Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 125R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    cenco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125R
    Merhaba arkadaşlar yeni üye oldum bnde 2 senedir cbr kullanıyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    C@NSU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keske enduro olsa..
    Alıntı linkinpark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cansu arkadasımm biraz öle olduu söz verdılerrr cbr alcaklarrr a2 geldık mıı sınava gırcem okadarr sabreden muradına erer yavv insallah sendee alrısınn bitane cbrr
    insallah ya
    babam simdilik bnm kück pembe scooter istediimi sanıyo yavas yavas motoru ona empoze ediorum yolum uzun :(

cenco hosgeldn sende

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı cenco adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar yeni üye oldum bnde 2 senedir cbr kullanıyorum
    Aramıza hoşgeldin arkadaşım Bu aralar forum biraz durgun ama...

Arkadaşlar eski kaskımın vadesi dolduğu ve bana biraz büyük olduğu için CBR'ıma laik yeni bir kask aldım!!! Kaskı Mototal'dan aldım. İşte NOLAN N84 Tiger:

Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

C@NSU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keske enduro olsa..
    Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aramıza hoşgeldin arkadaşım Bu aralar forum biraz durgun ama...

Arkadaşlar eski kaskımın vadesi dolduğu ve bana biraz büyük olduğu için CBR'ıma laik yeni bir kask aldım!!! Kaskı Mototal'dan aldım. İşte NOLAN N84 Tiger:

hayırlı olsun
    ya kask alırken neye dikkat ediosunuz
    bide bugun kaska benzemeyen kask gördum onun bi adı var mı
    komik olacak ama kafana tas gecirmissin gibi duruyo

Onun adı tas =) Daha cok "ahanda chopper'im var artizim ben beh" tarzı insanlar kullanır. Düşünce çeneyi dağıtmak olasıdır... Soğuktan ve rüzgardan korumaz. Onu yapacağına çorba kasesine ip geçir o da seni polis çevirmelerinden kurtarır hem kafandan çıkarıp çorba da koyarsın

Kask alırken

1-Çin malı olmamalı!!! Fiyatından anlarsınız , iyi bir kask 150 milyondan başlar. Istisnalar hariç!!! Shoei , Nolan , X-lite , Grex gibi markalar iyi markalardır...
    2-Kafanıza tam oturmalı. Gittiğiniz yerde ölçüm yaptırıp kafa boyutlarınıza göre kesinlikle ona göre kask alınmalı. Ilk başlarda kask sıkacaktır ama sonra kafanızın şeklini alır. Ben bu kaskı zor takıp çıkartıyorum mesela şu an.
    3-Buhar önleyici cam olmasına dikkat edin , opsiyonel olsada alın çok önemli bence...
    4-Güneş vizörü o kadar önemli olmasa da lazım
    5-Burnunuzu ve ağzınızı kapatıcı özellikte olsa iyi olur aksi taktirde vizör açıkken rüzgar alır , üşütür...
    6-Çok ağır olmamalı. Boynunuzu incitir.
    7-Iç maddesi çıkabiliyorsa makinede yıkaması ve temizliği kolay olur.

Ne tip almalı?

En koruyucu kask tipi kapalı kaskıdır. Sonra çene açılabilen kasklar gelir. Yarı açık kasklarda çenenizi çarptığınız taktirde yüzünüz dağılır. Acı ama gerçek. Tas kask takarsanız da ölürsünüz.
    Bu aralar da boyun kırılmasını önleyecek kasklar üzerinde çalışıyorlar.
    Bu arada eğer kafanıza büyük kask alırsanız kaza halinde kask boynunuzu kırabilir. Kaza kırmasa bile kask kırar!!!
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Carcharoth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi dedin... darısı bizim başımıza , 3.300 oldu...

Ya arkadaşlar bir de çook önemlii :

Egzozumun üzerine plastik dökülmüş biryerden. Daha doğrusu deymiş , erimiş ve donmuş Ne yaparsam yapim çıkmıyor. Sıcakken silmeyi de denedim... Bunu halletmeliyim yoksa egzozumu değiştircem Sevmem ben o şekilde kullanmayı hiçbirşeyi...

Carcharoth senin motorun rengine hastayım baba...
    Değişelim istersen Bursada çok aradım mavi ama bulamamıştım. Sonra sahibinden.com'a bir girdim işte mavi ve Bursa Başkada yokmuş zaten. Bu arada o plastik nasıl çıkar ben sana söyliyim. Bir benzinciden (genelde petrol ofisi satar) Gaz yağı al. Egsozu iyice ısıt gezin biraz... Ondan sonra yumuşak bir bezle gazyağını bol kullanarak egsozu temizle Yanlız dikkat et; egsoz çok çabuk çiziliyor. Lekeyi çıkarıcam diye fazla zorlama çizik içinde bırakırsın o bölümü. Sonra tekrar lastik eritip çiziği kaptıcam diye dökmek zorunda kalabilirsin yumuşak yumuşak sabırla Benim motorun altıda hep zift olmuştu gazyağı çok iyi temizledi. Gerçi en iyi temizleyici tinerdir ama onuda pek tavsiye etmiyorlar. Olmadı şansını tinerle dene. Bende olcak öyle birşey nasıl çıkarırım onu biliyonmu
    Okan ACAR

Hmm tamam denicem tesekkür ederim. Şimdilik tırnakla çıkarttım biraz dikkatlice çizmeden ama yine yüzeysel olarak kaldı. Bu arada sanırım biryere sürtmüşüm egzozu ordan bulaşmış çünkü sildiğimde çizikler gördüm. Yoshimura beni bekleee Yok o kadar büyük çizikler değildi =) Şimdi sıra güzel bir montta , en kralından kaskı halletttik

Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    Egsozu sakın değiştirme. Sesi cruiser gibi çıkıyor iğrenç. Egsozu açtıran 2 arkadaşla görüştüm ikiside keşke çıkarmasaydım diyor. Tek silindir bu makina. Hem performans'ta düşüş yaşarsın demedi deme. Bırak egsoz olduğu gibi kalsın en güzeli orjinali. Ben 2 3 tane ses dinledim. Ses 6,000 devirden sonra birşeye benziyor. zaten motor kaç devir Egsozu değiştiren iki arkadaşta tavsiye etmedi. Hatta biri; üzerindeki egsoz 500 lira ona göre düşün deyince yok dedim kalsın
    Okan ACAR

Evet bende hep orjinalden yanayım zaten. Honda mühendisleri düşünememiş dandik egzoz takmış da ben mi süper yapıcam Hadi motor 98 model olur da teknoloji gelişti derim , öyle birsey de yok.
    Bende şahit oldum chopper gibi oluyor ss sesi Berbat...

kıllıtarkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ALMAYACAĞIM!!!!!!!
    Ulen beeyaa uyuz oluyom haa ulen bi cbr alamadık konuşmayın böle yaw insanı kıskandırmayın
    [FONT="Arial Black"][COLOR="Red"]BU ALANA REKLAM ALINIR[/COLOR][/FONT] ::tutkuy::

alınca sen de konusursun arkadasım biz konusmazsak ne olcak bu forumun hali

kıllıtarkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ALMAYACAĞIM!!!!!!!
    Sende haklısın be ben en iyisi cbr topikine bi süre bakmayım
    [FONT="Arial Black"][COLOR="Red"]BU ALANA REKLAM ALINIR[/COLOR][/FONT] ::tutkuy::

amonghtus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar izmirde en güvenilir honda servisi hangisidir..? Artı bu arka lastiği kalınlaştırmanın yol tutuşa etkisi ne kadar..? Misal kaymak asfaltta rüzgar olduğu zaman arkada biri olsa bile arka teker slide yapıyor.Otobanda az daha düşüyodum bundan dolayı Son hızın 10km falan düştüğünü biliyorum ama kaza yapmamak daha önemli benim için helede kış şartlarında.Dunlop öneriyolar.Bi fikir verirseniz çok sevinirim arkadaşlar.

Bilmiyorum bende 130'luk var aldığımdan beri hiç kaymadı, hatta burnout yapim dyorum yapmıyo Biraz vurmak gerekiyor kıça...
    Şaka bir yana yağmurlu havada yol tutuşum süper , ayrıca kuru havada çok fazla yan yatırabiliyorum motoru. Genelde otobanda kullanıyorum 100-120 arası hiç sorun yaşamadım lastiklerle ilgili , fakat rüzgarda motor savruluyor , bu da tekerlekle çok alakalı değil...

lata - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    as125t

praetor

ben praetorian,

leo vınce ın egsozu gercekten gusel,
    ve yaklasık 2 beygıre yakın bı performans saglıo sesı gusel cıkıo(2 beygır dıyıpte gecme
    nerdeyse yuzde 20 guc artısına denk gelıo)
    260 euro mototalda
    motoru degıstıremezsem seneye
    modıfıye edıcem
    egsoz+hava fıltresı+ırıdyum bujı+lastık
    taktırcam ısallah
    as125t

Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    Hadi bakalım inşallah Bende düşünüyorum seneye birşeyler yapmak. Ama bir yandanda büyütsem iyi olacak diye düşünüyorum bakalım sonu ne olacak. Bende kalınlaştırmayı düşünüyorum. Honda bayisinin hepsi iyidir. Daha hiç honda bayisinin kötü olduğuna dair bir eleştiri duymadım herhangi birine gitsen olur bence. Lastik konusuna gelince evet en çok dunlop'u öneriyorlar ama dunlop'ta içlerinde en tuzlusu. www.CBR125.de sitesinin forum bölümünde tüm lastikleri ölçülerini bulabilirsin. Hele birde almancan varsa ordan bizede tercüme edebilirsin Önceki sayfalarda lastikle ilgili bilgiler mevcut. Fiyat 130 civarı diye biliyorum. Bu arada arka lastiği öne alıp arkaya yeni bir lastikmi alıyorsunuz ? O şekilde oluyormu. Bana biraz olmaz gibi geldi ama ölçüp biçmedim. Görkem sen nasıl yaptın ? Arkayı önemi aldın
    Okan ACAR

amonghtus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Görkem Bey haklısınız belki motorun kaymasının sebebi hafif olmasıdır ama benim sorum bu kaymayı kalın lastik takarak önleyebilir miyiz..? Yoksa motor hafif 600rr lastiğide taksak kayar mı..?

Motosikleti
    movistar
    arkadaşlar motoru büyütücem.
    gt250 r ve 600f arasındayım
    honda 12 taksit kampanyası yapıyormuş.
    125 r ile 4000 yaptım sayılır
    ne dersiniz?

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok

a

ıyıce hazır olduguna ınanıyorsan neden olmasın
    ama bence bıraz daha bekle yaza gırıste alırsın
    hemde daha ıyı paran bırıkır
    hemde daha tecrubelı olrusun
    asya as 125t, honda cbr125, honda nx4 falcon, suzuki gsr 600, sırada?

Selamlar. Bende CBR 125R almayı düşünüyorum. Tabiki ikinci el olucak. En baştan okumaya başladım şu an sayfa otuzdayım. Ögrenci olarak tüm benliğimle kasıyorum eheh. Kız arkadaş bile yok hayatımda para gitmesin diye
    Motoru çok begendim. Klasık olarak lastigin inceligi ve ses söylenıyor. Ben yakından inceledım. 1.81 boyum var 61 kıloyum açıkcası ilk defa motor gören bırı olarak bana yakından çok hoş geldi. Lastikleri kalınlaştırmayı düşünüyorum ama egzost orjinal kalıcak. Gerçekten hoş motor. Bu arada Bursa / Heykel'de bir mont gördüm.Repsol montdu ve oldukça şıkdı. Nasıl bulabilirim? Tüm arkadaşlara burdan selam.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 112 kullanıcı var. (0 üye ve 112 misafir)

Bu Konudaki Etiketler