Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 ZAT Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    enginogurlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    loading...
    Alıntı serkanzat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    engin ne kolonu motosiklet sym gts 250 senin aradığından yeme beni yahuu

serkanım bak resmini koyuyom gidonun aldındaki gözde kolon var

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    serkanzat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zat
    harbiden kolonmu onlar yahu bende makara yapıyon sandım

engin bunun üzerinde çalışmamız lazım
    AGLARSA ANAM AGLAR GERISI PLAYBACK YAPAR,,,

Motosikleti
    loading...
    ben düşünüyom yaza bomba gibi gircem ben herhalde

Motosikleti
    zat
    hadi bakalım bekliyoruz..

Motosikleti
    Artık Yok...
    hocam o usta işi o kadarını bilmem ama bildiğim bir şey varsa motor işinde iyi bir ustaya gidersen yapamıycağı bir şey yok su soğutma prensibi farklı ona uydurabilirse gerisi bir radyatöre bakar dediğim gibi her şey ustanın elinde ama zatın sabit gerçek hızı 140 olsun sıkışmadan rahat yapsın isterse 150cc olsun bence o kadar önemli değil o kısmı

bunun dışında banada o resimdekiler kolon gibi geldi müzik tesisatı yapıcaksanız arkadaşlar sakın sakın normal araba kolonu kullanmayın eyer devamlı motor sürüyorsanız ve motorunuz açıkdaysa çünkü normal kolonlar çok hassasdır su ya rüzgara falan maruz kaldıkça bozulur o kolonlar heleki ucuz kalitesi bir şeyse bence hiç gerek yok

arkadaşlar pek insalar bilmez ama motorsiklet için satılan mesela piyasadaki müzik sistemleri esaasen marin ürünlerdir yani deniz motor yat teknelerde kullnılan kolon sistemiyle aynıdır sonuçda teknelerde yatlardada kolonlar devamlı deniz suyuna ve tuz dış etkenlere maruz kaldığı için özel materyallerden yapıylıyor bu kolonlarada waterproof deniyor motorsikletlerdede aynı waterproof yani su geçirmez kolonlar kullanılır aklınızda olsun böyle müzik sistemi yapıcaksanız waterproff kolon alın her türlü deniz yat malzemesi aksesuaarı satan yerlerden bulursunuz

AYBERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    logaritma gene döktürüyor...

hey maaşallah...

Motosikleti
    Artık Yok...
    aslında son zamanlarda motorumu satıp daha ufak hacimli bir şey alma gibi planım var buna en çok etki eden sebepler şehir içi kullanmam

istesemde süratli gidemiyorum zaten şehir içi kullanıcıları istanbul için konuşuyorum süratten bahsetmesin hiç geçen bizim iş yerinin sokağında salak kurye sokağı boş görünce bastırıyor iki araba arasından minik kız çocuğu fırlıyor bir çığlık sesiyle hepimiz camlara yapışdık bir bakdık kız kanlar içinde yerlerde motorlu kuryede ilerde durmuş koştura koştura kızın yanına gidiyor allahdan çenesi yırtılmış hafifden büyük bir şeyi yokdu taksiye attık yollatıık

orda esnafda görmüş süratli gittiğini hatalı diye kuryeyi linç ediceklerdi biz taksiye bindirip karakola yollattık motorunuda bağladık neyse sonra duydukki her şey tatlıya bağlanmış kızında hiç bir şeyi yok bu herkeze ve banada ders oluyor istanbul gibi 20 milyonluk şehirde ara sokakları bile boş görüp basmıycan burası istanbul....

motoru satma isteme nedenim birincisi parçası aşırı pahalı hayla granaj arıyorum ucuz servis uçmuş bana araba parçası fiyatı veriyor servis bakımları pahalı biz öyle ali usta veli ustaya götürüp üçe beşe halledemiyoruz keşke yapabilsek motorun aksamı karışık artı servis garantisi tabiki çok önemli ama bakımda çok çok tuzlu yani bir yıllık zatın bakım parasını ben bir bakımda veriyorum nerdeyse

bunun dışında alet 600cc haliyle yakışı çevremdeki diğer motorlulara göre çok fazla ve istanbul trafiği motoru iki dakka bir yere park etmeye gör bir geliyorsun bir yerinde daha önce olmayan bir çizik çatlak patlak yani istanbul trafiğinde tatlı su motorcusu değilseniz adam gibi trafikde motor kullanıyorsanız bu dediklerim illa başınıza geliyor size gene başıma gelen basit bir şeyi anlatıyım bayrampaşada bir yere gittim dükkana girdim bir çıkdım motorun üstünde 4 velet hopluyor sanal ağzıyla gaz veriyor sorun değil ona kızmam zatende veletin teki nasıl tırnağınımı artık cebinde keskin bir şeymi vardı selede tırnak kadar delik açmış evde akşam farkına vardım barampaşaya kadar yokdu ona eminim neyse olan olmuş dedik

o yüzden şayet şu zata bir 250 lik motor uygulaması başarılı olursa birisi becerebilirse iyide verim alınırsa şayet ben hemen satarım motoru alırım şasesi kasası düzgün ama km si epey ileri kelepir bir motor zaten orjinal motoru bir işime yaramıycağı için bende 250 cc ye yükseltirim gerekli ne varsa binerim paşa paşa

aslında bir yandanda bunun araştırmasını bakınıyorum piyasada buna uygun motorlara bakınıyorum ama 250 cc lik scooter motoru getirten tek çin malı marka dorado doradonun zaten bütün motorları chopperlarda dahil diğerleride dahil bmw çakması modeli var 250cc lik bildiğimiz scooter motoru var

enginogurlu

Hocam senin aradığın su soğutmalı motor yukarda bahsettiğim modellerde var doradonun poseidon corvus ve sandor modellerinde mevcut 250cc su soğutma bence %90 da uyar sonuçda çinlilerin bütün parçaları birbirlerine uyuyor

önemli olan şu bu örnek veriyorum doradonun üç beş parçasını kullanıp siizn mevcut motorunuzu 150 den 250 ye hata su soğutmaya terfi ettirebilirmi usta bunu yaparsa çünkü motorun şasi no su motor no su sabit kalıcağından ruhsata ek masraf yapmakda gerekmez...

doradonun su soğutmalı motoru bu

ben şunuda söyliyim ben bu doradoyu getirten firmayı hiç sevmiyorum ticaret ahlakları yok bir ara piyasaya gelen bu içn malı motorlara suzuki motoru var diye yaymışlardı sonra italyan çizgileri dediler falan filan piyasaya hiç dürüst girmediler ayrıca motorlarıda dökülüyor özellikle corvus ve chopper modeli ama bizi bağlamaz bizim konumuz bu değil bize motoru yararsa ve ufak zatdaki 2-3 parça değişimiyle halledilebilicekse şahane

AYBERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    logaritma kardeşim; sen uyumazmısın? saat'e bak 04:23...

dedimya... gene döktürmüşsün....

Motosikleti
    loading...
    logaritma

çok güzel konusmussun benim için şimdilik daha vakit var birazda para biriktirmem lazım hem yaptırırken para epeyi gitcek ama olursada 10 numara olcak ama ustayı nerden bulucam bilmiyorum deli dolu modifiye hastası bi usta lazım

Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aslında son zamanlarda motorumu satıp daha ufak hacimli bir şey alma gibi planım var buna en çok etki eden sebepler şehir içi kullanmam

istesemde süratli gidemiyorum zaten şehir içi kullanıcıları istanbul için konuşuyorum süratten bahsetmesin hiç geçen bizim iş yerinin sokağında salak kurye sokağı boş görünce bastırıyor iki araba arasından minik kız çocuğu fırlıyor bir çığlık sesiyle hepimiz camlara yapışdık bir bakdık kız kanlar içinde yerlerde motorlu kuryede ilerde durmuş koştura koştura kızın yanına gidiyor allahdan çenesi yırtılmış hafifden büyük bir şeyi yokdu taksiye attık yollatıık

orda esnafda görmüş süratli gittiğini hatalı diye kuryeyi linç ediceklerdi biz taksiye bindirip karakola yollattık motorunuda bağladık neyse sonra duydukki her şey tatlıya bağlanmış kızında hiç bir şeyi yok bu herkeze ve banada ders oluyor istanbul gibi 20 milyonluk şehirde ara sokakları bile boş görüp basmıycan burası istanbul....

motoru satma isteme nedenim birincisi parçası aşırı pahalı hayla granaj arıyorum ucuz servis uçmuş bana araba parçası fiyatı veriyor servis bakımları pahalı biz öyle ali usta veli ustaya götürüp üçe beşe halledemiyoruz keşke yapabilsek motorun aksamı karışık artı servis garantisi tabiki çok önemli ama bakımda çok çok tuzlu yani bir yıllık zatın bakım parasını ben bir bakımda veriyorum nerdeyse

bunun dışında alet 600cc haliyle yakışı çevremdeki diğer motorlulara göre çok fazla ve istanbul trafiği motoru iki dakka bir yere park etmeye gör bir geliyorsun bir yerinde daha önce olmayan bir çizik çatlak patlak yani istanbul trafiğinde tatlı su motorcusu değilseniz adam gibi trafikde motor kullanıyorsanız bu dediklerim illa başınıza geliyor size gene başıma gelen basit bir şeyi anlatıyım bayrampaşada bir yere gittim dükkana girdim bir çıkdım motorun üstünde 4 velet hopluyor sanal ağzıyla gaz veriyor sorun değil ona kızmam zatende veletin teki nasıl tırnağınımı artık cebinde keskin bir şeymi vardı selede tırnak kadar delik açmış evde akşam farkına vardım barampaşaya kadar yokdu ona eminim neyse olan olmuş dedik

o yüzden şayet şu zata bir 250 lik motor uygulaması başarılı olursa birisi becerebilirse iyide verim alınırsa şayet ben hemen satarım motoru alırım şasesi kasası düzgün ama km si epey ileri kelepir bir motor zaten orjinal motoru bir işime yaramıycağı için bende 250 cc ye yükseltirim gerekli ne varsa binerim paşa paşa

aslında bir yandanda bunun araştırmasını bakınıyorum piyasada buna uygun motorlara bakınıyorum ama 250 cc lik scooter motoru getirten tek çin malı marka dorado doradonun zaten bütün motorları chopperlarda dahil diğerleride dahil bmw çakması modeli var 250cc lik bildiğimiz scooter motoru var

enginogurlu

Hocam senin aradığın su soğutmalı motor yukarda bahsettiğim modellerde var doradonun poseidon corvus ve sandor modellerinde mevcut 250cc su soğutma bence %90 da uyar sonuçda çinlilerin bütün parçaları birbirlerine uyuyor

önemli olan şu bu örnek veriyorum doradonun üç beş parçasını kullanıp siizn mevcut motorunuzu 150 den 250 ye hata su soğutmaya terfi ettirebilirmi usta bunu yaparsa çünkü motorun şasi no su motor no su sabit kalıcağından ruhsata ek masraf yapmakda gerekmez...

doradonun su soğutmalı motoru bu

ben şunuda söyliyim ben bu doradoyu getirten firmayı hiç sevmiyorum ticaret ahlakları yok bir ara piyasaya gelen bu içn malı motorlara suzuki motoru var diye yaymışlardı sonra italyan çizgileri dediler falan filan piyasaya hiç dürüst girmediler ayrıca motorlarıda dökülüyor özellikle corvus ve chopper modeli ama bizi bağlamaz bizim konumuz bu değil bize motoru yararsa ve ufak zatdaki 2-3 parça değişimiyle halledilebilicekse şahane

bu motorda zata olmaz piston cok yukarda zatınkı daha öne doru

Motosikleti
    Artık Yok...
    hocam bu motor sandora uyuyorsa senin motoruna hayli hayli uyar senin motorun şekil olarak o kadar sandordan farklı değil ayrıca usta onu bir şekilde oturtur tahminim çünkü çinlileri iyi bilirim o adamalarda zaten ellerinde fazla bir çeşit motor yok olanıda en az 20 farklı markanın 50 farklı modelinde daha kullanıyorlar o yüzden diyorum kesin zata uyar diye bu arada ben çok para gidiceğinide sanmam tabi kimine çok kimine az gelir benim tahminim en fazla ona sıfır 250 lik bir motorda taktırsan yada mevcut motoru gömlek krank artık neleri değişicekse 250 yede çıkarsan tahminim en kralı 500-600 ün gider oda en kralı en minumumda 200-300 e bitirirsin tabi benim tahminim...

Motosikleti
    zat
    logaritma araştırmaların için teşekkürler.
    engin bu işi sorunsuz hallederse bende %90 değiştirebilirim.

Motosikleti
    Artık Yok...
    benim araştırmalarım serkan birazda kendim için eyer dediğim gibi bu mümkün olursa bende satabilirim benim motoru alırım ikinci elde motoru ölü bir zat kelepire 250 yaparım bende binerim paşa paşa

sandor 250 liği bu işde

http://www.sahibinden.com/servis_bak...XQQdisplayitem

buna uyan motor zatada uyar bence

Motosikleti
    GSXR-1000
    Logaritma bilgiler cok saglam gercekten.Umarım uyum sorunu olmaz ve 250 lik bir zatla diğer motorlu arkadaslarmızın yanından gecerken dusnunemıyorum kendımı :D

Bu arada forumda acılan cin malı tarzı bı baslık cok üzdü beni.Bu kadar kotulenmez bir ürün.Başka bir açıdan baktıgımızda ise demekki insanlar bizi 150 ile küçümsüyor :( Moralim bozulmadı degil.Yanlıs anlamayın küçümsüyorlar diye bu sekilde düşünüyorlar diye. Ben seviyorum zat ı.

Motosikleti
    zat
    merhaba şafak benim yorumlarımı okudunmu?okumadıysan konuyu açana yazdıklarıma muhakkak bir bak.
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...nce-yok-7.html

ayrıca o motor %99 olur gibi gözüküyor

Motosikleti
    GSXR-1000
    Alıntı serkanzat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba şafak benim yorumlarımı okudunmu?okumadıysan konuyu açana yazdıklarıma muhakkak bir bak.
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...nce-yok-7.html

ayrıca o motor %99 olur gibi gözüküyor

evet okuyorum.bırseyler yazıcam ama son anda vazgecıyorum.Luzumsuz bır konu ve baslık acıkcası.

Motosikleti
    Artık Yok...
    ya arkadaşlar bırakın o kadar öküz varki benim motoru bile çin malı sanıyorlar bizim burda şarküteri var adam yıllardır benim motoru çinmalı sanıyormuş yazın sohbet etmişdik abi bunun markası ne dedi honda dedim gözleri foltaşı gibi açıldı essahmı diyor ben çin malı bir şey sanıyordum dedi yani rahat olun anlamayan her gördüğü sakkalıya hacı hoca diyor.. bir keresinde de bir gençden adam geldi bu 150 lik motor bukasayı kaldırıyormu dedi japonlara benzetmeye çalışıyorlar ama ancak görüntüsü benziyor içi boş dedi evet evet dedim güldüm gittim allah bilir adam benim motoru 150 lik asya falanmı sandı :D :D hiç polemiğe giremiycek gibi oldum adamla bu motor honda 600 lük canım falan filan bir saatten onun sohbetini ederdi he dedim geçdim yani boş verin millet cahil oldukdan sonra en kral motoruda alsanız anlamıyorlar

birde buna yıllar önce arkadaşımın anlattığı bir anı ile nokta koymak istiyoruarkadaş gençken ünv zamanında evd parti veriyor kızlı erkekli neyse balkona çıkıyorlar konu arabalardan açılıyor arkadaş yolda park halinde bir araba var kıza diyorki şu araba ne diyor kız evo diyor arkadaşım helal olsun nerden anladın diyor kızda ee o kadar aptal değiliz herhalde diyor kız içeri geçiyor balkondaki her kez kahkayı patlatıyor çünkü araba bildiğimiz tempra

Motosikleti
    loading...
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam bu motor sandora uyuyorsa senin motoruna hayli hayli uyar senin motorun şekil olarak o kadar sandordan farklı değil ayrıca usta onu bir şekilde oturtur tahminim çünkü çinlileri iyi bilirim o adamalarda zaten ellerinde fazla bir çeşit motor yok olanıda en az 20 farklı markanın 50 farklı modelinde daha kullanıyorlar o yüzden diyorum kesin zata uyar diye bu arada ben çok para gidiceğinide sanmam tabi kimine çok kimine az gelir benim tahminim en fazla ona sıfır 250 lik bir motorda taktırsan yada mevcut motoru gömlek krank artık neleri değişicekse 250 yede çıkarsan tahminim en kralı 500-600 ün gider oda en kralı en minumumda 200-300 e bitirirsin tabi benim tahminim...
    logaritma ben o resimdeki motor için diyorum olmaz diye ama o ilandaki motorun motoru olabilir resimdeki motorun pistonu cok yukarda zatın motorunun pistonu yere paralel yanı ilandaki sym nin motoru gibi hatta bu motorun bağlantı yeride aynı http://www.sahibinden.com/sym_gts_25...XQQdisplayitem

Motosikleti
    GSXR-1000
    Logaritma hanı bunu soylemek bana dusmez ama inan ADAM gibi ADAMSIN. Bak daha yeni gördum motorunun 600 cc oldugunu.

Motosikleti
    loading...
    safak abi uyuyomusun orda Silverwing 600 yazıyor yaa

şafak abi kızmadın dimi abi

Motosikleti
    Mondial 150 zat
    Selamınaleyküm herkese merabalar çılgın zatçı kardeşlerim...

uzun zamandır yokum katılamıyorum yazamıyorum konuşamıyoruz çünküüüü şirketimizde iş dışı hariç internet kullanımı yasaklandı malesef...

şafak kardeşimi aradım anlattım durumu dedim yazarsın kardeşim siteye sölersin dediklerimi ama unutmuş sanırım...

girdim 1.30 saattir kaçırdıklarımı falan okudum çok muhabbet dönmüş yaaaa hepsini anlamam için bidaaa okumam lazım

eeeee anlatın bakalım ya???? nasılsınız keyifler nasıl, motorlar nasıl??????
    Where did you sleep last night? ? ? :silent:

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler