Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    abi sende ne arşivciymişsin bende bile yok bu resim

kaybolma konusunda ise..
    ortada yol yoktu gps olmadan ayı izleri(attım burasını) ve traktor lastıklerının izleriyle yolumuzu bulduk..
    asya as 125t, honda cbr125, honda nx4 falcon, suzuki gsr 600, sırada?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda CBR 125 idi ;( yine olacak..
    Alıntı praetorian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi sende ne arşivciymişsin bende bile yok bu resim

kaybolma konusunda ise..
    ortada yol yoktu gps olmadan ayı izleri(attım burasını) ve traktor lastıklerının izleriyle yolumuzu bulduk..
    eheheehh biz onu da yapamadık ayıptır sölemesi

E.Gülbeyaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yha cbr 125 ten sonra honda cbr 600 rr a gecıs yapılabılır mı ??

Motosikleti
    06" Honda Cbr 125 R(Satıldı) / BekleniyoRR :)
    bi soru sormuştum cevap verirseniz sevinirm.krouma topuzu taksak genede grenajları korurmuyuz??
    [B]My life Starts after 12.500Rpm :bounce:[/B]

Motosikleti
    yok
    tabii ki korur ufak düşmelerde devrilmelerde korur..
    ama yüksek suratteki kazalarda ters etkisi var diye duymuştum..

Motosikleti
    Alıntı by_moto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yha cbr 125 ten sonra honda cbr 600 rr a gecıs yapılabılır mı ??
    2 sene minimum binersen cıbıra sürekli belki olabilir ama araya bir 250 sıkıştırmakta her zaman fayda var bana göre tabi cüsse olayını da atlamamak lazım

Alıntı dynner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bi soru sormuştum cevap verirseniz sevinirm.krouma topuzu taksak genede grenajları korurmuyuz??
    hiç yoktan iyidir tabii ama o bizim beğenmediğimiz koruma demiri kadar işe yaramıyor malesef ..

BeYfa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CıbıRepSol
    nasıl yani ya yeschim in cıbırı yokmu ohooo bizde cıbırı var die muhattap oluyoduk baksen şuişe ya olmaz ama
    [B][I]hiçbirimiz bu hayattan sağ kurtulamayacağız ki..:mrgreen:[/I][/B](FaRuK)

Motosikleti
    Alıntı BeYfa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nasıl yani ya yeschim in cıbırı yokmu ohooo bizde cıbırı var die muhattap oluyoduk baksen şuişe ya olmaz ama
    muhattap fesupanallah

Motosikleti
    CıbıRepSol
    başka kelime bulamadım napayım

keser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

cbr 125 çi arkadaslar yardım

arkadaslar motorumla ılgılı bı sorum olacak on amortsorlerım galıba ezıldı buyuk cukurlardan yavasta gecsem tık tık yukarı carpıyor sızce ne yapmalıyım servısıne cok uzaktayım bana yardım elı.

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Arkadaşlar 2 hafta önce motoru Ümraniye D&B motora götürdüm 6000 km yağ değişimi için.Gökhan abi bizzat kendisi ilgilendi.Ben sadece yağ değişimi değil genel bakım da yapılsın istedim.Sağolsun karbüratörüne kadar söktü temizledi.Başka servisler bu kadar uğraşmamışlardı önceden.Bir de güzel yıkandı motor cillop gibi oldu.Mete_han abiye yardımları için burdan bir kere daha teşekkür etmek istiyorum

Geçen hafta Cumartesi günü de Adapazarı Akyazı'ya gittik 5 motor 6 kişi.Ben çoğunlukla Mete_han abiyle beraber seyrettim hızımız da 80-90-100'dü hep.Arada yokuş görünce 110-120'ye çıktık ama toplasak 1 dakika eder o hızlardaki seyir süremiz.Bu sayede cbr 125'in nispeten az yakıt tükettiğine bizzat şahit oldum.Gidiş - geliş 330km mesafe; yola çıkmadan önce depoyu doldurmuştum ağzına kadar, geri döndüğümde depoya baktım içinde -tahminen- 0.5-0.8 lt. yakıt vardı hala Bu da 10 litreyle(tam depo) 350 km gibi bir menzile tekabül ediyor.Bence gayet iyi
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

Motosikleti
    yok
    o hızlarda yakıt tüketimi gayet uygun oluyordu gerçekten de..
    ama normal şartlarda hiç o rakamlara gelemedim..
    şehir içi zaten imkansız (bence) şehir dışı da sürekli basarak gittiğim için ulaşamıyordum
    falconla da menzil aynı yaklaşık olarak(kendi cbrmla kıyaslayınca)
    270-300 km ama fark= cbr 10 litre falcon=14 litre

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Evet Özgür haklısın 3 hafta önce de İzmit Körfez'e gitmiştik Mehmet abi'yle sağolsun haldur huldur gittik sayesinde 5. vites 110-120-130 sürekli yüksek devir gitmiştik 260 km menzil hesaplamıştım o zaman.Dedim aha motorda bişey var Sıkıştırınca gerçekten çok yakıyor
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

ilhan1154 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda pcx 125
    Alıntı spawnem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende ilk baslarda repsol almam diyodum ne bu palyaco gibi diyordum ama yanına yaklasınca cbr 125 lerin en güzeli
    tabi zevkler ve renkler tartısılmaz herkezin düşüncesine saygımız var ama en güzeli repsol okadar hem bedava yağ veriyor bize
    dün ilhan1154 le yolda karsılastık 2 cbr 125 bi cocuk geldi abi dedi senin motorun daha güzel. saygılar
    hadi len ordan :D gördü üstünde GS forması ondan senınkı güzel dedı hıh

Alıntı tugcetugce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vayy beeeee vayy beee....
    5-6 ay sonra görüşürük o zaman
    görüşmek üzre bi daha görmiyim buralarda erhan abime sülerim
    Dünyanın en güzel hediyesini sana vermek isterdim ama seni sana veremem ki...

Motosikleti
    Alıntı BeYfa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    başka kelime bulamadım napayım
    aferim aferim hem motorla imanın kimde olduğu belli olmazmış arkadaşım cıbırım olmasa da (ki en bi yakın zamanda o da olcek) 600 f miz var di mi di mi sizin gibi gençleri pistlerde görmek isteriz (yok vazgeçtim pistler daha tehlikeli ) neyse bilgi paylaşmak için illaki motosikletinin olması mı gerekir vardı sattık bir gün olur üç gün olmaz .. yaşın küçük hadi bu seferlik gençliğine veriyorum

Alıntı Shrieker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 2 hafta önce motoru Ümraniye D&B motora götürdüm 6000 km yağ değişimi için.Gökhan abi bizzat kendisi ilgilendi.Ben sadece yağ değişimi değil genel bakım da yapılsın istedim.Sağolsun karbüratörüne kadar söktü temizledi.Başka servisler bu kadar uğraşmamışlardı önceden.Bir de güzel yıkandı motor cillop gibi oldu.Mete_han abiye yardımları için burdan bir kere daha teşekkür etmek istiyorum

Geçen hafta Cumartesi günü de Adapazarı Akyazı'ya gittik 5 motor 6 kişi.Ben çoğunlukla Mete_han abiyle beraber seyrettim hızımız da 80-90-100'dü hep.Arada yokuş görünce 110-120'ye çıktık ama toplasak 1 dakika eder o hızlardaki seyir süremiz.Bu sayede cbr 125'in nispeten az yakıt tükettiğine bizzat şahit oldum.Gidiş - geliş 330km mesafe; yola çıkmadan önce depoyu doldurmuştum ağzına kadar, geri döndüğümde depoya baktım içinde -tahminen- 0.5-0.8 lt. yakıt vardı hala Bu da 10 litreyle(tam depo) 350 km gibi bir menzile tekabül ediyor.Bence gayet iyi
    görkem de d&b motordan çok memnundu hatta bostancı sanayide bi cıbır bulmuştum almaya niyetlenince oraya götürcektik görkiyle servis için fiyat açısından da gayet mantıklılar..
    bu benzin olayı beni de çok düşündüryo motoru al kapıda dursun mu olcak nedir bu gidişle

Motosikleti
    honda cbr125 repsol

işte aradığım servis bu arkdas otosevere gidiyoruz şimdi git aksam gel diyor motoru gormuyourz napiyolar ne ediyolar.

cem_ali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S&T GT250 R

benimde km bakımı gelmişti,çevremdekilerin övüp övüp durduğu bi servise gittim (özel servis) işte işlemler

zincir bolluğunun düzeltilmesi =30 sn
    zincir yağlama =30 sn
    buji temizleme =45 sn
    ücret =10 ytl

km bakımında başka ne yapılır ne edilir bilmediğimden sesimide çıkartmadım.
    yetkili servis 60 ytl gibi fiyat vermişti
    şimdi düşünüyorum bu bakım denilen şey 2 dk süren bu 4 şeydenmi ibaret

Motosikleti
    CıbıRepSol
    Alıntı yeschim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aferim aferim hem motorla imanın kimde olduğu belli olmazmış arkadaşım cıbırım olmasa da (ki en bi yakın zamanda o da olcek) 600 f miz var di mi di mi sizin gibi gençleri pistlerde görmek isteriz (yok vazgeçtim pistler daha tehlikeli ) neyse bilgi paylaşmak için illaki motosikletinin olması mı gerekir vardı sattık bir gün olur üç gün olmaz .. yaşın küçük hadi bu seferlik gençliğine veriyorum
    Direk Ezdin haateşşekkür ediyorum kabalığımı mazur görün

ultraukala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    Alıntı cem_ali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benimde km bakımı gelmişti,çevremdekilerin övüp övüp durduğu bi servise gittim (özel servis) işte işlemler

zincir bolluğunun düzeltilmesi =30 sn
    zincir yağlama =30 sn
    buji temizleme =45 sn
    ücret =10 ytl

km bakımında başka ne yapılır ne edilir bilmediğimden sesimide çıkartmadım.
    yetkili servis 60 ytl gibi fiyat vermişti
    şimdi düşünüyorum bu bakım denilen şey 2 dk süren bu 4 şeydenmi ibaret
    Kaç bin km bakımı olduğuna bağlı...GEnelde tahminen söylüyorum 8000bakımı diyelim...Bujiyi deiştir-yağı deiştir-zincir gergisini kontrol et temizle yağla.Hava filtresini temizleme şeklinde olur...Kaba taslak...yağ+buji 35ytl civarı tutuyor sadece...Diğerleri işçiliktir...
    AKIN FİDAN

Motosikleti
    yok
    d&b motora bi ben gidemedim
    merak etmıyo değilim aslında..
    bu arada akın,falcon stickerlarını bulabilecek bir arkadaşın olduğunu söylemiştin ben makineyi aldığımda..
    hala mevcutmu

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 49 kullanıcı var. (0 üye ve 49 misafir)

Bu Konudaki Etiketler