Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

BMW R1200GS / Adventure Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı Nikkfurie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Videolarda bahsettiğin yere delik açıp su tahliyesi yaptıranlar var ama Bmw niye oraya delik açmamış acaba ? şaft kovanının mukavemetini zayıflatmak istememiş olabilirler , kovan aynı zamanda arka tekeri tek taraflı olarak taşıyor yani maşa görevi yapıyor , Ramazan hocam sendeki Africa Twin'in arka maşasına matkapla delik açmazsın buna eminim Gs e de açma yav..
    Şöyle bir durum var şuan BMW de şaft değişimi sonrasında oraya delik açıp bir plastik takıyor . Bir çok gs e garantiden şaft değiştirip delik açtılar yetkili servis de .
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Nikkfurie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200GS / Piaggio Medley / Peugeot Tweet
    Alıntı Ramazan Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şöyle bir durum var şuan BMW de şaft değişimi sonrasında oraya delik açıp bir plastik takıyor . Bir çok gs e garantiden şaft değiştirip delik açtılar yetkili servis de .
    Servisde bu işlemin yapıldığını bilmiyordum yinede senin benim gibi bakımını eksik etmeyen yada kendi yapan kişiye gerekli değil diye düşünüyorum..

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    Bitmedi mi yaw bu şaft su paslanma mevzusu?
    3-4 sene önce recall vardı ondan sonra hallettilerdi sanki?

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:18 ----------

Servisde bu işlemin yapıldığını bilmiyordum yinede senin benim gibi bakımını eksik etmeyen yada kendi yapan kişiye gerekli değil diye düşünüyorum..
    Çok düşük km'de haşat olanlar vardı diye aklımda kalmış ya, bakımsızlıktan ziyade biraz mühendislik eksiğinin üstüne kötü şans varsa oluyordu diye aklımda kalmış. yanlış hatırlıyor da olabilirim tabi.

Motosikleti
    Alıntı killingroad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bitmedi mi yaw bu şaft su paslanma mevzusu?
    3-4 sene önce recall vardı ondan sonra hallettilerdi sanki?

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:18 ----------

Çok düşük km'de haşat olanlar vardı diye aklımda kalmış ya, bakımsızlıktan ziyade biraz mühendislik eksiğinin üstüne kötü şans varsa oluyordu diye aklımda kalmış. yanlış hatırlıyor da olabilirim tabi.
    Periyodik bakım yapılmayan her motorda yaşanacak arızalar gibi bir durum şaft paslanması , körük yırtıksa değiştireceksin başka bir sebebi yok , düşük kilometrelerde yaşanan arızalar ise hem mühendislikle ilgili hemde yanlış müdahale sonucu oluşan problemler , mesela Bmw hafif olsun diye arka teker poryasını alüminyum alaşımdan yapmış , ama jant sök tak yaparken havalı tabancayı dayayıp ölümüne sıkınca alayı çatlamış , şimdi 20 yaşında Bmw nin bile poryasını servis recall kapsamında demir olan ile ücretsiz değişiyor..yukarda yazmıştım adamlar difransiyel rulmanı kolayca değiştirilsin diye dizayn yapmış , ama temizlik hastası manyaklar tazyikli suyu dayayınca rulman cortlamış Bmw de 2010 dan sonraki modellerde bunu difransiyelin içine koymuş falan filan :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:18 ----------

Hep Bmw ye gömmeyelim dimi birazda Honda dan yazalım , yeni Africa Twin ler de bir çok ekran pert oldu , sebep ? orjinal harici telefon tutucu şarj cihazı yada sis takmak , Honda hiçbirine iyi niyet garantiside uygulamadı bildiğim kadarıyla ki aralarında 500 km de bile motorlar var , ekranın fiyatıda kallavi bir rakkam..

Motosikleti
    RS 660, Tuareg 660
    abi ben italyana biniyorum :D bmw niye boklayayım, olur böyle şeyler çok normal.
    sadece şaftla ilgili bir tasarımsal konunun her motorda değil ama şansı yaver gitmeyenlerde çok erkenden kaput olduğunu okuduğumu hatırlıyorum onu dedim.

valla arkadaşın AT'nin ekranlar soğanlı geçidini inerken kapanmış biraz korku filmi yaşamış da..
    ekrana gelene kadar ben geçen sene ortasında mıydı 250 kullanıcıları başlığına yazmıştım sizi arayan soran oldu mu diye.. yağ kaçağı recall'u var, kimseler oralı değil. =))

Motosikleti
    Yok şuan yapılıyor olmayanlara. Yenilerinde zaten varmış

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:05 ----------

Aslında bir çok motorda o kadar çok kronik sorun var ki ama insanlar bunları dile getirmiyor. BMW korkulacak bir motor değil işi bilen bir çok usta bunun bakimini tamiratını onarımını yapabilir ama araba tamir mantığını bilen. Yani bir çok parça oto tamirhanesine yetişme olduğum için arabayla benzer ve eşdeğer ki anlatamam size.

Motosikleti
    Yeni 1300 GS in Adv varyasyonuda aynı farla piyasaya çıkıyormuş , hani belki Adv ye adam gibi birşey koyarlar dediydik :( Hırbo ya Africa'yı boklamasam gidip alacam bmw ye inat
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Yeni 1300 GS in Adv varyasyonuda aynı farla piyasaya çıkıyormuş , hani belki Adv ye adam gibi birşey koyarlar dediydik :( Hırbo ya Africa'yı boklamasam gidip alacam bmw ye inat
    Bu yeni görüntüyü ben de beğenmedim en güzeli benim 2006��
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Alpbatur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1600 GTL
    Hadi ya... bende bir umut farklı bir farla gelir diyordum Africa nın mevcut fiyatı mantık dışı şuan alan oluyor mu bilmiyorum....
    F54 bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Alpbatur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hadi ya... bende bir umut farklı bir farla gelir diyordum Africa nın mevcut fiyatı mantık dışı şuan alan oluyor mu bilmiyorum....
    Satışları düştü africa nın ama Honda bir şekilde satıyor

espresso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Vstrom DL650 XT
    yeni 1300 GS ADV versiyonu lego gibi olmuş.
    ikonik tasarımı neden değiştirirler anlamadım. Son 1250 GS adv'ler piyasada talep görmeye devam edecek. Geçen hafta istanbuldan arkadaşım geldi, 2023 model 1250 GS Adventure almıştı, motoru yakından gördüm, çok güzel. bu güzelliği niye bozmuşlar ki.
    F54 bunu beğendi.

Alpbatur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1600 GTL
    Alıntı espresso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yeni 1300 GS ADV versiyonu lego gibi olmuş.
    ikonik tasarımı neden değiştirirler anlamadım. Son 1250 GS adv'ler piyasada talep görmeye devam edecek. Geçen hafta istanbuldan arkadaşım geldi, 2023 model 1250 GS Adventure almıştı, motoru yakından gördüm, çok güzel. bu güzelliği niye bozmuşlar ki.
    Lego gibi olmuş ama düz GS e göre güzel görünüyor bence. Canlı görmek lazım benim hoşuma gitti ne yalan söyleyim...

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Periyodik bakım yapılmayan her motorda yaşanacak arızalar gibi bir durum şaft paslanması , körük yırtıksa değiştireceksin başka bir sebebi yok , düşük kilometrelerde yaşanan arızalar ise hem mühendislikle ilgili hemde yanlış müdahale sonucu oluşan problemler , mesela Bmw hafif olsun diye arka teker poryasını alüminyum alaşımdan yapmış , ama jant sök tak yaparken havalı tabancayı dayayıp ölümüne sıkınca alayı çatlamış , şimdi 20 yaşında Bmw nin bile poryasını servis recall kapsamında demir olan ile ücretsiz değişiyor..yukarda yazmıştım adamlar difransiyel rulmanı kolayca değiştirilsin diye dizayn yapmış , ama temizlik hastası manyaklar tazyikli suyu dayayınca rulman cortlamış Bmw de 2010 dan sonraki modellerde bunu difransiyelin içine koymuş falan filan :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:18 ----------

Hep Bmw ye gömmeyelim dimi birazda Honda dan yazalım , yeni Africa Twin ler de bir çok ekran pert oldu , sebep ? orjinal harici telefon tutucu şarj cihazı yada sis takmak , Honda hiçbirine iyi niyet garantiside uygulamadı bildiğim kadarıyla ki aralarında 500 km de bile motorlar var , ekranın fiyatıda kallavi bir rakkam..
    afrika da 50 tane hata var ama hiçbirisi yolda bırakmadığı için dillendirilmiyor ama bmw gibi milleti illahlahta ettirmezler
    misal 2016 2017 lerde jant tel krozyonu
    ekram plastiklerinin yamulması
    plastik kalitesinin çöp olması
    marş buton takılması basmaması
    olur olmadık yerde stop etmesi
    50 65 km/h arası gidondaki titreşim ön lastik zıplaması yaylar mı güçsüz geliyor belli değil
    insanlar neden aldığı kullandığı memnun olmayan yerleri söylemekten çekiniyor hiç anlamam
    bu arada 2024 afrika gerçekten pahalı
    2024 R1300 gs/adv de çok tipsiz bence

hasmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SD 1290R
    Ben farını da, görünüşünü de sevdim yeni modelin. Merhumun arada "cin çarpmış gibi" diye yorumladığı asimetrik görünüş ilginç gözükse de çok da güzel değildi bence.

Motosikleti
    Motorun birkaç eksiği vardı bunlardan bir tanesi TPS sensörü koruyucusuydu onu da temin ettim en kısa sürede montajını yapacağım. Dolu dolu 2006 olacak.

Motosikleti
    Toprak yeni 1300 GS in tadına bakıyor ;)

https://youtube.com/shorts/p5jUcjf8B...3TYVlrxcyvGbhw
    espresso bunu beğendi.

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ns 200 15" Spontini 110 23"
    Toprak yeni 1300 GS in tadına bakıyor ;)

https://youtube.com/shorts/p5jUcjf8B...3TYVlrxcyvGbhw
    Ya abi şu far tasarımına halen alışamadım, eski kasalardaki asalet fıs olmuş gitmiş .

Motosikleti
    Alıntı Motoseverrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya abi şu far tasarımına halen alışamadım, eski kasalardaki asalet fıs olmuş gitmiş .
    Maalesef far berbat görünüyor , eski dik ve heybetli tasarıma çok alışmıştık ama mühendislerin raporları tasarımcıları altetmiş olmalı , aerodinamik bir tasarıma ikna etmişler proje sorumlusunu , önde devasa birde radar var , motorun kullanımı cidden çok güzel, gücü rakiplerine yaklaşırken ağırlığı ve tüketimi düşürmüşler , yazarken bize basit geliyor ama ciddi arge gerektiren iş..

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:54 ----------

Şuraya 10 gün önce Foça İngilizburnu'nda kamp attığım alandan bir foto koyalım ;) hafta içi tam kafa dinlemelik yer..

espresso bunu beğendi.

Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ns 200 15" Spontini 110 23"
    Maalesef far berbat görünüyor , eski dik ve heybetli tasarıma çok alışmıştık ama mühendislerin raporları tasarımcıları altetmiş olmalı , aerodinamik bir tasarıma ikna etmişler proje sorumlusunu , önde devasa birde radar var , motorun kullanımı cidden çok güzel, gücü rakiplerine yaklaşırken ağırlığı ve tüketimi düşürmüşler , yazarken bize basit geliyor ama ciddi arge gerektiren iş..
    Mühendisliğe lafımız yok ama abi daha güzelde olabilirdi be sanki, yani şu tek far çok mu şarttı? Bu kadar aerodinami düşünülmesi güzel ama bu kadar düşünülen şey çanta takınca gitmeyecek mi? Aerodinami demişken bu konuda Harley mühendisleri bence çok rahat .

Motosikleti
    Alıntı Motoseverrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mühendisliğe lafımız yok ama abi daha güzelde olabilirdi be sanki, yani şu tek far çok mu şarttı? Bu kadar aerodinami düşünülmesi güzel ama bu kadar düşünülen şey çanta takınca gitmeyecek mi? Aerodinami demişken bu konuda Harley mühendisleri bence çok rahat .
    Hiçbir üretici rahat değil , emisyon kısıtlamaları arttıkça min bütçe ile ne yapacaklarının derdindeler , her yeni modelde eski versiyondan güçlü oluyor genellikle yoksa müşteri kaybedebilirler kimse gidip daha düşük güçte bir GS e tonla para vermez sanırım :D 3-5 yıl içinde motosikletlerde hybrit ve elektrik desteklerini daha çok görebiliriz..çantalar opsiyon olduğu için tüketim test sürecinde dahil olmuyordur , yine devasa ön camlar satılıyor ama motorların üzerinde cücük kadar cam takılı ki bu camı ucuz olsun diye değil emisyon şartlarını karşılamak için ufak tutuyorlardır büyük ihtimalle..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler