Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Pain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Yağ denemekten zarar gelmez,kaldı ki sen zaten çabucak değiştiriyorsun...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı Pain adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağ denemekten zarar gelmez,kaldı ki sen zaten çabucak değiştiriyorsun...
    Evet bu sefer motul ü denicem ama,15-50 mi,10-50 mi,10-40 mı ?

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Hep 10-40 kullanmışsın 10-50 dene derim,hakkaten performans olayı varmı görmüş oluruz.

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Hep 10-40 kullanmışsın 10-50 dene derim,hakkaten performans olayı varmı görmüş oluruz.
    En son servisin koyduğuda 10-50 castrol tam sentetikti ama performansta ne artış ne düşüş aynıydı sadece vites geçişleri sıkıntılıydı.10-50 motul siparişi verdim şuan bakalım o nasıl olacak.

http://www.feyizoglu.com/10W50-Motos...agi_46837.html

Böyle kafama göre bi 10-40 bi 10-50 sıkıntı yaratır mı acaba ? Gerçi bu ikinci 10-50 olucak ama zaten yaz sıcağı filan 10-50 ideal olur gibime geliyo.Bundan da memnun kalmassam yine motul un 10-40 ını denerim ama castrol kullanmam daha.

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    15-50 yazacaktım,yanlış olmuş zaten.Bu arada bende castrol deneyeyim diyordum,ne olduki,bir sıkıntısımı var?

Motosikleti
    2011 600F ABS
    15-50 yazacaktım,yanlış olmuş zaten.Bu arada bende castrol deneyeyim diyordum,ne olduki,bir sıkıntısımı var?
    Bilmiyorum bu yağ konusunu çok araştırdım ama zaten yağ yeni değiştirdiğinde markası ne olursa olsun vites geçişleri rahatlar.Ki ben 1000 km de bir yağ değiştiriyorum ama 500-600 km den sonra vitesler çok kemikli geçiyo.Forumlardan araştırdığım kadarıyla castrolü tavsiye edende çok ama hiç tavsiye etmeyenlerde var.Ama motul için kötü bi eleştiri duymadım.Aksine herkes çok memnun.Bakalım bu sefer nasıl olcak.

Senin motora mobil mi koyuyolardı ? Bence mobil castrolden her türlü iyidir.

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Alıntı Zippo's adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilmiyorum bu yağ konusunu çok araştırdım ama zaten yağ yeni değiştirdiğinde markası ne olursa olsun vites geçişleri rahatlar.Ki ben 1000 km de bir yağ değiştiriyorum ama 500-600 km den sonra vitesler çok kemikli geçiyo.Forumlardan araştırdığım kadarıyla castrolü tavsiye edende çok ama hiç tavsiye etmeyenlerde var.Ama motul için kötü bi eleştiri duymadım.Aksine herkes çok memnun.Bakalım bu sefer nasıl olcak.

Senin motora mobil mi koyuyolardı ? Bence mobil castrolden her türlü iyidir.
    Valla bırak kemiği,özellikle 2 den sonra debriyaja sadece dokunuyorum ve aynı şekilde vitese sadece dokunuyorum ve sorunsuz geçiyor.Bu vites kolunun geçişlerdeki bu sıkıntısının zincir yağıyla alakası varmı peki ?

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Valla bırak kemiği,özellikle 2 den sonra debriyaja sadece dokunuyorum ve aynı şekilde vitese sadece dokunuyorum ve sorunsuz geçiyor.Bu vites kolunun geçişlerdeki bu sıkıntısının zincir yağıyla alakası varmı peki ?
    Belkide dediğin gibi zincirle alakalıdır.Ben şimdi yağ değişimini kendi ustama yaptırıcam.Gittiğimde de sorucam zincirin durumu ne diye.Zinciri hep temizler yağlarım ama,güngör benim zincir için 5 bin kmdeyken bunlar bitmiş demişti.Sert kullandığım zamanlar da oldu motoru ama neden zincir daha 5 bin km de öyle olsun ki anlamadım.Bakalım zincirin durumu filan kötüyse değiştiricem artık onuda

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Aynen sen ustanada göster,hatta alternatif bir servise daha göster.Konşuk olabilir mesela.Bana garip geliyor,sen motoruna aramızda en iyi bakansın herhalde,o kadar çabuk bitermi yahu.Belki de geçirmeye çalışıyolar.Çünkü sen diyorsun bakımı 30 a yaptırdım ben 60 a cbr 250 kullanan arkadaşlardada 60 a 70 e hatta 90 a yaptıran vardı bakımını.O yüzden artık güvenilir gelmiyorlar bana.Ben zaten artık kendim yapacağım herhalde.

Motosikleti
    2011 600F ABS
    Aynen sen ustanada göster,hatta alternatif bir servise daha göster.Konşuk olabilir mesela.Bana garip geliyor,sen motoruna aramızda en iyi bakansın herhalde,o kadar çabuk bitermi yahu.Belki de geçirmeye çalışıyolar.Çünkü sen diyorsun bakımı 30 a yaptırdım ben 60 a cbr 250 kullanan arkadaşlardada 60 a 70 e hatta 90 a yaptıran vardı bakımını.O yüzden artık güvenilir gelmiyorlar bana.Ben zaten artık kendim yapacağım herhalde.
    Yok artık servislere güvenim 0 hangisi olursa olsun.Güngör desen zaten artık söylemiyorum bile,konşuk a gittim bi kere forumdan CBR's(arda) ile arka mono kapak fiyatını sordum 300 küsür dedi.Ümraniye Doğu Batı honda 180 demişti.Arda kaza yaptı motorla,sağ grenaj kırılmış onun fiyatını sordu konşukta yine 300 küsür fiyat verdiler.Güngör 200 dedi.Ben bu işi anlayamadım arkadaş.Daha servise filan gitmem.Zaten 7000 km oldu,bu yazın sonuna kadar 11 bin olur tahminen.ondan sonra da satarım.Servise gidip sinirlerimi bozamam daha fazla.Paramızla rezillik resmen.Bi şey taktırmaya zaten sakın gitmeyin,hemen suratı asarlar of puf.Ben aldığım herşeyi ustama taktırıyorum artık.Xenonların montajını yaptı ne para aldı ne bişey.Sorun filan çıkmıştı xenon da o kadar da uğraştık.Mahalle ustalarını fazla tavsiye etmem ama aralarında işini iyi yapanlar var.

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Çok haklısın kesinlikle katılıyorum,ayrıca zincirinin değiştirilecek hale geldiğine de inanmıyorum:D

Motosikleti
    inşallah ss
    iyi akşamlar siteye yeni kayıt oldum cbr 125r almayı düşünüyorum bende çok güzel ve iyi motor fakat fiyatı biraz pahalı geliyor krediyle alma imkanım var şuan sadece ama aklıma başka motorlar takılıyor motor sürmeye yeni başlayacağım super sportla başlamak istiyorum daha önce 1 2 kez kullandım scooter .mesela yeni daelim çıktı bumotonun 250 liliği var tabi param olsa cbr 250 r alırım ama 125 6,900 daelim 8,400 bumoto 7,500 kafam karışık şeçemiyorum .size danışmak istedim

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Daelim işine hiç girme derim daha önce Türkiye ye gelmedi,denenmedi yani risk.Daelim diye söylemiyorum honda bile yeni model çıkarsa insanlar tereddüt eder.Zaten bende netten videolarına baktım cbr 125 e göre pek bir üstünlüğü yok 250cc olmasına rağmen.0 cbr125 in fiyatı konusunda haklısınız,çıktığında 5500 olan bir motor ve hiç birşey değilmemiş olmasına rağmen 7000 tl yi gördü.Kafanız daha da karışmıştır artık:D Hakkaten zor bir durum:D

Motosikleti
    inşallah ss
    ama getiren asya motor ha bide major 250 var daelimin parça sıkıntısının falanda olcağını sanmıyorum

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Eğer öğrenmek amaçlı alıyorum,sonra daha büyük hacimli bir motora geçeceğim diyorsanız bilemem ama uzunca bir süre süreyim diyorsanız(2-3 sene gibi),biraz daha sıkın 2.el cbr250 alın derim.Ben kişisel olarak daha önce denenmemiş,bir şey alma riskine girmem.Satarken 2.elde ne olacağı belli değil,sıkıntı çıkaracakmı belli değil.Araba için de motor için de yeni çıkan bir model hemen alınmaz diye düşünüyorum.Mesela ford fiesta alınır ama ford yeni bir araba çıkarsa hemen alınmaz gibi.Sizin fikriniz tabi.Kullanıma gelince daeliminde yeni başlayacak birini zorlamayacak bir görüntüsü var(resimlerde gördüğüm kadarıyla)

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:23 ----------

Ayrıca asya motorun ve ya daelimin servis ağı ,parça kalitesi gibi soruların cevabını bu başlıkta bulmanız zor,konu dışına çıkıyoruz:D Bize honda sor:D

Motosikleti
    inşallah ss
    ilk önce öğrenicem ama sonradan tabiki yükselticem en fazla 1 sene binerim ikinci el olur ama ben anlamam pek orjinalmi değilmi sağımda solumda motor kullananan kimse yok bi iki tane tanıdığım var onlarda scoter kullanıyo gecen gün uzaktan tanıdıgım birini gördüm eski 125 vardı cbr yeni kasa almamı söyledi oda uzun zamandır motor kulalnıyo vitesli mesela fuarda hyo ya bindim bacaklarım kasıldı biraz rahat edemedim ama cbr 125 le 250 de rahattım daelime hiç binmedim major hakkında ne düşüüyorsunuz ha bide dün pendikte güngörün önünde 125 gördüm uu plaka burdanmıdır acaba forumuda uzun zamandır takip ediyorum

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Kısa süre bineceğim diyorsanız,250cc işine girmeyin,alın 125 lik vitesli bir makine,hesaplı temiz birşey.Örnek verecek olursam cbf 150,cb125e, yamaha ybr 125.Bunlar hem hesaplı,hemde kaliteli makineler.Alın 10000 km civarı kullanın satın derim.O kadar kısa süre için cbr125 e 7000 tl vermek değmez.Saydığım motorların 0ları hesaplı.Hem vitesli makinalar kullanmış olursunuz ve başına birşey gelince üzülmezsiniz(devrilme gibi).Hasar bile almazlar.

Motosikleti
    inşallah ss
    cbf 150 çok büyük geliyo boyum 179 kilom 85 cb 125 e bakıyım bi

ayrıca ben büyükçekmeceden ayazağaya yani maslaka gidiyorum iki güne bir beykent üniversitesinde okuyorum dayanacak motor lazım okula git gel 120 km bide gezersem 150 km okula gitmediğim günlerde binerim

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Belki de ilk defa oturduğunuz için öyle gelmiştir,bende 188 im herkes küçük diyor bu motor için ama sürekli kullanıyorum,sıkıntı yok.Ben şimdi çıkıyorum,arkadaşlar yardımcı olacaktır.

Motosikleti
    inşallah ss
    saol verdiğim bilgiler için

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 17 kullanıcı var. (0 üye ve 17 misafir)

Bu Konudaki Etiketler