Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda CBR 125 idi ;( yine olacak..
    Alıntı Darkkiller adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen beni boşver bir kedim bile yok

yardim lazimsa geliyim yağmursuz bi günde benden çok ii motorize hammal olur bak lakabım çep herkülüdür
    kek konusuna gelince sana inanmam da emre başka yemeklerde yapiyo demişti zaten ve güzel yapıyoru da eklemişti hakkını yemiyim
    Fesüpanallah
    Kediyi napıcan boşver evi kokutuyor zaten
    Aman istemez bütün eşyaları kırar dökersin sen şimdi Şaka şaka sağol çok incesin düşünmen yeter
    Hala sana inanmam da şeklinde diyalogların var yanlıştasın

Ya bu arada topiği kana buladık Görki atıcak bizi wallahi geyik geyik nereye kadar Senin cıbırda hiç vites değiştirirken sorun oluyo mu ? Bazen takılıyo zor geçiyo benimki . Emre ve bilirkişiler normal dedi ama ben hala benimkinin biraz garip olduğunu düşünüyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    CBR 125 R
    sanırım haklısın diyaloglarım ile ilgili açıklamayı sonra yaparım

bende yok öyle bir sorun ama sen motorunu 0 mı aldın onu öğrenebilirmiyim ?

Motosikleti
    sanırım haklısın diyaloglarım ile ilgili açıklamayı sonra yaparım

bende yok öyle bir sorun ama sen motorunu 0 mı aldın onu öğrenebilirmiyim ?
    yok 2.el 14.00 deydi 2006

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    yeschim sorun yok o motorda yahu
    asya as 125t, honda cbr125, honda nx4 falcon, suzuki gsr 600, sırada?

Motosikleti
    CBR 125 R
    Alıntı yeschim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok 2.el 14.00 deydi 2006
    yağıyla suyuyla zaten emre ilgileniyodur onu geçiyorum... debriyaja bastığında motor kavramayi elini çok hafif kaldırdığın anda yapiyorsa debriyaj telini ayarlatman lazim... vites boşa geçerken sorun yaratiyorsa biraz hassas bir ayak lazim aralığı çok kisa... birde bizim cıbırın bir sorunu var atıyorum 3 yada 4. vitestesin ve aniden durman gerekti vites düşüremedin vites takiliyo sanirim senin sorunun da bu

Motosikleti
    Alıntı praetorian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yeschim sorun yok o motorda yahu
    peki

Motosikleti
    yok
    o genel olarak olan bi problem,yani problemden ziyade her motorda olabiliyor durdugu yerde vites degistirememe problemi..

Motosikleti
    yağıyla suyuyla zaten emre ilgileniyodur onu geçiyorum... debriyaja bastığında motor kavramayi elini çok hafif kaldırdığın anda yapiyorsa debriyaj telini ayarlatman lazim... vites boşa geçerken sorun yaratiyorsa biraz hassas bir ayak lazim aralığı çok kisa... birde bizim cıbırın bir sorunu var atıyorum 3 yada 4. vitestesin ve aniden durman gerekti vites düşüremedin vites takiliyo sanirim senin sorunun da bu
    Hassas ayak konusuna katılıyorum ben biraz sert mizaçlıyım o bakımdan olabilür Ama 3 ya da 4 ten düşerken sorun yok bende Boşa alırken oluyo arada

Motosikleti
    CBR 125 R
    Alıntı praetorian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o genel olarak olan bi problem,yani problemden ziyade her motorda olabiliyor durdugu yerde vites degistirememe problemi..
    kullandığım dier motorlarda yaşamamıştım bu tarz bi rahatsızlık ondan dedim... sana katılıyorum bir probleme benzemiyo hafif debriyajdan elini çekince balata vitese geçiriyor motoru

Alıntı yeschim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hassas ayak konusuna katılıyorum ben biraz sert mizaçlıyım o bakımdan olabilür Ama 3 ya da 4 ten düşerken sorun yok bende Boşa alırken oluyo arada
    senin derdin, vitesi boşa alamamaksa motorda sorun yok sen en yakin marangoza gidiyosun mizacını değilse bile ayağını biraz hafifletiyosun

Motosikleti
    Yani yaşıcak mıyım
    Ya tamam biliyorum da ne biliim sanki benimki bana bazen kıllık yapıyo gibi geliyo işte neyse Ben kaçtım iyi akşamlar

Motosikleti
    yok
    ya sole ornek veriyim cbr kullanirken bazen vitesi degistiremezdim yada vites duserdi fln,neden??
    yanlis ayakkabidan
    ne zaman botla kullanmaya(motor botu) basladim vites degisiminde sorun olmadi..
    ama isiklarda 4.viteste durunca motoru hafifce oynatmadan vites degistirmek zor olur,1 vites inersiniz ama daha sorasi zor olur..

Motosikleti
    CBR 125 R
    iyi akşamlar keki yakmadan git sen

uthec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700 Youtube: /yolavcisi
    benım soru büraz güme gitti gibi tekrar sorayım..

ekipmanlar için bir şey sormak istiyorum..netten baktım mart ayında istanbulda fuar varmış..ben trabzonda oturuyorum..bu ekipmanlar (kask + mont + eldiven almayı düşünüyorum gidersem) fuarlarda ucuz mu olur piyasaya göre..trabzondan kalkıp gitsem ekipmanları almak için karlı çıkar mıyım ( + yol parası da var tabi) yoksa hiç kasmayıp trabzondan mı alsam veya netten mi alsam?
    buralarda motor fuarı olmuyor çünkü..

Motosikleti
    2007 Honda CBF 150
    boyum 1.85 kilo 85
    gönlümde cbr 125 var ama bu gidişle cbf 250 veya cbf 150 alıcam
    [B][COLOR="Black"]2bin7 HONDA CBF 150 :cat: (34 EN 6186) [/COLOR]İSTANBUL- AVCILAR[/B]

gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    hocam bişey takıldı aklıma bayır çıkarken aniden durmanız gerekti ee sonra vitesi küçültemez de takılırsa e birazda acemi olunursa tehlikeli olmazmı ?

Alıntı uthec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benım soru büraz güme gitti gibi tekrar sorayım..

ekipmanlar için bir şey sormak istiyorum..netten baktım mart ayında istanbulda fuar varmış..ben trabzonda oturuyorum..bu ekipmanlar (kask + mont + eldiven almayı düşünüyorum gidersem) fuarlarda ucuz mu olur piyasaya göre..trabzondan kalkıp gitsem ekipmanları almak için karlı çıkar mıyım ( + yol parası da var tabi) yoksa hiç kasmayıp trabzondan mı alsam veya netten mi alsam?
    buralarda motor fuarı olmuyor çünkü..
    martaki fuar geçen fuar gibi olucaksa değmez buralara kadar gelmene.

uthec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700 Youtube: /yolavcisi
    Alıntı acan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    martaki fuar geçen fuar gibi olucaksa değmez buralara kadar gelmene.
    fuardaki fiyatlar piyasayla aynı oluyo galiba..ama çeşit bol olur işte fuarda hepsini görüp seçebilirim diye fuara gitmek istiyorum ama zararla dönmekte istemem..fuara gidersem sırf koruma ekipmanları için gitmiş olacağım.
    motor deneyimim hiç olmadıgı gibi kask mont konusunda da tecrübesizim..bu konudan takip ettiğim kadarıyla revit marka montlar iyi, kask olarakta nolan veya lazer alırım..
    peki mont+kask+eldiven için yanımda ne kadar parayla gitmeliyim fuara? yol parası da 100 lira tutar..

not: bu konunun tamamını okumama 200 sayfa kaldı, 569. sayfadan gidiyorum şuan..ne azim ama)

canercamalan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT-250 ЯЯ
    fuarın fiyatlarını bilmiyorum ama hondada cbr 125 r ın yenisi çok şekil olmuş renk falan ayrıca bitane mavi vardı mavi siyah beyaz bi honda 600 mü 1000 mi ona bayıldım yaa
    ۞۞۞۞Drift Religion۞۞۞۞ GT 250RR

Motosikleti
    CBR 125 R
    Alıntı gursus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam bişey takıldı aklıma bayır çıkarken aniden durmanız gerekti ee sonra vitesi küçültemez de takılırsa e birazda acemi olunursa tehlikeli olmazmı ?
    heyecan yapıp ön freni sıkmayı unutmazsa tehlikeli bir durum söz konusu değil... zaten herhangi bir frene basmazsa motor bayir assağıya kayar...
    vitesiniz takılırsa debriyajdan elinizi hafif hafif çekerseniz sanzımandan tık diye bir ses gelir ve motor vitese geçmiş olur tekrar debriyaja basip ayni işlemi tekrarlarsaniz sonunda 1. vitese ulaşabilirsiniz

ahmet93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 125 R
    heyecan yapıp ön freni sıkmayı unutmazsa tehlikeli bir durum söz konusu değil... zaten herhangi bir frene basmazsa motor bayir assağıya kayar...
    vitesiniz takılırsa debriyajdan elinizi hafif hafif çekerseniz sanzımandan tık diye bir ses gelir ve motor vitese geçmiş olur tekrar debriyaja basip ayni işlemi tekrarlarsaniz sonunda 1. vitese ulaşabilirsiniz
    Bu bende de çok oluyodu sonra wd 40 sıkmak geldi aklıma biraz da olsa düzeldi
    Bugün kar yağarken motoru yıkadım arka sehpa bitmişti ama fotoğraf çekmeyi unuttum
    Son olarka bende gidonda paslar çıkmaya başlamış biraz wd 40 sıktım, sonrada sildim sonra tekrar yıkadım, tekrar sildim ve garaja çektim bu paları önlemek için ne yapmalıyım..(bu dediğim tam pas değildi hafif sarımsı bişeydi bezle silince gitti ama galiba pas böyle başlıyomuş)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 78 kullanıcı var. (0 üye ve 78 misafir)

Bu Konudaki Etiketler