Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Pain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Bende de var:D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    i.canver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    Ben aldığımdan beri var o titreşim

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Alıntı i.canver adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben aldığımdan beri var o titreşim
    Amaaann o herkeste vardı:D Önemli olan giderek artması:D

Motosikleti
    CBR250R
    Alıntı Pain adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Amaaann o herkeste vardı:D Önemli olan giderek artması:D
    şaka maka 5.600 km oldu artış var titreşimde ön camın zıngırdaması hele katil eder insanı :D

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    şaka maka 5.600 km oldu artış var titreşimde ön camın zıngırdaması hele katil eder insanı :D
    Hakkaten ya ön cam olayı kötü,ben konsolu filan sökmeye çalışıp aralara çift taraflı bant koydum ama yemedi,adam gibi bir yerde kafayı tamamen söküp uğraşmak lazım.Teselli edecekse şunu söyleyeyim,bu enjeksiyon olsun cam sesi olsun bizden başkası duymuyor,çok arkadaşıma sordum ben bir ses duymuyorum diyor:D

Motosikleti
    CBR250R
    Hakkaten ya ön cam olayı kötü,ben konsolu filan sökmeye çalışıp aralara çift taraflı bant koydum ama yemedi,adam gibi bir yerde kafayı tamamen söküp uğraşmak lazım.Teselli edecekse şunu söyleyeyim,bu enjeksiyon olsun cam sesi olsun bizden başkası duymuyor,çok arkadaşıma sordum ben bir ses duymuyorum diyor:D
    ya abi onuda geçtim 6-7 bin devirden sonra debriyaj maneti zır zır sallanıyor bende aynı zamanda elimle tutuyorum bırakamıyorum hemen zırıltı başlıyor :D

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    ya abi onuda geçtim 6-7 bin devirden sonra debriyaj maneti zır zır sallanıyor bende aynı zamanda elimle tutuyorum bırakamıyorum hemen zırıltı başlıyor :D
    O senin motoruna özgü birşey herhalde:D Ben de yok öyle birşey

Motosikleti
    CBR250R
    O senin motoruna özgü birşey herhalde:D Ben de yok öyle birşey
    Olabilir aldığımdan beri öyle :D

Bu arada 4000 km bakımı için bilgi vereyim az götüreceklere ;

- Yağ değişimi Castrol 10-40 Trizone Power1 seçtim gene 35 TL
    - Zincir temizlendi, gerildi, yağlandı.
    - Hava filtresi kontrol edildi tertemiz çıktı.
    - Fren balataları 15 bin km götürürmüş değişmeye gerek yok.
    - Antifreeze felaket azalmıştı bitmiş gibiydi nerdeyse hemen eklendi.
    - Fren balataları temizlendi spray ile gıcır gıcır olan sesler yok artık frene bastığımda taksi gibi ötmüyorum.
    - Depo kapağı, manetler, vidalar hepsi yağlandı tek tek.

= Toplamda 65 TL tuttu 30 TL'si periyodik bakım ücreti, 35 ise yağ parası.

!Lk£® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    debriyaj manet zırıldaması bendede var.servise götürdüm, sıkılmasını istediğimde cevap " manetin bağlantı yerindeki plastiği parçalamamız gerekir, sıkamayız " demeleri oldu.Fazla sıkıntı değil benim için.genellikle elim debriyaj ve frende gitmeyi seviyorum tedbir amaçlı.alışlanlık olmuş durumda bende.
    işin ilginci sizin yaşadığınız ön cam zırıltısı da bende yok
    Mondial 151RS ( 2009-2010) = 7.500Km
    Honda CBR 125R (2011,2016) = 27.000Km
    Yamaya YZF R25(2016, ∞) = 5550Km

Motosikleti
    cbr 2000rr
    bendeki ón cam zırıltısı oldugunu düşündügüm ses ón camurlugun üstü, farın altındaki siyah plastik parcadan geliyormuş. 2 vidalı bisey sóküp baktım gecende 2 parca cift taraflı bant istiyor. siz de bi bakın derim.

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Alıntı !Lk£® adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    debriyaj manet zırıldaması bendede var.servise götürdüm, sıkılmasını istediğimde cevap " manetin bağlantı yerindeki plastiği parçalamamız gerekir, sıkamayız " demeleri oldu.Fazla sıkıntı değil benim için.genellikle elim debriyaj ve frende gitmeyi seviyorum tedbir amaçlı.alışlanlık olmuş durumda bende.
    işin ilginci sizin yaşadığınız ön cam zırıltısı da bende yok
    Ön cam zırıltısını arama hiç,bir defa duyarsan hep duyarsın:D

@cafrdion Seninkinde sorun odur ama ben eminim benimkinin sesi ön camdan geliyor.

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motor bir haftadır yatıyor karpuz gibi

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Honda CBR125R almayı düşünüyorum bi yardımcı olacak arkadaş yokmu? 3500 tl limitim var.

GrkSbf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr125r
    Alıntı cx571 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda CBR125R almayı düşünüyorum bi yardımcı olacak arkadaş yokmu? 3500 tl limitim var.
    bence bu limit ile alabileceğin cbr lar seni yolda bırakır gibi bence 1 sezon daha bekle yada başlangıç motoru olarak diğer alternatif modellere yönelmeni servislere git gel motordan soğumamanı tavsiye ederim. arkadaşlar da bana katılacaktır.
    Bu arada malzemelerin tamam olduktan sonra 3.500 kalıyor değil mi ? toplam limitin bu ise 1 sene daha bekle bence
    cx571 bunu beğendi.

Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Alıntı GrkSbf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence bu limit ile alabileceğin cbr lar seni yolda bırakır gibi bence 1 sezon daha bekle yada başlangıç motoru olarak diğer alternatif modellere yönelmeni servislere git gel motordan soğumamanı tavsiye ederim. arkadaşlar da bana katılacaktır.
    Bu arada malzemelerin tamam olduktan sonra 3.500 kalıyor değil mi ? toplam limitin bu ise 1 sene daha bekle bence
    Hocam Tavsiyeniz Nedir? Yeni Model Hondalara Yönelmem mi? Yani 2011 - 2012 Modellere mi Bakalım? Eğer Öle ise 1 sezon daha bekler Parama Para katar yeni model düşünürüm. Ama 10.000 Tlde olsa CBR125 almak zorundayım. Çünkü Engelim dolayısı ile 125 üstü kullanamayacağımı düşünüyorum.

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Hocam Tavsiyeniz Nedir? Yeni Model Hondalara Yönelmem mi? Yani 2011 - 2012 Modellere mi Bakalım? Eğer Öle ise 1 sezon daha bekler Parama Para katar yeni model düşünürüm. Ama 10.000 Tlde olsa CBR125 almak zorundayım. Çünkü Engelim dolayısı ile 125 üstü kullanamayacağımı düşünüyorum.
    Dostum,motorsuz kalma.Git temizinden cbf150,cb125e,ybr125 al.Paran olunca elindekini satar,üstüne koyarsın yine alırsın alacağın motoru.

Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Dostum,motorsuz kalma.Git temizinden cbf150,cb125e,ybr125 al.Paran olunca elindekini satar,üstüne koyarsın yine alırsın alacağın motoru.
    CBR125R 2007 model filan 3500e var. yani bu modeller işimi görmez mi dersiniz. Kafayı Cbr125 ile bozmus durumdayım. Ya Cbr125 olsun yada olmasın dıyorum. zaten al sat al sat yapmam. alırım motoru paralanana kadar binerim. kafam cok karıstı.

GrkSbf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr125r
    Motoru kısa zamanda değiştirmeyeceksen honda-yamaha modellerini incele. İmkanın varsa mağazaları gez, motorları gör otur
    mondial tvs gibi modellere de bak farkını kendin keşfet sonra beğendiğim modelle başla . )

Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Alıntı GrkSbf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru kısa zamanda değiştirmeyeceksen honda-yamaha modellerini incele. İmkanın varsa mağazaları gez, motorları gör otur
    mondial tvs gibi modellere de bak farkını kendin keşfet sonra beğendiğim modelle başla . )
    usta Honda CB125E 1978 model vardı senelerce bindim parçalandı. Honda Titan vardı onuda parçaladım. parçaladım derken babamla kullanıyoduk hali ile eskidi artık. bende kendıme sport alayım qezeyim tozayım diyorum.

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    usta Honda CB125E 1978 model vardı senelerce bindim parçalandı. Honda Titan vardı onuda parçaladım. parçaladım derken babamla kullanıyoduk hali ile eskidi artık. bende kendıme sport alayım qezeyim tozayım diyorum.
    Tamamen zevkine kalmış,senin yerinde olsam 3500 e alınacak cbr125 ten cbf150 ve ya cb125e daha yakışıklıdır,ne olacak al sat yapardım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 63 kullanıcı var. (0 üye ve 63 misafir)

Bu Konudaki Etiketler