Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 ZAT Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

gündüzleri çayırova, akşamları karakartal, geceleri alice harikalar diyarında...
    Motosikleti
    azrailden yeni arakladım...
    Alıntı SERKANDİNSEL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cem merhaba sattın mı zat'ı

Alico balatadandır kaliteli olanı tercih et derim dediğin gibi her ayarlamada fren ayarı biraz daha sıkıldığıdan en sonunda ucuna kadar gelir balatan biter tabi bu seferde fren telini kopmasına neden olur daha büyük sorun çıkmadan balatanı kontrol ettir derim.
    Saygılar.
    sattım bilader. dün akşam verdim gitti..
    I gOt a GaMe To Win...:bounce:
    eskiden [COLOR="Red"]merter[/COLOR] vardı şimdi [COLOR="red"]fenerbahçe[/COLOR] var...
    [B][COLOR="Red"]drift religion[/COLOR][/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    GT250R
    Hadi hayırlısı olsun motorsuz mu olacaksın düşündüğün başka bişey var mı
    İki teker hastalığımda bünyem tedaviyi reddediyor.

Motosikleti
    GSXR-1000
    Merhaba...

1 ay çönce mondial 150 zat aldım.Ve cok memnunum.Cunku ilk motorum ve resmen aşığı oldum.Fakat gülü seven dikenine katlanır misali ufak tefek sorunlar cıktı.Bu sorunları sizlerle paylasıp tecrubeli olan abilerimden ve kardeslerimden bilgi almak istiyorum.

1-El marşından calısmıyor.Herseferinde ayaktan calıstırmak zorunda kalıyorum.(su anda en buyuk problemim bu)
    2-Kalkısta br titreme oluyor.
    3-Arka freni kullandıgımda motor stop ediyor.Ancak sıcak motorda bu sorun olmuyor.

Arkadaslar konu ile ilgili bilgilerininizi paylasırsanız cok sevinirim.

Ayrıca sormak istedigim bir kac sey daha var.Bazı arkadasların zat larında on panel koruyucusu (Ruzgarlık) siyah renkte.Nerden temin edebilirim yada alabilirim.

Butun organizasyonlara simdiden katılmak istedigimi belirtmek istiyorum.Allah kimseye kaza bela yaşatmadan keyifli sürüşler diliyorum.

gündüzleri çayırova, akşamları karakartal, geceleri alice harikalar diyarında...
    Motosikleti
    Alıntı SERKANDİNSEL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hadi hayırlısı olsun motorsuz mu olacaksın düşündüğün başka bişey var mı
    şimdilik artçıyım... ama şubat mart gibi nasip olursa cbr 125r olmadı 200 cc bir cross almayı planlıyorum. vitesli ve biraz daha hızlı bir makina düşünüyorum.
    eskiden [COLOR="Red"]merter[/COLOR] vardı şimdi [COLOR="red"]fenerbahçe[/COLOR] var...

Motosikleti
    Zat 150
    [QUOTE=1-El marşından calısmıyor.Herseferinde ayaktan calıstırmak zorunda kalıyorum.(su anda en buyuk problemim bu)
    [/QUOTE]

Hoş geldin . Aynı problem bendede var ve babam sırf bu yüzden motoru satmak istiyor bu konuya bi çözüm getirirsek çok iyi olur valla.

Bide Ayberk abi tavsiyen için sağol en kısa zamanda değiştirtecem yağı. Motoru kullanmamak sıkıcı oluyor.

Motosikleti
    el marşı çalışmayan arkadaşlar aküyü kontrol ettirdiniz mi???

Motosikleti
    GSXR-1000
    hosbulduk....
    İlk once ilgilendiginiz icin cok tesekkur ederim.

Akuyu yeni degistirdim.Ayrıca bujileride aynı sekilde.Fakat el ile calıstırmak ıstedıgımde sureklı marş basmıyor.Yanı jıt yapıp kesiyor.Nasıl anlatsam acaba sesi.Yanı devamlı basmıyor.Umarım anlatabılmısımdır.Oncekı sahıbı marş musurunu degistirdigini soylemisti.

Motosikleti
    Zat 150
    abi 2 kere ustaya gitti 2. gidişinde akü de değişti yine aynı. Hadi motor soğuk ondan dicem yan tarafında amcamın motoru duruyor bastın mı çalışıyor :D

Motosikleti
    peki sol ayaklığı açınca stop ediyormu yoksa o özellik iptal edilmiş mi???

Motosikleti
    GSXR-1000
    inan su sorunu cözsem okadar guzel olucakki.inanın baska zatlar gordugum zaman yanına gıdıyorum.İlk seferde calsıyormu dıye soruyorum.Bıde inanmayıp sahibine calısıp calısmadıgını kontrol ettiriyorum:D

Motosikleti
    Zat 150
    kime soruyorsun bilmiyorum ama evet yan ayaklıkla stop ediyor ayrıca bu sorunu motor sıcakken yaşamıyorum !

Motosikleti
    GSXR-1000
    Alıntı hell24 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki sol ayaklığı açınca stop ediyormu yoksa o özellik iptal edilmiş mi???
    ayagı ındırınce calısma duruyor.ıptal edilmemiş.

Motosikleti
    Alıntı apogok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kime soruyorsun bilmiyorum ama evet yan ayaklıkla stop ediyor ayrıca bu sorunu motor sıcakken yaşamıyorum !
    eğer motor sıcakken bastığında elden alıyorsa aklıma direk otomatik jiklede sorun olabileceği geliyor ona baktır düzelecektir.

Motosikleti
    Zat 150
    tamam sağol abi servis te onada baktırayım o zaman Bide ben depoyu ağzına kadar doldurdum. 80 km yol yaptm ve gösterge çeyreği gösteriyor !! motoru ayaklığa alıp çalıştırıyorum hiç bir sızıntı göremiyorum ama depo çeyreğe indi sizce soru nnerededir

Motosikleti
    tamam sağol abi servis te onada baktırayım o zaman Bide ben depoyu ağzına kadar doldurdum. 80 km yol yaptm ve gösterge çeyreği gösteriyor !! motoru ayaklığa alıp çalıştırıyorum hiç bir sızıntı göremiyorum ama depo çeyreğe indi sizce soru nnerededir
    sarfiyat çok fazla özcenlikle sürekli yüksek hızlarda mı kullanıyorsun.?
    egzozdan çiğ benzin atıyormu.? ayak koyma yerinden de sızma yapabilir orayıda kontrol ettin mi?

Motosikleti
    Zat 150
    sürekli yüksek hızlarda kullanmam genelde 50 -60 sabitler öle giderm ama düzlük bldum mu da boğazını açarım çiğ benzin olayına ise hiç bakmadım ona da ayaklığada bakiyim bi. Ayrıca motoru ayaklıkta çalıştırdığımda kendi kendine sesi değişiyor ve tekerlek dönmeye başlıyor.Rölantiyi ayarlatmam lazımmış ama nerede yaptıracağım hakkında bi bilgim yok yardımcı olur msun?

Motosikleti
    ZAT 150 - 2005
    Selam arkadaşlar.
    Bende eski bir ZAT'çıyım.
    Yani zatların 2005 te çıktığını düşünürseniz (Ben 2005 biliyorum) İlk çıktığından beri biniyorum.
    Şu an 11.000 Km civarlarında yol yaptım. Bunların büyük kısmı şehir içi. Bir kere Uludağa gittik. Bir kere de ağvaya.

Motorumla pek sorun yaşamadım. Çok seviyorum gendini
    Bu siteye aslında çok eskiden üye olmuştum. Sonra başka bir siteye gittim. Şİmdi buraya da yazayım dedim.

Tüm ZAT'çılara selam.

Bu arada benim motor da benzini ancak 6 lt civarında alıyor. ama ilk sahibiyim ve depo değişmedi. Acaba şamandırada mı sorun var diye düşünmeye başladım. 150 160 km yapıyoum 25 ytl ile.

Motosikleti
    sürekli yüksek hızlarda kullanmam genelde 50 -60 sabitler öle giderm ama düzlük bldum mu da boğazını açarım çiğ benzin olayına ise hiç bakmadım ona da ayaklığada bakiyim bi. Ayrıca motoru ayaklıkta çalıştırdığımda kendi kendine sesi değişiyor ve tekerlek dönmeye başlıyor.Rölantiyi ayarlatmam lazımmış ama nerede yaptıracağım hakkında bi bilgim yok yardımcı olur msun?
    rolanti olayı basit onu her yerde yaptırabılırsın ama istersen seni benim ustaya götürürüm neyi var neyi yok bakar adam gibi de yapar.

Alıntı monerr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar.
    Bende eski bir ZAT'çıyım.
    Yani zatların 2005 te çıktığını düşünürseniz (Ben 2005 biliyorum) İlk çıktığından beri biniyorum.
    Şu an 11.000 Km civarlarında yol yaptım. Bunların büyük kısmı şehir içi. Bir kere Uludağa gittik. Bir kere de ağvaya.

Motorumla pek sorun yaşamadım. Çok seviyorum gendini
    Bu siteye aslında çok eskiden üye olmuştum. Sonra başka bir siteye gittim. Şİmdi buraya da yazayım dedim.

Tüm ZAT'çılara selam.

Bu arada benim motor da benzini ancak 6 lt civarında alıyor. ama ilk sahibiyim ve depo değişmedi. Acaba şamandırada mı sorun var diye düşünmeye başladım. 150 160 km yapıyoum 25 ytl ile.

selam arkadaşım. zat sevilmicek makina değil ama adam gibi bakarsan yağını bakımını eksik bırakmazsan her yere gider.

Motosikleti
    Zat 150
    Selam hoşgeldin. Benim motorda 6500 de ve bende motorumu çok seviyorum.Abi senin depo 8 lt alıyor hesaplarıma göre bence sende yanına bi şişe benzin al ve benzin bitene kadar git. sonra benzinciye git ne kadar aldığını öğrenirsin derim ben

vallahi sizin ustalara gitmeyi çok isterdim şöle motora güzel bi bakım çeksin diye ama malesef ben mersindeyim. Bulunduğum ilçede servis olmadığı için(yada daha ben göremedim) motorun servis yüzü görmesi çölde yağmur görmek gibi bişey oluyor. ama mümkün olduğunca iyi bakmaya çalışıyorum

Motosikleti
    ZAT 150 - 2005
    Hoşbulduk.

Aslında sıfır aldığımda ilk depoyu doldururken yanılmıyorsam 10 - 12 lt almıştı.
    daha sonra hiç okadar almadı. İbra kırmızının dibine geldiğinde benzin alıyorum okadar gösteriyor. Bence şamandırada bir problem var.
    Aslında bugüne kadar sorun etmedim bunu. Ne de olsa şehir içindeyiz yada her yerde benzinlik var.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 19 kullanıcı var. (0 üye ve 19 misafir)

Bu Konudaki Etiketler