Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    onur35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    Alıntı by_dengesiz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yani motoru bi nevi rahatlatıyo zaten cıbırdan ne performansı beklenir bi de ben dişliyi büyüttüm motor a bi rahatlama geldi sence bi zararı ya da yararı olurmu
    bunu yorumlucak birisi varmıdır bence devirli bi makina olduğundan dolayı dişli değiştirmek,büyütmek motoru rahatlatıyor gibi görünsede orjinal çalışma sisteminde alışmış olduğu şekilde devirlenmicek olmasından dolayı problem çıkartabilir belki,aslında bende merak ediyorum
    Kastino QM 50,Mondial 150 RF,Honda CBR 125R,Kawasaki KLR 650...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı dynner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya bende xenon düşünüyorum nasıl alınıyor nasıl takılıyor neler ypaılıor bana anlatabilrsen sevnrm dostum
    35 watt . aküyle ilgili bir sorunu yok.

ebay dan aldım. h4 uzun ve kısa. uzun ve kısayı ampülü aşağı yukarı oynatarak sağlıyor kendisi. aküden bir kablo çekiyor adam. balastı slim balast yeni tip içinde bobin yok . oldukça ince. göstergenin altına monte etti balastı. bir de far butonu var benim f5 te oradan kablo çekti. 5 lira aldı el emeği.

64 liraya aldım ben tekini . cbr a 2 li satıyorlar alırsan 100-110 lira arası ebaydan linkini de atayım şimdi.

kablolarını da alta bağladık göstergenin.

6000k aldım ben aslında 8000 e niyetim vardı biraz daha mavi olsun diye. sonra vazgeçip 6000 aldım

Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    Alıntı osmaniyeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok iyi oldu bunu duyduğum . ayarlatırım ben onu bir kaç güne kadar. muayenede problem yoksa süper
    muayenede dikkat edeceğiniz şeyler far ayarı,motor şase numarasının okunur vaziyette temiz ve hasarsız olması,(lastiklere pek aldırmıyorlar göz ucuyla bakıyorlar tabi çokta kabak olmucak sırıtmıcak yani)egzozunuz ses egzozu ise 5-6bin devirde sabit tutuluyor ve 86db i geçmicek şekilde olması lazım...sinyaller,uzun kısa ve korna sorunsuz olmalı,frenleme sisteminizde ise bi tur attırıp lastiklerin fren anında kitlemesine bakıp geçiriyorlar(tabi gaza gelip hız yapıp birden frene asılmayın)temiz kağıdınızı almayı unutmayın!bence motorunuzu iyice bi parlatın yeni gibi olsun dış görüntü bence fikir vermelerinde etken olabilir,umarım sorunsuz geçersniz

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eB...K%3AMEWNX%3AIT
    bu benim aldığım link

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eB...%3AMEWAX%3AVRI
    bu da çiftini en ucuz satan şahıs

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:23 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:22 PM ----------

Alıntı onur35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    muayenede dikkat edeceğiniz şeyler far ayarı,motor şase numarasının okunur vaziyette temiz ve hasarsız olması,(lastiklere pek aldırmıyorlar göz ucuyla bakıyorlar tabi çokta kabak olmucak sırıtmıcak yani)egzozunuz ses egzozu ise 5-6bin devirde sabit tutuluyor ve 86db i geçmicek şekilde olması lazım...sinyaller,uzun kısa ve korna sorunsuz olmalı,frenleme sisteminizde ise bi tur attırıp lastiklerin fren anında kitlemesine bakıp geçiriyorlar(tabi gaza gelip hız yapıp birden frene asılmayın)temiz kağıdınızı almayı unutmayın!bence motorunuzu iyice bi parlatın yeni gibi olsun dış görüntü bence fikir vermelerinde etken olabilir,umarım sorunsuz geçersniz
    teşekkür ederim[COLOR="Silver"]

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:26 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:23 PM ----------

resimdeki kırmızı kablo pabucu aküye takılıyor
    burada balastın ucundan 2 kablo aküye gidiyor hepsi o. bir de far butonundan ayrıca bağlantı yeri var takması 5 dakika sürüyor. fakat kafayı sökmesi biraz uzun

bir de siz hiç uğraşmayın . kablonuz olmayabilir. veya sarkan kabloları kelepçeleyemeyip direksiyona çarptırabilirsiniz.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:32 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:26 PM ----------

resimde atabilirim moto üzerinde nasıl monte edildiğiyle ilgili.yarın hatta sıfırdan nasıl takıldığını size çekebilirim isterseniz.

Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    Alıntı onur35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bunu yorumlucak birisi varmıdır bence devirli bi makina olduğundan dolayı dişli değiştirmek,büyütmek motoru rahatlatıyor gibi görünsede orjinal çalışma sisteminde alışmış olduğu şekilde devirlenmicek olmasından dolayı problem çıkartabilir belki,aslında bende merak ediyorum
    dişli değiştirmek hakkında yokmu yorum beyler

Motosikleti
    2 teker olsun da tahtadan olsun
    dişliyi küçültünce son hız artar diyolar neden sıkıştırma oranı arttığı için mi o zaman motoru paso bağırtırsın heralde,,büyütünce son hız düşer mi yakıt azalır mı ben motorumun en orijinal haliyle tek kişi e5 te 130 gördüm şimdi 1-2 parça değişti 1-dişli,2-sübaplar,3-silindir ve kapağı,4-krank ve motor dişlisi benim sonum nolucak

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:12 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:12 AM ----------

heralde 160 görürüz

Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    dişliyi küçültünce son hız artar diyolar neden sıkıştırma oranı arttığı için mi o zaman motoru paso bağırtırsın heralde,,büyütünce son hız düşer mi yakıt azalır mı ben motorumun en orijinal haliyle tek kişi e5 te 130 gördüm şimdi 1-2 parça değişti 1-dişli,2-sübaplar,3-silindir ve kapağı,4-krank ve motor dişlisi benim sonum nolucak

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:12 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:12 AM ----------

heralde 160 görürüz
    motorunun 4000km bakımı geldi diyordun az evvel bu kadar parçayı ne ara değiştirdin valla pes
    önceleri mobiletlerde arka dişliyi değiştirirdik küçültünce son hız artar çekiş ve kalkış kasardı ama motor uzun yolda açılırdı,büyük dişlide ise tam tersi kalkış ve çekiş serileşir ama son hız fazla olmamakla biraz kesilirdi öndeki dişliyide javalardan çıkma takardık büyük dişli hızı artırırdı fakat bu devirli motorlarda vereceği tepki nedir bilemiyorum ve merak ediyorum....

Motosikleti
    2 teker olsun da tahtadan olsun
    bi ara motor yokuşu bile çıkmayınca tepem attı ayrıca hepsi orjinal parça tabii mecbur kaldım diyebilirim bakacaz büyük dişliyle nasıl oluyomuş uzun yola çıkmam gerek ama o oda bu havada zor

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:36 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:27 AM ----------

zaten bizim cıbırların sorunu sübap bi de radyatör bi de bundan ötürü motordan garip garip sesler geliyo ayrıce titreme de çoktu şimdi yağ gibi maşallah diyelim de nazar deymesin

Honda CBR 125 almak istiyorum ama...

Arkadaşlar ben yeni üye oldumda bir kaç sorum olacak özel mesaj atarmsıınız lütfen.. yeni konu nasıl açabilirim .... birde benim boyum 182 kilom ise 95 kilo honda cbr125 almak istiyorum ama bir sorun olurmu boy veya kilo özel mesaj atarsanız sevinirim şimdiden saolun.

bu arada arkadaşlar aldığım motorla fazla uzun yola çıkmıyacağım günlük çok çok olsun 100 kilometre yaparım... oda haftada bir binerim motora cvblarsanız sevinirim.

KadZe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125R
    Alıntı KadZe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun üzerine otur bak bakalım rahat mısın hatta olmadı resim çeksinler seni motorun uzerındeyken bir de öyle bak. İçine siniyorsa al bak keyfine o küçük dedi bu büyük dedi diye kafanı çok yorma sen rahat ettiysen beğendiysen binersin.
    Yeni konu açmayı çözmüşsün sanırım
    KADir ZEngin

Ne kadar hızlı gittiğini durman gerektiğinde anlarsın...

mertka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125R'dı
    bi ara motor yokuşu bile çıkmayınca tepem attı ayrıca hepsi orjinal parça tabii mecbur kaldım diyebilirim bakacaz büyük dişliyle nasıl oluyomuş uzun yola çıkmam gerek ama o oda bu havada zor

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:36 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:27 AM ----------

zaten bizim cıbırların sorunu sübap bi de radyatör bi de bundan ötürü motordan garip garip sesler geliyo ayrıce titreme de çoktu şimdi yağ gibi maşallah diyelim de nazar deymesin
    maşallah nazar değmez inşallah

Motosikleti
    Honda Cbr 125R
    Arkadaşlar cbr ım ile hafta sonu 800 km civarı yol yaptım. Ortalama yakıt tüketimi 100km de 2.9 - 3 litre arası motorum 3500 km de yakıt bana normal gibi geldi fikri olan?
    Gezi nin fotoğraflarını merak edenler için link
    http://www.motosiklet.net/forum/etki...otografli.html
    KADir ZEngin

Motosikleti
    06" Honda Cbr 125 R(Satıldı) / BekleniyoRR :)
    çok yakmışsın bu ne ya 600rr daha az yakıyor
    [B]My life Starts after 12.500Rpm :bounce:[/B]

Motosikleti
    Honda Cbr 125R
    Zaten benimkisi 125R görünümünde 600 RR şaka bi yana ideali kaç litredir yaklaşık.
    KADir ZEngin

Motosikleti
    06" Honda Cbr 125 R(Satıldı) / BekleniyoRR :)
    bu abi ideali budur. benmki bi ara 4 litre yakıyordu öyle düşün istersen
    [B]My life Starts after 12.500Rpm :bounce:[/B]

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    160'ı Hyo ile zor görüyorum da CBR ile nası göreceksiniz

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:33 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:27 PM ----------

arkadaşlar elimde fazlalık castrol 10-40 4t motosiklet yağı bulunmaktadır...
    2 adet hiç açılmamış ambalagında 1 litrelik yağ...
    Almak isteyen olursa iki kutuyu yarı fiyatından vereceğim... özelden veya buradan ulasabilirsiniz...

Hemen kargoya verilecektir...

BU KUTUDAN 2 ADET VAR ;

Ya KASK TaK ; Ya ÖL

mevlutgs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xmax250abs Er6f650ABS ninja250R Cbr125R Today50
    benim alettede titreme var şuan 900 km de daha bakalım vibrasyon ne zama ngidecek aynaya bakdığım zaman:D arkayı zor görüyorum titremeden

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Alıntı KadZe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar cbr ım ile hafta sonu 800 km civarı yol yaptım. Ortalama yakıt tüketimi 100km de 2.9 - 3 litre arası motorum 3500 km de yakıt bana normal gibi geldi fikri olan?
    Gezi nin fotoğraflarını merak edenler için link
    http://www.motosiklet.net/forum/etki...otografli.html
    Çok normal. Uzun yolda ben de bu civarda hesaplamıştım zamanında
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    Alıntı mevlutgs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim alettede titreme var şuan 900 km de daha bakalım vibrasyon ne zama ngidecek aynaya bakdığım zaman:D arkayı zor görüyorum titremeden
    motorun yeni biraz km yaptıktan sonra parçalar birbirlerine alışacağından dolayı bir nebze olsun titremeyi kesecektir ama yüksek devirlerde her zaman titreme yapar ne de olsa tek silindir ancak en iyisi bukadar

Motosikleti
    VFR 800 F
    Arkadaşlar Ispartadan 2. el CBR 125 almayı düşünüyorum,bu motoru tanıyan veya fikri olan var mı teşekkürler.
    http://www.sahibinden.com/isparta_da...XQQdisplayitem

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 124 kullanıcı var. (0 üye ve 124 misafir)

Bu Konudaki Etiketler