Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    __sArSıLmAz__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 650F
    beyler bu arada motorunuza sakın tam sentetik yağ kattırmayın,yüksek devirlerde kullanılan makinalarda o yağlar pistona falan motora zarar veriyomuş haberiniz olsun...
    Her asker yeşil bereli olamaz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mevlutgs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xmax250abs Er6f650ABS ninja250R Cbr125R Today50
    evet arkadalar sezon açılıyor yaz geliyor neelr yapıyoruz düşünceleriniz nelerdir?? CBR 125 topluluğu cemaati olarak.D neler yapacağız???

Motosikleti
    Honda Cbr 125R
    Alıntı dynner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3,5 a verdim
    Hayırlı olsun dynner.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 08:36 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 08:31 ----------

Alıntı __sArSıLmAz__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler bu arada motorunuza sakın tam sentetik yağ kattırmayın,yüksek devirlerde kullanılan makinalarda o yağlar pistona falan motora zarar veriyomuş haberiniz olsun...
    teşekkürler dostum aklımızda olsun

---------- Mesaj ekleme zamanı: 08:42 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 08:36 ----------

Alıntı mevlutgs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet arkadalar sezon açılıyor yaz geliyor neelr yapıyoruz düşünceleriniz nelerdir?? CBR 125 topluluğu cemaati olarak.D neler yapacağız???
    Motoru yaptırıyım her yaz olduğu gibi bi uzun yol daha yapmayı düşünüyom.Cbrlarınızın kıymetini bilin, şahsen ben motor istirahete çekilince daha iyi anladım.Çok özledim keretayı

Jubaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Emre18 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim dostum beğenmene sevindim zaten angelları takarken yanlışlıkla artı ucunu şaseye değdirmem yüzünden 2 kere sigorta attı suan üzerinde 15A takılı

Teşekkür ederim dostum sağol.Bende anlayamadım, aklıma mantıklı gelen tek şey 7-9bin devirlerde gezerken yavaslamam için vitesi küçültmem sonucu motorun öne yığılması.Vitesi küçültürken motor baya bi bağırıyodu.Arada vitesleri unutup20-30 km hızlarda gezerkene 1. vitese indirdiğim oluyodu arkayı kilitliyodu ama hemen debriyajı sıkıyodum. İlginiz için tekrardan teşekkürler

---------- Mesaj ekleme zamanı: 07:27 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 07:19 ----------

Geçmiş olsun dostum inş sorununu halledersin.Bilgisi olan arkadaşlar cevap verirler.Umarım en kısa sürede sorununu çözersin
    Hemseriyiz senle.

7-9 bin arasi motor freni icin cok saglikli olmayabilir.

Vitesine gore degismekle birlikte 2.viteste 9 bin devirde kucultursen vitesi dislilere fazla yuk biner arka teker zaten kitler ondan bahsetmiyorum bile.

Vites kucultme olayini yavaslarken frensiz yapmamaya calisin, butun yuku dislilere bindirmek yerine freni de ayni anda kullanin.

Ama CBR 125 i ne kadar sevmesem de vites kucultmekle disli kiricak bi makina olduguna inanmiyorum.

Zira ben 2. viteste iken 1 e atarak tekerin kitlemesini sagliyodum ve bunun sayesinde cok guzel yanliyodu makina.Bunu nerdeyse her eve girisimde yapmisimdir istisnasiz.

Buna ragmen motorumda hic bir zaman mekanik problemim olmadi.

Benim aklima gelen tek disli kirma sebebi bi anda birden fazla vites dusurmen olabilir ama bu durumda da arka teker cok saglam kitler ve kut diye bi ses gelir vitesi dusurdugunde.

Birde vites kuculturken mumkun oldugu kadar aragazi vererek kucultun boylece yigilma yapmaz makina.

Ornek veriyim. 4. vites 8 bin devir trafik bi anda sikisti durmaniz gerek sadece frenle durmak imkansiz motor frenine de ihtiyaciniz var teker kitlememek icin.
    Debriyaji cekin hizlica bi aragaz verin vites kucultup debriyaji birakin.
    Boylece motor bi anda yuksek devirden alt devire dusmez ve yakalamasi gereken devri yakalar yigilmaz.
    Ara gaz vermeden kut diye vites dusururseniz bu devirde motor yigilir bagirir hatta teker kitler.
    We are many...

Motosikleti
    Honda Cbr 125R
    Alıntı Jubaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hemseriyiz senle.

7-9 bin arasi motor freni icin cok saglikli olmayabilir.

Vitesine gore degismekle birlikte 2.viteste 9 bin devirde kucultursen vitesi dislilere fazla yuk biner arka teker zaten kitler ondan bahsetmiyorum bile.

Vites kucultme olayini yavaslarken frensiz yapmamaya calisin, butun yuku dislilere bindirmek yerine freni de ayni anda kullanin.

Ama CBR 125 i ne kadar sevmesem de vites kucultmekle disli kiricak bi makina olduguna inanmiyorum.

Zira ben 2. viteste iken 1 e atarak tekerin kitlemesini sagliyodum ve bunun sayesinde cok guzel yanliyodu makina.Bunu nerdeyse her eve girisimde yapmisimdir istisnasiz.

Buna ragmen motorumda hic bir zaman mekanik problemim olmadi.

Benim aklima gelen tek disli kirma sebebi bi anda birden fazla vites dusurmen olabilir ama bu durumda da arka teker cok saglam kitler ve kut diye bi ses gelir vitesi dusurdugunde.

Birde vites kuculturken mumkun oldugu kadar aragazi vererek kucultun boylece yigilma yapmaz makina.

Ornek veriyim. 4. vites 8 bin devir trafik bi anda sikisti durmaniz gerek sadece frenle durmak imkansiz motor frenine de ihtiyaciniz var teker kitlememek icin.
    Debriyaji cekin hizlica bi aragaz verin vites kucultup debriyaji birakin.
    Boylece motor bi anda yuksek devirden alt devire dusmez ve yakalamasi gereken devri yakalar yigilmaz.
    Ara gaz vermeden kut diye vites dusururseniz bu devirde motor yigilir bagirir hatta teker kitler.
    sendemi çankırılısın jubaa?
    sorduklarımda diyor vites küçültülerek disli kolay kolay kırılmaz diye ama benimde aklıma başka bi sebep gelmiyor.Bugün sanayiye götürecem bakalım ustalar ne diyecek.Vites düşürürkende kademe kademe düşürürüm 4 den 2 ye yada 3 den 1 e cekmezdim.Olacağı varmış herhalde.Şanzımanı sökebilirseler asıl sebebi öğrenecez bugün.

sendemi çankırılısın jubaa?
    sorduklarımda diyor vites küçültülerek disli kolay kolay kırılmaz diye ama benimde aklıma başka bi sebep gelmiyor.Bugün sanayiye götürecem bakalım ustalar ne diyecek.Vites düşürürkende kademe kademe düşürürüm 4 den 2 ye yada 3 den 1 e cekmezdim.Olacağı varmış herhalde.Şanzımanı sökebilirseler asıl sebebi öğrenecez bugün.
    Istanbul dogumluyum ama aslim Cankiri lidir.

Cbr 125 te kolay kolay kirilmaz yani cidden sevmem bu makinayi hic guvenli degil bana gore incecik lastik falan ama saglamligina da laf etmem yani essek gibi makinadir cok saglamdir.
    We are many...

Motosikleti
    Honda Cbr 125R

Cbr 125 te kolay kolay kirilmaz yani cidden sevmem bu makinayi hic guvenli degil bana gore incecik lastik falan ama saglamligina da laf etmem yani essek gibi makinadir cok saglamdir.
    Hıımmm hemşeri cıktık
    Yok ya sevilmiyecek gibi diil ki çok şirin kereta kaşları yaptıktan sonra bakmaya doyamıyom Evet baya sağlam makine ben tarla tapan geziyodum

Cankiri da yasayipta Cbr 125 e hayatta binmem oranin makinasi cross tur.

Bizim Bozoglu koyunun ordaki barajda kucuk kum tepeleri var aaah aah oraya jeeple gitmistim onunla bile cok eglenmistim bi cross olsa yanimda diye cok dovunmustum.
    We are many...

Motosikleti
    Honda Cbr 125R
    evet crossluk çok yer var arada benimde aklıma geliyo cbr satıp cross mu alsam diye ama vazgeçemiyom cıbırdan bizde cıbırla tırmanıyoz dağ tepeyi.Sarıyoda arkayı atıyo arada, kurşunluda devrez çayı vardı balık tutmak için giderdik. Çayın içinden fln geçerdim cıbırla. Tekerler öyle bi ortama müsait olmadığından taslara bastımı sağa sola atardı motoru,suyun çokluğu motorun sakalının oraya kadar geliyodu hatta sakalın birazını içine alıyodu.Çok şükür devirmeden geçiyodum.Her ortama uyum sağlıyodu cıbırlar :D

evet crossluk çok yer var arada benimde aklıma geliyo cbr satıp cross mu alsam diye ama vazgeçemiyom cıbırdan bizde cıbırla tırmanıyoz dağ tepeyi.Sarıyoda arkayı atıyo arada, kurşunluda devrez çayı vardı balık tutmak için giderdik. Çayın içinden fln geçerdim cıbırla. Tekerler öyle bi ortama müsait olmadığından taslara bastımı sağa sola atardı motoru,suyun çokluğu motorun sakalının oraya kadar geliyodu hatta sakalın birazını içine alıyodu.Çok şükür devirmeden geçiyodum.Her ortama uyum sağlıyodu cıbırlar :D
    Oranin hakki cross ya Cbrla olmaz Cankiri tozu topragi cok viraja gircem desen cikisin olmaz asfalt bile kum kaplaniyo bi sure sonra.

Diyorum ya iste essek gibi makina baksana safari ye bile geliyo.

Tek gelemedigi sey selepsizin viraj iste cok tirt virajlarda.
    We are many...

beykurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar NS200 2016
    Alıntı mevlutgs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    CBR 125 cemaati

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:48 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:45 ----------

Hooppp benim de anne tarafı çankırılı
    Uğruna Ölmekse Eğer Seni Yaşatmak, Bin Defa Ölürüm De Adına Leke Sürdürmem,
    Gururdur Namustur Bayrak ,Aksa Da Kanım Korkma, HAİNİ GÜLDÜRMEM!!!
    burak beykurt

arkadaşlar makinasını satmak isteyen varsa ben almayı düşünüyorum temiz bir makinaya ihtiyacım var malum sezonda açılıyor
    teşekkürler

Motosikleti
    Honda Cbr 125R
    Oranin hakki cross ya Cbrla olmaz Cankiri tozu topragi cok viraja gircem desen cikisin olmaz asfalt bile kum kaplaniyo bi sure sonra.

Diyorum ya iste essek gibi makina baksana safari ye bile geliyo.

Tek gelemedigi sey selepsizin viraj iste cok tirt virajlarda.
    Virajlarda da iyi ya ben yatıyom ama tekerlekler tam ısınmayınca hafiften kayıyo.Abileri gibi yatılmıyo ama yinede bana yetiyo

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:46 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:44 ----------

Alıntı beykurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hooppp benim de anne tarafı çankırılı
    Maşallah çankırılılar cıkmaya başladı yokmu artıran

melocann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YaMaHa YzF R25
    http://shop.ebay.nl/i.html?_trkparms....c0.m14&_pgn=1

dostlar alın size güzel bi adres çoğunuz biliyordur ebay'ın sitesi ama parçaların hepsi cbr125 için uygun olanı'da var tuzlu olanıda

sadece paylaşmak istedim

emre özellikle sen bak derim
    kendini bişey zannedenlere uyuz oluyorum:

bilmiyorlar ki bugun bana yarın sana

Motosikleti
    2 teker olsun da tahtadan olsun
    Motosikletim satılmıştır arkadaşlar
    iyi iyi 3,5 iyidir kanka hayırlı olsun,kawa kawa kawa......

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:55 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:50 ----------

Alıntı melocann adlı üyeden alıntı Mesajı göster

dostlar alın size güzel bi adres çoğunuz biliyordur ebay'ın sitesi ama parçaların hepsi cbr125 için uygun olanı'da var tuzlu olanıda

sadece paylaşmak istedim

bu fiyatlar açık artırma fiyatımı ucuz gibi sanki

Motosikleti
    Honda Cbr 125R
    Alıntı melocann adlı üyeden alıntı Mesajı göster

sadece paylaşmak istedim

Teşekkür ederim melocann ebaydan alışveriş yapmayı bilmiyom ama yeri gelirse öğreniriz tabi.Sorunumun ne olduğunuda tam bilmiyom.Bugün sanayiye götürdüm kime gösterdiysem ben sökemem diyo java fln olsa tmmda bunu yapamam diyolar.Bizim burda motosiklet tamir eden pek fazla kişi yok yapanlarda çin mallarını ve eski motoları yapıyolar.Birine verdim karbüratör temizlemek için karbüratör temizlendi ama karbüratörle silindir bloğunun arasındaki plastik boru gibi şey yırtıldı 2 kez.Napcamı karar veremedim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:16 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:11 ----------

Arkadaşlar aklıma sonradan geldi bu şanzıman dişlilerine ulaşmak çok zormu kendim yapamazmıyım yada dişliler kırıksa ebaydan alıp kendim takabilirmiyim bu konu hakkında bilgi verebilirmisiniz yoksa servisine mi götürsem daha iyi kararsız kaldım.Burdan servisine götürmekte sorun ya otobüs bulcan yada ankaraya veya istanbula giden bi araba :( uufff ufff

funkyboys - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Versys 650 abs
    Alıntı cbr125istiom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar makinasını satmak isteyen varsa ben almayı düşünüyorum temiz bir makinaya ihtiyacım var malum sezonda açılıyor
    teşekkürler
    http://www.sahibinden.com/aydin_didi...XQQdisplayitem

Motosikleti
    artık yok.. beklemede
    beyler bakalım bu sorunu cevabını bılıyomusunuz.hanı motorların devir saatinde belli bı aralıkta ekonomi yazan kısmı vardır bazısında 3000-5000 arasında gibi...bizimkilerde hangi aralıktadır...aklıma takıldı

Motosikleti
    06" Honda Cbr 125 R(Satıldı) / BekleniyoRR :)
    7-8arası ekonomi sayılır cbr125 için
    [B]My life Starts after 12.500Rpm :bounce:[/B]

funkyboys - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Versys 650 abs
    7-8arası ekonomi sayılır cbr125 için
    10-12 arası performans onu biliyorum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 125 kullanıcı var. (0 üye ve 125 misafir)

Bu Konudaki Etiketler