman gerekiyor

Ercument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Arkadaşlar bu sabah ehliyet için evrakları Bakırköy emniyetine verdim ve ehliyeti 15 gün sonra gel al dediler süre her yerde böyle midir?

Bir motorum 1500 km.de 2 gündür 100 km. den sonra motor da gaz kesilmesi gibi bir şey olmaya başladı daha önce bu olayla karşılaşan arkadaşlar varsa yorumlarını rica ediyorum. Teşekkürler

aidikurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki intruder C800
    Arkadaşlar bilgisi olanlar acil cevap versin biz bu debrıyaj yaylarını degıstırırken servıs ucretı verıyormuyuz motomax karsılamıyormu?

GeCe__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K3 GSX R 600 YELLOW/BLACK
    aidikurt agbı ii okumamısın sanırım hyr hıcbır ucret vermıyorsun ıcın rahat olsun gıt degıstır hemen..

ercument bence gaz kesılmesı jıkle acık olabılır onu bı kontrol et eyer acıksa gaz keser ok degılse baska bı sorun var demektır onuda ben bılemem..

dunyalı agbı sen nerelerdesın ya ben o gun sıle donusunde senı aradım ama cepın ınan kapalıydı öle kaldı yanı gelıcektım ama kapalı olunca rahatsız etmek ıstemedım.. saygılar..

slm arkadaslar ben bursadan murat... arkadaslar ıkı hafta ıcerısınde 2500 ytl ye kadar motorsıklet alıcam forumu ınceledım keeway de karar kıldım(150cc superlıght)ama bı sorum war bu uzun yol olayı.....eger uzun yola cıkan arkadaslar warsa bana bıraz bılgı werırmısınız ıkı kışı cekıs gucu nasıl oluyor bıde yakıt sarfıyatı hakkında bılgılendırısenız sewınırım

escapesus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow VT750C (+Keeway SL150)
    Alıntı stratejii adlı üyeden alıntı
    Daha Motovizyon Soner'i aramadım iş yoğunluğundan ama gün içinde arayıp. yayların gelip gelmediğini öğreneceğim zaten 2000 bakımını da yaptırmam gerek bu arada çıkar o da aradan.
    selamlar,
    ben aradım Motovizyon'u iş yoğunluğundan onlar da muzdarip olmuş durumdalar. bana Pazartesi-Salı gibi gün verebildiler.
    yaylar vs. gelmiş, işçilik ücreti olmadığını söylediler. fakat yağ değişmesi gerekecekmiş, onun için ücret alacaklarmış.
    saygılar.
    Get your motor running, Head out on the highway
    Looking for adventure, And whatever comes our way...

Alıntı kemikliet adlı üyeden alıntı
    Herkese slm.

Selamlar, bugüne kadar kullandığım ve kullanmadığım hiçbir motorda birinci vitese takıpta ses gelmeyenini görmedim. Işıklarda falan başka motorlarla beraber kalkarken dikkat et onlardanda gelir, hatta yunus-şahinlerin bmw'ler çtaak diye ses çıkarır. Yüksek torklu v motor chopperlarda ise ses daha yüksek ve darbelidir. Neden diye soracak olursan bilmiyorum ama bu sesten bir zarar geldiğini ne gördüm ne duydum.

İyi Seyirler...

ya abı hıcmı yok aranızda uzun yol yapan yada yapıpta ıkı kelıme soylucek olan

promethe76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DADYW Regal&Raptor DD250E-9 Sonunda:)
    Alıntı moto-guzzı adlı üyeden alıntı
    slm arkadaslar ben bursadan murat... arkadaslar ıkı hafta ıcerısınde 2500 ytl ye kadar motorsıklet alıcam forumu ınceledım keeway de karar kıldım(150cc superlıght)ama bı sorum war bu uzun yol olayı.....eger uzun yola cıkan arkadaslar warsa bana bıraz bılgı werırmısınız ıkı kışı cekıs gucu nasıl oluyor bıde yakıt sarfıyatı hakkında bılgılendırısenız sewınırım

selam murat hayırlı olsun şimdiden... en uzun istanbul sapanca yaptık iki kişi. sorun yaşamadım ben kendi adıma gurup olarak gittiğimiz için giderken 80-90 km arası bir süratte gittik. dönüşte ise 100 bazen 110 gibi bir serbest dönüş sürati yaşadık. uzun rampalarda biraz sıkabiliyor ama kafaya takmaya değmez derim ben. yakıt sarfiyatı ise depoyu fulledim içinde benzin varken fullediğim için tam olarak kaça dolduğunu bilmiyorum ama 35 40 ytl civarında fulleniyor sanırım şu an 430 km oldu ve hala biraz benzin var depoda bitene kadar kullanıp kaç km de bittiğini yazarım.

Kazasız belasız ve arızasız günler...
    [B]"Fenerbahçe büyüklüğü ne şampiyonluk büyüklüğü, ne kupa büyüklüğüdür. Onun büyüklüğü başka bir büyüklüktür işte, adı konamaz..."[/B]

Alıntı moto-guzzı adlı üyeden alıntı
    ya abı hıcmı yok aranızda uzun yol yapan yada yapıpta ıkı kelıme soylucek olan
    Var var sabırsızlanma, tamam topic faal ama kimse hazırolda beklemiyor birileri sorsada cevap yazsak diye.

Uzun Yol; Sapanca-İstanbul, İstanbul-Sapanca, aynı gün içerisinde gidiş dönüş. MT İstanbul Sapanca Gezisi. Tahmini 60'ar kiloluk sürücü+artçı çekiş normal yarım saat kadar zorlarsan makina dik rampalarda kasılıyor haliyle, 80-100 km seyir hızı zorlarsan rampa aşağı falan 110-120 km gibi max sürat, sollama yapmak biraz zor, ama makina hava soğutmalı olmasına rağmen kolay kolay şişmiyor. Aşağı yukarı rahatlatmak için 100km'de bir sigara-çiş molası iyi olur. Uzun yol tabi haliyle yanına 22-24 iki tane anahtar al lastik patlarsa lastiğini sökersin, buji al 10A yedek sigorta al lastik havalarını kontrol et, eğer gideceğin uzun yolsa yağını 20-50w koyki ısınınca su gibi olmasın, gece ampul falan patlar farsız kalırsın yedek ampulün olsun cebinde. Biz 150 km yolu 1,5 saatte alabildik o da ortalama 75-80km seyir sürati yapar ki aşırı hızlı sayılmayacak ve gezi tadında bir yolculuk için fena sayılmaz. Sorunsuz geçmiş bir yolculuk, yakıt tüketimi normal işte km başı 6-10 kuruş arası bişeyler yakıyo. Belediye otobüsünden ucuz.

Sen takma kafana keeway o kadar çinli değil, ne derlerse desinler değil işte. Atla git motoruna hele tek kişi çıkarsan daha rahat geçer yolculuğun.

İyi Seyirler...

Motosikleti
    Keeway Sl 150
    Alıntı aitho adlı üyeden alıntı
    Var var sabırsızlanma, tamam topic faal ama kimse hazırolda beklemiyor birileri sorsada cevap yazsak diye.

Uzun Yol; Sapanca-İstanbul, İstanbul-Sapanca, aynı gün içerisinde gidiş dönüş. MT İstanbul Sapanca Gezisi. Tahmini 60'ar kiloluk sürücü+artçı çekiş normal yarım saat kadar zorlarsan makina dik rampalarda kasılıyor haliyle, 80-100 km seyir hızı zorlarsan rampa aşağı falan 110-120 km gibi max sürat, sollama yapmak biraz zor, ama makina hava soğutmalı olmasına rağmen kolay kolay şişmiyor. Aşağı yukarı rahatlatmak için 100km'de bir sigara-çiş molası iyi olur. Uzun yol tabi haliyle yanına 22-24 iki tane anahtar al lastik patlarsa lastiğini sökersin, buji al 10A yedek sigorta al lastik havalarını kontrol et, eğer gideceğin uzun yolsa yağını 20-50w koyki ısınınca su gibi olmasın, gece ampul falan patlar farsız kalırsın yedek ampulün olsun cebinde. Biz 150 km yolu 1,5 saatte alabildik o da ortalama 75-80km seyir sürati yapar ki aşırı hızlı sayılmayacak ve gezi tadında bir yolculuk için fena sayılmaz. Sorunsuz geçmiş bir yolculuk, yakıt tüketimi normal işte km başı 6-10 kuruş arası bişeyler yakıyo. Belediye otobüsünden ucuz.

Sen takma kafana keeway o kadar çinli değil, ne derlerse desinler değil işte. Atla git motoruna hele tek kişi çıkarsan daha rahat geçer yolculuğun.

İyi Seyirler...
    Aitho
    ortalama 60 kiloluk demişsin artcılara hatunlar duymasın sopa yersin valla

promethe76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DADYW Regal&Raptor DD250E-9 Sonunda:)
    Alıntı vipseyahat adlı üyeden alıntı
    Keeway'ci dostlarım size bir sorum olacak benim boyum 1.85 bu motor da nasıl dururum bacaklarım rahat uzanırmı yoksa katlanma fazla olurmu gerçi hafta sonu bakıcam motora ama bana ufak mı gelir bu motor diye bir fikrinizi alim istedim. Yoksa Regal mi alsam biraz kararsızım yardımcı olursanız sevinirim.

Oku... Yaradan Allah'ın emri ile oku... Allah rızası için oku...

Arkadaşlar hergün aynı sorulara cevap vermekten gerçek sorunlarımızı tartışamaz olduk. 139 sayfa forum var boy diye arasak 50 tane mesaj çıkar en az. ne olursunuz bir deneyin yaa yazıp cevap beklemekten çok daha kolay hemde yukarıda sağda bu forumda ara seçeneğini kullanarak istediğiniz her soruya yanıt bulabilirsiniz.
    (ben aradım 19 soru çıktı boyum şu kadar küçükmü büyükmü diye)
    [B]"Fenerbahçe büyüklüğü ne şampiyonluk büyüklüğü, ne kupa büyüklüğüdür. Onun büyüklüğü başka bir büyüklüktür işte, adı konamaz..."[/B]

Alıntı locco adlı üyeden alıntı
    Aitho
    ortalama 60 kiloluk demişsin artcılara hatunlar duymasın sopa yersin valla
    hmm dur o zaman locco nasıl kıvırmam gerek düşüneyim....

Hah buldum, bana +15kg nişanlım artçım canıma da -15kg yaptıkmı tamamdır.

Bi arada şu koltuğun resimlerini görelim dimi artık döşemesi eskimeden yani

Motosikleti
    Keeway Sl 150
    baba.bende resimlerini cekicem de.bir makinem bozuk i dün yagmur vardı yıkatamadım makinei rezil gibi cekmek istemiyorum kızımı.eskirse eskisin gercek deri kullandıkça guzelleşir.

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Alıntı obkavi adlı üyeden alıntı
    zeda dostum epeydir takılmyosun bu tarafa, sana bişey sormk istiyorum bu benzin ve yağ katkı maddeleri var bunlar için ne diyorsun, birde bu tastik tamir spreyi nedir ne işe yarar nasıl kullanılır

Dostum benzin katki maddesinin gorevi oktan yukselterek benzinin yanma oranini yukseltir. Bazilarinin icinde teflon hammaddesi bulunmakta ve bu da deponuza yapisarak zararli maddelerin karburatore ulasmansini englemekte.

Yag katki maddesinde , bir tur yanmayi onleyici sentesik madde vardir. Yuksek isida motor yagi cok incelir ve gorev yapamaz ve siyahlasir. Bunu engleyen katki maddeleri bulunmakta ama bizim motorlarimiz yeni oldugu icin , sadece uzun yolda kullanilmasi yeterli.

Lastik Tamir spreylerine dikkat!!!! Icinden cikan madde beyaz kopuksu bir maddedir ve cabuk kurumasini saglamak icin bazi agir kimyassalar kullanilir.Bunu icine siktiktan sonra en yakin benzinciye gidip lastigin komple sokulmesi ve jant dahil yikanmasi sarttir.Aksi taktirde lastiginiz eritir ve jantinizi paslandirir.Yani daha ciddi masraflara yol acar.(Yurt disinda iken bunu siktiktan 3 gun sonra lastikciye gittim ve hem janti , hemde lastigi cope atmak zorunda kaldim.)
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    1- bugün ss250 yi görmeye gittim, yeni sl150 ler de vardı, ss250 sl150 yanında hiç de gösterişli durmuyordu, yeni gelen sl150 lerde yenilikler mi var? ben aylar önce görmüştüm o zamanda iyiydi ama bu sefer gözüme çok hoş göründü, sanki granaj fazlalığı olmuş, çoğu kaynak yeri kapatılmış, süper 4 4 lük göründü gözüme,

2- motovizyon 2590 ytl ye nakite verdiğini söylüyor, onlar eski partiden mi acaba? bilen var mı? 3000 ytl/12 taksit fiyat aldım, 230 ytl de plaka dediler ama plakayı kendim çıkarırsam yarın fiyatına gelir heralde...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler