Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dün iki yaka arasında takıldığım için trip 117 km deydi bügün sıfırlayıp yola çıkarken total'e bi baktım. bütün rakamları aynı görünce cekmek adettendir dedim

http://c1206.hizliresim.com/y/t/8nvuw.jpg

Bu arada 8.000 i kimler devirdi aranızda? İlke var sanırım geçenlerden bildiğim
    7600 var olmaz mı ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

9300 km yaptım ama bu CBR 125'ten çeken bitek benmiyim arkadaşlar bir yüzüm gülmedi sürekli nedir bu böyle..

Size bir sorum olucak teknik servis bölümüne açtığım konu

http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...ve-slalom.html

başına hiç böyle birşey gelen varmı ?

birde 6bin devirden sonra sanki bi çinli motora biner gibi son bin km'dir fena bir titreşim var artık ellerim sızlıyo 100km kullanınca böyle bişey olan varmı aranızda ?

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    7600 var olmaz mı ?
    Olmamı olur tabi

Alıntı mnykdm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    9300 km yaptım ama bu CBR 125'ten çeken bitek benmiyim arkadaşlar bir yüzüm gülmedi sürekli nedir bu böyle..

Size bir sorum olucak teknik servis bölümüne açtığım konu

http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...ve-slalom.html

başına hiç böyle birşey gelen varmı ?

birde 6bin devirden sonra sanki bi çinli motora biner gibi son bin km'dir fena bir titreşim var artık ellerim sızlıyo 100km kullanınca böyle bişey olan varmı aranızda ?
    konuya bişeyler yazdım.

Titreşim konusunda ise 3 gün üst üste her gün 250+ km yol yaptım artık son gün sol elim baya uyuştu giderken elmi gidondan kaldırıp salladım 8-10 defa. ama uzun yol yaptım 8 saat geçen yıl uyusma olmamıştı Şimdi ise 100 km+ günlük sürüşlerde hafif abartı olmayan bi uyuşma hissediyorum.

!Lk£® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    @gp : evet 8700 civarında şuan.her ne kadar günlük 20 km işie gidip gelsem de total olarak, ara sıra gezmeyi seviyorum.km yi bence bizim teknoali(ali) ye sormanız lazım
    @mnykdm : bende birkaç bişey karaladım konuya.titreşim evet malesef var.yapacak bişey yok
    Mondial 151RS ( 2009-2010) = 7.500Km
    Honda CBR 125R (2011,2016) = 27.000Km
    Yamaya YZF R25(2016, ∞) = 5550Km

GrkSbf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr125r
    Merhabalar herkese pazar günü Beylikdüzü ne gittim geldim
    akşam biraz geçe kalınca bulutlarda toplandı yağmur yağacak diye tırsa tırsa eve zor attım kendimi : )
    Birşey sorucam akşam rüzgar baya etkiledi beni edirne kapıdan haliç üstünde rüzgarı bekliyordum.
    dümdüz yol hız 70km veya altında dik gidiyorum rüzgar itekliyor beni
    hızımı kestim motorun üstüne yattım aklımca peki bunun doğru çözümü nedir ?

Pain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Alıntı GrkSbf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar herkese pazar günü Beylikdüzü ne gittim geldim
    akşam biraz geçe kalınca bulutlarda toplandı yağmur yağacak diye tırsa tırsa eve zor attım kendimi : )
    Birşey sorucam akşam rüzgar baya etkiledi beni edirne kapıdan haliç üstünde rüzgarı bekliyordum.
    dümdüz yol hız 70km veya altında dik gidiyorum rüzgar itekliyor beni
    hızımı kestim motorun üstüne yattım aklımca peki bunun doğru çözümü nedir ?
    Rüzgardan etkilenmen çok normal,motorun üzerine yatman da normal.Diğer bir çözüm ise tek yönden gelen kuvvetli rüzgar durumunda çok hafif kontra yaparsın.Yani rüzgarın geldiği taraftaki gidon kolunu çok hafif bir şekilde itili tutarsın.

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Alıntı Cgty adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Volkan nerelerdesiniz , yolculuk nasıl ?
    mesaji attigimda tekirdag namik kemal dinlenme tesislerindeydim cagatay
    aksam saat tam dokuzda eve vardim

tekirdag kesan arasi yol berbat
    kesan gelibolu arasi yol yapildigi halde yapilmamis gibi kucuk tumsekler bir iki defa atiyordu beni motordan gelirsen buralara dikkat et

Motosikleti
    Honda Cbr125r
    hımmm teşekkürler eğitim şart honda 2. kur falan gitmek lazım
    motosiklet mantığını çözemedim daha 60-70 de yapsam 6.000 deviri geçmemek için vites büyültüyorum.Bir bakmışım 6. vitesdeyim sonra tekrar küçültüyorum bagırınca biraz tekrar yükseltiyorum.Yatma virajı dönme daha yok- yokuşta kalkma yok zamanla olacağını düşünüyorum.
    anca git-gel trafiğe alış : )
    sağdan yedim rüzgarı sanki alttan vuruyor lastiği yerden kesecekmiş gibi o yöne ağırlığını ver diyorlar ama sağa düşerim derken sağa ağırlığı vermek düşmeyi kolaylaştırırım gibi geliyor : ))

Motosikleti
    Cbr 125
    Arkadaşlar Meraba. Temmuz 21' cumartesi sabahtan tıngır mıngır balıkesir akçay'da ki yazlığımıza doğru gitmeyi planlıyorum.
    Sizce dikkat etmem gereken ve lazım olan ekipmanlar neler yardımcı olabilirmisiniz? Ben ufaktan bişeyler düşündüm elbette ama sizin yorumlarınız da yakalayacağım ayrıntılar da çok önemlidir diye düşündüm. Teşekkürler.

Gidiş: 485 km - yaklaşık kaç saat'te varabilirim? :
    Ortalama Benzin Harcanması:
    Akla gelen başka soru varsa altına yazabilirmisiniz.

Teşekkürler

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Alıntı GrkSbf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hımmm teşekkürler eğitim şart honda 2. kur falan gitmek lazım
    motosiklet mantığını çözemedim daha 60-70 de yapsam 6.000 deviri geçmemek için vites büyültüyorum.Bir bakmışım 6. vitesdeyim sonra tekrar küçültüyorum bagırınca biraz tekrar yükseltiyorum.Yatma virajı dönme daha yok- yokuşta kalkma yok zamanla olacağını düşünüyorum.
    anca git-gel trafiğe alış : )
    sağdan yedim rüzgarı sanki alttan vuruyor lastiği yerden kesecekmiş gibi o yöne ağırlığını ver diyorlar ama sağa düşerim derken sağa ağırlığı vermek düşmeyi kolaylaştırırım gibi geliyor : ))
    Tamam işte,rüzgar sağdan geliyor,sağ elciği itmen seni sağa yatırır(bkz.kontra tekniği:D),rüzgara yaslanmışsın gibi birşey olur yani.Rüzgar alttan nasıl geliyor,onuda merak ettim:D Bu arada benim sürekli sürdüğüm yol aşırı rüzgarlı ve bazen ani bir rüzgar tokat gibi vurduğunda motorum şeridin içinde 2-3 cm diye tahmin ediyorum,kayıyor.

Motosikleti
    Yamaha Yzf R-125
    Beyler Honda cbr125r ve Yamaha Yzf-R125 ler olarak ortak bir gezi düzenleyelim mi?

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Ya arkadaşlar bizim motorlar 1 lt yağ alıyor dimi ? En son yağ değişiminde usta 1 lt den fazla alıyo dedi aklıma takıldı yine ?

Motosikleti
    Honda Cbr125r
    Alıntı Pain adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamam işte,rüzgar sağdan geliyor,sağ elciği itmen seni sağa yatırır(bkz.kontra tekniği:D),rüzgara yaslanmışsın gibi birşey olur yani.Rüzgar alttan nasıl geliyor,onuda merak ettim:D Bu arada benim sürekli sürdüğüm yol aşırı rüzgarlı ve bazen ani bir rüzgar tokat gibi vurduğunda motorum şeridin içinde 2-3 cm diye tahmin ediyorum,kayıyor.
    rüzgar tekerlere vuruyor demeye çalıştım.Uygulamaya, öğrenmeye çalışacağım kontrayı : )
    vites geçişleri için ne diyorsun ? : )

i.canver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    Ya arkadaşlar bizim motorlar 1 lt yağ alıyor dimi ? En son yağ değişiminde usta 1 lt den fazla alıyo dedi aklıma takıldı yine ?
    Ekrem 1lt alıyor için rahat olsun, 4000 km de yağımı kendim değiştirdim castrol 10-40 1lt koydum motorun içindeki yağı da kaba boşalttım çok az bir eksilme vardı o kadar 1lt yani takma kafana

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı i.canver adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ekrem 1lt alıyor için rahat olsun, 4000 km de yağımı kendim değiştirdim castrol 10-40 1lt koydum motorun içindeki yağı da kaba boşalttım çok az bir eksilme vardı o kadar 1lt yani takma kafana
    Sağolasın ilkay.Ben en son motul 10w-50 koydum ama usta bu senin motora uygun değil dedi.Zaten memnun kalmadım.Acaba yaz sıcaklarıda var 15 50 mi koysam,10 40 mı ?

Ben trafikte çok fazla kullanıyorum dur kalk yapıyorum baya bu yaz sıcaklarında hangi yağı kullansam.

i.canver - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R
    Sağolasın ilkay.Ben en son motul 10w-50 koydum ama usta bu senin motora uygun değil dedi.Zaten memnun kalmadım.Acaba yaz sıcaklarıda var 15 50 mi koysam,10 40 mı ?
    Bence 10-40 ideal sıcaklar için, soğuklarda 10-30 diye biliyorum kitapçıkta da o şekilde sanırım. Castrol 10-40 Trizone Power1'den şaşma derim en sağlıklısı castrol

!Lk£® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    yaza kalın, kışa ince yağ gerekir.fazla bulandırmayın ekrem bence yağ mevzusunu.sıkıntı olmasın yakında çok değiştirmekten
    Mondial 151RS ( 2009-2010) = 7.500Km
    Honda CBR 125R (2011,2016) = 27.000Km
    Yamaya YZF R25(2016, ∞) = 5550Km

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Bu akşam birşeyler yapıcaz,cbr250r forumundan takip edebilirsiniz.(Zippo's buradamısn:D)

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı Pain adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu akşam birşeyler yapıcaz,cbr250r forumundan takip edebilirsiniz.(Zippo's buradamısn:D)
    Burdayım :D kız arkadaşım yüzünden her akşam iptalim :D

@ilker, valla 10 50 koydum yanlış yaptım.son kararımı verdim artık,yaz kış 10 40

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Sana hiç birşey demiyorum:D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 59 kullanıcı var. (0 üye ve 59 misafir)

Bu Konudaki Etiketler