Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Uyuyun artık arkadaşlar....
    Bu arada yarın belki boy'un makineyi bir süreliğine alıyorum... Bakalım orjinal lastikli rodajı iyi açılmış cbr 55 kilo bir adamın altında nasıl gidiyormuş
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Tam yatıyordum son bir kez bakayım dedim, ama şunu yazdıktan sonra söz yatacağım. Mehmet abi'nin Fireblade'i iyi bir sür izlenimlerini aktar benim bu tecrübenden çıkaracak çok dersim var ona göre, ayrıntılı bir yazı beklerim. Hadi iyi geceler...

yok be o makine değil... cbr125'i var onu alıyorum
    ileride yeterli tecrübeye ve güvenirliliğe geldiğimde onu da alırım kısmet olursa , o zaman yazarım size test yazımı söz... ama mehmet abinin 1000rr'ını almak sizin 1000rr almanızdan daha zor onu söyleyeyim
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

GeNcHaCKeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CıBıR 125 RR :)
    Alıntı dgrmr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeşim Hn. hayırlı olsun, bu arada benim kızım da turuncu ayrıca çok güzel.

Gelelim Özgür sana geçmiş olsun. Tanıdığım iyi bir hoca var kendini bir okutsan iyi olacak derim . Şaka bir yana maneviyat kimi insan için önemli şey, ben motora biner binmez başlıyorum fatiha suresine, arabada da uzun yola çıkarken. Reel bir faydası var mı bilmem ama psikolojime iyi geliyor nerede olduğumu hatırlatıyor. Bence sen de bir dene bakalım, yok ben ezbere bilmiyorum dersen türkçe bir şeyler söyle içinden derim ben. Bir faydası olursa ne mutlu yok o da fayda etmezse başka yöntemlerde var ona girmeyeceğim burda. Bu ne şanssızlık kardeşim...! Çok çok geçmişler olsun...

Bu arada gençhacker ilgin için teşekkürler bugün bir ustaya gittik ama o da halledemedi gibi Veysel (moviestar) 'in sorununu, belki o başka ustaya da göstermek ister onu bilemem. Senden alırız olmadı o ustanın adresinide. Veysel'in işi zor gibi enteresan bir problemi var çünkü anlatması da zor teşhizide zor, bakalım...

Abi Benim Motorcu Arkadaşa Sordum SöyLediğine Göre AteşLemede Bir ProbLem oLabiLeceqini Düşündü ama tabi Bakmadan Ne kadar Cözüm oLabiliriz Orası Ayrı meseLe ama dedi Müsait oLduğunuz Zaman Gidip BaktıraLım isterseniz. Ben Bugun İşten cıkıcam HerhaLde Boş oLurum. Nede oLsa Boş Bir Microsoft Sistem Mühendisi oLucam Artık

Motosikleti
    Honda CBR 125 idi ;( yine olacak..
    acaba ne yaptimda bunlari hakkettim..cok merak ettim walla..
    bugun motorumun yanina gittim sildim biraz ustunu..ha bide bosta kalmis vitese taktim..:([/QUOTE]
    Günayydıınn herkesee
    Özgür arkadaşım sen bana yardım etmedin diye başına bunlar geliyo olmasın sakın ya görkem ya ben geliriz senle motorunu alacağın zaman demiştin ama msn de hiç cevap vermedin bana anladım kız arkadaşın var ama ben zaten ablan yaşındayım neyse sonuçta kendi işimi yine ve her zamanki gibi kendim hallettim
    Şaka bi yana gerçekten dua et bi arkadaş tavsiye etmiş ya işe yarıyo kendimden biliyorum Tanrı hepimizi korusun
    Bu arada kasko konusunda kafam karıştı 125 cc altı motorlarda çalınma için s,gorta yapmıyorlarmış ancak kapalı garajda duruyorsa zaten kapalı garajda duran motorun çalınma ihtimali nedir ki neyse en azından kaza için yaptırayım diyorum ama fiyatlarda uçuk kaçık Bu konuda bana fikir verir misiniz lütfen sizlerde kasko var mı varsa da neleri kapsıyor ? Hiç yaptırmasam ne olur ?

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    yeschim wallaha billaha msnde hic gormedim mesajlarini..
    aksamlari calistigim icn msne giremiorum zaten..gunduzde bazen babam kullanio..
    gorsem inan bana sozumun arkasinda dururdum yani..
    sakaci koc allianzdan kapali garaj sartiyla 662 ytl dedi bana kasko icin gecensene 350 ytl olan bisiye..

ha buarada kiz arkimin olmasiyla alakasi yok:D
    ole bi sorun yasicak olsam bastan evet demezdim..

emre abi..
    dua olmasa bile bi konsantrasyon surecim oluyo motora binerken iyi gelio odaklanmami sagliyo..
    ama dedigim gibi bunlarin baska bi sebebi olmali..
    asya as 125t, honda cbr125, honda nx4 falcon, suzuki gsr 600, sırada?

ultraukala - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600RR06
    Slm arkadaslar uzun bir aradan sora eksik kalan yerleri de okudum...geçtiğimiz haftaki müzik yarışması ardından mezuniyet töreni ve orada verdiğimiz konser çalışmaları derken hiç bişe ile uğraşamaz oldum...İnternette de fazla vakit ayıramadım.Kaza yapan arkadaslarımıza üzüldüm...Manevi yönden cidden iyi hissetmenizi sağlayabilir dua etmek arkadaslar inancınıza göre...yeşim arkadasa da hayırlı olsun diyorum...

Bu arada kask alacaklara tavsiye n61'i almamanızı tavsiye ederim.Sebebini soracak olursanız bir çoğunuz bana hak verecektir.Kasklarında belirli bir ömürleri vardır bunu hepimiz biliyoruz.n61 modeli de nolanın eski bir modeli...Yane raflarda kalmış 2senelik bir kaskı almak allah göstermesin kaza anında kötü sonuçlara neden olursa çok üzülürüm.Ben n61'in bir yeni modelini aldım n62 onu tavsiye ederim.Desenlileri 140euro benimki mat siyah matrix modeli...140euro 'luk bir fiyata değer mi bilmem ama ben fuardan aldım richa mont ile birlikte bana çok ucuza geldi :D onu tavsiye edebilirim...
    AKIN FİDAN

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Honda CBF 150
    bunlar cbr dakiler hyo aynasımı sizce?

34 AF 4401 [COLOR="Red"] H İ K O[/COLOR]

SuSpect - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys KLE 650
    Hangi resimdeki? :S

Bu arada yaz geldi, cbr 125 ciler çoğaldı. Geçen aylarda benım toplantı sebebi ile katılamadığım ama sizlerin gerçekleştirmiş oldugunuz cbr 125ciler buluşmasını tekrarlama fikrini ortaya atıyorum. hakikaten yolda giderken cok gusel oluyor, aynı tipte farklı renkte birsürü motor.
    Soda Ayran Cool

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Honda CBF 150
    ben yaptım ama neden cıkmıyo anlayamadım bir türlü daha öncede yapmıştım ama olmadı bu kez

oldu..

Alıntı yeschim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya görkem ya ben geliriz senle motorunu alacağın zaman demiştin ama msn de hiç cevap vermedin bana anladım kız arkadaşın var ama ben zaten ablan yaşındayım neyse sonuçta kendi işimi yine ve her zamanki gibi kendim hallettim
    Anaaa, benim neden hiç haberim yok Bi dakika bi dakika... ben suçsuzum avukat hanım... haberim olsa gelirdim

Alıntı ultraukala adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada kask alacaklara tavsiye n61'i almamanızı tavsiye ederim.Sebebini soracak olursanız bir çoğunuz bana hak verecektir.Kasklarında belirli bir ömürleri vardır bunu hepimiz biliyoruz.n61 modeli de nolanın eski bir modeli...Yane raflarda kalmış 2senelik bir kaskı almak allah göstermesin kaza anında kötü sonuçlara neden olursa çok üzülürüm.Ben n61'in bir yeni modelini aldım n62 onu tavsiye ederim.Desenlileri 140euro benimki mat siyah matrix modeli...140euro 'luk bir fiyata değer mi bilmem ama ben fuardan aldım richa mont ile birlikte bana çok ucuza geldi :D onu tavsiye edebilirim...
    Hoşgeldin yeniden...

Bu arada kaskların raf ömrü 2 yıl değil , açıldıktan sonra kullanım ömrü 2 yıldır Buzdolabında saklarsan hiçbirşey olmaz...

Şaka bir yana kaskı kullanmaya başladıktan sonra kask kafanızın şeklini almaya başlar içeriden ve bollaşır... Kafanıza tam oturan kask bir zaman sonra küçük gelmeye başlar. Bunun dışında 2 yıl içinde birsürü darbe yer kask. Hele bir de kaza geçirirseniz kaskın iç kabuğu çatlayacağından kask kullanılamaz hale gelir...
    Ama şu konuda ben de seninle aynı fikirdeyim... N61 pek başarılı bir kask değil... Onun yerine N62 tavsiye ederim... onun da iyisi N84... benim bundan sonraki kaskım ise X-Lite olacak büyük ihtimalle...

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    hadi ordan bin kere soledim sana(camura yatan smayli:D )
    n61 pek iyi bi kask degil rahatlik acisindan amma dayaniklilik konusunda test ettik onayladik onu soleyebilirim:D
    benimde bundan soraki kaskim shoai suomoy veya zarai olucak sanirim..
    asya as 125t, honda cbr125, honda nx4 falcon, suzuki gsr 600, sırada?

gerenk yok kardeşim şuayiplere karaiplere.... 800€ vermem ben bir kaska , her ne kadar en önemli organımı korusa bile... 300€'ya bir x-lite alırım , 500€'ya da 2. en önemli organımı koruyacak bir pantalon alırım

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gerenk yok kardeşim şuayiplere karaiplere.... 800€ vermem ben bir kaska , her ne kadar en önemli organımı korusa bile... 300€'ya bir x-lite alırım , 500€'ya da 2. en önemli organımı koruyacak bir pantalon alırım
    ......... agv diyen yok mu hiç?

@ onr.sual

Onur aynalar çok benziyor ama iki resimdeki ayna bir değil gibi (cbr'ın üstündekinin hatları daha keskin gözüküyor), fakat bu örnek hyosung aynasının uygulanabilirliğinin olumlu bir göstergesi gibi...

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı dgrmr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @ onr.sual

Onur aynalar çok benziyor ama iki resimdeki ayna bir değil gibi (cbr'ın üstündekinin hatları daha keskin gözüküyor), fakat bu örnek hyosung aynasının uygulanabilirliğinin olumlu bir göstergesi gibi...
    evet abi.telefon acıp sordum hyo bayisine 170 ytl istiyo aynaların çiftine

Fiyatta pek pahalı gelmedi açıkçası fakat grenajı delmen gerekecek ya da çok güçlü bir yapışkan madde kullnacaksın (açıkçası o güçte bir yapışkan var mı? emin değilim fakat grenaj delmekten iyidir.) Grenajı delerken çatlatma ihtimalinde var gerçi net bir bilgim yok Görkem daha iyi anlar bu işten ya...

Bir dakika daha iyi baktım da sanki adam ön camı tutan vida deliğini kullanmış gibi aynayı tutturmak için

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Honda CBF 150
    bana da öyle geldi.vida olayı.ama düşersen problem olabilir bizim aynalar esniyo.öyle kafadaki ayna yere dik olarak carpacagı için direk kırılabilir diye düşünüyorum abi

Size sadece şu kadarını söyleyeyim... Aynayı bir arabanın aynasına falan çarparsanız eğer , ön grenajı parçalarsınız...
    Kafadan aynalı çoğu motorda aynalar grenaja değil , grenajın altından kafa demirine sabitlenmektedir...
    Eğer kafa grenajını deler veya mevcut deliklerden yararlanmaya çalışıp aynayı takarsanız en ufak darbede ayna levye görevini görecek ve kafa grenajını paramparça edecektir...

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Honda CBF 150
    Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Size sadece şu kadarını söyleyeyim... Aynayı bir arabanın aynasına falan çarparsanız eğer , ön grenajı parçalarsınız...
    Kafadan aynalı çoğu motorda aynalar grenaja değil , grenajın altından kafa demirine sabitlenmektedir...
    Eğer kafa grenajını deler veya mevcut deliklerden yararlanmaya çalışıp aynayı takarsanız en ufak darbede ayna levye görevini görecek ve kafa grenajını paramparça edecektir...
    aynı seyleri düşünmüşüz o zaman bu aynalar la devam sen dün ayna bakacaktın sirkeci de ne oldu?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 108 kullanıcı var. (0 üye ve 108 misafir)

Bu Konudaki Etiketler