Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 150 ZAT Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    AYBERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zat güzel motor mondialin hiç bir modelini beyenmesemde zat maksi klasmsnında güzel bir alternatif çok benzin yakmasının sebebi karbiratörüdür üstüne daha mantıklı ona uygun bir karbiratör takılırsa hem performansına etki eder hemde benzin yakışına ayrıca çin malı olayında başka bir sitede zat ı olan bir arkadaş yazmışdı 10 bin km ye kadar yapdığı masrafları ortalama 600 milyondu bakımlar süprisz arızalar falan filan benim bir silwervingimin standart 3 aylık bakımı 300 milyon takribi 800 km ye denk geliyor yani japon alıp az masrafın olucak diye bir şey söz konusu değil bizim motorların benzin teli 150 milyon sadece çin işi motorun benzin teli 30-40 milyon bir para yani klavye motorcuları var burda bilgisiz sadece işkembeden yazıyorlar

ayrıca çin motorları evet kalitesiz bir gerçek ama hep diyorum demekdende yoruldum çin motorlarının teknolojiside eski yani çalışma prensipleri çok mekanik ve basit o kadar karmaşık değil o yüzdende tamiri bakımı ucuz bizim motorlarda ecu var yani beyin immo var bir sürü teknolojik şey var

ayrıca bu motoları size kalitesiz veriyorlar ama kaliteli hale getirmekde sizin elinizde kalitesiz parçalar belli bunları kaliteli parçalarla değiştirirseniz motor uzun solukda bir sıkıntı çıkarmaz çin işi kayış kullanmayı verin japon kayış kullanın eklem yerlerindeki somonları kuvvetlendirin tıkırtı parça gevşemesi olmasın kalitesiz 10 milyonluk yağ kullanıcağınıza gidin castrol magnetec kullanın 30 milyon fazla verin ama motorunuzda performans farkını hissedersiniz yağ motorun kanıdır unutmayın bujiyi gidip osaka mosaka marka takıcağınıza bosch ngk takın farkı hissedin

yani iş biraz motorcuda da motoruna bakımda da biter

hocam...vallahi bravo
    çok güzel yazmışsınız;artık bunun üstüne çin malı adı altında yorum yapılırsa daha nediyelim? herşeyi özetle aktarmışsınız;tabi anlayana...

sizi yorumlarınızla daha çok aramızda görmek isteriz...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    GT250R
    Merhabalar cümleten,birşey farkettim söylemeden edmeyeceğim adnan kardeşim çin malına karşı birşeyler yazmışsın fakat senin motorunda çin malıdır bir araştır derim %100 türk malı motor yok kardeşim bilgine
    İki teker hastalığımda bünyem tedaviyi reddediyor.

naber serkan...biz bize kalmışız gene..........

Motosikleti
    GT250R
    Sağol abi iyiyim çok şükür sen nasılsın,daha çok genişlesek aslında abi düşünsene üsküdar anadolu hisarı şeritini kapatmış en az 20 zat nasıl olur

büyük düşün...2000 zat...

Motosikleti
    GT250R
    Dehşete düştüm yaaa

Alıntı SERKANDİNSEL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dehşete düştüm yaaa
    gerçekçi olalım....25 ve üzeri çok iyi bir rakam....bütün zatçıları toplayıp benim mekanda çiğ köfte partisi yapalım...

nasıl?

Motosikleti
    GT250R
    Hertürlü abi şeref duyarım ama tavana atarım ben çiğ köfteyi ona göre abi haberin olsun

Motosikleti
    CORVUS
    Alıntı AYBERK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gerçekçi olalım....25 ve üzeri çok iyi bir rakam....bütün zatçıları toplayıp benim mekanda çiğ köfte partisi yapalım...

nasıl?
    herkeze iyi geceler
    Kusura bakmayın arkadaslar bir kaç gündür şahsi sebeplerden dolayı fazla giremiyorum nete...

bu buluşma olayını en kısa zamanda gerçekleştirelim ayberk abi, ayrıca çiğ köfte partisinede hayır demem

Motosikleti
    GT250R
    sero hoşgeldin naber,ayberk abi mont konusunda nasıl yardımcı olabilirsin

Motosikleti
    CORVUS
    arkadaslarm http://www.rialli.com diye bir site denk geldi faydalı olacağını düşünüyorum.Saygılarımla

Motosikleti
    Artık Yok...
    hocam...vallahi bravo
    çok güzel yazmışsınız;artık bunun üstüne çin malı adı altında yorum yapılırsa daha nediyelim? herşeyi özetle aktarmışsınız;tabi anlayana...

sizi yorumlarınızla daha çok aramızda görmek isteriz...
    Dostum bunlar gerçekler bak diğer siteleri gezersen görmüşsündür gezi bölümlerinde adam zat 150 ile orduya kastamonuya bazıları akdenize inmiş fotoğraflar çeke çeke eklemişler sitelere gezi maceralarını ve hiç birinde en ufak git gel motor yolda bırakmamış bozulmamış çokda keyifli geziler yapmışlar

ama birde şehir içinde 50km yol yapıpda orası akdı burası kopdu yolda kaldım aman sakın almayın diyenler varki şimdi bu adamlara sorarlar bu uzun yolları yapan adamlardada aynı motor var sende de aynı motor var nasıl iş? ne iş? kimse kendine laf kondurmuyor motorculuğunada laf kondurmuyor gaza basmak kolay yolda gitmek kolay ama servise girip bakım yaptırmak zor iş neden para gidicek bazı arkadaşlar cimrilikden ölüyor zaten en kalitesiz en ucuz parçalarla bakım yapıyorlar bazıları bakım bile yaptırmıyor

sonrada motor kötü diyorlar birde klasik bir laf var motordan motora fark ediyormuş sanki biri brezilyada üretiliyor diğeri amerikada hepsi aynı bantlardan aynı fabrikadan çıkan aynı mankineler adam kendine laf edemiyor motora çamur atıyor birde diyorumya çok klavye motorcusu var bazıları motorun selesine oturmamış bile konuşuyorlar sanki yılların motorcusu gibi..

Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum bunlar gerçekler bak diğer siteleri gezersen görmüşsündür gezi bölümlerinde adam zat 150 ile orduya kastamonuya bazıları akdenize inmiş fotoğraflar çeke çeke eklemişler sitelere gezi maceralarını ve hiç birinde en ufak git gel motor yolda bırakmamış bozulmamış çokda keyifli geziler yapmışlar

ama birde şehir içinde 50km yol yapıpda orası akdı burası kopdu yolda kaldım aman sakın almayın diyenler varki şimdi bu adamlara sorarlar bu uzun yolları yapan adamlardada aynı motor var sende de aynı motor var nasıl iş? ne iş? kimse kendine laf kondurmuyor motorculuğunada laf kondurmuyor gaza basmak kolay yolda gitmek kolay ama servise girip bakım yaptırmak zor iş neden para gidicek bazı arkadaşlar cimrilikden ölüyor zaten en kalitesiz en ucuz parçalarla bakım yapıyorlar bazıları bakım bile yaptırmıyor

sonrada motor kötü diyorlar birde klasik bir laf var motordan motora fark ediyormuş sanki biri brezilyada üretiliyor diğeri amerikada hepsi aynı bantlardan aynı fabrikadan çıkan aynı mankineler adam kendine laf edemiyor motora çamur atıyor birde diyorumya çok klavye motorcusu var bazıları motorun selesine oturmamış bile konuşuyorlar sanki yılların motorcusu gibi..

çok haklısın...ben yazmaktan sıkıldım,yoruldum artık...
    çin malı şudur budur diye.... almayın o zaman!!! hamama giren terler diyorum,tepki alıyorum....
    ben motorumla mutluyum...mutluydum

29 ekim'de şehitlik dönüşü haliç köprüsü üzerinde motorum stop etti...mecburen sağ'a çektim...sonuçta konvoy halinde gidiyorduk; neyse...arabanın teki vura vura geldi en son arkadaşın motorunu altına alıp hem baa hemde zat'ıma vurdu... arkadaşın motor pert durumda bende ise 1.000 ytl masraf var. expert'ler bekliyoruz şimdilik,p.tesi,salı belli olur umarım...
    yani zat'ıma nazar değdi vallahi....

allah herkesi kazadan,beladan korusun...

vıceroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650 - RKS 150-kuba xf139
    Ayberk geçmiş olsun.Dört teker sürücüleri ne zaman saygılı olmayı öğrenebilecek bilinmez.
    Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez...

Alıntı vıceroy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayberk geçmiş olsun.Dört teker sürücüleri ne zaman saygılı olmayı öğrenebilecek bilinmez.
    teşekkürler dostum...sanırım saygı denilen şey ''genetik'' ....
    kolay kolay bulunmuyor...
    bu arada yazılarını severek ve ilgiyle takip ediyorum,çok açıklayıcı yazıyorsun...gv 650'den şimdilik vaz geçtim, o kadar parayı şuan veremem...ama gv 250 almayı planlıyorum. bu seferde vitesli kullanmadığım için ilk önce öğrenmem gerekecek; ama bu seferde öğretecek adam ve motor bulamıyorum

ben delirmeyim de naapıyım

vıceroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650 - RKS 150-kuba xf139
    GV 250 artçılı uzun zaman,ister kısa mesafe ister şehirler arası her beklentine cevap verebilecek tercihtir.Sen al öğrenmesi en fazla birkaç deneme sürüşü kadar.Trafik tecrüben var sonuçta vites sorun değil.Bizim zatlardan da az yakıyor emin ol.
    Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez...

Motosikleti
    Artık Yok...
    motor alırken ne amaçla aldığına çok dikkat et yani gündelik kullanımda devamlı şehir içi yapıcağın bir motorsa 250cc maxi scooterlara bak derim çok rahat edersin ideal yakar

vitesli şehir içi gündelik kullanımda yorar bende de regal vardı şehir içi çok yoruyodu sıkıntılı oluyor devamlı kullnıcaksan şayet bence en ideali şehir içi güzel maxi scooter..

ilerde ikinci motor güzel büyük hacimli bir chopper olabilir yada enduro ama bu tip motorlar bence ikinci motorlar olmalı şehir içi gündelik kullanımda pek ideal olmayan motorlar..

scooterlar birde milletin gözüne artık pek batmıyor şehir kültürünün bir parçası oldular şehrinde bir parçası oldular park edicek yerde buluyorsun bir yere koydunmu millet sesde etmiyor

bende regal varken bir yere bazen koydum mu esnaf gelir ileriye al birader falan derlerdi bu tip diyaloglarla bir kaç kez karşılaşdım.. bir arada 5 günlüğüne arkadaşın transalp bendeydi beşiktaşda park ediyordum çarşı içine adam gelip otopark parası istiyordu :F :F

yani diyiceğim şu her şeyin ve her yerin motoru var

Motosikleti
    CORVUS
    çok haklısın...ben yazmaktan sıkıldım,yoruldum artık...
    çin malı şudur budur diye.... almayın o zaman!!! hamama giren terler diyorum,tepki alıyorum....
    ben motorumla mutluyum...mutluydum

29 ekim'de şehitlik dönüşü haliç köprüsü üzerinde motorum stop etti...mecburen sağ'a çektim...sonuçta konvoy halinde gidiyorduk; neyse...arabanın teki vura vura geldi en son arkadaşın motorunu altına alıp hem baa hemde zat'ıma vurdu... arkadaşın motor pert durumda bende ise 1.000 ytl masraf var. expert'ler bekliyoruz şimdilik,p.tesi,salı belli olur umarım...
    yani zat'ıma nazar değdi vallahi....

allah herkesi kazadan,beladan korusun...
    ayberk abi çok geçmiş olsun yeni haberim oldu, inşalllah sende birsey yoktur

Alıntı sero1981 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ayberk abi çok geçmiş olsun yeni haberim oldu, inşalllah sende birsey yoktur

sağolasın kardeşim...allah'a şükür iyiyiz.
    forum çok boş kalıyor....
    canlandırmak lazım.....hazır havalarda güzel...yapsak bi toplantı

Motosikleti
    150 ZC
    ayberk abi geçen rekor yalan oldu şimdi bakıyorumda site mevcudu şuan 1347
    nerde yanlış yaptık anlamadım ki zaman yanlıştı sanırım yada yine tesadüfen kırıcaz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 14 kullanıcı var. (0 üye ve 14 misafir)

Bu Konudaki Etiketler