Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 ZAT Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CORVUS
    Alıntı SERKANDİNSEL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arka amartisör kaldırırdım
    herkeze slm lar serkan peki sürüş esnasında herhangıbı bır savurma oluyormu?
    saygılarımla
    [B]ALLAH KASK'LARIMIZA ASFALT YÜZÜ GÖSTERMESİN[/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Artık Yok...
    Alıntı AYBERK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese selamlar......
    biraz ara verdim; kusuruma bakmayın arkadaşlar...

şu son yazıyı okudumda,harbiden 150cc kesmiyor...aslında pert bi motor bulup ama 200-250 cc'lik,motorunu söküp zat'amı taksak? yada takılırmı? daha önce servisime sorduğumda takılır demişti...içimde ukte olmuştur hani....

demo bir zat yapsak hani....aslında zat'lar bence modifiye'ye açık bir motor...biraz parayla süper olur...hem motor olarak,hemde dış görünüm olarak...sadece bilinç'li olarak modifiye edilecek...

hadi bakalım...
    hayallerinizi görelim...
    önce ben;

ilk önce tüm grenajları FERRARİ kırmızısı yaptırırdım...

(devamı sizde...)
    hocam olur niye olmasın o iş için ama ikinci elden maksimumda motoru bitik bir zat bulucaksın yada en ucuzunu sonuçda sana kasa ve yürüyeni lazım

öyle zatıda 900 milyona kadar bulursun

alıcan motorunu söktürücen piyasayı kovalıycan çıkma 250 lik yada üstü bir scooter motoru arıycan illa bulursun tahminim en fazla 800 milyona falan bulursun taktırırsın

Aksesuar olayına gelince scooter aksesuar topiği vardı oraya bir maksiye neler yapılabiliceğini yazdım o topikdeki yazımı burayada kopyalıyım

xenon far = 300
    koltuk ısıtma = 400 ( selenin yüzünüde değiştiricen bu arada kaliteli kaplamayla tabiki)
    michellin sport ön arka lastik = 250
    stage 6 hava filtresi = 60$
    arka sinyalleri bir modifiyecide ledli yaptıra bilirsin = 30-40 civarı
    değişmişken elcik ısıtmada tak yada güzel görnümlü bir elcik
    birde kaliteli üstünde sinyali olan aynalar var güzel görünüyorlar onlardan takarsan

zaten scooter fazlasını kaldırmaz gerisi kroluğa kaçar yok müzik sistemi motorun altına neon ledler falan aman aman uzak dur...

bu arada ek olarak zat için bence renk olarak en güzel renk fabrikanın üretmediği zatlarda olmayan bir renk ilgi ve dikkat çeker

AYBERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    benim zat'da en yüksekte...5 seviyede...gayet güzel gidiyor...
    şimdi lastikleride değiştirdim,arkaya ön ebetlarında taktırdım,iyice yükseldi...
    daha konforlu bence...tavsiye ederim.

zat'lara füme, BEYAZZZZ renkleri 10 numero olur...kanımca
    zaten lastiklerim DUNLOP,xenon yaptıramam çok para,benim ev bile soğuk motor sıcak olmuş neye yarar,havalar soğdu filtreye ihtiyaç kalmadı,elcik beeeelki olabilir ama zor,ışıklı aynalar? bana göre değil....

ne kadar geçimsizim dimi?

Motosikleti
    CORVUS
    benim zat'da en yüksekte...5 seviyede...gayet güzel gidiyor...
    şimdi lastikleride değiştirdim,arkaya ön ebetlarında taktırdım,iyice yükseldi...
    daha konforlu bence...tavsiye ederim.

zat'lara füme, BEYAZZZZ renkleri 10 numero olur...kanımca
    zaten lastiklerim DUNLOP,xenon yaptıramam çok para,benim ev bile soğuk motor sıcak olmuş neye yarar,havalar soğdu filtreye ihtiyaç kalmadı,elcik beeeelki olabilir ama zor,ışıklı aynalar? bana göre değil....

ne kadar geçimsizim dimi?
    eywallah abi bende dedıgın gıbı yapıcam ama once servısden cıkarmam lazım benımkını cunku c.tesi gecesı benı yolda bıraktı benzın pompası patladı gecenın ıkısınde arkadaslar geldı tam maltepe sahil yolunda kaldım.. walla kabus oldu.. zaten bu ıkıncı benı yolda bırakısı )

allah beterinden korusun...sen hangi servise götürüyorsun?

Motosikleti
    CORVUS
    allah beterinden korusun...sen hangi servise götürüyorsun?
    abi benım ümraniyede bir arkadasım tamırcılık yapıyo sıkı cocuktur o na goturuyormm

Alıntı sero1981 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi benım ümraniyede bir arkadasım tamırcılık yapıyo sıkı cocuktur o na goturuyormm

eğer iyiyse sorun yok...sizin motorlarda alarm varmı? taktırmayı düşünüyorum...ama karasızım.

Motosikleti
    CORVUS
    eğer iyiyse sorun yok...sizin motorlarda alarm varmı? taktırmayı düşünüyorum...ama karasızım.
    abi bende hem kilit hemde alarm war en temızı işi saglama almak gerekıyor benım arkadasın motorunu gunduz gozuyle anadol kamyonete attılar gıdış o gıdış

birde ayberk abi sana bır sorum olacak karburator konusunda 151rs dıye modelın karbıratorunu yazmıslar gercekten dogrumu yakıtı duşürdüğü?? saygılarımla

valla onu bende okudum...
    doğru olabilir; çünkü uygulamışlar...bende düşündüm bi ara;80-90 ytl civarıydı+işçilik....
    bu tip işlere kalkıştığında biraz seninde elinden gelmeli....mesela benim hiç motor,vs. konularında bilgim ve merakım yoktur...

bakıyorum da millet söküp çıkarıyo,değiştiriyor... vallahi BRAVO onlara....

Motosikleti
    CORVUS
    abi walla ben degıstırmeyı düşünüyorum cunku benım moto geregınden fazla yakıyor bır depo ıle 130 km gıdıyorum forumun oncekı sayfalarında 250 km gıdenıı okumuştum tabi bırazda abartı war... çok yakmasının sebeplerınden bırıde benım bıraz sert kullanıyorum makınayı ama bu kadar yakması bana da bıraz fazla gıbı gelıyor...

alarm konusunda da abi en kral alarm 50 mılyon bence hıc düşünme al bıtene en azından aklında acaba sorusu kalmaz saygılarımla

abi walla ben degıstırmeyı düşünüyorum cunku benım moto geregınden fazla yakıyor bır depo ıle 130 km gıdıyorum forumun oncekı sayfalarında 250 km gıdenıı okumuştum tabi bırazda abartı war... çok yakmasının sebeplerınden bırıde benım bıraz sert kullanıyorum makınayı ama bu kadar yakması bana da bıraz fazla gıbı gelıyor...

alarm konusunda da abi en kral alarm 50 mılyon bence hıc düşünme al bıtene en azından aklında acaba sorusu kalmaz saygılarımla

sen 1 depoyla (11 lt+2lt) 130 km yolmu yapıyorsun harbiden??????

yahu ben 1 depoyla 270-280 yaptım.....nasıl olacak bu iş?

Motosikleti
    CORVUS
    sen 1 depoyla (11 lt+2lt) 130 km yolmu yapıyorsun harbiden??????

yahu ben 1 depoyla 270-280 yaptım.....nasıl olacak bu iş?
    abi benım motor 2005 model su ana kadar depo 6lt. fazla almadı yani 20 ytl cıvarında depoyu dolduruyorum sende yukarıda (11 lt+2lt) yazmıssın ben anlamadım sımdı bu işten birsey benım mı depo kucuk yoksa senın depomu buyuk

abi benım motor 2005 model su ana kadar depo 6lt. fazla almadı yani 20 ytl cıvarında depoyu dolduruyorum sende yukarıda (11 lt+2lt) yazmıssın ben anlamadım sımdı bu işten birsey benım mı depo kucuk yoksa senın depomu buyuk

dostum aç uğur-mondail web sayfasını bak....6 lt. olurmu yaw
    sende kitapçık felandamı yok.....

hatta hiç uğraşma...ahada ben sana buldum...

Mondial 150 ZAT Teknik Özellikler
    Motor : Tek Silindir, 4 Zamanlı
    Silindir Hacmi : 152 cm³
    Silindir Çapı ve Strok : 57.4 x 57.8
    Sıkıstırma Oranı : 9.76:1
    Maksimum Tork : 9,5 NM / 6500
    Soğutma : Fan Soğutma
    Çalıştırma : Elden ve Ayaktan Marşlı
    Ön fren : Disk
    Arka fren : Kampana
    Yağlama Tipi : Basınç / Püskürtme
    Ateşleme : Elektronik CDI
    Ön Süspansiyon : Hidrolik Ön Maşa
    Arka Süspansiyon : Hidrolik Amortisör
    Yakıt Tankı Kapasitesi : 11 Lt.
    Ön Lastik : 110 / 90 - 12
    Arka Lastik : 110 / 70 - 12
    Ağırlık : 150 kg
    Boyutlar U-G-Y mm : 2122 x 731 x 1273
    Şanzıman : Otomatik

hatta hiç uğraşma...ahada ben sana buldum

senin depoda büyüüüüüük bi sorun var....yada şamandıran bozuk!!!

Motosikleti
    CORVUS
    abi pekı nasıl olur yani benzını o kadar alıyor.. yani sen dıyorsunkı yanına yedek bır bıdon benzın al, allah ne werdıyse benzın bıtene kadar gıt dıyorsun benzın nerde bıterse anlakı o kadar km yapıyor senın motor dıyorsun En kısa zamanda su benım samandırayada bır bakayımm saygılarımla

test etmeye gerek yok aslında...eğer deponu motorun ilk sahibi söküp küçük depo takmadıysa,yada şamandıran bozuk değilse...
    e daha ne diim.....katolog 11 lt. diyor...sen hemen servisine git baktır hocam...hadi 1-1.5 lt desen neyse diicemde yarım depo fark bayaaaa bi fazla...
    haberlerini bekliyorum....

Motosikleti
    CORVUS
    o halde deponun 6lt. oldugunu farz edersek ;benım yakıt normal gıbı duruyor.
    abi ben cıkıyorum muhabbet guzeldı teşşekur

abi birde kış gelmeden bi gezi düzenlesek diorum

saygılarımla

kısmetse motorumu cuma-c.tesi gibi alacağım galiba...kısmet......

ilk işimiz bir gezi düzenlemek olacaktır....

hadi hayırlı geceler........

Motosikleti
    Artık Yok...
    dostum ben sadece aksesuar yazdım olabilir diye ondan fazlasıda olmaz en fazla olucağıda odur bir scootera

bunun dışında karbüratör uyar neden uyar motor aynı motor o modelde kullanılanla zatda kullanılan motor cinsi aynı karbüratörleri farklı o yüzden uyar sorun çıkarmaz en azından ben öyle tahmin ediyorum bu konuda bir bilgim yok ama çinlileri iyi tanırım her motora ayrı bir motor üretmezler motorları fiksdir 150cc lik scooterlarda kullandıkları motor bütün diğer markalarda dahil hepsinde hemen hemen aynı motor

bunun dışında alarm taktırmayın bir anlamı yok çok gereksiz bir olay benim diyiceğim immobilizer taktırın yada immobilizerlı alarm taktırın nedenide immobilizer taktınızmı immo yu devre dışı bırakmadan hırsız bile motoru çalıştıramaz çok uğraşması gerekir hırısızı bırakın siz bile anahtarı soksanız çalıştıramassınız immo motoru bloke eder alarm cik cik ötmekden başka bir işe yaradığı yok imkan varsa immolu alarmda olabilir amma takıyorsanız immobilizerı olsun kesin kez..

immobilizer'lı alarm kim bilir kaç paradır şimdi?

Motosikleti
    Artık Yok...
    motorsiklet immo sunu hs alarms getiriyor sitesinden bakabilirsin fiyatını bilmiyorum sanırım 100 en fazla - 150 civarıdır belki dahada ucuzdur ben sadece tahmini fiyat verdim ama şuda var motorsikletin giderse 3-4 milyardan olursun 50-100 için 3-4 milyardan olmamak gerek

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler