Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 ZAT Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Yamaha Ybr 125
    Merhaba Potenza verdiğin bilgilerden motordan anladığın belli oluyor. Ben yeni bir motosiklet alacağım. Eşim ve ben kullanacağız sıklıkla şehir içi ama yılda bir kez uzun yola gidebilirim. (500-600 km). Bana ucuz motorlardan 150 cc lik chopper olarak ne tavsiye edersin. Mondial, Jinlun, Kanuni, Dorado yada bildiğin başka varsa bana bir cevap yazarsan sevinirim. Paramı sokağa atmak istemiyorum o nedenle eğer senin bir bilgin yada tavsiyen olmazsa bana danışabileceğim bir adres verebilir misin?

Çok teşekkürler

Isaiah

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    electricsky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman AN 400 K7
    isaiah,sana Keeway superlight tavsiye ederim..fiyatı çok uygun,baya göze hoş görünen bir chopper..çok zorlamayıp biraz dikkat edilirse çok sorun çıkaracağını sanmam..bi bak derim..

CartaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZAT 150 mondial
    Bugun ilk bakim için servise gittim motor 490 kmde idi.

Usta sordu bir şikayetin var mı diye yok dedim.
    Yağ değiştirdi sağına soluna sprey sıktı.
    vidaları kontrol etti gevşeyen yokmuş.
    Motor yağı 20/50 koyduğunu söyledi.
    Bir tur attı.
    1000 kmde tekrar gel dedi.

Eve geldim motorda bi değişiklik hissetmedim.

Servisi beğendim diyemem ama başka servisle de işim olmamıştı kıyas yapamam. Motor yağının markasını göremedim. 6 YTL ücret ödedim.

hepsi bu.
    [COLOR="DeepSkyBlue"]üçtashashoşhofaş[/COLOR]

Motosikleti
    Daelim S3 Advance 250cc
    Alıntı CartaL adlı üyeden alıntı
    Bugun ilk bakim için servise gittim motor 490 kmde idi.

Usta sordu bir şikayetin var mı diye yok dedim.
    Yağ değiştirdi sağına soluna sprey sıktı.
    vidaları kontrol etti gevşeyen yokmuş.
    Motor yağı 20/50 koyduğunu söyledi.
    Bir tur attı.
    1000 kmde tekrar gel dedi.

Eve geldim motorda bi değişiklik hissetmedim.

Servisi beğendim diyemem ama başka servisle de işim olmamıştı kıyas yapamam. Motor yağının markasını göremedim. 6 YTL ücret ödedim.

hepsi bu.

Hangi servise gittin 6ytl cok cok ii fiyat ben ilk bakımda sevpaya gittim baya ii bir marka yağ koydular ve extradan bujiyi değiştirdim. 30 ytl tuttu. biraz fazla ama yağın kalitesi cok önemli.

entellektüel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Zat 150 Yakında Yamaha 1200 cc Chopper
    Selam arkadaşlar
    Tüm yazıları okudum. Bende Mondial Zat 150 kullanıcısıyım. Benim motor reklamda çıkan kırmızıdan. Valla ben memnunum. Hatta Adana'dan Çiftehan kaplıcalarına gittim. 140 Km gidiş 140 km geliş. Arkamda yolcu olarak eşim vardı. Motor tık demeden gitti. Tekirden pozantıya kadar e-5 yolunda dolu ve yağmur altında sürmek zorunda kaldım. Yine de ne kaydı ne savruldu. Arslanlar gibi gitti. Üç defa sağ tarafa düştü Kaporta eğilmedi bile. Sadece çizildi bende bir çıkartma yapıştırp çizikleri kapattım. Ayna bile kırılmadı. İlk aldığımda vuruyordu. Ama arka amörtisörleri ayarlattım vurma da geçti. Frenlerde ilk önce sorun vardı ama servise götürdüm ayarlattım. Sorun bitti. Kalkarken sallıyordu. Titreme yapıyordu. Oda debriyaj balatalarındanmış hallettiler. Şimdi yok. Kaçışı çok iyi. Çeyrek gazda 60-70 km sürat yapıyor. Rodaj sırasında 120 km hız yaptım. Ne savruldu ne salladı. Çiftehanda Kaplıcaya çıkan bir yokuş var. Yaklaşık eğimi 70 Km. Arkama bizim hanımın bir akrabasını aldım banyoya çıkarttım. Yokuşun başından itibaren hız almadan hatun kişi 110 kilo valla o yokuşu keçi gibi 60 km hızla çıktı. Bende 75 kiloyum düşünün artık. Şu an Motor Günlüğü diye bir Televizyon programı hazırlığı içindeyim. İlk önce kendi motorumla başlayacağım. Programın amacı Motor Kullanıcılarını bilinçlendirmek için bu arada donaldduck'a da tebriklerimi sunuyorum. Onun derin bilgisinden yararlanmak isterim. Bu arada benimde bir kitap çalışmam var ama şu an çalışma aşamasındayım. Televizyon programı için kanal arayışındayım. Uygun bir kanalla anlaşınca yayına gireceğiz. Ama özetle Mondial 150 Zat çok iyi. Hatta İmalatçı firmanın sitesine girdim. jincheng online. Bu motorun dünya modeli JP150 T bu firma Suziki ve Yamaha'nın motorlarını üretiyor. Ayrıca uçak sanayiinde de kolları var. Bu da benim mondial almakta ne kadar isabetli davrandımı kanıtladı. Ancak İthalatçı firma UĞUR bilgi ve reklam konusunda çok zayıf. Öyle dizilere sponsorlukla olmaz bu işler. Onlara bir öneri yolladım Scooter günlüğü diye Genel merkezle görüştüm. Ama ne bir cevap ne arayan ne soran. Reklam ajanslarına göndermişler. Onlarda bana dönmedi. Bende çindeki ana firmaya yöneldim. Umarım onlardan bir cevap gelir. Hediye ettikleri kaska güvenmeyin Safebet mi herneyse bu kasklar dandik. Yere düştü karpuz gibi ikiye bölündü birde düşünün ki Kazada ne olur. Sanırım bayağı çok oldu. Hepinize iki tekeri yerde kazasız belasız keyifli sürüşler dilerim. Entellektüel.

Not: Mühendis Raporunda Piston Çapı 152 diyo. Güçlü motor vesselam. Ne Uğurda çalışıyorum nede onların reklam ajansındayım. Sadece Mondial Zat 150 aldım kullanıyorum. Başka kullananlarlada görüştüm. Onlarda memnun. Yani reklam güzeline bakmayın. Kullananlardan doğru bilgi alırsınız. Servisler pek iyi değil. Yağ parası filan vs. para alıyorlar. Malzemeler servislerde çok pahalı. servisin 80 YTL dediği çantanın daha kalitelisi normal malzeme satıcısında 40 YTL. Kasklar 12 - 20 - 90 YTL arası. En iyisi Hava kuvvetlrinde tanıdığınız varsa Pilot kaskı alabilmek galiba... Çünkü motordan düşen kask ortadan ikiye bölünürse bir düşmede düşünün ki kazada yüzünüzü parçalar. İçinede strafor koymuşlar.Ne kadar kafayı koruyorsa. Bence Bu şekilde kullanıcıları sağılacak inek gibi gören firmalara karşı örgütlenmeliyiz. Hayatımız söz konusu. Evet çin malları belki kötü ama çok ucuz. İyileride var. Ama marka motorlarda herkese uygun değil. Önemli olan bilinçli kullanım. Bu arada Adana'da çok aptalca araç kullananlar var. Geçenlerde ADU uygulamasaydım (Kulakların çınlasın Donaldduck ve DeliMengi) kesinlikle toyota minibüsle öpüşecektik. Adamlar evlerinde gibi rahatlar.Cep telefonuyla konuşup döneceği yönün tam aksine bakıyordu. Birde kamikazeler var. Onlarda bizim gibi kimi bisikletli, kimi mobiletli kimide motora biniyor. Tam gaz dalış yapıyorlar. Bir tane mobilet benimle kapıştı ben ona uymadım. Sadece geçebileceğimi gösterdim o kadar. Birde taciz ediyor üstat.

Motosikleti
    ZAT 150 mondial
    Alıntı PERSEUS adlı üyeden alıntı
    Hangi servise gittin 6ytl cok cok ii fiyat ben ilk bakımda sevpaya gittim baya ii bir marka yağ koydular ve extradan bujiyi değiştirdim. 30 ytl tuttu. biraz fazla ama yağın kalitesi cok önemli.

servis için mondialin sitesinden kopyala/yapıştır yapıyorum

CELAL KARABULUT ŞAHİN MOTOR İSTANBUL GAZİOSMANPAŞA

bu bir tavsiye veya şikayet değildir arkadaşlar. Çünkü memnun kalacak veya canımı sıkacak bir durum yaşamadım. Sadece gittim geldim.

mondialcii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 zat var inşallah yaza denizde de olur.
    Ya arkadaşlar bu motorlara 10/40 yağ koymuyormuyuz???

Motosikleti
    ZAT 150 mondial
    Alıntı mondialcii adlı üyeden alıntı
    Ya arkadaşlar bu motorlara 10/40 yağ koymuyormuyuz???
    gerçekten !

Eğer ki benim servis yanlış yaptıysa hemen tekrar değiştirmem lazım
    doğrusunu nereden ögrenecegiz ?

mondialcii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 zat var inşallah yaza denizde de olur.
    Valla ben anlamadım belki bir bildikleri vardır ama yani biz 10/40 koyduk...

G-Strider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMax 250 ABS
    Zat 150 için en uygun arka çanta hangisidir arkadaşlar??
    Bir de arka çanta için illa ki sırtlığı çıkartmam mı gerekecek?
    Bir gün bir Suzuki G-Strider ile...
    Suzuki G-Strider Motosiklet.Net Konu Başlığı >> http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=3228

herkese selamlar, yaklaşık iki ay önce, artık istanbul da otomobil kullanmanın neredeyse imkansız olduğunu farkederek siyah 150 zat aldım. şu anda 1200 km de, tek sıkıntım ön camdan gelen titreşime bağlı olan ses. çok fazla motordan anlamam ama bu fiyata bu kadar düzgün çalışan makine beklemiyordum. Forumdaki yazıları yaklaşık 1 aydır takip ediyorum ama yeni üye oldum. Sizlere sormak istediğim konu hafta sonları toplanıp bi yerlere gidiyormusunuz? Eğer boyle bir organizasyon varsa katılmak isterim.
    Herkese bol güneşli ve kazasız günler dilerim.

yrossi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    normedson, istersen asagidaki linkte on camdan gelen sesi önleyen bi yöntem anlatılmış bi incele istersen.. En asagida Cartal'in mesajinda.

http://www.motosiklet.net/forum/show...t=2907&page=60

motodevil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Momo
    direk servise git kolay bir sey o

entellektüel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Zat 150 Yakında Yamaha 1200 cc Chopper
    Bazı servisler son derece iyi bazıları kötü. Adana Merkezde 2 servis var al birini vur birine. Daha önceleri sinek avlarken. Şimdi Randevulu gidiyorsun. Arızaya. Düşünün ki Frenleriniz yada yürüyen aksamda Mesela Arka teker bağlantı mafsallarında arızanız var. Böyle binin bişey olmaz diyen bir servis düşünebiliyormusunuz? Hadi binelim. ama 10 güne kadar mafsalların dağıtıp motorun yoğun trafikte dengesini yitirdiğini düşünün. Arızalı arızalı motora binince kaza yapmama garntisimi var. Daha öncede söylediğim gibi. Tüm motosiklet tutkunları örgütlenerek, bizleri sağmal inek gibi gören zihniyetlere, işini etiğe uygun yapmayan bayilere servislere karşı Boykot uygulayalım. Çünkü tüm motorcular kardeştir. Bu gün sana yarın bana. Bu tür keyfi ithalatçıları - Servislerini terbiye etmek bizim ellerimizdedir. Kamu Oyu oluşturduğumuzda onları birinci sınıf hizmete mecbur edeceğiz. Gerekirse motorlarımızla yürürüz. Ama mutlaka bu bizi sağılacak inek gibi gören servis ve ithalatçılara karşı caydırıcı bir güç olmalı. Bu arada Keyfi sürücülere ve motorcu düşmanı magandalara karşıda birleşelim demokratik ve yasal haklarımızı kullanalım. Düşünün ki her mutsuz kullanıcı bu ithalatçılara dava açsalar ne olur? Yada ürünlere boykot yerlerse ne olur?

mehmetkilic31 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 mondial 150 zat
    işte motorumun bazı resimleri merak eden arkadaşlar varsa buyursun

işte bööle

pompicik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar uzun zaman sonra tekrar merhaba

11 Mart'ta aldığım MONDALEm 5400 km oldu.(birgun yolda motorun markası ne die soran bi abimize mondial deyince, "MONDALE haaa , Mondaleler güzeldir canımm" demişti.O gun bugundur adı böle ) Foruma giremediğim süreçte motorla 2 kere Ist'dan Bursa'ya gittim geldim. Uzun yolda tek yaşadığım sorun sırt ağrısı. Yolculuğun resimleri ve videoları mevcut.Bunları sizlerlede paylaşacağım yakında.

Son Bursa yolculuğumda Sirkeci den Harem'e geçen araba vapurunda sanş eseri forumun üyesi eski Zatçı Trigger ile tanışma fırsatımız oldu. Eski diorum çünkü kendisi HYSOUNG (kesin yanlış yazdım) GT 250R almış. Çok güzel bi motordu kazasız belasız kullanır inşallah.

Şimdilik bu kadar, Armageddon, NevZat150 ve diğer arkadaşlara çok selamlar :
    http://www.kaan.in

Forumdan Uzaklaştırıldı nevZAT150 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 ZAT Mondial
    slm ını aldım dostum, ii olduğuna sevindim...

bende yeni fotolar koyucam şimdi topic'e... bekleyin birass

mehmetkilic31 fotolar yakıyoo ortalığı vallah... harika olmuş...

arkadaşlar 15,000 kmyi devirmiş bulunuyorum

bu resimde benim zatın müzük sisteminin görünen kısmı, daha ön panjurun orda 2 tane jvc hoparlör var, onları lambaların hemen üserindeki demir lere sabitledim...

evet şimdilik bukadar, size bir alıntı daha yapmaya çalışacağım. akşam arkadaşlarlan bazen açık hava sineması yapıyoruz. pek zevkli oluyor. film konularıda hep motor nedense
    Alıntı leventkozcu adlı üyeden alıntı
    arkadaslar resımler ıcın bır sey degıl elımden geldıgını yapmaya calıstım. vallaha eko cafenın bende resımlerı yok maıkınamı almamıstım yanıma ben en ıyısı sıze dun aksamın resımlerını vereyım
    arkadaslar resım koymaya baslıyorum dun aksam'ın resımlerı gelemeyenler kıskanmasın fevzı arkadasımızı zıyarete gıttıkten sonra cekıldık. bız cekılemedık demeyın sızde gelın sızıde cekeyım

yukardakı resımde bır ben eksıgım oda arkadaslarım ıcın kendımı feda ettım

bu resımde de acık hava sıneması vardı goruldugu gıbı motorlu bır fılm ızledık fılm de tarık ta vardı tabı bırde sevgılısı...

burdan daha ne gozukuyor sınema.. ve resme bakıp aldanmayın elındekı bıra falan degıl ha kotu ornek olmayalım ıcınde kola vardı onun

şu anda benim motor sayım 3 e çıktı hadi bakalım hayırlısı inş bigün galeri açarım artık, yanlız suzuki ne manyak makinaymış beaa, yolu kemiriyoo yaf

BOO_74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400UG tour ‘22, Xmax 250 '19
    bu aralar motoru mu değiştirsem diye bakınıyordum,

keeway sl150'ye baktım, 80'e anca çıkıyor son hızı 100 civarı diyorlar e zat da aynı, aynaları da sl150 gibi değil, bakınca yolu görüyorsun arkanda. ayrıca hem sürücü hem yolcu için gayet konforlu.

skyteam200 baktım, arazide iyi ama toprak yola ben zat' la da giriyorum. daha sert arazi için belki ama şehir içi kullanımda üstbaş çamur oluyor....

bu zat enteresan makine vesselam, insan kullandıkça daha çok seviyor.
    yeni çıkan modellere bakıyorum, farklı tarz motorlara bakıyorum yine de mondimden vazgeçemiyorum.

geçen pazar istanbulun 60km kadar dışındaki Ağaçlı köyüne gittim Kemerburgaz üzerinden...

bu benim makine, şu an 3800km de ve 1 yaşına girecek....

yol üzerinde bir gölet, renge bakar mısınız !!!!

bu da geçen seneki bir gezi, ilk fırsatta tekrarlamak lazım :

uzun sözün kısası, iyidir bu makine iyidiiiiiiirrrrrrr......
    B00_74
    Önce denge, hayatınızı dengeleyin !!!

mehmetkilic31 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 mondial 150 zat
    zat ının rengini begenmeyen var mı acaba benimki kırmızı güzel valla 600 km yi devirdim... gecem 3.5 lt yakıtla 90 km gittim... normalmi acaba cok yakıyo felan diyolar normalmi acaba

bu arada bahtiyar teşekkür ederim

FutureShock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT660Z Ténéré
    Fotoğraflar çok güzel.Renk kattınız zat150 nin müzik tesisatı süper olmuş Herkeze kazasız belasız sürüşler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 24 kullanıcı var. (0 üye ve 24 misafir)

Bu Konudaki Etiketler