Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    bur-k@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 pert oldu :(
    Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bur-k@

Kırmızı lacivert çok temiz gözüküyor. Görünüşe bakılırsa yan bile yatmamış. Aynalarda ve ön grenaj kenarında çizik yok. Tek kötü yanı (bana göre) renkleri. Fakat görünüşe aldanma eğer almaya gidersen servise baktır.

Fethiye başlıklı repsol sağa yatmış egzoz ezik. Fakat yine de alınabilir.
    Kıvrak motor dışında bir servise gösterilmelidir

3.500lük repsol da iyi fakat sanki motoru agresif kullanan bir arkadaş satıyor gibi (inanma içimden geldi)

bu arada gördüğüm kadarıyla sinyaller orjinal.
    teşekkür ederim görkem kardeş .. renk önemli değil cıbır olsun yeter kullandım ve zevkini aldım bir kere yanlız Ankara' daki ben alana kadar satılmaz inş.. birde bu motoru orada kime göstermek gerek siteden birileri bana yardım edebilir mi ?

edit: görkem kardeş bir iki soru daha sorcam grenajlarının değiştiğini nasıl anlarız ? ya da boya falan olduğunu ? civatalara bakmak yeterli midir ? ayrıca diyelim ki soğutma sisteminde ağrıza var ya da termostat devreye girmiyor yada devirdaim pompası bozuk
    biliyorum abarttım ama para zor kazanılıyor öğrenci halimle birilerine yolunmak istemiyorum
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı bur-k@ adlı üyeden alıntı Mesajı göster

edit: görkem kardeş bir iki soru daha sorcam grenajlarının değiştiğini nasıl anlarız ? ya da boya falan olduğunu ? civatalara bakmak yeterli midir ? ayrıca diyelim ki soğutma sisteminde ağrıza var ya da termostat devreye girmiyor yada devirdaim pompası bozuk
    biliyorum abarttım ama para zor kazanılıyor öğrenci halimle birilerine yolunmak istemiyorum
    vidalara bakarak hiçbirşey anlayamazsın çünki misal ben çoğu kez grenajları temizlemek için çıkartıp takmışımdır. vidalar birşey göstermez.
    boya olduğunu bilen biri anlayabilir çünkü artık çok orjinal yapıyorlar herşeyi.
    birkaç dikkat etmen gereken yer var.
    1)yapıştırmalar (orjinal olmalı , düzgün yapıştırılmış olmalı)
    2)diğer grenajla farklılıklar. (6.000km'de bir motorun bir parçası boyalıysa eski parçasına nazaran boyası daha canlı ve taze görünür)
    3)ruhsat
    Mesela benim motorun kıçına bakarak ön grenajla boya farkını anlayabilirsin. Oysa ki aynı kodlu aynı renk boya. Fakat yeni boyanmıştı.

Diğer bütün eksiklikler için iyi bir servise motoru gösterebilirsin. Fakat mesela motorun ara sıra tekrarlayan (bu arızayı bilirim) kronik bir arızası var ise bunu tahmin edemezsin o artık şansa kalmış.
    Eğer eşeğini daha sağlam bir kazığa bağlamak istiyorsan Honda servislerinin bir güzelliğini kullanacaksın. Honda servislerine giren her motorun değişen parçaları sisteme kaydedilir. Adam motoru Honda servisine götürüyorsa - ki hep servise giden motorları tercih et- o serviste adamın servis kaydı vardır. Oradan servis kaydına bakabilirsin. Eğer adam ırın kırın ediyorsa bana söylersen ben de bir şekilde bakabilirim.
    Bir değişik strateji de adamın neler bildiğine bakmak. Adama çok soru sor. Bakımları nerede yaptırdın , hangi bakımlara girdi , kaç km'de yağ değişti , abi bu kaç basıyo , en son kaçı gördün , kaç bin devirde vites attırırsın , debriyajsız vites değiştirebiliyormusun (!) , tek teker? (!) vs....

Bu arada ben de zar zor almıştım ilk motorumu ben de öğrenciyim. Insan kız arkadaşı gibi bakıyor ilk motoruna...
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Motosikleti
    cbr125R DUDE

shule - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ninja250r-600RR-gs650
    cbr kullanadan once scuter dan kalan bır alıskanlık sadece el frenı-sagda-onu kullanırdım ve honda ya egıtıme gıttıgımde hocalardan hep on frenı kullandıgım ıcın cok uyarı aldım.sımdı nerdeyse ön frenı sildim.acıkcası hangı durumda kullanmalıyım bılmıyorumda.kilitlenme dedıgınız olay nası oluyor?
    Düş kurmaya cesaret edenler,onları gerçekleştirmeye de cesaret eder

Sağa düşürmüş motoru. Fotograf çektirmeden önce sinyalini düzeltmeliydi
    Tabi şaka yapıyorum önemli birşey olduğunu sanmıyorum herkes motoru düşürebilir.
    Gidon topuzlarına bakarak motorun sürüklenip sürüklenmediğini biraz olsa anlayabilirsin... Yatay çizikler oluşmuşsa motor yatıp sürüklenmiş olabilir.
    Yanlız olabilir diyorum olmuştur demiyorum önyargılı yaklaşmak satıcıya saygısızlık olur.
    Ve sanırım aynasını çatlatmış... Nereye düşürdü acaba?

shule
    Çook büyük hata yapıyorsun. Eğitim süper fakat yanlış bir alışkanlık kalmış. Motosikletin motoru , dolayısıyla ağırlığı öndedir. Bu yüzden motoru ön fren durdurur. Ön frene öncelik verip arka freni onun eşi olarak kullanmalısın.

Bu arada kitlemek demek , en kolay açıklamasıyla freni sıktığında lastiğin dönmeyi durup kayması demektir. Eğer freni son haddine kadar bir anda sıkarsan lastik kitler.
    ön lastiği kitlersen motor yatar düşersin , arka lastiği kitlersen motorun kıçı bir sağa bir sola atar kontrolden çıkarsa düşersin. ayrıca lastikleri kitlemek fren mesafesini arttırır. az sıkmak bile kitlemekten iyidir. freni kitlemeden optimum fren sıkma noktasını bulmak için boş arazide çalışılınmalıdır
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Motosikleti
    cbr125R DUDE
    GorkeM vallahi süpersin abi ben o kadar baktım bu motora aynasının çatlak oldugunu sinyalinin yamuk oldugunu görememiştim sen söyleyince farkettim ama

Yine de bu motorun kötü olduğunu göstermez beğendiysen ve pazarlık yapabilirsen bir bak derim

Motosikleti
    cbr125R DUDE
    bilmiyorum bakıcam işte telefonda görüştük büyük bi fiyat idirimi yaptı ben bişey demenden şüpelendim ama servise gidelim dedim teredütsüz kabul etti

Daha ne istiyorsun... Servise göster bakalım , motorun gözüne çarpan detaylarını sor. Olmadı foto çek foruma da danışırsın. Hayırlısı

bur-k@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 pert oldu :(
    görkem çok teşekkür ederim... ben bu hafta bakayım bari motorlara nerede ne var foto çekip koyalım buraya sen karar verirsin ilgin ve alakan için tekrar teşekkür ederim.. görüşmek üzere
    unutmadan soruları da not ettim hepsini sorucam
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

Motosikleti
    CBR 125 R
    kazayı nasıl yaptığımı soran arkadaşlar için kısaca anlatıyım...

karşı şeride geçmek için haraket ettim belediye otobüsü sağ şeritteydi yol verdi ilk şeridi geçtim, sol şeritten gelen taksi şöförü beni gördüğü halde geç fren yaptı bende sol bacağıma 1 şey olmaması için motoru taksinin üstüne attım... canım daha önemli sol sinyal kırıldı sol sinyal lambasının hemen üstündeki grenajda 2 cm lik bir 2 cizik oldu sol elcik koruması biraz çizildi başka bişey yok... ayağıma vurmasına izin verseydim motora hiçbirşey olmaz dı ama sol ayağım motor ve araba arasında kalacağından garanti ya çatlar yada kırılırdı... ucuz atlattık diyelim, geçmiş olsun dilekleriniz için de ayrıca tşk ederim....

ha birde beni bilerek sıkıştıran bi arkadaşa haddini bildirmek için sağ arkçı ayağını açtım motoru sola biraz yatırdım ön freni sonuna kadar sıktım gazı kökleyip debriyajı tek tekere kaldırmayacağı şekilde yawaşça çektim motoru kaydırıp arabaya arkçı ayağı yasladım ve frenden elimi çektim arkadaşın araba boydan boya çizildi ve trafikte vardı sıkıyosa yakalasın... şuan kullandığım cıbır ile yağtım bunuda ama siz yapmayın ben çok sinirlenmiştim az kalsın bariyere sokucaktı adam beni

Motosikleti
    cbr125R DUDE
    Darkkiller çok geçmiş olsun sana bişey olmamış ya önemli olan orası ama seni sıkıştıran adama yaptıgın hareketi keşke yapmasaydın şimdi ondan farkımız kaldı mı her gördügü motorcuyu düşman görücektir ve daha çok sıkıştıracaktır motorcuları

Motosikleti
    Sattım.Seneye GSXR-600 İnşallah.
    Darkkiller.Dostum geçmiş olsun.Motorun için üzülme.Onun yerine yenisi gelebilir.Fakat senin yerine yenisi gelmez.Benim motoru alalu daha bir ay olmadı.Ben hiç düşmedim.Bi kere ortağım istedi o düştü.Bir de eve girerken motorun ağırlık merkezini kaçırdım o zaman yan yattı(düştü). Allah beterinden korusun.
    2008.CBR.125-2006.CBR.600F-Arkası seneye...

Motosikleti
    CBR 125 R
    Alıntı Lebowski adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Darkkiller çok geçmiş olsun sana bişey olmamış ya önemli olan orası ama seni sıkıştıran adama yaptıgın hareketi keşke yapmasaydın şimdi ondan farkımız kaldı mı her gördügü motorcuyu düşman görücektir ve daha çok sıkıştıracaktır motorcuları

dostum en sol şeritteyim uzun farlarım yanıyor 2. viteste aralardan geçiyorum istanbul trafiği malum adam geldiğimi gördü resmen önüme kırdı en sol şeritteyim bak tekrar yazıyorum zor bela durdum "sen ne yaptığını sanıyosun, niyetin beni öldürmek mi" dedim adam ne dese beyenirsin "konuşma lan ben bekliyosam sende bekliyeceksin" e bu zaten motor düşmanı şeronun teki, katli vacip yani yine olsa yine yaparım o adama... ama yaptığım da yanlış onuda kabul ediyorum....

E.Gülbeyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    peki Cbr 125r 'dan önce bir scooter kuLLanmak falan gerekir mi yoksa diRek baslanabiLirmi bu motosikLetLe ??

Motosikleti
    CBR 125 R
    Alıntı mus2aktas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Darkkiller.Dostum geçmiş olsun.Motorun için üzülme.Onun yerine yenisi gelebilir.Fakat senin yerine yenisi gelmez.Benim motoru alalu daha bir ay olmadı.Ben hiç düşmedim.Bi kere ortağım istedi o düştü.Bir de eve girerken motorun ağırlık merkezini kaçırdım o zaman yan yattı(düştü). Allah beterinden korusun.
    yok zaten ben paraya yada mala önem veren bi insan değilim gelen mala gelsin... motor bu düşüceksin de sıkıştırılacaksın da bende çok düştüm bu motorla ilkti sadece daha devamı da olur heralde ALLAH tüm motorcu arkadaşlara sabır versin... ama istanbulda motor kullanmak hakikaten çok tehlikeli

Alıntı by_moto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki Cbr 125r 'dan önce bir scooter kuLLanmak falan gerekir mi yoksa diRek baslanabiLirmi bu motosikLetLe ??
    benim şahsi fikrim motor kullanabilmek için bisiklet kullanmayı bilmek yani denge bakımından yeterli ama vitesli bir motor kullanmak için önce dandik 2 el ucuz bir motorda deneyim kazanarak mantığı anladıktan sonra yawaş yawaş daha iyisine daha kuvvetlisine binmek bana mantıklı geleni....

Motosikleti
    Sattım.Seneye GSXR-600 İnşallah.
    2008.CBR.125-2006.CBR.600F-Arkası seneye...

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Çok fiyat biçmişsin bence... Bu fiyata satılacağını sanmıyorum
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    cIbıRcık repsol :)
    hernekadr 2008 model makina olsada banada bras fazla geldi fyat :S

Motosikleti
    arabayı satayım zx 6 olacak
    ben o paraya gt 250 veye venox alırım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 62 kullanıcı var. (0 üye ve 62 misafir)

Bu Konudaki Etiketler