Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 567891757107 ... SonuncuSonuncu

Mondial 150 ZAT Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Potenza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw S1000 RR HP4 & Aprilia Sr150 2T
    Hadi bakalım hayırlısı olsun..
    Herkes hakettiğini yaşar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    arkadaslar benım motorda 100 000 TL yakıyor km.de hava fıltresını yıkamanızı ve cok ıyı kurutmanızı tavsıye ederım... Ayrıca ehlıyetede yazıldım....

Motosikleti
    hava filtresini yıkamak mı???? i:
    Nerden buluosunuz böle garip fikirleri ya?o filtre kuruduktan sonra kısa zaman içinde ne hale gelebileceğini düşündün mü hiç?... i:

Forumdan Uzaklaştırıldı mertmertmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    armagedon
    benzin sarfiyatına yapacak bisey yok ama seninki harbiden çok yakıyomuş (MERT) 100 falan yakıyo benimki rotajdamı çok kastın acaba 150 kglik alete 150cc motor az ondan çok yakıyor.... birde cumartesi buluşabildinizmi???
    ctesi buluştuk hocam....... bide henüz 1300km de makina, rodaj olayı bitmedi heralde daha.......

hava filtresinimi deiştirsem nağapsam yaw...... bilmiorum valla....

Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    Potenza
    90.000 yakıyor benim motorum..sanırım seninkinin çok yeni olmasından..yada gaza ne zaman ne kadar asılacağını pek bilmiyorsun..bunlar hassas motorlar,biraz daha dikkat..+ nası hesapladığını çok merak ediorum..
    valla hacım; koyduğum benzin litresi ile aldığım mesafeden hesap ediorum... başka nası etçem ?????

ARMAGEDON - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZAT 150
    arkadaşlar sakın hava filitresini yıkayıp güzelce kuruladıktan sonra motora bu sekilde takmayın hava filtresinin herzaman yağlı olması gerekiyor yoksa hiçbir işe yaramaz motora pislik gider çok sakat haberiniz olsun motoru elime almaktansa fazla yakmasını tercih ederim

Forumdan Uzaklaştırıldı zuhtupasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Burgman 400 K7
    Evet kıdemli bir zatcı olarak fazla yakısla ilgili bilgileri sizlerle paylasalım bakalım..

Arkadaslar;
    İlk bakıma kadar km.de yaklasık 75 yakan motor km.de 100 e cıkınca vede eş zamanlı olarak 10 şiddetinde deprem gibi sarsılarak kalkmaya baslayıncaa dooru ümraniye servis nurdoğan ustanın pamuk ellerine gittik.
    Ve arastırmalar neticesinde öğrendikki:
    1. Manifolt contası kalitesi nedeniyle kısa bir sürede evsafını yitirdiğinden hava benzin karısımı karbüratör dısında bir ortamda da gerceklesmeye baslayınca motor fazla yakıor...

2. Kavrama sistemindeki hatalar nedeni ile kavrama kalibrasyonunun bozulması sonucunda motor fazla yakıor..

Sonuç..

Sevpa ya gidecem ancak vakit bulamıorum keza 1 haftadır motoruda cıkaramadım.

Ayrıca bu işleri halledip motoruda satıcam buda 3.

Sevgiler..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    potenza bu yıkama fıkrını bana mondıal servısı verdı... (k.yalı servısı) kuruttuktan sonra da moyor yagı ıle yaglanacagını soyledı bır oncekı mesajıma bunu eklememısım kusura bakmayın.. ayrıca sevpadakı ustada aynı onerıyı soyledı

Forumdan Uzaklaştırıldı
    zuhtupasa manıfolt contasını bulabılıyomuyuz acaba servıse sordun mu?

Motosikleti
    Burgman 400 K7
    Bulunuo conta ama ustanın görüşü daa kaliteli bi malzemeden yeni conta üretmek..Türk işi yani.. Bölece uzun ömürlü olabilir die düşünüoz..

Motosikleti
    necef:Kullanma kitapçığında hava filtresiyle ilgili bir bölüm var.Orda da yazıyor.Ancak değişim zamanı geldiğinde yeni filtre almak istemezsen böyle birşey(o da ne kadar mantıklı ya,kaş yapayim derken göz çıkarmak) yapılabilir.Ben Sevpa dan şaşmam,İsmet Usta bana hiç öyle bir şey demedi -ki ben 15 günde bir uğrarım yanlarına-
    Burada motoru bende kış sonuna doğru satıp 250 MCT alacağım sanırım...

Motosikleti
    MoNdiaL 150 ZaT:)
    arkadaslar hepinize slmm..uzun zamandir qiremiyodum internete motorumla qezmekten allaha cookkk sukur hiçbir sorun yokk suan ve olmasınıda istemiyorumm 15 qun oldu hala canawar qibi
    ZUHTUPASA , SMART87 , NECEF sizlerede cokk tesekkur edıyorum iyi dilekleriniz icin..anca simdi cvp atabildim kusura bakmayin..birqun bulusalim buarada.ben pendike cok qidiyorum belki karsilasmisizdir necef? neyse ben buralardayim haberiniz olsun qorusuruzz

ღღღღღღღღღღღღღღღღღღღღღღღღღღღღღღღღღღღღღღ

₪ █ █ ß ï я k Â И █ █ ₪
    ß ï я k  И

Forumdan Uzaklaştırıldı
    potenza: sevpanın bu ıste uzman oldugunda senle hem fıkırım arkadasım zaten ben yaptım sende yap demıyorum... motorlarımız cok yaktıgı ıcın bı fıkır mı? acaba dıye dusunuyoruz. ben de ismet usta ıle devamlı gorusuyorum motorumuda oradan aldım ..ayrıca sen neden satmayı dusunuyosun

Forumdan Uzaklaştırıldı
    zuhtupasa yenı contayı yaptırırsan haberımız olsun bızde yaptıralım fıkır cok ıyı ...bırkancım umarım gorusuruz bır gun mavı mondıal benımkı

Motosikleti
    Ben motoru büyütmek için satmayı düşünüyorum,çokta memnunum zattan.sanırım 250 Mct alacağım.Necef:sakın tavsiyelerimi yanlış anlama,sadece insanların başına kötü şeyler gelmemesi için yardımcı olmaya çalışıyorum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    tesekkur ederım potenza yanlıs anlasılma yok kardes hepımız hepımızın ıyılıgı ıcın cabalıyoruzzz bende 1 yıl sonra satmayı dusunuyorum amacım maxı scooter almak x9 olabılır yada burgman 400 daha acemıyız yenı yenı alıstık anlayacagın vıteslı kullanmadıgım ıcın urkutuyoo benıı yoksa vıteslı aletler cok hosuma gıdıyoo.... gorusmek dılegıyleee....

Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    sevgili arkadaşlar
    önümüzdeki 1 hafta boyunca 150 zatımdan ve forumdan uzak kalacağım , benim yerimede gezin tamammı ???

saygılarımla......

Forumdan Uzaklaştırıldı
    arkadaslar yagımı sevpa da castrol GPS 4T 10-40 ıle degıstım bugün... ayrıca genel bır bakım yaptı ısmet usta egzoz somunları cok gevsemıs onları sıktı....sankı egzoz yerınden dusecakmıs.. i: bı sey duydum servısten bazı arkadaslar lastıklerını degırtırıp arka lastıgı on lastık ebadında takıyorlarmıs bunun ne faydası olabılır bılenler acıklayabılır mı?

Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    bı sey duydum servısten bazı arkadaslar lastıklerını degırtırıp arka lastıgı on lastık ebadında takıyorlarmıs bunun ne faydası olabılır bılenler acıklayabılır mı?
    yannız bu çok ilginç...... kim neden böyle bişi yapma gereği duysunki..?? kesinlikle girmem ben ööle bişeye açıkçası dostum....

Motosikleti
    Burgman 400 K7
    Sevgili necef
    Dün bende sevpa daydım. Bi ara bi gri zat geldi yoksa o senmiydin..Tüh keşke tanıssaydık yahu..

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 567891757107 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)

Bu Konudaki Etiketler