Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    melocann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YaMaHa YzF R25
    yok ya ne 130'luğu norml bildiğin cbr125 hava filitresine bakıldı buji değişti başkada bişey yok
    kendini bişey zannedenlere uyuz oluyorum:

bilmiyorlar ki bugun bana yarın sana

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    CBR-125 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 F4i
    Ya millet benimkini görenler kötüledi kötüledi çok yol yapmış diye ama motor manyak kaçıyor bu gün işe gelirken yaklaşık 500-600 metre de 130 luk arka lastik ile tek başıma 122-123 felan gördüm daha da asılacaktım yol dikleşmeye başladı trafik yoğunlaştı kestim hızımı motor 30000 e geldi ama manyak kaçıyor it gibi

Bi de bu gün ne oldu biliyormusunuz çağlayanda kavşakta bi repsol daha geldi yanıma dedi ki bana senin mi felan evet dedim kaç model dedi 2005 dedim dedi plakayı alta almışssın polis bişey demiyormu yok dedim sonra giderken baktım ki adamın kafa da kask yok içimden dedim ulan senin kafada kask yok seni çevirmiyorlar da benim plaka altta diye beni mi çevirecekler dedim Plakama laf edenin KASK ı olsa (Dinime küfreden müslüman olsa....)

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Alıntı melocann adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok ya ne 130'luğu norml bildiğin cbr125 hava filitresine bakıldı buji değişti başkada bişey yok
    Aga anlamadm ki ne olduğunu... Daha önceden kaç yapabiliyordun ... O zaman bi yerinde bi ayarsızlık oldu motorun Baktır gecikmeden No olduğunu buraya da yaz hee

Alıntı CBR-125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya millet benimkini görenler kötüledi kötüledi çok yol yapmış diye ama motor manyak kaçıyor bu gün işe gelirken yaklaşık 500-600 metre de 130 luk arka lastik ile tek başıma 122-123 felan gördüm daha da asılacaktım yol dikleşmeye başladı trafik yoğunlaştı kestim hızımı motor 30000 e geldi ama manyak kaçıyor it gibi

Bi de bu gün ne oldu biliyormusunuz çağlayanda kavşakta bi repsol daha geldi yanıma dedi ki bana senin mi felan evet dedim kaç model dedi 2005 dedim dedi plakayı alta almışssın polis bişey demiyormu yok dedim sonra giderken baktım ki adamın kafa da kask yok içimden dedim ulan senin kafada kask yok seni çevirmiyorlar da benim plaka altta diye beni mi çevirecekler dedim Plakama laf edenin KASK ı olsa (Dinime küfreden müslüman olsa....)
    Arkadaşım Senin ön lastik de geniş mi ??? Yoksa sadece arka mı 130 Luk 120 ideal hızdır geniş lastiklerle Sen elalemin dediğine bakma 30 000 km bişi deil
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    YaMaHa YzF R25
    Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aga anlamadm ki ne olduğunu... Daha önceden kaç yapabiliyordun ... O zaman bi yerinde bi ayarsızlık oldu motorun Baktır gecikmeden No olduğunu buraya da yaz hee
    çako kardeşim daha önce istanbuldan gelirkern 120-130 arsı değişiyordu düz yolda bende hayret ettim arada yokuş yukarı bile 120'yi geçtiği olmuştu helal valla dmiştim ama dün böle yapınca ne olduğunu şaşırdım doğrusu

bu sene sezon benim için bitti bi yere gitmem çok zor sadece işe gider gelirim ondada scooter'lede gider gelirim seneye baktırırım artık çünkü karamanda honda servisi yok taaa konyada 100 km ötede o yuzden sene diyorum

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Şimdi orjinal lastiklerle gördüklerimize göre ; Motor 130 ile 140 arasında deişen max hızlar yapıyor Seninki de 130 yapıyormus.. 130 yapan bir motorun 115 i gecmemesi norml gelmedi bana.. Baktırmanı önerirm ; Ve sorun varsa buraya da yaz ki ona göre ben de bi baktırabilirim Bende geniş lastikler olduğu halde 110 yapıyor orjinal lastiklerle en az 125 yapman lazm!
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    CBR 125 R
    rüzgar önden esiyodur o yüzden 115i geçememiştir bende yokuş aşşa 140 km görüyorum biraz da geçtim hatta ama dönüş yolunda rüzgar karşıdan esiyodu 120 km hızı geçemedim... birde benzinden kaynaklanan bi sorun olabilir hemen evham yapmayın...

E.Gülbeyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Darkkiller adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rüzgar önden esiyodur o yüzden 115i geçememiştir bende yokuş aşşa 140 km görüyorum biraz da geçtim hatta ama dönüş yolunda rüzgar karşıdan esiyodu 120 km hızı geçemedim... birde benzinden kaynaklanan bi sorun olabilir hemen evham yapmayın...
    giderken aşağıya doğru yokuş varsa dönerken tam tersi değilmidir

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    CBR 125 ;130 Luk lastikle ;13o km/h gördü arkadaşlar Benim motor neden gitmiyo yaaa
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    06" Honda Cbr 125 R(Satıldı) / BekleniyoRR :)
    Caqo sen lastiklerein agırlıgını indir
    [B]My life Starts after 12.500Rpm :bounce:[/B]

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    En sonunda öYLe yapacağım wallaha
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

tbk_1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuru Fasulye tepkimeli, Enjeksiyon sistemi........
    Alıntı egzama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yani arkadan çıkanı da öne almak mantıklı olur önce bi motora kavuşalımda buradan bayağı destek alıcam ben :D motor konusunda eksiklerim çok fazla ilk motorum olucak
    Çok bilmişlik gibi olmasın ama lastiklerin yerleri farklı olduğu kadar görevleride farklıdır arkadaşlar...
    Markaların katalog listelerinde ön ve arka lastikler olarak iki guruplu liste vardır, desenleri dönüş yönleri ve görevleri değişkendir..

Arka desenlerde yük ve çekiş esas olduğundan su tahliye kanalları ve daha başka yönleri ileri dönüş ve çekiş esaslıdır, ön ise ilk kural olarak frenleme yükünü düşünülmüş olarak (ters takmışlar git değiştir denilen ön desenler var M22) yol tutma ve su tahliye kanalları mevcut. vs.. vs..
    Lastiğin yerini değişmeden düşünün ve araştırın, çok kalite lastiğim var deseniz bile frenaj da ön kayar ve film orda biter..
    Selamlar...
    ʞoʎ ʎǝşıq uǝpıƃ sɹǝʇ ɯıʎıʎı uǝq

Motosikleti
    CBR 600 F4i
    Evet arkadaşlar bu gün saat 18.00 sularında okmeydanından çıkıp şirinevlere doğru giderken haliç köprüsü girişine 130 Km hız ile girdim tek başınaydım ve köprü üzerinde 133 Km ye ulaştı hızım sonra deviri kestim ve yavaşladım gün geçtikçe hızım artıyor daha fazla artmasa iyi olacak bu arada söyleyeyim benim motor uzun yolda kullanıldı 30000 Km yol yapmış ama anlattığım gibi köpek misali kaçıyor arka lastiğim 130 ön 80 olmasına rağmen bu kadar hıza ulaştım bu motorla en usta adam 160 ı görmüş o da yokuş aşağı düz yolda en fazla 155 gördüm dedi bilginize arz ederim

Motosikleti
    CBR 125 R
    arkadaşlar daha büyük lastik taktım hızım düştü ne yapsam lastiklerim yüzünden son hızım düşük diyorsunuz ama hiçbirinizin yapmak istemediği bir masrafla o hızın %50 sini geri alabilirsiniz... havadan hafif gazların olduğunu bilmeyeniniz yoktur tam donanımlı bir lastikçiden lastiklerinize hava yerine helyum yada hidrojen bastırın olup bitsin ama çoğumuz para vermeden masraf yapmadan nasıl hızlandırırım bunun peşindeyiz bu olası bişey değil... ne kadar ekmek o kadar köfte

Motosikleti
    YaMaHa YzF R25
    yok dostum rüzgar sıfırdı onada dikkat ettim ist'den gelirkende aynı düz yol sıfır rüzgar 120-130 arası oynuyordu millet 140-150 bahsediyo dğz yolda ben nese dedim ama bu kadar düşmesi düşündürdü zaten 6. vites yemiyooo 5. viteste yaptım onuda 10500 devirde

Motosikleti
    CBR 125 R
    Alıntı melocann adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok dostum rüzgar sıfırdı onada dikkat ettim ist'den gelirkende aynı düz yol sıfır rüzgar 120-130 arası oynuyordu millet 140-150 bahsediyo dğz yolda ben nese dedim ama bu kadar düşmesi düşündürdü zaten 6. vites yemiyooo 5. viteste yaptım onuda 10500 devirde
    ben hergün 120 km hız görüyorum görmediğim gün yok ve ben bu hızı ist trafiğinde E-5 te görüyorum şehir dışına çıktığımda yokuş aşşa 140-145 arası max km olarak görüyorum... senin sorunun benzinden olabilir lastik hava basınçlarından olabilir hava filtresi kirlendiğinden olabilir buji oksitlenme yapmış olabilir vs.

bu şekilde servise gitsen onlarda bişey yapmaz zaten ara ara sıkıştır motorunu düzelmezse servise gittiğinde hocam zaten 125 cc motor normal bi hız bi sorun yok derler...

Gnusher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    06 Fz6 Fazer 98hp
    Arkadaşlar baya maksimum hız muhabbeti döndüğünü gördüm.Bende benim tecrübeleri yazayım dedim.Benzinin aşırı etkilediği kanaatindeyim.Normalde yokuş aşşağı 130 u biraz geçerken iskenderun dönüşü otobanda bir yerden aldığım benzinle 2 kişi 138 gibi bir hız yapmıştım. 2 kere böyle 2 kişi 135-138 gördüm.Onun dışında tek başıma 142-143 gibi bir hıza ulaştım yokuş aşşağı.O da bir kere oldu. Lastiklerim standart, motosikletim standart(yakında olmayacak muhahah). Düzlüktede 125-120 aralığında oynuyor.Rüzgarda çok farrkettiriyor tabi.

Bu arada 140 ın üstünü zorlarken redlinedaydım.150-155 yapan adamlar dişli oranını değiştirmediyse 12.500 devirin biraz üstünde olması gerekiyor motorun yaklaşık olarak..Mümkün olabilir ama zaten deponun üstüne yatmışken ordan fırlayan pistonun sıfata yapışması kuvvetle muhtemel.

Motosikleti
    CBR 600 F4i
    ben hergün 120 km hız görüyorum görmediğim gün yok ve ben bu hızı ist trafiğinde E-5 te görüyorum şehir dışına çıktığımda yokuş aşşa 140-145 arası max km olarak görüyorum... senin sorunun benzinden olabilir lastik hava basınçlarından olabilir hava filtresi kirlendiğinden olabilir buji oksitlenme yapmış olabilir vs.

bu şekilde servise gitsen onlarda bişey yapmaz zaten ara ara sıkıştır motorunu düzelmezse servise gittiğinde hocam zaten 125 cc motor normal bi hız bi sorun yok derler...
    Darkkiller; senin plaka ney ve saaat kaç ile kaç arası hangi güzergahdasın e-5 de görürsem selam vereyim ya

Alıntı Gnusher adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar baya maksimum hız muhabbeti döndüğünü gördüm.Bende benim tecrübeleri yazayım dedim.Benzinin aşırı etkilediği kanaatindeyim.Normalde yokuş aşşağı 130 u biraz geçerken iskenderun dönüşü otobanda bir yerden aldığım benzinle 2 kişi 138 gibi bir hız yapmıştım. 2 kere böyle 2 kişi 135-138 gördüm.Onun dışında tek başıma 142-143 gibi bir hıza ulaştım yokuş aşşağı.O da bir kere oldu. Lastiklerim standart, motosikletim standart(yakında olmayacak muhahah). Düzlüktede 125-120 aralığında oynuyor.Rüzgarda çok farrkettiriyor tabi.

Bu arada 140 ın üstünü zorlarken redlinedaydım.150-155 yapan adamlar dişli oranını değiştirmediyse 12.500 devirin biraz üstünde olması gerekiyor motorun yaklaşık olarak..Mümkün olabilir ama zaten deponun üstüne yatmışken ordan fırlayan pistonun sıfata yapışması kuvvetle muhtemel.
    160 ı vuran adam CRAZYYUSUFCUK belki görmüşsünüzdür adam bu işi gerçekten çok iyi yapıyor ve motorun ciğerini biliyor dişliler ile oynamamış çoğu mekanik parçası orjinal ama canavar maaşallah iyi kaçıyor ben biraz acemi olduğum için fazla basmıyorum
    Mesele bundan ibaret

Motosikleti
    CBR 125 R
    Darkkiller; senin plaka ney ve saaat kaç ile kaç arası hangi güzergahdasın e-5 de görürsem selam vereyim ya
    sabah 9 ile 11 arası şirinevler bakırköy yanyol akşam da farklı bir planım yoksa 19 21 arası bakırköy şirinevler... siyah bi cbr mont siyah kask siyah gri beyaz ama slm verebilirmisin bilmiyorum ben motorun üstüne yatmış yokuş aşşa kapatmış oluyorum

Gnusher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    06 Fz6 Fazer 98hp

160 ı vuran adam CRAZYYUSUFCUK belki görmüşsünüzdür adam bu işi gerçekten çok iyi yapıyor ve motorun ciğerini biliyor dişliler ile oynamamış çoğu mekanik parçası orjinal ama canavar maaşallah iyi kaçıyor ben biraz acemi olduğum için fazla basmıyorum
    Mesele bundan ibaret
    Nasıl yani öğrenince basıp sende 160 görecekmisin anlamadım?

Bu iş olabildiğince yatıp vitesleri max. devirde atıp gazı köklemek değil mi?

Varsa bir inceliği bizde bilelim

Motosikleti
    CBR 125 R
    ben uzun yolda yokuş aşşa bi rampa yakaladığım zaman 6. vitese atabilmişsem arkçı ayakları açıp ayaklarımı arkaya koyuyorum çenem de hız göstergesinin 5 cm kadar yanında oluyo

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 26 kullanıcı var. (0 üye ve 26 misafir)

Bu Konudaki Etiketler