Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    @Carcharoth

Yok hayır öne aldığımda arka öne olmadı , oldurmak da istemedim açıkçası kastıra kastıra... Bazıları takıyor ama... Ön 80'lik , ince görünüyo ama yol tutuşunda hiç sorun yok. Amaan ince görünürse görünsün ben eşşeğe altın semer vurma meraklısı değilim pek...

Not: Eşşek sadece atasözünden gelmiştir. Cbr daha çok tay'a benzer

Bu arada dunlop almaya gerek yok gibi sanki. bendeki Duro marka ve memnunum. Dunlopdan ucuz ama ne kadar hatırlamıyorum. Yol tutuşu iyi. Motora cuk diye de oturdu , bazıları olmuyor...

Alıntı Lindenbaum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar motoru büyütücem.
    gt250 r ve 600f arasındayım
    honda 12 taksit kampanyası yapıyormuş.
    125 r ile 4000 yaptım sayılır
    ne dersiniz?
    Gt250R ve 600F arasında mısın? yorum yok...
    ama tabi para çıkamazsam 0 gt alırım diyorsan bilemem ama ben gt250R inceledim. Insanların dediklerinin aksine hiç beğenmedim. Ses ve kalıp güzel , ve hiç kullanmadım birşey diyemem ama işçilik 0 ...
    600F süper bir motor ya , yani eğer 13 milyarın varsa hiç durma git al...

Alıntı amonghtus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Görkem Bey haklısınız belki motorun kaymasının sebebi hafif olmasıdır ama benim sorum bu kaymayı kalın lastik takarak önleyebilir miyiz..? Yoksa motor hafif 600rr lastiğide taksak kayar mı..?
    Pek sanmıyorum. Tabiki etkisi olur kalın lastiğin ama genelde hafiflikten...
    Aslında kayma dediğinizden pek anlamadım... Bikaç çeşit kayma var:

1-Lastiğin asfaltta yolu tutamayıp kayması ; bu lastikten
    2-Lastiğin asfaltın koşullarına göre (kırık,çatlak,tümsek,çizilmiş yok, hatta yol çizgisi) hareket etmesi , motorun hizzasını bozması ; buna yapacak birşey yok , 130luk taksanda arkaya pek farketmiyor ama bazı koşullarda işe yarar kalın lastik.
    3-Motorun tamamının rüzgar yüzünden kayması (boğaz köprüsünde şerit değiştirme mesela) ; bu tamamen motorun hafifliğinden. Bir de benim hafifliğimden
    4-Viraj alırken kuru havada kayma tehlikesi; lastik yüzeyi artacağından virajlarda kayma riskini azaltacaktır kalın lastik...

Aslında basit gibi yazdığım bu ufak ayrıntılar çok şey değiştiriyor bu yüzden kalın lastik tercih ederim... Son hızı 10 km düşürmesine falan bakmayın , imkanınız olduğunda alın derim...
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    linkinpark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA C90 & TVS SCOTY PEP+
    Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aramıza hoşgeldin arkadaşım Bu aralar forum biraz durgun ama...

Arkadaşlar eski kaskımın vadesi dolduğu ve bana biraz büyük olduğu için CBR'ıma laik yeni bir kask aldım!!! Kaskı Mototal'dan aldım. İşte NOLAN N84 Tiger:

görkemm kask güzelmişşş

amonghtus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Anladım dostum teşekkür ederim.Benim kayma dediğim olay şu:Otobanda 120 gibi bi hızla gidiyodum arkamda da kız arkadaşım vardı.Yokuş aşağı inerken arkadan kamyonlar şıkıştırdı bende gaza biraz daha yüklendim hava da rüsgarlı olduğu için vede ben haliyle yatamadığım için motorun üztüne iki kişi daha fazla rüzgar aldık ve arka teker slide yaptı hafif sola doğru.Hızlı olduğum için topladı sanırım ama soğuk ecel terleri döktüm.O yüzden arkayı kalınlaştırmayı düşünüyorum.Sanırım yol tutuşa etkisi olur az da olsa.

Bide bu arka çamurluğu çıkarma işi nedir..? Arkaya oturan çok çamur yermi..? Polis durdurursa yasal plaka olmadığı için ceza yermiyiz..?(yani küçültüyolar ya plakayı o yüzden,haliyle damga falan olmuo) v.s.Artı aynaları grenaja taksak nsı druyo yakından göreniniz var mı acaba..? Çok soru oldu galiba ama

repsolcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2007 1000RR REPSOL

ya arkadaşlar baksanıza dünya üzerinde böyle bir makine var mı daha
    inşallah 2007 125R'a da repsol rengini eklerler...

Motosikleti
    movistar
    @görkem
    600f in kalitesi ortada ama o motora o kalitede pilot lazım bende gt ile ısınim diyorum
    ayrıca bildiğiniz gibi 600 f sadece gri ve kırmızı renkleri var . o kadar para dökücem ve istediğim rengi (siyah) alamıycam, kıl bi durum açıkçası
    ayrıca 2007 de 600f ithal edilmeyecek gibi birşey duydum ama aslı var mı bilmiyorum...

Carcharoth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    Valla bende ileride motorumu değiştirmeye niyetlenirsem (daha doğrusu para denkleştirebilirsem) 600F veya R6 düşünüyorum. Tabiki ikinci el... Bende CBR125'te 4,000 km yaptım. Artık bir 600f kullanabileceğimi düşünüyorum. Hiç korkum yok sadece biraz ağır gelebilir.
    Okan ACAR

Motosikleti
    Honda CBR 125 R
    2007 gayet iyi takdire şayan! yaz gelsin garajda uyuyo düldül

Motosikleti
    movistar
    valla siyahı olsa kafadan alıcam.
    biz bu işe sıralı 4 silindir sesine vurulupta girdik...

Forumdan Uzaklaştırıldı ozaktasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HondaCB900F,HondaCBR125,Kymco Süper8,Sym Xs125
    Arkadaşlar böğle müstehcen resimleri buraya koymayın.. bizi baştan çıkarıyor..Dünyada bu kadar güzel bişi olabailirmi..Hasta oldum makinaya...bu kadar güzel renk uyumu olamaz...

Daha önce sordum ama bir daha sorayım. Bu motorun üzerindeki deseni ben bir montda gördüm. Nasıl edinirim ? İyi geceler.

Alıntı amonghtus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anladım dostum teşekkür ederim.Benim kayma dediğim olay şu:Otobanda 120 gibi bi hızla gidiyodum arkamda da kız arkadaşım vardı.Yokuş aşağı inerken arkadan kamyonlar şıkıştırdı bende gaza biraz daha yüklendim hava da rüsgarlı olduğu için vede ben haliyle yatamadığım için motorun üztüne iki kişi daha fazla rüzgar aldık ve arka teker slide yaptı hafif sola doğru.Hızlı olduğum için topladı sanırım ama soğuk ecel terleri döktüm.O yüzden arkayı kalınlaştırmayı düşünüyorum.Sanırım yol tutuşa etkisi olur az da olsa.
    Bide bu arka çamurluğu çıkarma işi nedir..? Arkaya oturan çok çamur yermi..? Polis durdurursa yasal plaka olmadığı için ceza yermiyiz..?(yani küçültüyolar ya plakayı o yüzden,haliyle damga falan olmuo) v.s.Artı aynaları grenaja taksak nsı druyo yakından göreniniz var mı acaba..? Çok soru oldu galiba ama
    1-Slide sorunu hiç olmadı bana 130luk lastikte... Bence değiştir. Sadece yağışlı havada veya yağda oluyor. O da doğal
    2-Çamurluk çıkaramazsın motorun kıçı o kadar yüksek değil plaka görünmez ama küçülttürebiliyorsan küçülttür ona sorun yaratmazlar okunabiliyorsa. Ama kabartmalı olacak mutlaka... Damga da olacak kesinlikle , o kadar da küçülmez :D
    3- Aynaları granaja takmak bugün çok daha fazla aklıma yattı. Çünkü sol aynam gevşedi, bende çıkarıp bagaja koydum Ama onu çıkarınca tam tabiriyle tüm iğne deliklerinden geçebiliyorsun Hatta düşünün , ön sinyallerin kurtardığı heryerden geçtim

Alıntı Lindenbaum adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @görkem
    600f in kalitesi ortada ama o motora o kalitede pilot lazım bende gt ile ısınim diyorum
    ayrıca bildiğiniz gibi 600 f sadece gri ve kırmızı renkleri var . o kadar para dökücem ve istediğim rengi (siyah) alamıycam, kıl bi durum açıkçası
    ayrıca 2007 de 600f ithal edilmeyecek gibi birşey duydum ama aslı var mı bilmiyorum...
    Gt 250R ile ısınmazsın ki bizim motorlar gibi birşey o da... Bence eğer kendini hazır hissetmiyorsan cbr ile devam et.
    Ben 600F'den çok korkardım Ama bir gün bir tur atma şansım oldu. Hiç de o kadar zor değilmiş. Çok büyük görünüyor ama gerçekten çok hafif motor. Bence cok kolay alışırsın. Tabi alıp hemen otoyola cıkacak değilsin. Yavaş yavaş mahalle civarı kullanmak gerek...
    Bir de : Bence tekrar düşün siyah 600F konusunda : http://www.sahibinden.com/pls/sahibi...5&AdId=3087007

Alıntı Kaanhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha önce sordum ama bir daha sorayım. Bu motorun üzerindeki deseni ben bir montda gördüm. Nasıl edinirim ? İyi geceler.
    Sorunu gördük arkadaşım ama ben bilmiyorum. Honda bayii'lerine sorsan yardımcı olurlar sanırım. Ben de gördüm Repsol montu ama nereden alınır bilmiyorum.
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Alıntı Kaanhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    www.motorcyclestyle.com/-sporty

http://www.motorcycle-superstore.com...112&Division=1

http://www.nextag.com/JOE-ROCKET-Hon...71/prices-html

http://www.motorhelmets.com/htm1/com...ol-replica.htm

Senin aradığın bu mu bilmiyorum ama fiyatı uçuk biraz, 500 USD civarında seyrediyor.

Neymiş, Google, öküz - inek vs. gibi faydalı bir hayvancıkmış.Memleketimizin ismi lazım olmayan bazı siyasetçileri(!) de bu hayvancıklar kadar yararlı olabilse keşke.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

Alıntı linkinpark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    görkemm kask güzelmişşş
    Çok teşekkür ederim arkadaşım. Hani dün yazmıştım ya özelliklerini , bgn yeni bir özelliğini daha farkettim kaliteli kaskın... Ayrodinamik.
    Otobanda giderken eski kaskım rüzgara karşı kuvvet uygular kafamı arkaya iterdi doğal olarak. Bu kaskın ayrodinamiği o kadar müthiş ki süzülüp gidiyor rüzgarın içinde. Bir de "sıssssssss" diye bir rüzgar vızıltısı yapıyor ki sormayın , çok mükemmel Size şöyle söyleyebilirim motorun üzerinde yattığımda bu kaskla motorun hızı 4-5 km artıyor

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Olleyyyyy...

Kısa ayrılığım sona erdi we yine kardeşlerima kawustumm...

Kardeşlerim hepinize tekrar selamlar.. Sizi çok sewiyorum, bu siteyi çok sewiyorum..

bunu ayrı kalınca daha ii anladm walla!

Alıntı ozaktasi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar böğle müstehcen resimleri buraya koymayın.. bizi baştan çıkarıyor..Dünyada bu kadar güzel bişi olabailirmi..Hasta oldum makinaya...bu kadar güzel renk uyumu olamaz...
    abi napim ya tutamadım kendimi
    bu yeni kasanın renk kombinasyonu, 2005 repsoldan (2006'da repsol üretilmedi) çok daha ii olmuş
    HONDA bence repsol olayında son noktaya gelmiştir artık

Forumdan Uzaklaştırıldı ozaktasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HondaCB900F,HondaCBR125,Kymco Süper8,Sym Xs125
    Buradan Honda firmasına sesleniyorum..Bu Repsol rengi 1000 RR dan bana bitane hediye edin kardeşim bu güne kadar o kadar çok Honda kullandımki herhalde bunu hakkettim gibime geliyor bana..

Alıntı ozaktasi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buradan Honda firmasına sesleniyorum..Bu Repsol rengi 1000 RR dan bana bitane hediye edin kardeşim bu güne kadar o kadar çok Honda kullandımki herhalde bunu hakkettim gibime geliyor bana..
    kesinlikle hakkettin
    abi eğer isteğin kabul edilirse, sende 600F'ini bana hediye edermisin

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    ohoooooo... millet birbirine hediye edioo motorunu bea..

biri de bana hediye etse ahh ahh

OrjinAli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ns 200

Selam

Arkadaşlar aranıza Benide yazın Kırmızı Cbr125 r Ankara
    hepinize selamlar

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    @ihtiyarDelikanlı :

Hoşgeldin kardeşim...seni de aramızda görmekten mutluluk duyuyorus

iDaM MC PSiKoo

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 33 kullanıcı var. (0 üye ve 33 misafir)

Bu Konudaki Etiketler