Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    YBR 125 KırmızI 2007
    Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bursa abicim... bundan sonraki hedef bursa... yoksa kafamı kırcam

Ne oldu Özgür yoksa motoruna mı güvenmiyorsun

omerdusmez
    Alırız niye almayalım?
    Görkem abi hane Cbf 150 ya Motorum Arada sırıtırım fln
    İstermisiniz Ki Hee bu arada Bursada benim teyzemler Var olursa geliris
    Ve görkem abi Rodaj Olayı nasıl ??

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    motoruNa guvenmıyorum abıcım motoruNa
    asya as 125t, honda cbr125, honda nx4 falcon, suzuki gsr 600, sırada?

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motoru zorlama yeter onda devir göstergesi de yok... yani tır tır gideceksin motorun kitapçığını oku orada yazar gerisi yalan.

Özgür

Hadi ordan ben güveniyorum kızıma :D Vidalarını da taktım süper oldu süper
    Anladık be 2 kere nie yazıyosun Raaapsol kalsın yolda da gör gününü Hiç olmazsa ben tecrübe edindim , 345 kere vurdurdum motoru
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Motosikleti
    YBR 125 KırmızI 2007
    Motoru zorlama yeter onda devir göstergesi de yok... yani tır tır gideceksin motorun kitapçığını oku orada yazar gerisi yalan.
    Peki abi 2.000 Kmye kadar tek kişi bin diyo Bagzıları ben hep 2 kişi binerim Sona Bu rodaj ne kadar sürecek abi
    öle 2.000 km sürcekse Pfff derim

SuSpect - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys KLE 650
    Depoyu 4 nisanda tam doldurmuştum ve 8500km idi. 8 nisan pazar 4.levent deki evimden cıktım ve tem den Sapanca Maşukiye'ye gittim. Maşukiye'de çeyrek olmuştu benzin ve birdaha tam doldurttum bu sefer 8710km idi, yanlızca 6,30lt. aldı. (aslında yarımdan biraz az çünkü depo 10lt. zati, ama ibrede çeyreğin çok az altında gibi gözüküyordu, rezervi katmıyor)

8 Nisan pazar günü evden çıkıp, tekrar eve girince km ye baktım ve toplamda 290km yol yapmıştım. hiç 8bin devir altına düşmedim ve devamlı 100-120 arası gittim, aralarda 140 falan yaptım, hatta geri dönüşte sapancadan bir girdim otobana izmite kadar 9bin-10bin devirle geldim hiç düşürmedim korktum motor yanacak bende ölücem diye, sora biras boşa attım yada deviri düşürdüm gerçi buna rağmen bile sıcaklık göstergesi hiç yarım olmadı. Geçen yaz uzun kullanmıştım şehir içi osaman yarım olmuştu.

Eve gelince biras kaba saba hesap yaptım (detaylar aşağıda) ve gördümki km. de 8,6ykr ve toplamda 25ytl benzin yakmışım 290km de ve hep yüksek devirli kullanmama rağmen. Geçen yaz uzak yola gidince 7ykr gibi hesaplamıştım, şimdi ise 8,6ykr oldu, ya benzine zam geldi yada benım motorun ömrü kısalıyor.

Tek sıkıntı önünüzde dümdüz, bomboş, gıcır gıcır asfaltlı, ufku gözüken bir otoban var ve siz orada 140 dan yukarı çıkamadan böyle yawaş yawaş gidiyorsunuz, en can sıkıcı yanıda bu, hani şöyle 350km/s ile gitmek, bir anda o yolu bitirmek varken, yawaştan yawaştan sanki sahilde gezintiye çıkmış gibi saatlerce o ufku geçmeye çalışıyorsunuz.

------------------

(4 Nisan 2006 İstanbul)
    8.41lt. x 2.88ytl = 24.22ytl
    8500km.

(7 Nisan 2006 Maşukiye)
    6.31lt. x 2.870ytl = 18.11ytl
    8710km.

8710km - 8500km = 210km

210km = 6.31lt. = 18.11ytl

18.11ytl / 210km = 8,6ykr

8855km - 8710km = 145km

145km x 2 = 290km

290km x 8,6 = 24.94ytl
    Soda Ayran Cool

Motosikleti
    YBR 125 KırmızI 2007
    Valla ögrendigime göre 8.000 9.000 Devir iyi ama 10.000 Fln zorlasana bişe olmas Motorun yeniyse Kıyamadıgın için 6.000 de atman da Normaldir :D:D

Motosikleti
    yok
    motorun kıtapcıgını oku
    aldıgın yerden solemedılermı nası davranıcagını ılk 1000km fln?

2.el aldıysanda rahatlıkla ıstedıgın devırde degıstır redlıne a gırmeden..

linkinpark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA C90 & TVS SCOTY PEP+
    motorun kitapçıgını okudukk 1000 km kadar hızz yok sadece viteslerı geçrırken kaç bın devırde atayım sordumm arkdaslar

cvp lar için tsk kurlerr
    Gerçi bize milliyetçi derler. Ama, biz öyle milliyetçileriz ki, işbirliği eden bütün milletlere hürmet ve riayet ederiz. Onların milliyetlerinin bütün icaplarını tanırız. Bizim milliyetçiliğimiz herhalde hodbince ve mağrurca bir milliyetçilik değildir. M.K.ATATÜRK

Motosikleti
    yok
    7000 max 8000 devırı gecme..
    750 800 km ye gelınce hafıfce arttır mesela 900 e kadar 9000de degıstır
    sora kaptır

aynı suratte sabıt kalma
    aynı vıteste cok takılma
    zıncırını yaglamayı unutma
    vs vs..

2pac

Geçmiş olsun arkadaşım...
    Özen motor sadece satıcı ,başka birşeye bakmıyorlar , istersen seninle birlikte mototala gidelim bi... Bu arada Özgür 62 ytl demiş de , o 8.000 bakım... 4.000 bakım çok daha ucuz ayrıca yağ mototalda 10 ytl.
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Motosikleti
    Honda CBR 125 R
    2pac

Geçmiş olsun arkadaşım...
    Özen motor sadece satıcı ,başka birşeye bakmıyorlar , istersen seninle birlikte mototala gidelim bi... Bu arada Özgür 62 ytl demiş de , o 8.000 bakım... 4.000 bakım çok daha ucuz ayrıca yağ mototalda 10 ytl.
    Vallahi kardeşim inan sana söylicektimde dedim şerefsizlerin ordan aldık oraya gidelim bide taksimden kasıp taa istoça gidiom 25 ytllik yagdan koydular ama 10ytlde vardı.. valla 14deki buluşmaya geldimde sen bi göz at olmadı gideriz cok iyi olur 2 gündür morelim bozuk yani adamlar yolunacak tavuk gibi bakiyorlar..
    [B]All this pain is an illusion[/B]

Motosikleti
    YBR 125 KırmızI 2007
    Görkem abi sana bişe dicem yahu şimdi benim izlenimime göre sen Bu mototalden memnunsun uzun zamandır Ben cbf 150 yi Mototalden Alıyım o zaman Hem Senin yönlendirdigini sölerim Senin Ve benim için iyi Olur ne dersin Nisan Sonu gibi İnşallah..

Bence al.... Zaten 2 tane çok ilgili servis var bildiğim kadarıyla... Biri D&B motor (ümraniye) biri de Mototal (Kadıköy-Hasanpaşa) , Mutluhan da fena değil. (Fenerbahçe) ... Ama diğerleri hakkında kesin birşey söyleyemeyeceğim... Ben Mototale gidiyorum şimdiye kadar bi yamukluklarını görmedim. Arada bir kul hatası oluyor ama ne demişler , hatasız kul olmaz :D (Örneğin bir bakımdan sonra akü başlarımı takmayı unutmuşlardı aküm bitmişti)

Motosikleti
    yok
    lınkınpark kazasız belasız arkadasım..

ultraukala..

ya ben 1000 pesın vermıstım 3700 kalıo
    24*180 oduyorum su anda..
    4320 kredının toplamı oluo+1000=5320ytl e cbr ı almısım..
    4780ytl ıdı ozaman cbr..
    500 ytllık faız oduyorum ama uygun..

anlasması olmasına gerek yok bu arada
    proforma faturayı verıo sen ılgılenıosun..

emrıno ole bı yer bılmıorum fakat onlarda parcayı hondadan almak zorunda dolayısıyla aynı paraya gelcek..
    o motor alınmaz alınsa bıle anca ıyı bı honda servısı adam eder onu..

linkinpark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA C90 & TVS SCOTY PEP+
    arkadaslar sizinle paylasmak ıstedımm buda benım canafarrr

Gerçi bize milliyetçi derler. Ama, biz öyle milliyetçileriz ki, işbirliği eden bütün milletlere hürmet ve riayet ederiz. Onların milliyetlerinin bütün icaplarını tanırız. Bizim milliyetçiliğimiz herhalde hodbince ve mağrurca bir milliyetçilik değildir. M.K.ATATÜRK

emrino

Far ve göstergeler hasarlı ha... Hmm motoru almadıysan bence kaç , hatta adama da söyle atsın çöpe... Far ve gösterge muhtemelen 1.000 ytl tutar... , depo ve grenajlar da 1.000 ytl tutsa etti 2.000 , o motor kazalı kesin amortisör de eğiktir o da 2.000 etti 4.000 ytl. Muhtemelen başka yerlerinde de sorun vardır... Benden söylemesi; hasarlı motor alma!

ultraukala
    Ben Garanti'den kredi aldım sanırım toplam 5e çıkmıştı 16 ay kredi 3.800ytl... Bence sen de böyle birşey yapıp 16 ay 300ytl ödeyerek 4 milyara gıccır gıccır bi motor alabilirsin

smack - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    peugeot speed fight + keeway superlight 150
    Arkadaşlar meraba..gene benim bi sorum olucak,bende keeway superlight 150 cruiser var..ama şu aralar cbr a takmış durumdayım ama acaba cruiser dan cbr a geçince nasıl olur, alışabilirmiyim,küçükmü gelir diye kafamda soru işaretleri oluşuyo..boyum 1.82 ayrıca bi cruiser kullanıcısı olarak cbr a geçince bi hayal kırıklığına uğrarmıyım???Bilgilendirirseniz sewinirm.. Teşekkürler

smack

Performans bakımından yadırgamazsın tatmin edici gelecektir senin için ama sürüş pozisyonunu yadırgayacaksındır... Cruiser rahatlığını bulamazsın hiçbirzaman onu baştan söyleyeyim... Ama kullanım bakımından zorluk çekmezsin... Bence herşeyden önce git bir Honda bayiine motorun üzerine otur , incele... Sen incelemeden biz ne sölesek yalan olur.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Motosikleti
    Honda CBF 150
    arkadaslar dün istanbulda acyip bir yagmur vardı istanbullu olanlar bilir bende hayatımda ilk defa yagmurda motosiklet kullandım suların içinde ne arka tekerlek ne de ön tekerlek inanın en ufak bir kayma bile yapmadı cok ilginçtir her gün geçtiğim yol arka tekerlegim kaymak gibi asfaltta hafif oynamalar yaparken suların içinde oynamadı bile sırılsıklam oldum üstüm yagmura hazırlıksızdı ama keyifliydi.cbr ın arka tekeri kayıyor mu kaymıyormu tartısmasına küçük bir örnek olur belki diye sizlerle paylaştım.özgür arkadasımız bas bas bagırıyo kaymıyor diye hak vermek lazım galiba
    34 AF 4401 [COLOR="Red"] H İ K O[/COLOR]

Forumdan Uzaklaştırıldı giallorosso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gt250 sarı
    kızarkadaşım motosiklete başlıyor benim comet te öğretiyorum ona ama kendisine cbr 125 tavsiye ediyorum sonuçta comet ona trafikte ağır gelebilir.

boy 1.75 rahat kullanır herhalde cbr125 i ? varmı fikirleriniz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 54 kullanıcı var. (0 üye ve 54 misafir)

Bu Konudaki Etiketler