Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 ZAT Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    GSXR-1000
    Ayberk abi

az kaldı benıde ara ocak 17 den sonra gezıcegın zaman.Yaw gunler gecmek bılmıyor....Cıldırıcam vallahi.

Anam!!!!!!!!!!!!!! resimde en soldaki benim.Abi benden cok göbegim cıkmıs

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    AYBERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sen çalışmıyormusun bu gün?

arkadaşlar yeni motor alıyorum....

amerikaya sipariş verdik,''0'' dan yapıp tekrardan gönderecekler... süperalet ama....

resmi aşağıda...

enginogurlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    loading...
    hayırlı olsun ayberk abi artık bi tür verirsin

serkanzat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    zat
    Alıntı haluk36 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Serkan arkadaşım benzin ilk teslim alırken 20 liralık koydurdum yakıt azalınca ışık yanıyor mu bilmem ama 58 km de daha sanmam.Aküde yeni ama bu motor beklemişti diye biliyorum showroomda.Bi de motoru teslim almaya gittiğimizde tamirci çocuklar aküye araba teybi bağlamış müzik dinliyorlardı.Aküyü motoru alırken değiştireyim dedim gerek yok demişti bayi.Motorun üstündeki mondial yardım numarası da şaka gibi ya.Geçici olarak servis dışı diyo bu numara.Sevpaya sabahtan gidicem garantiden mi yardımcı olurlar yoksa servis benim eve geldiği için ücret alır mı serkan?

haluk ben sfır aldığımda adamlar daha önce haiç bağlanmamış olan aküsünü yerinden çıkardılar ve içine gözümün önünde sıvılarını doldurdular.motor ilk o zaman çalıştı.
    yani bayiye geldiğinde akü sıfır koltuğunun altında kutup başları kapalı bir şekildeydi,vede çok şükür ondan sonrada bişey olmadı.
    senin durumun aküyü gözteriyor.aküyü sökmek hiç zor değil zaten ufak birşey.götür servise bir kontrol etsinler.akün gitmiş derlerse,garantiden değiştirmelerini iste.onlar muhtemelen kullanıcı hatası muhabbeti yapacaklardır.terbiyesizlik yapmayın de 3 günlük motorun ne kullanıcı hatası olacak de aldım garaja koydum ertesi zaman çalışmadı dersin biraz çemkir amcamlara,şarj falan ederler en fazla s.ıfır vermezler sanırım.
    haluk bir de şöyle birşey olabiliyor,koltuğun altında koltuk açıldığında yanan bir lamba var.arabaların bagajında da olur.geceleyin açtığında içini göresin diye eğer koltuğu tam kapatmadıysan o lamba açık vaziyette kalıyor ve aküyü yiyiyor.açtığında kapatırken elinle iyi bastır klik sesini duy.bu sebeptende akü bitebiliyor,çoğu kişi o lambayı iptal ediyor bu yüzden

peki marş tık demiyormu şu an?

Alıntı merih31 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    modial 150 zat al yolda kal...kimselere tavsiye etmiyorum.ne kendş ne servisi nede nazilli merkezi beş para devmez makinem 5000 km motor 5 kez indi ilgilenen olmadı.şuan atılmış durumda.sakın denemeyin
    5000km de 5 kere makine indirebiliyorsan mondial seni fabrikasına davet edip ödüllendirmeli ve bunu nasıl becerebildiğini öğrenmesi gerekir bence?bari kitapçığına ekleme yaparlar kullanıcıların onu yapmaması için
    AGLARSA ANAM AGLAR GERISI PLAYBACK YAPAR,,,

Serkan saol aynen doktor gibisin teşhisinde dogru.Aküden ve büyük ihtimal koltugun açık kalması gibi gözüküyor.Sevpa nın ustasına gittim 3 km en fazla bana.Çalıştır getir ben gelemem dedi.Sokağın başındaki uyduruk bi motorcuya gittim gelip şarj ettik hemen çalıştı.Aküyü dört saat falan şarjda bıraktık sonra aldım garaja geldim.Bosch akü sordum 9 amperlik.55 ytl iyi fiyat gibi geldi.Siparişini vermeden iyice araştırayımda.yuasadan çok iyidir dediler bosch.Fikri yada deneyimi olan varmı arkadaşlar.

Alıntı haluk36 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Serkan saol aynen doktor gibisin teşhisinde dogru.Aküden ve büyük ihtimal koltugun açık kalması gibi gözüküyor.Sevpa nın ustasına gittim 3 km en fazla bana.Çalıştır getir ben gelemem dedi.Sokağın başındaki uyduruk bi motorcuya gittim gelip şarj ettik hemen çalıştı.Aküyü dört saat falan şarjda bıraktık sonra aldım garaja geldim.Bosch akü sordum 9 amperlik.55 ytl iyi fiyat gibi geldi.Siparişini vermeden iyice araştırayımda.yuasadan çok iyidir dediler bosch.Fikri yada deneyimi olan varmı arkadaşlar.
    Öncelikle benim motorum yok.

Arkadaşım daha önce bir kaç kez akü değiştirdiğini, en son bosch aldığını ve bu aküyü aldıktan sonra hiç problem yaşamadığını söylemişti.

Motosikleti
    zat
    yuasa kendini kanıtlamış bir marka.

Motosikleti
    loading...
    nasılsınız beyler

Motosikleti
    zat
    iyiyim engin.sen nasılsın?sınav sonuçları açıklanmış
    95 puan almışım.

Motosikleti
    GSXR-1000

buda benım sınav sonucu ...

Şafak tebrikler aynen bende atlattım bu sıkıntıyı.Önümüzdeki cumartesi direksiyon sınavını fethedicez inşallah.Az kaldı az.Vitesli değilmiş bizim direksiyon sınavına girilecek motor.Vitesli motor ile girilecek diye bi kanun çıktı söylentisi nedeniyle bazı kurslar vitesli motor almış ve sonrada kullanmaya başlamışlar bu motorları.Kursun verdiği bilgi bu şekilde.

Motosikleti
    Zat150 gitti MCT250 geldi :)
    kriz burayıda vurmuş hiç konuşan eden yok

Motosikleti
    Artık Yok...
    teknik bilgiler tartışılır dönerse ben katılırım sohbete ara ara girip bakıyorum onun dışında pek sohbetlerinize katılmıyorum çünkü zatım yok sizinde sohbetlriniz haliyle doğal olarak zat etrafında dönüyor

Motosikleti
    loading...
    bende 90 la girmişim arkadaşlar sınava yanlıs anlasılmasın

Motosikleti
    zat
    akü sorusunda yanlış yapmışım.

Motosikleti
    GSXR-1000
    arkadaslar motor neden stop eder? Bunun sebebpleri nelerdır.Ozellıkle 150 zat ıcın soruyorum.Örnegın calıstırdınız motorunuzu ve yola cıktınız yaklasık 200 mt sonra ısıklarda durmak zorunda kaldınız.Yavaslıyorsunuz ve tam duracagınız sırada motorunuz stop edıyor.Bunun sebebı nedır acaba?

Motosikleti
    loading...
    Alıntı safak112 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar motor neden stop eder? Bunun sebebpleri nelerdır.Ozellıkle 150 zat ıcın soruyorum.Örnegın calıstırdınız motorunuzu ve yola cıktınız yaklasık 200 mt sonra ısıklarda durmak zorunda kaldınız.Yavaslıyorsunuz ve tam duracagınız sırada motorunuz stop edıyor.Bunun sebebı nedır acaba?

bu olay benimde basıma geliyor arkadaslar

vıceroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650 - RKS 150-kuba xf139
    Arkadaşlar benim 2006 model 15.000 km deki zat bugün çalışmadı zannedersem aküyü artık değiştirmem gerekiyor.Fiyat ve marka konusunda yardımcı olurmusunuz?
    Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez...

Motosikleti
    Çan Çin Çon ZAT 150
    abi babama sordum inci yada mutlu marka iyi diyor bizdede olmuştu bir kere şarz vurdurduk tam almadı falan yeni akü aldık şarz etmedi aman diyim dikkat et yolda falan kalma...saygılar

Alıntı enginogurlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alıntı safak112 adlı üyeden alıntı
    bu olay benimde basıma geliyor arkadaslar
    rolanti ayarlarınızı yaptırmayı deneyin bi abiler.bizdede var bu sorun yazın motoru çıkartınca baktıracaz biz de.ilk motoru çalıştırıyorum 2-3 saniye sonra stop ediyor bizde de (servise falan gidemem derseniz bizim gibi motoru rolantide bi kaç dakka hafif gaz vererek çalıştırın)

birde soru benden olsun kontağı açtığımda tık tık tık tık sesler geliyor bi süre sonra kesiliyor sebebini bilen varmı ?
    Practice makes Perfect
    Çin malı motor kanser yapıyomuş.

Motosikleti
    GSXR-1000
    Arkadaslar bu arada yaza dogru 150 Zat'ımı hys 250 gtr ile değistirmeyı dusunuyorum.Insallah ozaman a kadar para bırıktırırımde makınayı yukseltırım.Zaten hayalim su anda 600 cc lik bi makına.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler