Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    15-40 shell koyuyor anes..Bizim kitapçıklarda ort. hava sıcaklığına göre değerler tablosu yokmuydu? öyle hatırlıyorum. yaz için 15-40 kullanın diyordu sanırım

Aksesuara gel

İkisine bieden basılı tut 2 saniye pain'in dediği gibi sonra her basışta artıyor rakamlar
    Memnun musun peki 15-40 tan ? Piyasada pek yok.Ben 10-40 kullansam acaba sıkıntı olur mu diye düşünüyorum bu sıcaklarda..
    Valla aksesuarlar sağlam

Ayrıca bu hafta lastiği değiştirmem lazım.Şimdi eve girmeden virajda bi yatiyim dedim,hata da yapmadım doğru şekilde alıyodum ki virajı çok fena kıç attı motor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yağ değerleri konusunda çok kapsamlı bilgim yok ama kitapçığa şimdi baktım yanlış hatırlamışım kışın 10w-30 15 derece vealtında diyor, yazın 30 derece 40 derecede ise 10w-40 diyor. Motoru tasarlayan mühendeslerin söylediği bu

Bu arada zippo's sende today vardı, selesine 2 kişi sığmıyor dimi bunların? görüntü öyle de binene soralım bide. Üretimi bittiği için today,beat ve activalarda çok tuhaf fiyatlar sözkonusu gerçekten

Haa egzozuda sorayım, taktıktan sonra durumlar nasıl mennunmusun senin çok bağıranlardandı çünkü.. Normalde kafa şişiriyormu? trafikte diğer araçlardan farkedilme olayı çok farkettimi işe yarıyormu?

Motosikleti
    2011 600F ABS
    yağ değerleri konusunda çok kapsamlı bilgim yok ama kitapçığa şimdi baktım yanlış hatırlamışım kışın 10w-30 15 derece vealtında diyor, yazın 30 derece 40 derecede ise 10w-40 diyor. Motoru tasarlayan mühendeslerin söylediği bu

Bu arada zippo's sende today vardı, selesine 2 kişi sığmıyor dimi bunların? görüntü öyle de binene soralım bide. Üretimi bittiği için today,beat ve activalarda çok tuhaf fiyatlar sözkonusu gerçekten

Haa egzozuda sorayım, taktıktan sonra durumlar nasıl mennunmusun senin çok bağıranlardandı çünkü.. Normalde kafa şişiriyormu? trafikte diğer araçlardan farkedilme olayı çok farkettimi işe yarıyormu?
    10w40 a devam o zaman.Teşekkür ederim.
    Today hayatımda gördüğüm tartışmasız en sağlam scooter.Ötesi yok.Motorun canını aldım banamısın demedi.Selesi tam olarak 2 kişi almaz gibi gözüksede biz çok rahat geziyoduk 2 kişi.3 kişi gezdiğimiz günleri bile bilirim.
    Egzost konusuna gelince çok memnunum,şikayetim yok.Performans üst devirlerde iyi gerçekten.Alt devirlerde gözle görülür bi kayıp yok.Ses kesinlikle fark edilir,fark edilmeme gibi bi ihtimal yok Kafamı şişirmiyo benim

egzoz konusunda geçenlerde çağlayan civarı e5 de bir 250 cbr da sanayi işi egzoz vardı plakalığıda sökmüş kuyruk iptali, alta takımış makaşlar atarak gidiyordu sıkışık trafikte.. Motordan çıkan ses çok boş çikin bi ses, cbr 250 de çok çirkin görünüyordu öyle, kullananda tam apaçi olunca tiksimdim motordan yemin ediyorum..

korkum öyle algılanmak ve mahelleye girerken milleti rahatsız etmek yoksa tiger ses, görüntü ve fiyat olarak fena değil

Motosikleti
    2011 600F ABS
    egzoz konusunda geçenlerde çağlayan civarı e5 de bir 250 cbr da sanayi işi egzoz vardı plakalığıda sökmüş kuyruk iptali, alta takımış makaşlar atarak gidiyordu sıkışık trafikte.. Motordan çıkan ses çok boş çikin bi ses, cbr 250 de çok çirkin görünüyordu öyle, kullananda tam apaçi olunca tiksimdim motordan yemin ediyorum..

korkum öyle algılanmak ve mahelleye girerken milleti rahatsız etmek yoksa tiger ses, görüntü ve fiyat olarak fena değil
    Millete kalsa tiger da taksan,soba borusuda taksan cbr 125 e takınca apaçi diyolar.Bi arabanın arkasından gidince en azından arkasına bakıyo bu ses ne diye insan yerine konuluyoruz yani.Işıklarda aralardan geçerken artık kornaya abanmak zorunda kalmıyorum.asla soba borusu gibi takılan egzostla aynı sesi vermiyo.Daha tok bi ses verdiğine emin olabilirsin.Ah bide KN filtre ayarlayabilsem birazda olsa canlanıcak motor egzostla beraber.Ama piyasada yok hep eski kasalar için var filtre.Fatih kılıçlı ya sordum filtreler aynı mı diye,yok dedi..Naptı acaba karşılaştırdı mı hemen cevaplayınca şaşırdım

mstfkrfk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 600 SA & zongshen zs 200
    arkadaşlar,benim motorcuma da gelen bir gri turuncu cbr var.karşılaşıp tanışamadım ama baya uğraşıyor motorla.ixil in ybr için ürettiği egzozdan taktırmıştı.sesi sanki cross sesinin biraz daha toku gibi geldi yakıştıramadım.ayrıca motorun hemen hemen heryerini karbon kaplatmış.yani ben yaptığı şeyleri pek beğenmedim ama kendi zevki sonuçta.1-2 fotoğrafta çektim ondan habersiz umarım kusuruma bakmaz.

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı mstfkrfk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar,benim motorcuma da gelen bir gri turuncu cbr var.karşılaşıp tanışamadım ama baya uğraşıyor motorla.ixil in ybr için ürettiği egzozdan taktırmıştı.sesi sanki cross sesinin biraz daha toku gibi geldi yakıştıramadım.ayrıca motorun hemen hemen heryerini karbon kaplatmış.yani ben yaptığı şeyleri pek beğenmedim ama kendi zevki sonuçta.1-2 fotoğrafta çektim ondan habersiz umarım kusuruma bakmaz.
    http://img543.imageshack.us/img543/7503/img459.jpg
    http://img29.imageshack.us/img29/576/img460f.jpg
    Hiç olmamış o egzost.

Motosikleti
    görüntüden çok sesteyim.benim motoru ben canlı görmeden satın aldım sadece fotoğraflardan gördüm,bir çok kişi motorun orijinal egzozunu beğenmiyor fakat benim en çok hoşuma giden yeri egzozu.dediğim gibi zevk meselesi ama ixil çok ince vuvuzela gibi kalmış.acaba bizim egzozun üzerinde işlem yaparak güzel bi ses elde edilebilir mi?(apaçi gibi boşaltmaktan ve delikler açmaktan bahsetmiyorum)

Motosikleti
    2011 600F ABS
    görüntüden çok sesteyim.benim motoru ben canlı görmeden satın aldım sadece fotoğraflardan gördüm,bir çok kişi motorun orijinal egzozunu beğenmiyor fakat benim en çok hoşuma giden yeri egzozu.dediğim gibi zevk meselesi ama ixil çok ince vuvuzela gibi kalmış.acaba bizim egzozun üzerinde işlem yaparak güzel bi ses elde edilebilir mi?(apaçi gibi boşaltmaktan ve delikler açmaktan bahsetmiyorum)
    Ben çok memnunum tiger dan.Fiyatı da normal.Çoğu markanın sadece tüp'ü benim bu tiger ın full egzostundan pahalı.Ses de bana göre şu ana kadar cbr 125 de duyduğum en güzel ses.Ah bide KN filtre bulabilsem..

Motosikleti
    valla ekrem daha önce biyerde akrapovic videosu izledim gerçekten müzik setinden çıkan sese hayran oldum.tiger ın tüpünü beğendim ama sesi beklediğim ses değil(belki canlı duymadığımdandır) bilmiyorum şuan için er6n almak istiyorum ama her ay karar da değiştirdiğim için pek egzoz almak istemiyorum.
    benim ev arkadaşı da dün hyo'sunu sattı sen yakında olsan senin motora alıcı olurduk:D

Motosikleti
    2011 600F ABS
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...6020950/detay/

Arkadaslar ilgilenen varaa sahibinden de yada burdan pm atarsa cevaplarim motoru satiyorum

Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...6020950/detay/

Arkadaslar ilgilenen varaa sahibinden de yada burdan pm atarsa cevaplarim motoru satiyorum
    Bi yandan arka lastik almak istiyosun bi yandan satıyosun, biz anlamadık bu işi Hyosung mu satarsan 1. tercih?

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Bi yandan arka lastik almak istiyosun bi yandan satıyosun, biz anlamadık bu işi Hyosung mu satarsan 1. tercih?
    O yuzden satiyorum zaten degistir degistir bitmedi Hyo dan vazgectim para durumlarini ayalarsam 600 dusunuyorum.olmadi artik bu yaz motorsuzum seneye alirim

O yuzden satiyorum zaten degistir degistir bitmedi Hyo dan vazgectim para durumlarini ayalarsam 600 dusunuyorum.olmadi artik bu yaz motorsuzum seneye alirim
    Hayırlısı olsun... 4 silindir sevdası agır basmış galiba hyo yu sevemedim bi türlü...V2 suzuki motorlu 650 sini biraz severim

Motosikleti
    ekrem 4 silindir ağır gelir abi sen çift silindire geç zaten o fark gayet yeter.bende yok cross yok duke 200 filan derken er6 da karar kıldım.ihtiyaçlarıma ve bana en uygun olan bu ama bi 8-9 bine ihtiyacım var.bekleyeceğiz artık..

Motosikleti
    2011 600F ABS
    ekrem 4 silindir ağır gelir abi sen çift silindire geç zaten o fark gayet yeter.bende yok cross yok duke 200 filan derken er6 da karar kıldım.ihtiyaçlarıma ve bana en uygun olan bu ama bi 8-9 bine ihtiyacım var.bekleyeceğiz artık..
    Ben fazla gaza gelen bi insan değilim zaten çok korkarak kullanıyorum.4 silindirde sıkıntı yaşamam mustafa ya.Bu saatten sonra tek silindir çift silindir farketmez benim için.Bunu satıp 250 lik asla almam vazgeçtim.Olursa hayalimdeki motor olsun son nokta olur.

---------- Post added at 23:53 ---------- Previous post was at 23:25 ----------

Benim motor 8000 e geliyo,arka balata bitmiş midir ? Debriyaj balatası filan ne kadar gider acaba ? 1 hafta içinde satamassam motoru bakımları yapıp kullanmaya devam

Pain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    @Zippo's Zaten sen arada bir satmaya karar verip,sonra vazgeçmesen forum iyice hareketsizleşicek:D
    Zippo's bunu beğendi.

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı Pain adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @Zippo's Zaten sen arada bir satmaya karar verip,sonra vazgeçmesen forum iyice hareketsizleşicek:D
    Ayran gönüllüyüm pain napiyim.Ama artık ilk gün aldığım gibi heves yok içimde motora karşı yetmiyo bana.600de sorun yaşıcamı sanmıyorum.Dua edin ben motoru satmiyim,satarsam vay halinize.1 ayda 1 sayfa anca ilerler bu topic

Pain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Ayran gönüllüyüm pain napiyim.Ama artık ilk gün aldığım gibi heves yok içimde motora karşı yetmiyo bana.600de sorun yaşıcamı sanmıyorum.Dua edin ben motoru satmiyim,satarsam vay halinize.1 ayda 1 sayfa anca ilerler bu topic
    Zaten 125 lik hiçbirimize yetmiyor,600 üde rahat kullanırsın kafana takma.Bende şuan 500cc ve üstü motor alabilrim,sahibindedende seçtiğim hemen alabileceğim motorlar var ama kafama göre gezemem(çok yakıyorlar,125 te hiç hesabını bile yapmıyorum).O yüzden okul bitipte iş bulana kadar hacimli motor almam diye düşünüyorum.

GrkSbf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr125r
    @Zippo's hala fabrika lastiklerini mi kullanıyorsun : )
    @Pain saat gerçekten kolaymış teşekkür ederim.

dün biraz turladım 3 olay geldi başıma
    1- tatlı bir yokuş vardı mobiletli bir çocuk hareket yapıcam diye paniklettirdi beni bende sanırım debriyajı kalktıktan sonra birden bırakınca ön teker havalandı allahtan makine güçlü değil
    2-Yokuşta kalkarken arkamda arabalar olunca kalkarken geri kaçaçak diye tırstım pratik yapmam lazım
    3-Boş yol buldum kontra denemek istedim sol gidonu sola ittim ama sola yattım sağı ittim sağa yattım beceremedim sanırım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 35 kullanıcı var. (0 üye ve 35 misafir)

Bu Konudaki Etiketler