Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Asya Motor Scooter'ları Hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    hopeless1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı serkan79 adlı üyeden alıntı
    yaw honda suziki yamaha v.s için bu kadar yorum yapılmamıstır

ben hiç memnun değilim motordan malzeme kalitesi çok düşük gidişide tatmin etmiyo madem bu kadar yavaş gidicem az bi fark verip landcruiser alırım daha zevkli bi sürüş olur ehliyet alınca satıcam isteyen varsa alabilir yeni motor daha 650km yol yaptım
    serkan dostum fiyat ne düşünüyorsun?
    bide varsa motorun resmini yollayabilirmisin?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    serkan79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM GTS 250
    Alıntı hopeless1 adlı üyeden alıntı
    serkan dostum fiyat ne düşünüyorsun?
    bide varsa motorun resmini yollayabilirmisin?

hopeless1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı serkan79 adlı üyeden alıntı

2000 lira düşünüyorum
    serkan dostum motor cidden yakışmış sana, gayet güzel bir ikili olmuşsunuz.
    malesef fiyat benim için yüksel geldi. Umarım gönlüne göre bir müşteri bulursun.

Jetix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya T-19 "06"
    Dostlar benim motorun artık nekadar yaktıgı ortaya cıktı...Normal kullanım ki zaten ben hep öyle kullanıyorum...İbreye güvenmediğim için her 150Km de bir benzin alıyorum 13 Ytl lik benzin alıyor...yani motor 86 Krş yakıyor...

beto_977 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 150 T1 ( Yiğidim Aslanım, Façası bozulsada eski günlerine geri döndü )
    Ya bişi sorucam benim t1 in direksyon sola az dönüyor herkezin aynımı.

serkan79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM GTS 250
    Alıntı Jetix adlı üyeden alıntı
    Dostlar benim motorun artık nekadar yaktıgı ortaya cıktı...Normal kullanım ki zaten ben hep öyle kullanıyorum...İbreye güvenmediğim için her 150Km de bir benzin alıyorum 13 Ytl lik benzin alıyor...yani motor 86 Krş yakıyor...
    bence km saatinede güvenme evim ile işim arası normalde 10.4 km gecen akşam aynı yoldan 13.2km yazdı

stavro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial KT 125 siyah
    Alıntı stavro adlı üyeden alıntı
    selamlar arkadaşlar

150-T1 ön ve arka Lastiklerin hava basıncı ne kadar olmalıdır
    bir bilginiz var mı ?
    bilen yokmu ?
    Stavros fm Istanbul

Alıntı stavro adlı üyeden alıntı
    bilen yokmu ?
    Lastikler Ön lastik hava basıncı 225 -250 kpa.
    Arka lastik hava basıncı 250 - 320 kpa. arasında olmalıdır.

Kaynak:
    http://www.asyamotor.com.tr/modules....howpage&pid=13

Motosikleti
    lastik basıncı hakkında ortalama kpa - psi çevrilmiş hali
    ön : 35 psi arka : 42 psi

sunsetz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 ZN
    Arkadaşlar inanılmaz yararlı bi topic olmuş çok çok teşekkürler Ama benim biraz kafam karıştı yarın gidip asya motordan as 150t1 yada as125t'den birini alacağım. Hangisini alacağıma karar veremedim... Bu konuda biraz yeniyimde Siz ne dersiniz? Şimdiden yardımlarınıza çok teşekkür ediyorum.

Alıntı sunsetz adlı üyeden alıntı
    Arkadaşlar inanılmaz yararlı bi topic olmuş çok çok teşekkürler Ama benim biraz kafam karıştı yarın gidip asya motordan as 150t1 yada as125t'den birini alacağım. Hangisini alacağıma karar veremedim... Bu konuda biraz yeniyimde Siz ne dersiniz? Şimdiden yardımlarınıza çok teşekkür ediyorum.
    tabii ki t1
    soru mu buda

Motosikleti
    Mondial 125 ZN
    Alıntı death adlı üyeden alıntı
    tabii ki t1
    soru mu buda
    teşekkürlerrr peki sebep?

Kartal23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motorumu Sattım
    T1 dostum... selesi geniş.. motor geniş... trafikte yer kaplayan bir motor.. herkes seni böylece görür...
    Motorumu Sattım Kendimi Garip ve Yanlız Hissediyorum
    ( A RH + ) Türkçe' ye Sahip Çık, Yok Olmasına İzin Verme...
    Aşkın Bir Sabun İse Köpürt Beni Pakize

bir kere büyük
    iki kisi rahat gezilebilir
    motoru güçlü
    ve tip olarak diğerlerine göre en güzeli
    kendine baktırıyor.

Motosikleti
    Mondial 125 ZN
    Ama diğerine göre daha fazla yakar diolar. Sonuçta asta motorun sitesine göre ikisininde max hızı 90 Bu arada çok çok teşekkürlerrr

hep yaksa ne olcak ya
    bir depo ile 250 km gidiyor
    1000 cc deil bu 25 cc var aralarında ..

SuperDude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS 650A
    Alıntı sunsetz adlı üyeden alıntı
    Arkadaşım, T1'i olan sana T1 al der, 125T si olan da 125T al der. Bende de 125T var ama sana objektif birşey söyleyeyim;

1- T1'in kasası motoruna göre çok büyük ve ağır olduğu için sanıldığı kadar seri değil, 125'ten seri olmadığını da söyleyebilirim.

2- 125T modeli kime sorarsan sor Asya modelleri arasında en sorunsuz motordur. Servislere bile sorsan bunu söylerler, herkesin bildiği birşey. T1'de çok problem çıkıyor. 125T ile ilgili pek probleme rastlayamazsın. Bu foruma bile baksan bunu anlarsın.

3- Kendine baktırma konusunda T1'in o kadar iddialı olduğunu düşünmüyorum, herkes o motorun Asya olduğunu biliyor ve trafikte birsürü var, 125T daha şirin ve baktırma konusunda daha iddialı, buna da emin olabilirsin. Özellikle ufak tefek aksesuvarlarla özgün bir görünüme sahip. T1 konusunda aynı şey geçerli değil, Burgman'lar vs dururken T1 "Porsche görünümlü Şahin" havasında. Ama 125T nin muadili çin olmayan scooter yok.

4- 125T'ye de iki kişi rahatlıkla biniyorsun ve yokuşları da katır gibi çıkıyor.

5- 125T, T1 den daha az yakıyor.

6- Her iki motor da uzun yol motoru değil, 90'ı geçersin ama sağlıklı değil.Buna rağmen şehir içinde mükemmel işe yarıyorlar.

7- T1'in motoru güçlü diyorlar ama neye göre güçlü?? 150 cc olması farketmez çünkü kasası motoruna göre ağır, yani 150 cc olması "güçlü motor" demek için yeterli değildir. 125 cc zaten olmaz o motora, T1 in motoru 125 cc olsaydı zaten iyice hantal birşey olurdu. Bu nedenle 125T ile T1 arasında "T1'in motoru güçlü" diyerek böyle bir kıyas yapılamaz. Ağırlıkları da farklı çünkü. (Bu arada aslında ikisi bence farklı sınıf motorlar, elma ile armutu kıyaslıyoruz ama olsun, karar vermene yardımcı olsun diye yazıyoruz işte...)

8- Güzellik konusu görecelidir, diğerlerine göre en güzeli T1 dir demek doğru değildir.

9- Büyüklük önemli değil; klasik olacak ama "mühim olan büyüklüğü değil, işlevidir" diye bir laf var. Unutma ki şehir içi trafikte 125T ile T1 aynı değil.. 125T sinek gibi her deliğe girip çıkıyor, sıkışık trafikte çok rahat ettiriyor. Yani bu tip durumlarda büyüklük bir kriter ise 125t tercih sebebidir. Yani ne beklediğin önemli. Büyük olsun istiyorsan T1... Seri ve kullanışlı, arıza çıkarmayan, az yakan, dikkat çeken, hesaplı bişey istiyorsan 125T...

Kendine en uygun kriterleri göz önünde bulundurarak iki motordan birini seçebilirsin.. Büyük motor istiyorsan T1 al. Ama yukarıdaki kriterleri de değerlendir. Hoşuna hangisi gidiyorsa onu al derim. İkisi de işini görecektir, hangisi içine siniyorsa onu al. Dediğim gibi, senin ihtiyaçlarına uyacak şekilde bir karar verebilirsin. Büyüklük küçüklük, arıza, yakıt, hacim vb kriterlerini değerlendirirken alacağın motordan neler beklediğini gözönünde bulundur derim. Sonuçta ikisi de Asya, ikisi de iyi. Önemli olan senin motordan ne beklediğin.

Al sana birkaç da resim... 125T..

Not: Mail grubunda da birsürü kullanıcının 125T resimleri var. Hepsi birbirinden özgün ve güzel... Al bir resim daha koyayım:

125T ile uğraşmak bir zevktir, modifiye için çok ucuz ve yaratıcı fikirler çıkıyor, Vosvos gibi yani... T1 bu kadar modifiyeye açık bir motor değil... Had hızımı alamadım bir kaç resim daha ekleyeyim;

Bir arkadaşımızın yaptığı ek göstergeler: (saat, far göstergeleri vs..)

BJK'li Tümer'in de var bir AS 125T si.... Bu da Kleberson'un motoru:

Bu da bir arkadaşımızın TAXI modifiyeli 125T'si...

Son söz; dediğim gibi, 125T çok enteresan ve zevkli bir motor, sorunsuz ve dikkat çeker. Ayrıca emin ol ki katır gibi bir motor, yağını bakımlarda değiştir, sorunsuz bir şekilde zevkle bin...
    Havalı tiplerin içi boştur çünkü "hava" boşlukları doldurur. Balonun içinde de hava vardır...

Ahmet Yılmaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125-ZN @ ZeN Scooclub
    Alıntı SuperDude adlı üyeden alıntı
    Arkadaşım, T1'i olan sana T1 al der, 125T si olan da 125T al der. Bende de 125T var ama sana objektif birşey söyleyeyim;

Sevgili Superdude, yazdıkların hemen heyecanlanmama sebep oldu Benim bütçem sınırlı ve Kasım ayında büyük bi ihtimalle askere gidecegim için gidip "0" motora bi dünya para baglamak istemiyorum, bugün gidip bi tane 2.el 125T bakıcam, sence nelerine dikkat etmeliyim?

Çocuk telefonda hiç bi sorunu yok önden küçük bi vurugu vardı onu da yaptırdım dedi, sen ne dersin?

Saygılarımla

Motosikleti
    Arkadaşlar asya gene fiyat indirmiş galiba.

Alıntı beto_977 adlı üyeden alıntı
    Arkadaşlar asya gene fiyat indirmiş galiba.
    evet ötv indirimi yapmıs kendince.
    ben sevindim şahsen

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler